Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.713 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      926
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Ευχαριστώ για την διόρθωση. Δεν ήμουν σίγουρος infinite η infinity.

 

Πολύ ακριβή για αυτά που προσφέρει.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εμβασμα (με επιτυχια προφανως) προς την skrill εχει κανει κανενας αυτες τις μερες;;Φιλος ανεφερε σε προηγουμενο ποστ οτι ειχε αποτυχει πιο παλια;; Θελω να βαλω 200€ κατευθειαν για να εκδοθει(και να σταλει) η καρτα (10€ +1€ το εμβασμα) και με τα υπολοιπα να κανω διαφορες συναλλαγες, και δεν θελω να μπλεξω.

 

Επισης τους εχω στειλει mail σχετικα με αποριες μου και 2 μερες τωρα δεν εχω παρει απαντηση! Γενικα δεν μου εμπνεει και μεγαλη εμπιστοσυνη και ασφαλεια η ολη υπηρεσια :confused:

 

Αδικως ή αξιζει να προχωρησω;

Σαν υπηρεσια ειναι μια χαρα. Προχωρα αφοβα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σαν υπηρεσια ειναι μια χαρα. Προχωρα αφοβα

 

Με το εμβασμα γνωριζεις τιποτα; Θα γινει δεκτο ή θα τρεχω; Επισης αν απαντανε μ αυτο τον ρυθμο και οταν εχω καποιο προβλημα, τι θα απογινω; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα ειδαμε αυτα τα λενε ποσο καιρο και ακομα με paypal δεν ψωνιζουμε, στο aliexpress δεν ψωνιζουμε και σε πολλες αλλες σελιδες ακομα....οτι νανε απλα! αυτα τα εμβασματα ειναι για αλλες δουλειες οχι για αγορες αγαθων.
Link to comment
Share on other sites

Με το εμβασμα γνωριζεις τιποτα; Θα γινει δεκτο ή θα τρεχω; Επισης αν απαντανε μ αυτο τον ρυθμο και οταν εχω καποιο προβλημα, τι θα απογινω; :lol:

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις, θα στείλεις το εμβασμα στην Alpha και σε μια δυο εργάσιμες θα είναι τα λεφτά στον λογαριασμό σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα ειδαμε αυτα τα λενε ποσο καιρο και ακομα με paypal δεν ψωνιζουμε, στο aliexpress δεν ψωνιζουμε και σε πολλες αλλες σελιδες ακομα....οτι νανε απλα! αυτα τα εμβασματα ειναι για αλλες δουλειες οχι για αγορες αγαθων.

Μετα απο αποψινο ελεγχο στο paypal

Πιστωτικη Mastercard της Alpha

Χρεωστική AMEX της Alpha

Πιστωτικη Visa της Πειραιώς

Χρεωστική Visa της Πειραιώς

Πιστωτικη Visa της Eurobank

Χρεωστική Mastercard της Eurobank

Χρεωστική Mastercard της Εθνικής

 

Ολες απετυχαν εκτός απο την Χρεωστική AMEX της Alpha

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αρα εχω δικιο λοιπον.....καλα για τις ΑΜΕΧ ειναι γνωστο εδω και πολυ καιρο.

Προσωπικα εχω eurobank visa πιστωτικη μονο.

Περναει απευθειας στο banggood και αγοραζω εκει απο τον Αυγουστο μια χαρα.

Οτι δεν βρηκα πηρα απο το ebay με τους 2 γνωστους τροπους που εχουμε αναλυσει στο θεμα του paypal για να κανουμε balance....:D

Link to comment
Share on other sites

Απο online καταστημα της ιρλανδιας εκανα μολις συναλαγη και χρεωθηκε κανονικα σε visa/alpha bank... Αλλοι δυο φιλοι ο ενας με visa/ETE και με visa/Piraeus δεν τα καταφεραν
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Απο online καταστημα της ιρλανδιας εκανα μολις συναλαγη και χρεωθηκε κανονικα σε visa/alpha bank... Αλλοι δυο φιλοι ο ενας με visa/ETE και με visa/Piraeus δεν τα καταφεραν

Και στο Google play (αγορα εφαρμογων) περναει κανονικα η πιστωτικη της Alpha που ειναι mastercard

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και στο Google play (αγορα εφαρμογων) περναει κανονικα η πιστωτικη της Alpha που ειναι mastercard

 

εμενα η καρτα μου περνουσε εκει απο κοντα τελη Αυγουστου.....

καρτα eurobank visa και ποιο νωρις ακομα περνουσε μεσω google wallet ενω δεν περνουσε η ιδια ουτε και το Paypal....:blink::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα δεν θα έχεις, θα στείλεις το εμβασμα στην Alpha και σε μια δυο εργάσιμες θα είναι τα λεφτά στον λογαριασμό σου.

 

Ωραια, σ' ευχαριστω για την απαντηση!! Με το θεμα της εξυπηρετησης τι γινεται; Θα κλεισω 4 μερες που εχω στειλει το μηνυμα ....και ακομα δεν εχω παρει απαντηση! Αφου στα υπολοιπα ειναι οκ, μονο αυτο με προβληματιζει!

Link to comment
Share on other sites

Ε γενικά στο θέμα αυτό πάσχουν λίγο μπορεί να μην σου απαντήσουν και καθόλου..

 

Στο προβλημα ειναι το θεμα τι κανουμε....αρα μαλλον απορριπτεται η skrill. Εντωμεταξυ τους στελνω και δευτερο ή τριτο μηνυμα και μου τα κανουν closed. Φαντασου να θες να ρωτησεις κατι ακομα ή να συμπληρωσεις το προηγουμενο μηνυμα σου. Τι βλακες...Γενικα διαβασα στο google οτι δεν απαντανε καθολου.

 

Υπομονη και βλεπουμε πως θα κανουμε αγορες...

 

Βεβαια μολις βρηκα αυτο στο twitter:

Θα τους στειλω...

Edited by lyr13
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις να μου πει εαν στην οριμανση δοσεων στην eurobank υπαρχει προμηθεια και αν ναι ποσο ειναι?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Σωστά,απλά στο άκουσμα Μαύρη Amex,στιγμιαία έρχεται η εικόνα της Centurion:) Όντως δεν είναι από πλαστικό.

 

 

Το e-banking της Alpha δεν εμφανίζει αμέσως τον κωδικό,όπως π.χ. στο e-banking της Εθνικής (από την άλλη το e-banking της Εθνικής εμφανίζει και τις δεσμεύσεις ως χρέωση:!:) Αρκετά άτομα έχουν μπερδευτεί με το 2ο βήμα στο Paypal,οπότε: Καταχωρείς την κάρτα στο Paypal και την ίδια στιγμή σου κρατάει ένα ποσό ως δέσμευση(Περίπου 0,86 ή 0,76 λεπτά ως επιβεβαίωση ότι η κάρτα λειτουργεί.Αυτό το ποσό φυσικά θα αποδεσμευτεί μετά απο λίγες μέρες) Στη συνέχεια επιλέγεις απο το PayPal την επιλογή Link and Confirm my Card όπου εκεί θα σου δεσμευσει επιπλέον 1.5€ αλλα δεν θα δείς εκείνη τη στιγμή αμέσως τον κωδικό,εντός 2 ημερών που θα γίνει η επεξεργασία της δέσμευσης και θα περάσει η δέσμευση σε χρέωση,θα σου εμφανίσει τότε τον κωδικό,εντός 2 ημερών δηλαδή θα έχεις τον κωδικό διαθέσιμο για πας εκ νέου στο PayPal και να καταχωρήσεις τον κωδικό στην επιλογή Enter PayPal Code και να ολοκληρωθεί η διαδικασία verification.Μπορείς κανονικά να ολοκληρώσεις διαδικασία verification με πιστωτικές και χρεωστικές κάρτες Amex,χωρίς κανένα πρόβλημα,επίσης λειτουργούν σταθερά στις συναλλαγές του Paypal:D

 

 

Ναι είχες δίκιο. Ευχαριστώ πολύ. Απλά μου κανε εντύπωση γιατί σε΄ολες τις άλλες κάρτες ο κωδικός του paypal φαίνεται και όσο είναι δεσμευμένη η συναλλαγή αλλά ακόμα και από το sms alert. Στην AmEx λοιπόν χρειάζεται πρώτα να λογιστικοποιηθεί η συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους! Σημερα μπορεσα και μετεφερα χρηματα σε λογαριασμο στη Γερμανια απο το ebanking της Εθνικης.

 

Σου πιστωθηκαν τα χρηματα στο γερμανικο λογαριασμο;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Πες οτι εχεις και αλλη πιστωτικη σε αλλη τραπεζα που ειναι χωρις συνδρομη και αν επιμεινουν πες οτι θα την ακυρωσεις

Ωραία.. Είχα gold visa στην eurobank σχεδόν 15 χρόνια λογαριασμός μισθοδοσίας. Όταν πήγε σε άλλη τράπεζα άρχισαν να χρεώνουν συνδρομή. Πήγα στην τράπεζα έπαιρναν τηλέφωνο και έκαναν αντιλογισμο. Αυτό για 3 χρόνια... Φέτος δεν πήγα και τους πήρα τηλέφωνο. Άλλαξε λέει η πολιτική μας...

Ααα, έτσι, ακύρωσε την τότε.. Δεν γίνεται, μόνο σε απώλεια, κλοπή κλπ να πάτε στο κατάστημα... Ρε αι σιχτιρ.... Πήγα και άρχισαν τα παρακαλια, μην και είναι δύσκολο να εκδοθεί τέτοια κάρτα ξανά αυτήν την εποχή... Κλπ...

Ακύρωσε την έβγαλα σε άλλη τράπεζα με ίδιο όριο χωρίς συνδρομή και το βουλωσε... Eurobank τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. Είχα gold visa στην eurobank σχεδόν 15 χρόνια λογαριασμός μισθοδοσίας. Όταν πήγε σε άλλη τράπεζα άρχισαν να χρεώνουν συνδρομή. Πήγα στην τράπεζα έπαιρναν τηλέφωνο και έκαναν αντιλογισμο. Αυτό για 3 χρόνια... Φέτος δεν πήγα και τους πήρα τηλέφωνο. Άλλαξε λέει η πολιτική μας...

Ααα, έτσι, ακύρωσε την τότε.. Δεν γίνεται, μόνο σε απώλεια, κλοπή κλπ να πάτε στο κατάστημα... Ρε αι σιχτιρ.... Πήγα και άρχισαν τα παρακαλια, μην και είναι δύσκολο να εκδοθεί τέτοια κάρτα ξανά αυτήν την εποχή... Κλπ...

Ακύρωσε την έβγαλα σε άλλη τράπεζα με ίδιο όριο χωρίς συνδρομή και το βουλωσε... Eurobank τέλος...

Πόσο όριο έχει μια τέτοια κάρτα φίλε; σε ποιά τράπεζα έβγαλες την επόμενη; μπορούμε σήμερα να μεταφέρουμε αλλού την μισθοδοσία μας;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω μια χρεωστικη της eurobank και μια της alphabank στο paypal και μου βγαζη συνεχεια The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service

department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

τι γινεται ρε παιδεια και δεν μπορω να της συνδεσω?

Link to comment
Share on other sites

η λυση ειναι revolut! κανω αγορε απο aliexpress και απο παντου χωρις καμια χρεωση!!! οσα λεφτα στελνω εμβασμα τοσα μπαινουν και χωρις εξοδα συναλλαγματος
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να συνδεσω μια χρεωστικη της eurobank και μια της alphabank στο paypal και μου βγαζη συνεχεια The bank that issued your card didn't approve this transaction. Please contact the card issuer's customer service

department if you have any questions. Or you can add a different card now to continue.

τι γινεται ρε παιδεια και δεν μπορω να της συνδεσω?

 

1) Έχουν υπόλοιπο μέσα?

2) Μήπως η χώρα σου είναι υπό καθεστός capital control?

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγειλα απο ebay απο καλιφορνιά...θα εχω θεμα για τελωνειο? κατω απο 22 ευρω δεν είμαι καλλυμένη? μια θηκη πηρα με 1,50 ευρω

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Εγω παραγγειλα απο ebay απο καλιφορνιά...θα εχω θεμα για τελωνειο? κατω απο 22 ευρω δεν είμαι καλλυμένη? μια θηκη πηρα με 1,50 ευρω

 

κανενα θεμα με τετοια παραγγελια.

Τι καρτα χρησιμοποιησες στην πληρωμη;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν λιγη ωρα εμβασμα απο λογαριασμο μου στην πειραιως σε λογαριασμο μου στην εθνικη. Γνωριζει καποιος να μου πει ποτε θα ειναι διαθεσιμα τα χρηματα στην εθνικη?

 

Σε αναλογο εμβασμα απο Eurobank σε Alpha θα εμφανιστουν Πεμπτη βραδυ κατα τις Δεκα

 

Λογικά αύριο απο το μεσημέρι όμως και μετά-όχι νωρίτερα- θα φανούν διαθέσιμα στην Εθνική.

 

Λογικά αύριο βράδυ (Τετάρτη). Σε δύο περιπτώσεις που έχω στείλει εμβασμα έκανε μια εργάσιμη..

 

Εντολη για εμβασμα 13/10 και ωρα 16:30

Εκτελεση εμβασματος 14/10 και ωρα 07:15

Λεφτα διαθεσιμα στην εθνικη 15/10 και ωρα 10:30

 

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...