Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Πόσο όριο έχει μια τέτοια κάρτα φίλε; σε ποιά τράπεζα έβγαλες την επόμενη; μπορούμε σήμερα να μεταφέρουμε αλλού την μισθοδοσία μας;

Ανάλογα η συγκεκριμένη 7κ. Σε Πειραιώς. Δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

με πειπαλ πληρωσα...αλλα τελωνειο εχω θεμα μονο για αγορες πανω των 22 ευρω?

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

με πειπαλ πληρωσα...αλλα τελωνειο εχω θεμα μονο για αγορες πανω των 22 ευρω?

Συνήθως,άμα ερχονται με USPS,(κρατικά Ταχυδρομεία των ΗΠΑ),δεν πληρώνουμε Τελωνείο.Εγώ τουλάχιστον,δεν έχω πληρώσει ποτέ,στις δεκάδες πράγματα που έχω φέρει από κει.

Χτες και προχτές πχ,παρέλαβα από το Ταχυδρομείο,αλλά μου έφεραν και στο σπίτι δύο παραγγελίες με συμπληρώματα διατροφής-φάρμακα,αξίας πάνω από 100€ η κάθε μία,και δεν πλήρωσα τίποτα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις, θα στείλεις το εμβασμα στην Alpha και σε μια δυο εργάσιμες θα είναι τα λεφτά στον λογαριασμό σου.

 

Γνωριζεις αν τα χρηματα πρεπει να σταλουν αποκλειστικα απο λογαριασμο με κυριο δικαιουχο εμενα? Αν ειμαι συνδικαιουχος θα εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις αν τα χρηματα πρεπει να σταλουν αποκλειστικα απο λογαριασμο με κυριο δικαιουχο εμενα? Αν ειμαι συνδικαιουχος θα εχω προβλημα?

 

Κανενα προβλημα δεν θα εχεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αν το στείλεις εσύ

Πιθανόν να έχεις πρόβλημα αν το στείλει ο συνδικαιούχος

Σε αυτήν την περίπτωση θα σε χρεώσουν 10 ευρώ για την χειροκίνητη συναλλαγή

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα δεν θα εχεις

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα αν το στείλεις εσύ

Πιθανόν να έχεις πρόβλημα αν το στείλει ο συνδικαιούχος

Σε αυτήν την περίπτωση θα σε χρεώσουν 10 ευρώ για την χειροκίνητη συναλλαγή

 

Για την Skrill μιλαμε ολοι μας ετσι? Γιατι δεν το ανεφερα και δεν ξερω αν ανατρεξατε στα προηγουμενα ποστ μου. :cool:

 

@Vasileios

Δεν το επιασα αυτο για την χειροκινητη συναλλαγη.

Παντως καλα που το ανεφερες γιατι υπολογιζα να τα στειλω απο το λογαριασμο που ειμαι συνδικαιουχος αλλα δεν υπολογιζα οτι ο αποστολεας θα ηταν η μητερα μου (λογω του οτι ειναι δικο της o λογαριασμος winbank).

 

Αμα κανω το εμβασμα σε τραπεζικο καταστημα Πειραιως, η χρεωση ειναι η ιδια?

Link to comment
Share on other sites

με πειπαλ πληρωσα...αλλα τελωνειο εχω θεμα μονο για αγορες πανω των 22 ευρω?

Φυσικα με paypal. Αλλα τι καρτα εχεις εκει;

Κανενα προβλημα δεν θα εχεις με το τελωνειο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για την Skrill μιλαμε ολοι μας ετσι? Γιατι δεν το ανεφερα και δεν ξερω αν ανατρεξατε στα προηγουμενα ποστ μου. :cool:

 

@Vasileios

Δεν το επιασα αυτο για την χειροκινητη συναλλαγη.

Παντως καλα που το ανεφερες γιατι υπολογιζα να τα στειλω απο το λογαριασμο που ειμαι συνδικαιουχος αλλα δεν υπολογιζα οτι ο αποστολεας θα ηταν η μητερα μου (λογω του οτι ειναι δικο της o λογαριασμος winbank).

 

Αμα κανω το εμβασμα σε τραπεζικο καταστημα Πειραιως, η χρεωση ειναι η ιδια?

 

Δεν μίλησα για χειροκίνητη

Απλά ο αποστολέας πρέπει να είσαι εσύ

Σε 5 λεπτά ανοίγεις το δικό σου online banking

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Θα ηθελα τη γνωμη σας.Μπηκα σημερα το απογευμα στο winbank μου και ειδα πως στο λογαριασμο ταμιευτηριου(συνδεδεμενος με χρεωστικη ) τρεις αγορες σημερινες συνολικα 200 σχεδον ευρω.Οι συγκεκριμενες αγορες δεν εγιναν εις γνωση μου και αφορουν site τυπου airtickets της Ινδονησιας.Επικοινωνησα με 182838 και δηλωσα υποκλοπη στοιχειων καρτας και μου ειπαν οτι τη Δευτερα να παω σε υποκαταστημα να κανω αιτηση αμφισβητησης κτλ.Εχει τυχει σε κανενα πιο παλια;Πιθανολογω πως η υποκλοπη εγινε μεσω του υπολογιστη μου απο καποιο ιο,trojan κτλ.Θα ηθελα τη γνωμη μας,αν εχετε ακουσει αντιστοιχη ιστορια εν ετει 2015 και τι εξελιξη ειχε.Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Εγώ χρησιμοποιώ winbank και κάρτα από το 2004. Δεν είχα τέτοιο φαινόμενο.βέβαια σπανίως βάζω απευθείας την κάρτα. Την πρώτη φορά δε που την έβαλα σε ένα site κινεζικό αμφιβόλου με πήρανε τηλ για 0.50€ για να επιβεβαιώσουν αν έκανα εγώ συναλλαγή και το ρολόι έδειχνε 5.30 τα ξημερώματα.μου έκαναν τρομερή εντύπωση!
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο winbank και ενεργοποιείς ότι ειδοποιήσεις θέλεις. Έχει διάφορες επιλογές και είναι πολύ βολικό. Βέβαια χθες μου ήρθε ένα mail ότι αλλάζει το σύστημα των χρεώσεων, αλλά δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ μαζί του και να δω τι γίνεται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Θα ηθελα τη γνωμη σας.Μπηκα σημερα το απογευμα στο winbank μου και ειδα πως στο λογαριασμο ταμιευτηριου(συνδεδεμενος με χρεωστικη ) τρεις αγορες σημερινες συνολικα 200 σχεδον ευρω.Οι συγκεκριμενες αγορες δεν εγιναν εις γνωση μου και αφορουν site τυπου airtickets της Ινδονησιας.Επικοινωνησα με 182838 και δηλωσα υποκλοπη στοιχειων καρτας και μου ειπαν οτι τη Δευτερα να παω σε υποκαταστημα να κανω αιτηση αμφισβητησης κτλ.Εχει τυχει σε κανενα πιο παλια;Πιθανολογω πως η υποκλοπη εγινε μεσω του υπολογιστη μου απο καποιο ιο,trojan κτλ.Θα ηθελα τη γνωμη μας,αν εχετε ακουσει αντιστοιχη ιστορια εν ετει 2015 και τι εξελιξη ειχε.Ευχαριστω πολυ

 

Εχω κανει εγω αμφισβητηση συναλλαγης πριν απο μερικα χρονια ,πηρε λιγο χρονο αλλα τα πηρα πισω τα λεφτα στο ακεραιο.Περισσοτερο η ταλαιπωρια ειναι παρα ο κινδυνος να χασεις λεφτα.

Φυσικα αλλαζει η καρτα και τα χρηματα σου αντιλογιζονται σε κανενα 2μηνο.Κατι που θυμαμαι ειναι οτι καλυτερα να πληρωσεις το ποσο που θα σου ερθει και μετα να περιμενεις να τα παρεις πισω γιατι αν δεν το πληρωσεις γινεται ενα ατελειωτο μπερδεμα με τους τοκους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ειδοποιήσεις μέσω winbank να έρχονται με email(Δωρεάν) ή sms (χρεωση) κάθε φορά που γίνεται μια χρέωση ή πίστωση του λογαριασμού σου. Είναι μέσα από τις υπηρεσίες πελάτη ειδοποιήσεις. Εγώ έτσι το έχω κάνει και στέλνει το e mail ακαριαία.
Link to comment
Share on other sites

στην εθνικη δεν υπαρχει ειδοποιηση με email?

το χρησιμοποιω χρονια στη eurobank και ειναι πολυ βολικο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις ειδοποιήσεις μέσω winbank να έρχονται με email(Δωρεάν) ή sms (χρεωση) κάθε φορά που γίνεται μια χρέωση ή πίστωση του λογαριασμού σου. Είναι μέσα από τις υπηρεσίες πελάτη ειδοποιήσεις. Εγώ έτσι το έχω κάνει και στέλνει το e mail ακαριαία.

Τε δωρεάν email τέλος.. Δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Τε δωρεάν email τέλος.. Δυστυχώς..

 

ρε τους απιστευτους. οσοι ειχαν alert μεσω mail τι γινεται? θα σταματησουν να ερχονται αν δεν αγορασουμε πακετο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τε δωρεάν email τέλος.. Δυστυχώς..

Αλήθεια λες; Εγώ δεν έλαβα κάποια ειδοποίηση για την ώρα Αλλά αν ισχύει αυτό φεύγω εξ ολοκλήρου για ibank της Εθνικής. Είναι το μόνο που με κράταγε ακόμα στην Πειραιώς διότι οπότε γίνονταν πίστωση η χρέωση λογαριασμού ή έβγαζα λεφτά από ατμ ερχόταν μαιλ στο καπάκι. Κρίμα απορώ Γιατί να πληρώνουμε τα μαιλ που είναι τσάμπα. Τα σμσ να το καταλάβω

Link to comment
Share on other sites

μολις τσεκαρα Winbank... Εχουν καπου λινκ για αγορα πακέτου ειδοποιήσεων, αλλα πατάς και δε σε πάει κάπου. Πέραν αυτού γενικά δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση σχετική απο τον Σάλα. Αυτό με τις ειδοποιησεις μου φαίνεται λιγο αυτοπυροβολισμός. Γιατί να χρεώσεις κάτι απο το οποίο ΕΣΥ Η ΤΡΑΠΕΖΑ επωφελείσαι και διασφαλίζεσαι? Εγω ως πελάτης στα παπάκια μου αν υπάρξει αγνωστη χρέωση στην πιστωτική. Θα κάνω αμφισβήτιση και γενικά δεν θα δείτε τσακιστή δεκάρα οπως και να εχει.
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

μολις τσεκαρα Winbank... Εχουν καπου λινκ για αγορα πακέτου ειδοποιήσεων, αλλα πατάς και δε σε πάει κάπου. Πέραν αυτού γενικά δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση σχετική απο τον Σάλα. Αυτό με τις ειδοποιησεις μου φαίνεται λιγο αυτοπυροβολισμός. Γιατί να χρεώσεις κάτι απο το οποίο ΕΣΥ Η ΤΡΑΠΕΖΑ επωφελείσαι και διασφαλίζεσαι? Εγω ως πελάτης στα παπάκια μου αν υπάρξει αγνωστη χρέωση στην πιστωτική. Θα κάνω αμφισβήτιση και γενικά δεν θα δείτε τσακιστή δεκάρα οπως και να εχει.

Χθες ανοιγε. Εχουν κανει πακετα alerts με χρεωση απο 1,60-2,40 € ανα μηνα, σε καλουν να τα γορασεις και λενε οτι η παλια υπηρεσια alrts, με δωρεαν mails θα συνεχισει να λειτουργει για λιγο καιρο ακομη ωστε να μπορεσεις να αγορασεις

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Χθες ανοιγε. Εχουν κανει πακετα alerts με χρεωση απο 1,60-2,40 € ανα μηνα, σε καλουν να τα γορασεις και λενε οτι η παλια υπηρεσια alrts, με δωρεαν mails θα συνεχισει να λειτουργει για λιγο καιρο ακομη ωστε να μπορεσεις να αγορασεις

 

 

Αχα! Μάλιστα... δικό τους πρόβλημα λοιπόν! :happy:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έλεος ρε Πειραιώς. Είχε ανάγκη να κάνει κάτι τέτοιο; Πιο πολύ χαμένη θα βγει κατά τη γνώμη μου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...