Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.712 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      925
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Φτιάξε μας τώρα!!

 

Υ.Γ. οντως το εφτιαξαν και πέρασε και η δική μου συναλλαγή. Πρόσθεσαν την επιλογή : χρήση του οριου 500 ευρώ/μήνα ή μεταφορά ελεύθερων κεφαλαίων.

Όντως από χθες πήγε εντολή στις τράπεζες για την εφαρμογή της αποστολής εμβασματος 500 ευρώ ανά καταθετη όπως είχε ανακοινωθεί εδώ και δύο εβδομάδες.. Αν κάποιος άλλος στείλει λεφτά εξωτερικό (και στο PayPal) ας μας πει..

Link to comment
Share on other sites

Όντως από χθες πήγε εντολή στις τράπεζες για την εφαρμογή της αποστολής εμβασματος 500 ευρώ ανά καταθετη όπως είχε ανακοινωθεί εδώ και δύο εβδομάδες.. Αν κάποιος άλλος στείλει λεφτά εξωτερικό (και στο PayPal) ας μας πει..

 

Αγορες απο το Ebay εδω ξκαι εικοσι μερες, εχω κανει τεσσερις (μικροποσά) με χρηση χρεωστικης καρτας (AMEX)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αγορες απο το Ebay εδω ξκαι εικοσι μερες, εχω κανει τεσσερις (μικροποσά) με χρηση χρεωστικης καρτας (AMEX)

Εγώ δύο φορές με πιστωτική.Αγορά συμπληρωμάτων διατροφής-φαρμάκων.Γύρω στα 100€ τη φορά.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δύο φορές με πιστωτική.Αγορά συμπληρωμάτων διατροφής-φαρμάκων.Γύρω στα 100€ τη φορά.

Προσπαθησα με πιστωτικη της Alpha. ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Προσπαθησα με πιστωτικη της Πειραιώς ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Προσπάθησα με χρεωστική της Πειραιώς ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Προσπάθησα με χρεωστική της Alpha ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Και οι τεσσερις προσπάθειες εγιναν ολες τις φορες, με το ιδιο αποτελεσμα. Δεν μπορω να το εξηγησω.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα με πιστωτικη της Alpha. ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Προσπαθησα με πιστωτικη της Πειραιώς ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Προσπάθησα με χρεωστική της Πειραιώς ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Προσπάθησα με χρεωστική της Alpha ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Και οι τεσσερις προσπάθειες εγιναν ολες τις φορες, με το ιδιο αποτελεσμα. Δεν μπορω να το εξηγησω.

Πιστωτική VISA της Eurobank.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Πιστωτική VISA της Eurobank.

Μπορεις να το εξηγησεις ; (Οχι δεν ειναι φορτωμενες οι καρτες)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν λιγη ωρα εμβασμα απο λογαριασμο μου στην πειραιως σε λογαριασμο μου στην εθνικη. Γνωριζει καποιος να μου πει ποτε θα ειναι διαθεσιμα τα χρηματα στην εθνικη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν λιγη ωρα εμβασμα απο λογαριασμο μου στην πειραιως σε λογαριασμο μου στην εθνικη. Γνωριζει καποιος να μου πει ποτε θα ειναι διαθεσιμα τα χρηματα στην εθνικη?

Σε αναλογο εμβασμα απο Eurobank σε Alpha θα εμφανιστουν Πεμπτη βραδυ κατα τις Δεκα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το εξηγησεις ; (Οχι δεν ειναι φορτωμενες οι καρτες)

Βγάλε κι άλλη μία κάρτα,σ αυτή την Τράπεζα τώρα,που να την έχεις για αυτή τη δουλειά.:p

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε κι άλλη μία κάρτα,σ αυτή την Τράπεζα τώρα,που να την έχεις για αυτή τη δουλειά.:p

τι εννοεις ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ?

Μα απλώς,άμα θες,μπορείς να βγάλεις μια ακόμη κάρτα στην Τράπεζα που ανέφερα εγώ ότι δούλεψε η κάρτα της,,στην περίπτωση που η μη αποδοχή των δικών σου παραγγελιών,οφείλεται σε κάποια δυσλειτουργία των συγκεκριμένων καρτών που χρησιμοποίησες.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μα απλώς,άμα θες,μπορείς να βγάλεις μια ακόμη κάρτα στην Τράπεζα που ανέφερα εγώ ότι δούλεψε η κάρτα της,,στην περίπτωση που η μη αποδοχή των δικών σου παραγγελιών,οφείλεται σε κάποια δυσλειτουργία των συγκεκριμένων καρτών που χρησιμοποίησες.

Αφου σου ειπα οτι με αυτη την καρτα (μαυρη ΑΜΕΧ της Alpha) κανω κανονικα τις αγορες μου. Τι να την κανω την αλλη ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα με πιστωτικη της Alpha. ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Προσπαθησα με πιστωτικη της Πειραιώς ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Προσπάθησα με χρεωστική της Πειραιώς ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Προσπάθησα με χρεωστική της Alpha ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Και οι τεσσερις προσπάθειες εγιναν ολες τις φορες, με το ιδιο αποτελεσμα. Δεν μπορω να το εξηγησω.

Αφου σου ειπα οτι με αυτη την καρτα (μαυρη ΑΜΕΧ της Alpha) κανω κανονικα τις αγορες μου. Τι να την κανω την αλλη ?

Οπότε έχει αναφερθεί η Enter Bonus American Express ή η Alpha Bank Bonus Premium American Express ως μαύρη Amex αναρωτιέμαι στιγμιαία αν ήρθε η Centurion Card στα διαθέσιμα προιόντα :D

Οι κάρτες Amex της Alpha,πιστωτικές και χρεωστικές λειτουργούν ήδη αρκετό χρονικό διάστημα σ'αυτές τις συναλλαγές,οπότε η πιστωτική της Alpha που απορρίφθηκε η συναλλαγή,δεν πρέπει να ήταν Amex,σωστά?:D :)

Εκανα πριν λιγη ωρα εμβασμα απο λογαριασμο μου στην πειραιως σε λογαριασμο μου στην εθνικη. Γνωριζει καποιος να μου πει ποτε θα ειναι διαθεσιμα τα χρηματα στην εθνικη?

Λογικά αύριο απο το μεσημέρι όμως και μετά-όχι νωρίτερα- θα φανούν διαθέσιμα στην Εθνική.

Link to comment
Share on other sites

,οπότε η πιστωτική της Alpha που απορρίφθηκε η συναλλαγή,δεν πρέπει να ήταν Amex,σωστά?:D :).

 

Σωστα. Με λιγα λογια η ΑΜΕΧ περασε, ολες οι αλλες απορριφθηκαν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αγορά από ebay με χρωστική Πειραιώς μέσω paypal. Ενώ στον πωλητή που προσπαθούσα να αγοράσω έτρωγα άκυρα Μόλις επέλεξα άλλο πωλητή έγινε κανόνικα η συναλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν λιγη ωρα εμβασμα απο λογαριασμο μου στην πειραιως σε λογαριασμο μου στην εθνικη. Γνωριζει καποιος να μου πει ποτε θα ειναι διαθεσιμα τα χρηματα στην εθνικη?

Λογικά αύριο βράδυ (Τετάρτη). Σε δύο περιπτώσεις που έχω στείλει εμβασμα έκανε μια εργάσιμη..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η centurion Black το κόβω δύσκολα να έρθει Ελλάδα. Όσοι μπορούν να την βγάλουν την έχουν βγάλει από το εξωτερικό.

Πάντως είναι ωραία η αίσθηση στα χέρια. Λίγο πιο βαριά από την κανονική νομίζω δεν είναι από πλαστικό όπως οι άλλες.

Η κάρτα δεν ήταν δικιά μου δυστυχώς. .

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το θεωρώ δύσκολο για την centurion να ερθει στην Ελλάδα, γιατί και η American Express δεν έχει παρουσία στην Ελλάδα. Συνεργάζεται μόνο με την alpha bank.

 

Πάντως εγώ αντιμετώπιζα το εξής πρόβλημα με την AmEx.

 

Κάνω κανονικά αγορές στο AppStore απο iPhone με πιστωτική Alpha Bank Visa και τώρα με τα capital controls συνεχίζω με επιτυχία με αυτήν την κάρτα (διότι στα cc έχουν εξαιρέσει από τον αποκλεισμό και τα ηλεκτρονικά καταστήματα με εφαρμογές)

 

Προσπάθησα να αλλάξω την κάρτα που έχω περασμένη σε American Express πιστωτική Alpha Bank και απορρίπτεται.

 

Κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι το AppStore το απορρίπτει η AmEx με τα cc , γιατί στον κωδικό εμπόρου την έχουν περασμένη σαν υπηρεσίες τηλεμάρκετινγκ, ενώ στη visa σαν ειδών software πληροφορική κάπως έτσι και περνάει κανονικά :wacko:

 

 

Επίσης έχω ένα πρόβλημα που από ότι διάβασα είανι γνωστό με την American Express.

 

Δεν μπορώ να κάνω verification στο paypal. Μου χρεώνει το ποσό αλλά χωρίς να γράφει τον κωδικό. Ξέρει κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι;

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου η centurion Black το κόβω δύσκολα να έρθει Ελλάδα. Όσοι μπορούν να την βγάλουν την έχουν βγάλει από το εξωτερικό.

Πάντως είναι ωραία η αίσθηση στα χέρια. Λίγο πιο βαριά από την κανονική νομίζω δεν είναι από πλαστικό όπως οι άλλες.

Η κάρτα δεν ήταν δικιά μου δυστυχώς. .

Σωστά,απλά στο άκουσμα Μαύρη Amex,στιγμιαία έρχεται η εικόνα της Centurion:) Όντως δεν είναι από πλαστικό.

 

Κι εγώ το θεωρώ δύσκολο για την centurion να ερθει στην Ελλάδα, γιατί και η American Express δεν έχει παρουσία στην Ελλάδα. Συνεργάζεται μόνο με την alpha bank.

 

Πάντως εγώ αντιμετώπιζα το εξής πρόβλημα με την AmEx.

 

Κάνω κανονικά αγορές στο AppStore απο iPhone με πιστωτική Alpha Bank Visa και τώρα με τα capital controls συνεχίζω με επιτυχία με αυτήν την κάρτα (διότι στα cc έχουν εξαιρέσει από τον αποκλεισμό και τα ηλεκτρονικά καταστήματα με εφαρμογές)

 

Προσπάθησα να αλλάξω την κάρτα που έχω περασμένη σε American Express πιστωτική Alpha Bank και απορρίπτεται.

 

Κάλεσα την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι το AppStore το απορρίπτει η AmEx με τα cc , γιατί στον κωδικό εμπόρου την έχουν περασμένη σαν υπηρεσίες τηλεμάρκετινγκ, ενώ στη visa σαν ειδών software πληροφορική κάπως έτσι και περνάει κανονικά :wacko:

 

 

Επίσης έχω ένα πρόβλημα που από ότι διάβασα είανι γνωστό με την American Express.

 

Δεν μπορώ να κάνω verification στο paypal. Μου χρεώνει το ποσό αλλά χωρίς να γράφει τον κωδικό. Ξέρει κανείς αν μπορεί να γίνει κάτι;

Το e-banking της Alpha δεν εμφανίζει αμέσως τον κωδικό,όπως π.χ. στο e-banking της Εθνικής (από την άλλη το e-banking της Εθνικής εμφανίζει και τις δεσμεύσεις ως χρέωση:!:) Αρκετά άτομα έχουν μπερδευτεί με το 2ο βήμα στο Paypal,οπότε: Καταχωρείς την κάρτα στο Paypal και την ίδια στιγμή σου κρατάει ένα ποσό ως δέσμευση(Περίπου 0,86 ή 0,76 λεπτά ως επιβεβαίωση ότι η κάρτα λειτουργεί.Αυτό το ποσό φυσικά θα αποδεσμευτεί μετά απο λίγες μέρες) Στη συνέχεια επιλέγεις απο το PayPal την επιλογή Link and Confirm my Card όπου εκεί θα σου δεσμευσει επιπλέον 1.5€ αλλα δεν θα δείς εκείνη τη στιγμή αμέσως τον κωδικό,εντός 2 ημερών που θα γίνει η επεξεργασία της δέσμευσης και θα περάσει η δέσμευση σε χρέωση,θα σου εμφανίσει τότε τον κωδικό,εντός 2 ημερών δηλαδή θα έχεις τον κωδικό διαθέσιμο για πας εκ νέου στο PayPal και να καταχωρήσεις τον κωδικό στην επιλογή Enter PayPal Code και να ολοκληρωθεί η διαδικασία verification.Μπορείς κανονικά να ολοκληρώσεις διαδικασία verification με πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες Amex,χωρίς κανένα πρόβλημα,επίσης λειτουργούν σταθερά στις συναλλαγές του Paypal:D

Edited by xspy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος που να έχει δεχθεί refund απευθείας σε prepaid κάρτα την περίοδο των capital controls? Είναι να πάρω refund σε προϊόν που αγόρασα κατευθείαν με prepaid και σκέφτομαι μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα να μπουν τα χρήματα. Είχα διαβάσει παλαιότερα για κάποιον που είχε πρόβλημα.

Μπορώ να ζητήσω να μου τα βάλουν στο PayPal balance?

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ότι πιο κοντά σε Black Amex για Ελλάδα είναι η Visa infinity της Πειραιώς. Συνδρομή 150ε και πολλά χαρακτηρίσει και της Amex. Μάλλον είναι το αντίστοιχο προίον της Visa.

Για την Amex μου είχαν πει ότι πρέπει να κάνεις και τζίρο 250Χιλ δολάρια / χρόνο και τρελο εισόδημα. Είναι προίον private banking.

Link to comment
Share on other sites

Ότι πιο κοντά σε Black Amex για Ελλάδα είναι η Visa infinity της Πειραιώς. Συνδρομή 150ε και πολλά χαρακτηρίσει και της Amex. Μάλλον είναι το αντίστοιχο προίον της Visa.

Για την Amex μου είχαν πει ότι πρέπει να κάνεις και τζίρο 250Χιλ δολάρια / χρόνο και τρελο εισόδημα. Είναι προίον private banking.

Visa infinite ειναι το σωστο οχι infinity

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμβασμα (με επιτυχια προφανως) προς την skrill εχει κανει κανενας αυτες τις μερες;;Φιλος ανεφερε σε προηγουμενο ποστ οτι ειχε αποτυχει πιο παλια;; Θελω να βαλω 200€ κατευθειαν για να εκδοθει(και να σταλει) η καρτα (10€ +1€ το εμβασμα) και με τα υπολοιπα να κανω διαφορες συναλλαγες, και δεν θελω να μπλεξω.

 

Επισης τους εχω στειλει mail σχετικα με αποριες μου και 2 μερες τωρα δεν εχω παρει απαντηση! Γενικα δεν μου εμπνεει και μεγαλη εμπιστοσυνη και ασφαλεια η ολη υπηρεσια :confused:

 

Δικαιολογημενα ή αξιζει να προχωρησω;

Edited by lyr13
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...