Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.713 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      926
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ξέρει κάποιος ποιες πιστωτικές της Alpha βγαίνουν χωρίς συνδρομή για όσους έχουν μισθό/σύνταξη στην τράπεζα ;

Ναι, ετσι ειναι

ποιο είναι το ελάχιστο εκκαθαριστικό;

Δεν υπαρχει στανταρντ ποσό. θα συνεκτιμηθουν πολλα. Το οτι πληρωνεσαι μεσω της Aplha διυοκλυνει την εκδοση

Υπάρχει περίπτωση να δοθεί η χρεωστική AΜΕΧ χωρίς συνδρομή;

Δεν νομιζω ... Αλλα τα 10,00 € τον χρονο, ειναι σχετικα μικρη συνδρομη που την κερδιζεις απο τα bonus αν χρησιμοποιεις την καρτα

 

Συγνωμη, δεν διαβασα σωστα την πρωτη προσταση σου και νομισα οτι ρωτουσες αν βγαινουν χωρις συνδρομη, και οχι ποιες. Εγω mastercard εχω βγαλει ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανονικά με την τελευταία προσθήκη/τροποποίηση ΠΝΠ Μαρτίου 2016.Αυτή η διαδικασία αφορά προηγούμενη ΠΝΠ και άλλη κατηγορία

 

Ο τίτλος:

"ΕΝΩΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ (Ενημέρωση 21 Μαρτίου 2016)"

Link to comment
Share on other sites

Για πιστωτικές yes eurobank Ποια είναι η ετήσια συνδρομή παιδιά; μου είπαν ότι άμα κάνω αγορές περίπου 1700ευρώ με πιστωτικό όριο 2000 είναι δωρεάν μετά τον πρώτο χρόνο. Βέβαια η υπάλληλος δν τα γνώριζε και ιδιαίτερα κ δεν κάθισα αρκετή ώρα για περαιτέρω διευκρινήσεις σε άλλους υπαλλήλους ...

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω βασικο μικτο μισθο 950 ευρω και δεν χρωσταω πουθενα!ανηκω σε προσωπικο δημοσιου οτα .θελω να βγαλω μια πιστωτικη τουλαχιστον 800 ευρω!υπαρχει περιπτωση να μου την βγαλουν η θα φάω ακυρο?η πληρωμη του μισθου μου γινεται μεσω πειραιως!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω βασικο μικτο μισθο 950 ευρω και δεν χρωσταω πουθενα!ανηκω σε προσωπικο δημοσιου οτα .θελω να βγαλω μια πιστωτικη τουλαχιστον 800 ευρω!υπαρχει περιπτωση να μου την βγαλουν η θα φάω ακυρο?η πληρωμη του μισθου μου γινεται μεσω πειραιως!ευχαριστω

 

Δεν μετραει το μικτα φιλε.Στο εκκαθαριστικο μονο τα καθαρα φαινονται.Πηγαινε στην τραπεζα που μπαινει η μισθοδοσια σου και κανε μια δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω βασικο μικτο μισθο 950 ευρω και δεν χρωσταω πουθενα!ανηκω σε προσωπικο δημοσιου οτα .θελω να βγαλω μια πιστωτικη τουλαχιστον 800 ευρω!υπαρχει περιπτωση να μου την βγαλουν η θα φάω ακυρο?η πληρωμη του μισθου μου γινεται μεσω πειραιως!ευχαριστω

 

Μεικτά 950€ περίπου 700€ καθαρά δηλαδή 8.400€/χρόνο. Αν δεν έχεις εισόδημα από αλλού δύσκολα αλλά υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν λόγω λογαριασμού μισθοδοσίας εκεί και επαγγέλματος.

Link to comment
Share on other sites

Μεικτά 950€ περίπου 700€ καθαρά δηλαδή 8.400€/χρόνο. Αν δεν έχεις εισόδημα από αλλού δύσκολα αλλά υπάρχει περίπτωση να σου δώσουν λόγω λογαριασμού μισθοδοσίας εκεί και επαγγέλματος.

 

γυρω στα 800 με 820 μου βγαινουν καθαρα γιατι ειμαι νοσηλευτης και παω με βαρδιες

απλα εχω πολλεσ κρατησεις λογω βαρεων

Edited by Popheart
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω βασικο μικτο μισθο 950 ευρω και δεν χρωσταω πουθενα!ανηκω σε προσωπικο δημοσιου οτα .θελω να βγαλω μια πιστωτικη τουλαχιστον 800 ευρω!υπαρχει περιπτωση να μου την βγαλουν η θα φάω ακυρο?η πληρωμη του μισθου μου γινεται μεσω πειραιως!ευχαριστω

Πηγαινε στη τραπεζα που ειναι η μισθοδοσια σου και πιστευω να σου βγαλουν. Ας ειναι και με μικρο πιστωτικο στην αρχη. Μετα αν πληρωνεις θα ανεβει

 

Στάλθηκε με tapa

Link to comment
Share on other sites

Η Εθνική έχει atm με online κατάθεση όπως η Πειραιώς; Και αν ναι υπάρχει καμία λίστα με τα atm που το υποστηρίζουν; Έψαξα στο site της Εθνικής αλλά δεν βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Έχει με άμεση κατάθεση, αφού τα μετράει το μηχάνημα. Αν θες λες την περιοχή σου και οι φίλοι στο φόρουμ, που είναι εκεί κοντά, σου λένε. Αλλιώς πάς σε ένα μηχάνημα και δοκιμάζεις! Αν σου βγάλει φάκελο δεν είναι άμεση η κατάθεση...Αν σου πει βάλτα όπως είναι, θα φανούν αμέσως στον λογαριασμό σου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, Ρόδο μένω. Εφόσον δεν έχει έτοιμη λίστα η Εθνική θα δοκιμάσω αν έχει κάποιο atm που υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία
Link to comment
Share on other sites

Η Εθνική έχει atm με online κατάθεση όπως η Πειραιώς; Και αν ναι υπάρχει καμία λίστα με τα atm που το υποστηρίζουν; Έψαξα στο site της Εθνικής αλλά δεν βρήκα κάτι.

΄

Όχι μόνο έχει online ATM η Εθνική, αλλά έχει τα περισσότερα αναλογικά από όλες τις τράπεζες και τα περισσότερα από τα ΑΤΜ της πλέον είναι online. Πάρε τηλέφωνο στο support τους και ρώτα για να μην ψάχνεις στα τυφλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω βασικο μικτο μισθο 950 ευρω και δεν χρωσταω πουθενα!ανηκω σε προσωπικο δημοσιου οτα .θελω να βγαλω μια πιστωτικη τουλαχιστον 800 ευρω!υπαρχει περιπτωση να μου την βγαλουν η θα φάω ακυρο?η πληρωμη του μισθου μου γινεται μεσω πειραιως!ευχαριστω

 

Ναι μπορείς. Δοκίμασε στην alpha. Στην Εθνική μόνο σίγουρα δεν μπορείς. Το πιθανότερο πιστωτικό όριο είναι 1000 ευρώ ανά κάρτα

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος:

"ΕΝΩΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ (Ενημέρωση 21 Μαρτίου 2016)"

Ακριβώς,επιβεβαιώνει την προσθήκη/τροποποίηση.

Για πιστωτικές yes eurobank Ποια είναι η ετήσια συνδρομή παιδιά; μου είπαν ότι άμα κάνω αγορές περίπου 1700ευρώ με πιστωτικό όριο 2000 είναι δωρεάν μετά τον πρώτο χρόνο. Βέβαια η υπάλληλος δν τα γνώριζε και ιδιαίτερα κ δεν κάθισα αρκετή ώρα για περαιτέρω διευκρινήσεις σε άλλους υπαλλήλους ...

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό αφορά στο τι ίσχυε με την αρχική έκδοση της κάρτας σου,τι προσφορά υπήρχε.Κάλεσε στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσεις σχετικά με την ετήσια συνδρομή,έτσι ώστε αν αφορά ακύρωση συνδρομής με έτησιο τζίρο,να σου επιβεβαιώσουν το ποσό.

Καλησπέρα,εχω βασικο μικτο μισθο 950 ευρω και δεν χρωσταω πουθενα!ανηκω σε προσωπικο δημοσιου οτα .θελω να βγαλω μια πιστωτικη τουλαχιστον 800 ευρω!υπαρχει περιπτωση να μου την βγαλουν η θα φάω ακυρο?η πληρωμη του μισθου μου γινεται μεσω πειραιως!ευχαριστω

Ως αρχικό βήμα δες πρώτα τις διαθέσιμες πιστωτικές κάρτες απο τις ιστοσελίδες των τραπεζών,συνδρομές,προνόμια κλπ ώστε να επιλέξεις όποια σε εξυπηρετεί.

Η Εθνική έχει atm με online κατάθεση όπως η Πειραιώς; Και αν ναι υπάρχει καμία λίστα με τα atm που το υποστηρίζουν; Έψαξα στο site της Εθνικής αλλά δεν βρήκα κάτι.

Η Εθνική είναι η μοναδική τράπεζα που έχει τα περισσότερα ΒΝΑ ΑΤΜ απο όλες,στη συνέχεια ακολουθεί η Πειραιώς.Το μοναδικό πιθανό πρόβλημα που θα αντιμετωπίσεις είναι στα 'παλιά' ΒΝΑ ΑΤΜ δεν αναγνωρίζουν μέχρι αυτη τη στιγμή τα νέα χαρτονομίσματα και αν δεν έχεις τα 'παλιά χαρτονομίσματα' θα χρειαστεί να αναζητήσεις τα νέα ΑΤΜ που έχουν τοποθετηθεί σχετικά πρόσφατα και έχουν αντικαταστήσει ΑΤΜ με κατάθεση με φάκελο (Όσα είχαν απομείνει).Τώρα για την αναζήτηση/επιβεβαίωση απο το site,τα βήματα είναι: Καταστήματα & ATMs,ATM,συμπληρώνεις τα πεδία αναζήτησης,αναζήτηση.'Οπου βλέπεις το εικονίδιο 'Με δυνατότητα κατάθεσης'πατάς πάνω του και ανοίγει το συμπληρωματικό πεδίο,όπου γράφει κάτω απο τις Διαθέσιμες Συναλλαγές ΄Κατάθεση μετρητών' σημαίνει ότι το ΑΤΜ είναι αυτόματο- BNA -automated cash acceptor- διαφορετικά εκεί θα αναφέρει: Κατάθεση με Φάκελο:)

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας μια αγορα απο το ebay και βαζοντας πιστωτικη για να πληρωσω μεσα απο το paypal μου αρνηθηκε λεγοντας πως η τραπεζα δεν εγκρινει τη συναλλαγη. Να δοκιμασω και με αλλες καρτες μηπως περασουν ή ολες ετσι θα ναι?

 

Στάλθηκε με tapa

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας μια αγορα απο το ebay και βαζοντας πιστωτικη για να πληρωσω μεσα απο το paypal μου αρνηθηκε λεγοντας πως η τραπεζα δεν εγκρινει τη συναλλαγη. Να δοκιμασω και με αλλες καρτες μηπως περασουν ή ολες ετσι θα ναι?

 

Στάλθηκε με tapa

 

Όλες έτσι θα είναι για το συγκεκριμένο πωλητή/πράγμα που προσπαθείς να αγοράσεις... Μόνο κάρτα εξωτερικού ή στείλε έμβασμα στο paypal balance.

Link to comment
Share on other sites

Κανοντας μια αγορα απο το ebay και βαζοντας πιστωτικη για να πληρωσω μεσα απο το paypal μου αρνηθηκε λεγοντας πως η τραπεζα δεν εγκρινει τη συναλλαγη. Να δοκιμασω και με αλλες καρτες μηπως περασουν ή ολες ετσι θα ναι?

 

Στάλθηκε με tapa

 

 

 

Δοκίμασε diners ή American express αν έχεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω πχ μια αγορα με την πιστωτική μου και το βράδυ μέσω ebanking κάνω μεταφορά των χρημάτων που ξοδεψα θα έχω κάποια επιβάρυνση ;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω πχ μια αγορα με την πιστωτική μου και το βράδυ μέσω ebanking κάνω μεταφορά των χρημάτων που ξοδεψα θα έχω κάποια επιβάρυνση ;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70L μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμια ..... Ακομη και αν δεν το κανεις την ιδια μερα και το κανεις μχρι την ημερομηνια εκδοσης του λογαριασμου της καρτας σου

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια δεν υπάρχει επιβάρυνση μέχρι την ημέρα προθεσμίας πληρωμής του λογαριασμού που θα εκδοθεί
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μια γρήγορη ερώτηση.

 

Στο go4more της Εθνικής υπάρχει κάποια κρυφή χρέωση ή όχι;

Απλά ενεργοποιούμε την υπηρεσία και απλά μαζεύουμε πόντους ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Μια γρήγορη ερώτηση.

 

Στο go4more της Εθνικής υπάρχει κάποια κρυφή χρέωση ή όχι;

Απλά ενεργοποιούμε την υπηρεσία και απλά μαζεύουμε πόντους ;

Δεν υπαρχει καμια χρεωση.

Απλα μαζευουμε ποντους.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...