Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Θα βγαλουν αν θελουν ΜΟΝΟΙ τους. Παντως αρκετα ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ δεν τους αρεσει ΟΠΩΣ ΚΑΤΕΝΤΗΣΕ η χωρα με τετοιες πρακτικες και ΗΔΗ ΕΦΥΓΑΝ. Και ακομα και αν εφτιαξαν περιουσιες εξω, παλι το σκεφτονται να γυρισουν. Προς το παρον ΜΟΝΟ για διακοπες!

 

Οσο για εμας εξω πραγματι λυπομαστε για την καταντια της χωρας και των παιδιων που δε φταινε σε τιποτα. Ιδιως οταν βλεπουμε προηγμενες χωρες να ακολουθουν τη φιλοσοφια των αρχαιων Ελληνων που οι νεωτεροι την κατεντησαν τροποποιημενη ΓΙΑ ΠΑΡΤΗ Τους.

 

Θα μεινω μονο στο θεμα ΟΤΙ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ τετοιες πρακτικες οπως προειπα και εφερα ως παραδειγμα παραπανω ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ. Τωρα πλεον υπαρχουν ακομα περισσοτερες προσφορες για διακοπες (πολεμοι τελειωνουν κ.ο.κ.).

 

Τα περι κινητης κ.λπ. το εφερα ως παραδειγμα της πρακτικης αυτης που εχει εισχωρησει στα παντα. Αν ανεφερες τα ταχυδρομεια θα επιβεβαιωνε περαιτερω τα συμπερασματα ΜΟΥ.

 

Τρεχατε λοιπον να βγαλετε τα 5και ευρω χρησιμοποιωντας καρτες (περαιτερω εξοδα για αγορες αντι για αποταμιευση) και να ειστε ευχαριστημενοι. Τζαμπα χανουμε καποιοι τα λογια μας. Η κριτικη στην Ελλαδα ειναι ενα ταμπου. Παντα οι Ελληνες τα κανουν ΟΛΑ καλα!

 

Το μονο που θα ηθελα ειναι οι "δικοι" μου να ειναι καλα. Και με βαση την "Ελληνικη' Σοφη Λογικη" δεν πανε οι αλλοι να... Παλι καποτε θα ζητανε βοηθεια, αλλα πλεον δεν θα συγκινηθει ΚΑΝΕΙΣ! Εγω λοιπον που δε βολευομαι απο τις ελληνικες τραπεζες θα κοιταξω αν μπορω ακομα και επενδυοντας να επωφεληθω ΟΣΟ ΕΓΩ ΜΠΟΡΩ. Τι και αν καταρρευσουν στο τελος!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι για πολιτικές αναλύσεις έχει άλλο νημα
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μάρτιος 2018, έβγαλα μια ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ κάρτα alpha american express, η οποία τον 1' χρόνο ήταν δωρεάν συνδρομή και μετά χρεωση, νομιζω 10€. Υπάρχει τρόπος να αποφύγω την χρέωση? Πχ αν κάνω με την κάρτα, κάποιο Α τζίρο, η κάτι άλλο?

ΥΓ. Εντομεταξυ, η κάρτα μου έγινε αντικατάσταση σε MasterCard.

Link to comment
Share on other sites

Τρεχατε λοιπον να βγαλετε τα 5και ευρω χρησιμοποιωντας καρτες (περαιτερω εξοδα για αγορες αντι για αποταμιευση) και να ειστε ευχαριστημενοι!

 

εγω δηλαδη που χρησιμοποιω καρτα για τα ψωνια του σουπερ μαρκετ, ειμαι σπαταλος και δεν κανω αποταμιευση, συμφωνα με την λογικη σου.

 

και καποιοι επιμενετε οτι δεν μας ψεκαζουν.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι Diners κάρτες που θα εκδίδονται από εδώ και στο εξής, θα υποστηρίζουν (επιτέλους) ανέπαφες συναλλαγές, αν κρίνω από τις καινούργιες εικόνες (1, 2, 3, 4) στην ιστοσελίδα της Alpha Bank. Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Και στις 2/5 θα δεις χρέωση 6€ για αντικατάσταση της κάρτας.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υποθέτω ότι για να χρεωθείς τα 6€ πρώτα πρέπει να ενεργοποιήσεις την κάρτα, γιατί σε διαφορετική περίπτωση τι γίνεται αν χαθεί η κάρτα με το ταχυδρομείο που σου την στέλνουν και δεν την λάβεις, αυτοί θα σε χρεώσουν 6€;

Link to comment
Share on other sites

Θα τα τραβήξει και θα πάει το υπόλοιπο στο - 6,00€. Έτσι έγινε σε μενα

 

Eμένα πάντως μειον βγάζει οταν εχει παραπάνω λεφτά η κάρτα απο τα χρωστούμενα

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Eμένα πάντως μειον βγάζει οταν εχει παραπάνω λεφτά η κάρτα απο τα χρωστούμενα

 

Για χρεωστική μιλάω. Συνδεδεμένη με λογαριασμό που είχε 0 υπόλοιπο

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω μια πιστωτική κάρτα bonus visa της αλφα μπανκ. Το όριό της είναι 1000Ε το μήνα. Υπάρχει η δυνατότητα να κάνω αίτηση για αύξηση του ονλαιν χωρίς να πρέπει να στηθώ και να περιμένω;
OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω μια πιστωτική κάρτα bonus visa της αλφα μπανκ. Το όριό της είναι 1000Ε το μήνα. Υπάρχει η δυνατότητα να κάνω αίτηση για αύξηση του ονλαιν χωρίς να πρέπει να στηθώ και να περιμένω;

 

Χίλια είναι σύνολο.. Όχι κάθε μήνα.. Πως γίνεται αυτό; αν αγοράσεις ένα προϊόν με χίλια ευρώ με 12 άτοκες δόσεις κάθε μήνα θα αφαιρείτε το ποσό της δόσης και θα προστίθεται στο πιστωτικό όριο σου. Καλά θα ήταν κάθε μήνα να είχαμε το πιστωτικό όριο μας για αγορές με δόσεις

Link to comment
Share on other sites

Χίλια είναι σύνολο.. Όχι κάθε μήνα.. Πως γίνεται αυτό; αν αγοράσεις ένα προϊόν με χίλια ευρώ με 12 άτοκες δόσεις κάθε μήνα θα αφαιρείτε το ποσό της δόσης και θα προστίθεται στο πιστωτικό όριο σου. Καλά θα ήταν κάθε μήνα να είχαμε το πιστωτικό όριο μας για αγορές με δόσεις
Ναι έχεις δίκιο φίλε λάθος διατύπωση. Η ουσία της ερώτησης μου είναι εάν μπορώ να κάνω αίτηση για αύξηση του υπολοίπου μου ηλεκτρονικα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο φίλε λάθος διατύπωση. Η ουσία της ερώτησης μου είναι εάν μπορώ να κάνω αίτηση για αύξηση του υπολοίπου μου ηλεκτρονικα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Δοκιμασε στελνοντας ενα mail με το αιτημα για αυξηση στην εξυπ. πελατών στο CustomerService@alpha.gr μαζι με ενα φωτοαντιγραφο της ταυτοτητας σου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για χρεωστική μιλάω. Συνδεδεμένη με λογαριασμό που είχε 0 υπόλοιπο

 

Δεν το παρατήρησα ζητώ συγνώμη

I am a man who walks alone..
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε στελνοντας ενα mail με το αιτημα για αυξηση στην εξυπ. πελατών στο CustomerService@alpha.gr μαζι με ενα φωτοαντιγραφο της ταυτοτητας σου
Ευχαριστώ πολύ φιλε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω ebanking καθημερινα εδω και 16 χρονια. Αγοραζω με καρτες απο τοτε που οι συναλλαγες γινοντουσαν με αποτυπωμα σε χαρτι. Εχω κανει μονο τον τελευταιο χρονο πανω απο 100 αγορες ηλεκτρονικα απο Ελλαδα και εξωτερικο. Ποτε δεν εχασα ουτε μια δραχμη, ουτε ενα λεπτο απο λαθος με τις ηλεκτρονικες μου συναλλαγες ή τις αγορες με καρτες.

Και σημερα πιαστηκα τελειως αγραμματος. Ειδα στο facebook στο κινητο μου την παρακατω διαφήμιση

Διαφήμιση

Αγορα ενος φακου με τιμη 0,01 €. Ειδα και το λογοτυπο Amazon.com και την πατησα για τα καλα. πάτησα Αγοραστε τωρα, δεν μου ζητησε ονομα χρηστη και κωδικο, αυτο δεν με παραξενευσε καθολου, κακως βεβαια, εβλα το προϊόν στο καλαθι και πληρωσα το 0,01 € συν 0,99€ μεταφορικά, δηλαδη συνολικα 1 ευρω με την καρτα μου. Αλλη βλακεια εδω, δεν επρεπε να πληρωσω χωρις paypal.

Εγινε η πληρωμη και αμεσως πηγα στο ebanking να δω. Και τι ειδα ; Χρέωση 49,22€ !!! (Στις εκκρεμεις συναλλαγες)

Εριξα κατι φασκελα στα μουτρα μου και τηλεφωνησα στην εξυπ. πελατων της τραπεζας για να μπλοκαρω τη συναλλαγη. Η απαντηση που πηρα ηταν οτι οσο ειναι εκκρεμης δεν μπορει να γινει τιποτα, θα πρεπει να περιμενω να γινει οριστικη και τοτε να την αμφισβητησω. Μα αν γινει οριστικη δεν σημενει οτι θα εχει τραβηξει τα χρηματα ο πωλητης ; και πώς θα την αμφισβητησω αφου εγω πατησα τον αριθμο της καρτας μου και το CCV ?

Εχει κανενας καποια αναλογη εμπειρια ; Πιστευεται οτι μπορω να γλυτωσω τα 50€ ? Εχετε υποψη σας καποια αλλη ενεργεια που πρεπει να κανω ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω ebanking καθημερινα εδω και 16 χρονια. Αγοραζω με καρτες απο τοτε που οι συναλλαγες γινοντουσαν με αποτυπωμα σε χαρτι. Εχω κανει μονο τον τελευταιο χρονο πανω απο 100 αγορες ηλεκτρονικα απο Ελλαδα και εξωτερικο. Ποτε δεν εχασα ουτε μια δραχμη, ουτε ενα λεπτο απο λαθος με τις ηλεκτρονικες μου συναλλαγες ή τις αγορες με καρτες.

Και σημερα πιαστηκα τελειως αγραμματος. Ειδα στο facebook στο κινητο μου την παρακατω διαφήμιση

Διαφήμιση

Αγορα ενος φακου με τιμη 0,01 €. Ειδα και το λογοτυπο Amazon.com και την πατησα για τα καλα. πάτησα Αγοραστε τωρα, δεν μου ζητησε ονομα χρηστη και κωδικο, αυτο δεν με παραξενευσε καθολου, κακως βεβαια, εβλα το προϊόν στο καλαθι και πληρωσα το 0,01 € συν 0,99€ μεταφορικά, δηλαδη συνολικα 1 ευρω με την καρτα μου. Αλλη βλακεια εδω, δεν επρεπε να πληρωσω χωρις paypal.

Εγινε η πληρωμη και αμεσως πηγα στο ebanking να δω. Και τι ειδα ; Χρέωση 49,22€ !!! (Στις εκκρεμεις συναλλαγες)

Εριξα κατι φασκελα στα μουτρα μου και τηλεφωνησα στην εξυπ. πελατων της τραπεζας για να μπλοκαρω τη συναλλαγη. Η απαντηση που πηρα ηταν οτι οσο ειναι εκκρεμης δεν μπορει να γινει τιποτα, θα πρεπει να περιμενω να γινει οριστικη και τοτε να την αμφισβητησω. Μα αν γινει οριστικη δεν σημενει οτι θα εχει τραβηξει τα χρηματα ο πωλητης ; και πώς θα την αμφισβητησω αφου εγω πατησα τον αριθμο της καρτας μου και το CCV ?

Εχει κανενας καποια αναλογη εμπειρια ; Πιστευεται οτι μπορω να γλυτωσω τα 50€ ? Εχετε υποψη σας καποια αλλη ενεργεια που πρεπει να κανω ;

 

εμένα όταν είχα πρώτο φτιάξει internet banking μου είχε πει η κοπέλα ότι για περισσότερη ασφάλεια (διότι εγώ τότε δεν την εμπιστευομουνα. ) να ανοίξω δυο λογαριασμούς στον ένα λογαριασμό να έχω τα χρήματα μου και όταν θέλω να κάνω αγορά ή ανάληψη από ΑΤΜ να μεταφέρω τα χρήματα που θέλω και έτσι θα έχω περισσότερη ασφάλεια. τόσο καιρό έτσι κάνω και ποτέ δεν την έχω πατήσει. επίσης απορώ για κάποιον που τυχόν έχει πιστωτική κάρτα που δεν συνδέεται με λογαριασμό τι θα μπορούσε να κάνει για να μην είναι διαθέσιμα όλα τα χρήματα ελπίζω να δούλευει το όριο κάρτας για αγορές όπως στις χρεωστικες που μπορείς να το χαμηλώσεις και να το μεγαλώσεις οπότε θέλεις και έτσι έχεις το κεφάλι σου σίγουρο. στο προτεινω να το κάνεις και εσύ Κι έτσι δεν θα την πατήσεις. απλά θα απορρίφθει η συναλλαγή. άλλοι μου είπαν ότι το PayPal έχει αυξημένη ασφάλεια το είχα χρησιμοποιήσει παρά πολύ παλιά και δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο πάντως σίγουρα θα μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση χρεωσεων εγώ νόμιζα ότι επειδή είναι δεσμευμένο το πόσο ακόμα το καλύτερο για να μπλοκάρει την συναλλαγή. πάντως εσύ για καλού κακού πες τους ότι δεν έχεις κάνει εσύ αυτήν την συναλλαγή και ότι άργησες να δηλώσεις απώλεια της κάρτας και ότι κάποιος άλλος έκανε την συναλλαγή. σε κάθε περίπτωση να την ακυρώσεις την κάρτα και να βγάλεις μια νέα. αυτή η διαφήμιση απορώ πόσο ξεγελάει τον κόσμο. και πως μπορεί να βλέπεις άλλο πόσο και να χρεώνει άλλο. πάντως η φωτογραφία που έχεις ανεβάσει είναι μαύρη δεν δείχνει κάτι.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

εμένα όταν είχα πρώτο φτιάξει internet banking μου είχε πει η κοπέλα ότι για περισσότερη ασφάλεια (διότι εγώ τότε δεν την εμπιστευομουνα. ) να ανοίξω δυο λογαριασμούς στον ένα λογαριασμό να έχω τα χρήματα μου και όταν θέλω να κάνω αγορά ή ανάληψη από ΑΤΜ να μεταφέρω τα χρήματα που θέλω και έτσι θα έχω περισσότερη ασφάλεια. τόσο καιρό έτσι κάνω και ποτέ δεν την έχω πατήσει. επίσης απορώ για κάποιον που τυχόν έχει πιστωτική κάρτα που δεν συνδέεται με λογαριασμό τι θα μπορούσε να κάνει για να μην είναι διαθέσιμα όλα τα χρήματα ελπίζω να δούλευει το όριο κάρτας για αγορές όπως στις χρεωστικες που μπορείς να το χαμηλώσεις και να το μεγαλώσεις οπότε θέλεις και έτσι έχεις το κεφάλι σου σίγουρο. στο προτεινω να το κάνεις και εσύ Κι έτσι δεν θα την πατήσεις. απλά θα απορρίφθει η συναλλαγή. άλλοι μου είπαν ότι το PayPal έχει αυξημένη ασφάλεια το είχα χρησιμοποιήσει παρά πολύ παλιά και δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο πάντως σίγουρα θα μπορείς να κάνεις αμφισβήτηση χρεωσεων εγώ νόμιζα ότι επειδή είναι δεσμευμένο το πόσο ακόμα το καλύτερο για να μπλοκάρει την συναλλαγή.

Ολα αυτα ειναι συμβουλες για αρχαριους, τις γνωριζω. Ομως την εκανα την πατατα. η ερωτηση ειναι αν με την εμφισβητηση θα πετυχω κατι ή οχι ?

Δεν θα ακυρωσω την λαρτα, δεν θα πω οτι δεν εκανα εγω τη συναλλαγη. Την εκανα. Αν μπλοκαριστει απο την τραπεζα καλώς, διαφορετικα θα τα πληρωσω

https://imgur.com/F6u2bwQ

https://imgur.com/a/Qf0ljUg

Qf0ljUg

https://imgur.com/a/Qf0ljUg

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα ειναι συμβουλες για αρχαριους, τις γνωριζω. Ομως την εκανα την πατατα. η ερωτηση ειναι αν με την εμφισβητηση θα πετυχω κατι ή οχι ?

Δεν θα ακυρωσω την λαρτα, δεν θα πω οτι δεν εκανα εγω τη συναλλαγη. Την εκανα. Αν μπλοκαριστει απο την τραπεζα καλώς, διαφορετικα θα τα πληρωσω

https://imgur.com/F6u2bwQ

https://imgur.com/a/Qf0ljUg

Qf0ljUg

https://imgur.com/a/Qf0ljUg

Ναι.κατά πάσα πιθανότητα θα το κερδίζεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνεις αναφορά στην τράπεζα προσθέτοντας ότι είναι απάτη για να δοθεί στο αντίστοιχο τμήμα.,

Όχι απλά αμφισβήτηση αλλά θα τονίσεις ότι ήταν απάτη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύουν ακόμα capital controls? Προσπαθώ να κάνω μια συναλλαγή με έναν κοινωφελή οργανισμό της Αμερικής και δε μου επιτρέπει η πιστωτική visa της alphabank. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν για capital controls.....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι.κατά πάσα πιθανότητα θα το κερδίζεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα κάνεις αναφορά στην τράπεζα προσθέτοντας ότι είναι απάτη για να δοθεί στο αντίστοιχο τμήμα.,

Όχι απλά αμφισβήτηση αλλά θα τονίσεις ότι ήταν απάτη.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Δεν θα ηταν ομως πιο λογικο να μπλοκαρει η τραπεζα την συναλλαγη τωρα που ειναι εκρεμης και (θεωρητικα) δεν εχει σταλει η παραγγελια; Δεν θα ειναι πιο δυσκολο να γινει αυτο αφου ο πωλητης θα εχει εισπραξει τα χρηματα και θα εχει στειλει το προϊόν ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Δεν θα ηταν ομως πιο λογικο να μπλοκαρει η τραπεζα την συναλλαγη τωρα που ειναι εκρεμης και (θεωρητικα) δεν εχει σταλει η παραγγελια; Δεν θα ειναι πιο δυσκολο να γινει αυτο αφου ο πωλητης θα εχει εισπραξει τα χρηματα και θα εχει στειλει το προϊόν ;

 

Σε μια παρόμοια περίπτωση που έτυχε στον πατέρα μου, όντως έπρεπε να περιμένουμε να φανεί η συναλλαγή στην κάρτα, ώστε να γίνει αμφισβήτηση. Και τελικά δικαιώθηκε ο πατέρας μου και πήρε τα χρήματα πίσω.

 

Ωστόσο, ξανασκέψου το ενδεχόμενο να ακυρώσεις την κάρτα. Γιατί δεν ξέρεις με τι ασφάλεια έστειλες τα στοιχεία της κάρτας σου. Είχε το site https, ssl κτλ κτλ (Αμφιβάλλω.....) ? Γιατί αν δεν πληρούσε του κανόνες ασφαλείας ποιος ξέρει που μπορεί να "παραπέσουν".......

Link to comment
Share on other sites

Σε μια παρόμοια περίπτωση που έτυχε στον πατέρα μου, όντως έπρεπε να περιμένουμε να φανεί η συναλλαγή στην κάρτα, ώστε να γίνει αμφισβήτηση. Και τελικά δικαιώθηκε ο πατέρας μου και πήρε τα χρήματα πίσω.

 

Ωστόσο, ξανασκέψου το ενδεχόμενο να ακυρώσεις την κάρτα. Γιατί δεν ξέρεις με τι ασφάλεια έστειλες τα στοιχεία της κάρτας σου. Είχε το site https, ssl κτλ κτλ (Αμφιβάλλω.....) ? Γιατί αν δεν πληρούσε του κανόνες ασφαλείας ποιος ξέρει που μπορεί να "παραπέσουν".......

 

Συμφωνώ στο λογο που γραφεις τωρα για ακυρωση της καρτας. Χθες νομισα οτι προτεινες να ακυρωσω την καρτα για να βοηθησω να ακυρωθει η συναλλαγη.

Εκανα ακυρωση της καρτας

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύουν ακόμα capital controls? Προσπαθώ να κάνω μια συναλλαγή με έναν κοινωφελή οργανισμό της Αμερικής και δε μου επιτρέπει η πιστωτική visa της alphabank. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν για capital controls.....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Τι ποσο ? 5000€ ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύουν ακόμα capital controls? Προσπαθώ να κάνω μια συναλλαγή με έναν κοινωφελή οργανισμό της Αμερικής και δε μου επιτρέπει η πιστωτική visa της alphabank. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν για capital controls.....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

ισχύουν ακόμα κανονικά σε μερικές κατηγορίες.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...