Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.714 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      927
    • Έχω MasterCard
      446
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      59
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Πόση ήταν η δόση και πόσο πλήρωσες εσύ;

Πες μου και θα σου πω...:)

 

Η δόση ήταν 668 ευρώ μέχρι τις 19/4 και εκείνη την ημέρα στο ταμείο πλήρωσα 650 ευρώ και στον επόμενο λοαγριασμό μου έχει βάλει 13,50 ευρώ τόκο.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το κόστος εμβάσματος από την τράπεζα Πειραιώς σε άλλη τράπεζα του εσωτερικού? Υπάρχει διαφορά εάν γίνει ηλεκτρονικά (Winbank) ή στο γκισέ?
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς το κόστος εμβάσματος από την τράπεζα Πειραιώς σε άλλη τράπεζα του εσωτερικού? Υπάρχει διαφορά εάν γίνει ηλεκτρονικά (Winbank) ή στο γκισέ?

 

Κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό. Η eurobank έχει δωρεάν συναλλαγές. Κάνεις όσα εμβάσματα εσωτερικού θες, ό,ποτε θες δωρεάν. Στη Πειραιώς υπάρχει σίγουρα χρέωση, δεν ξέρω πόση είναι όμως.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πόση ήταν η δόση και πόσο πλήρωσες εσύ;

Πες μου και θα σου πω...:)

 

Η δόση ήταν 668 ευρώ μέχρι τις 19/4 και εκείνη την ημέρα στο ταμείο πλήρωσα 650 ευρώ και στον επόμενο λογαριασμό μου έχει βάλει 13,50 ευρώ τόκο.

 

Όπως είπαν τα παιδιά παραπάνω, τοκίζεται ΟΛΟ το ποσό και ΟΧΙ το υπόλοιπο!

Είναι καταχρηστικός όρος των τραπεζών οι οποίες όμως δεν τον αλλάζουν!

 

Η λύση είναι μία: Να σηκώσουμε ΟΛΑ τα λεφτά μας από τις τράπεζες για να σταματήσει αυτή η παράνομη τοκογλυφία...;)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαν τα παιδιά παραπάνω, τοκίζεται ΟΛΟ το ποσό και ΟΧΙ το υπόλοιπο!

Είναι καταχρηστικός όρος των τραπεζών οι οποίες όμως δεν τον αλλάζουν!

 

Η λύση είναι μία: Να σηκώσουμε ΟΛΑ τα λεφτά μας από τις τράπεζες για να σταματήσει αυτή η παράνομη τοκογλυφία...;)

 

H επιβολή τοκου σε ολο το ποσόν εχει την εξήγηση του απο την πλευρά των τραπεζών και κατα ενα μέρος εχουν δίκιο.

 

Ας υποθέσουμε οτι 15/4/2011 χρεώσατε την καρτα με 1000 ευρω και στις 10/5/2011 ηταν η ημερομηνία ληξη της εξόφλησης του ποσου αυτου.

Τι γινεται? Η τράπεζες για το παραπάνω χρονικό διάστημα μας "χαρίζουν" τους τόκους(δεν τους επιβάλουν) ή αν θελετε μας δάνεισαν 1000 ευρω με την προϋπόθεση να εξοφληθεί το ποσόν εντος της προθεσμίας.

Αν αυτο δεν τηρηθεί τοτε η τράπεζα καταγράφει ολους τους τοκους του προηγούμενου χρονικού διαστήματος.

 

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΤΥΠΙΚΟΙ

 

Εσεις θα δανείζατε σε κάποιον 1000 ευρω για ενα μήνα χωρις όφελος?

Link to comment
Share on other sites

H επιβολή τοκου σε ολο το ποσόν εχει την εξήγηση του απο την πλευρά των τραπεζών και κατα ενα μέρος εχουν δίκιο.

 

Ας υποθέσουμε οτι 15/4/2011 χρεώσατε την καρτα με 1000 ευρω και στις 10/5/2011 ηταν η ημερομηνία ληξη της εξόφλησης του ποσου αυτου.

Τι γινεται? Η τράπεζες για το παραπάνω χρονικό διάστημα μας "χαρίζουν" τους τόκους(δεν τους επιβάλουν) ή αν θελετε μας δάνεισαν 1000 ευρω με την προϋπόθεση να εξοφληθεί το ποσόν εντος της προθεσμίας.

Αν αυτο δεν τηρηθεί τοτε η τράπεζα καταγράφει ολους τους τοκους του προηγούμενου χρονικού διαστήματος.

 

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΤΥΠΙΚΟΙ

 

Εσεις θα δανείζατε σε κάποιον 1000 ευρω για ενα μήνα χωρις όφελος?

 

Ως προς το οτι πρεπει να ειμαστε τυπικοι συμφωνω απολυτα μαζι σου.κατα τα αλλα διαφωνω.η τραπεζα δεν δανειζει ακριβως τα χρηματα,γιατι δεν τα αποδιδει στην επιχειρηση την ιδια στιγμη.αρα δεν τα βγαζει απο τα ταμεια της την ιδια στιγμη.επισης υπαρχει και η ατοκη περιοδος των 35 ημερων.αρα συμφωνει στο να μη σε χρεωνει τοκους γιαυτο το διαστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ως προς το οτι πρεπει να ειμαστε τυπικοι συμφωνω απολυτα μαζι σου.κατα τα αλλα διαφωνω.η τραπεζα δεν δανειζει ακριβως τα χρηματα,γιατι δεν τα αποδιδει στην επιχειρηση την ιδια στιγμη.αρα δεν τα βγαζει απο τα ταμεια της την ιδια στιγμη.επισης υπαρχει και η ατοκη περιοδος των 35 ημερων.αρα συμφωνει στο να μη σε χρεωνει τοκους γιαυτο το διαστημα.

 

Εχεις λαθος η επιχείρηση τα εισπράττει μεσα στις επόμενες 2 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

H επιβολή τοκου σε ολο το ποσόν εχει την εξήγηση του απο την πλευρά των τραπεζών και κατα ενα μέρος εχουν δίκιο.

 

Ας υποθέσουμε οτι 15/4/2011 χρεώσατε την καρτα με 1000 ευρω και στις 10/5/2011 ηταν η ημερομηνία ληξη της εξόφλησης του ποσου αυτου.

Τι γινεται? Η τράπεζες για το παραπάνω χρονικό διάστημα μας "χαρίζουν" τους τόκους(δεν τους επιβάλουν) ή αν θελετε μας δάνεισαν 1000 ευρω με την προϋπόθεση να εξοφληθεί το ποσόν εντος της προθεσμίας.

Αν αυτο δεν τηρηθεί τοτε η τράπεζα καταγράφει ολους τους τοκους του προηγούμενου χρονικού διαστήματος.

 

ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΤΥΠΙΚΟΙ

 

Εσεις θα δανείζατε σε κάποιον 1000 ευρω για ενα μήνα χωρις όφελος?

 

Αν είναι έτσι η κάρτα δεν θα πρέπει να λέγεται ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ αλλά ΤΟΚΟΓΛΥΦΙΚΗ! :lol:

 

Αν χρωστάμε 1000€ και πληρώσουμε 999€, δεν είναι σαν η τράπεζα να παίρνει πίσω τα λεφτά της; Παρόλα αυτά βάζει τόκο για 1000€!! για ένα υπόλοιπο 1€!!

 

Για μένα θα πρέπει να βάλει τόκο στα λεφτά που δεν της επιστρέψαμε δηλαδή το 1€...;)

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι η κάρτα δεν θα πρέπει να λέγεται ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ αλλά ΤΟΚΟΓΛΥΦΙΚΗ! :lol:

 

Αν χρωστάμε 1000€ και πληρώσουμε 999€, δεν είναι σαν η τράπεζα να παίρνει πίσω τα λεφτά της; Παρόλα αυτά βάζει τόκο για 1000€!! για ένα υπόλοιπο 1€!!

 

Για μένα θα πρέπει να βάλει τόκο στα λεφτά που δεν της επιστρέψαμε δηλαδή το 1€...;)

 

ή δεν διάβασες ή δεν κατάλαβες ή δεν θελεις να καταλάβεις!!

 

Το παν ειναι να καταλαβαίνουμε πως λειτουργεί ενα προϊόν ή μια υπηρεσία και να εκμεταλλευόμαστε στο έπακρον αυτά που μας προσφέρουν, αφού ετσι και αλλιώς δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς τους όρους.

Link to comment
Share on other sites

ή δεν διάβασες ή δεν κατάλαβες ή δεν θελεις να καταλάβεις!!

 

Το παν ειναι να καταλαβαίνουμε πως λειτουργεί ενα προϊόν ή μια υπηρεσία και να εκμεταλλευόμαστε στο έπακρον αυτά που μας προσφέρουν, αφού ετσι και αλλιώς δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς τους όρους.

 

Τότε γιατί τα δικαστήρια έκριναν αυτή την τακτική των τραπεζών ως καταχρηστική;

 

για δες εδώ---> http://zoomicon.wordpress.com/2008/11/27/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%B6/

 

ΥΓ. Είσαι τραπεζικός;

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί τα δικαστήρια έκριναν αυτή την τακτική των τραπεζών ως καταχρηστική;

 

για δες εδώ---> http://zoomicon.wordpress.com/2008/11/27/%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%AF-%CF%8C%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%B6/

 

ΥΓ. Είσαι τραπεζικός;

OXI

 

Η απόφαση νομος 3499/2008 εχει βγει γιατι το ΕΚΠΟΙΖΩ κατέληξε στα δικαστήρια μετα απο μαζικες καταγγελίες οτι χρεώνονταν τοκοι απο την πρώτη μερα της συναλλαγής είτε είσαι εμπρόθεσμος είτε εκπρόθεσμος, αυτο αφορούσε σε όλους τούς κατόχους πιστωτικών καρτών προ του 2008 (θα το θυμάστε ειχε γινει σάλος τότε).

 

Ο τρόπος χρέωσης των τόκων σήμερα δεν υσχυει για ολους πάρα μονο για αυτούς που δεν εξοφλούν ολο το ποσόν.

 

Αν θέλετε καταχρηστικός και αυτός ο ορος αλλά ετσι εχει σήμερα, για να αλλάξει και αυτο πρέπει να βγει νεα δικαστική απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας.μια φιλη μου ειναι φοιτητρια και εχει πιστωτικη καρτα απο την πειραιως φοιτητικη.

εχει φτασει να εχει χρεος 2200 και δεν εχει να τα πληρωσει. λεει οτι της εχουν στειλει εξωδικο και οτι τα

θελουν μεχρι 25 του μηνα. Επειδη δεν εχει χρηματα,ειναι φοιτητρια και αποκλειεται να βρει τα χρηματα μεχρι

της 25,δεν μπορει να τους πει να κανει διακανονισμο και να πληρωνει μετα λιγα λιγα καθε μηνα; απο οτι ξερω

μπορει να το κανει και ετσι ξεμπλεκει με δικαστηρια και ολα αυτα.απο οτι ξερω δεν εχει και τιποτα στο ονομα της

ωστε να της το κατασχουν. Βοηθηστε με λιγο σας παρακαλω και πειτε μου τη να της πω και να το κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας.μια φιλη μου ειναι φοιτητρια και εχει πιστωτικη καρτα απο την πειραιως φοιτητικη.

εχει φτασει να εχει χρεος 2200 και δεν εχει να τα πληρωσει. λεει οτι της εχουν στειλει εξωδικο και οτι τα

θελουν μεχρι 25 του μηνα. Επειδη δεν εχει χρηματα,ειναι φοιτητρια και αποκλειεται να βρει τα χρηματα μεχρι

της 25,δεν μπορει να τους πει να κανει διακανονισμο και να πληρωνει μετα λιγα λιγα καθε μηνα; απο οτι ξερω

μπορει να το κανει και ετσι ξεμπλεκει με δικαστηρια και ολα αυτα.απο οτι ξερω δεν εχει και τιποτα στο ονομα της

ωστε να της το κατασχουν. Βοηθηστε με λιγο σας παρακαλω και πειτε μου τη να της πω και να το κανουμε.

 

Εχει αξια να δεις με πια τράπεζα εχει μπλέξει η φιλη σου, η ΠΕΙΡΑΙΩΣ ειναι πρωταθλήτρια σε αγωγες.

Λιγο παλιο το γράφημα αλλα δεν νομιζω να εχει αλλάξει στρατηγική απο τοτε.

 

Φυλάκιση για χρεει προς τις κάρτες δεν υφίσταται, αυτο που μένει ειναι να παει να διαπραγματευτεί με το τμημα καρτών της τράπεζας, αφου τους πει οτι δεν διαθέτει περιουσιακά στοιχεία, ενας δικηγόρος πάντως της είναι απαραίτητος.

 

http://www.eixe.gr/default.asp?ElementId=57211

http://data.eixe.org/Upload/untitled010.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έιμαι της άποψης ότι μπορεί τα βρει με την τράπεζα χωρίς δικηγόρο. Αν είχε λεφτά για δικηγόρο, θα είχε ξεπληρώσει ήδη το χρέος ;)

Ναι να πάει να κάνει άμεσα διακανονισμό. Το συντομότερο δυνατόν.

Όσον αφορά το γράφημα, είναι σε απόλυτους αριθμούς και δε μου λέει απολύτως τίποτα. Αν, υποθετικά, το 2002 η Πειραιώς είχε το marketing στο peak της και ανταγωνιστικές κάρτες, λογικό είναι να πούλησε τις πιο πολλές, και άρα είχε και τις περισσότερες προβληματικές υποθέσεις.

 

Η FCE BANK PLC δηλαδή είναι καλύτερη σε αυτό τον τομέα απ' ότι η Πειραιώς, επειδή είχε λιγότερες διαταγές πληρωμής?

Δε νομίζω. Τα απόλυτα νούμερα από μόνα τους δε λένε τίποτα. Χρειαζόμαστε ποσοστά...

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Αν είχε να πληρώνει έστω και λίγα κάθε μήνα, ποτέ δεν θα έφτανε στο σημείο να τις στείλουν εξώδικο .

προφανώς η φίλη σου αγνοούσε συστηματικά τις υποχρεώσεις της προς την τράπεζα.

Οι τόκοι των 2200 είναι 33 ευρώ τον μήνα + 2% από το ποσό για εξόφληση (44) σύνολο

77 ευρώ τον μήνα θα ήταν αρκετά για να μην φτάσει εκεί που έφτασε.

Σε αυτό το σημείο που έφτασε πρέπει να βρεί τρόπο να πληρώσει τις συσωρευμένες δόσεις ( το ελάχιστο ποσό πληρωμής)

Από εκεί και πέρα μπορεί να πληρώνει ένα μικρό ποσό κάθε μήνα, κάτι λιγώτερο από 77 ευρώ , εφόσον θα πέσει και το ποσό , φαντάζομαι κάτω από 2000.

Συνήθως τέτια πράγματα τα ρυθμίζουν οι γονείς ... δεν βλέπω άλλο τρόπο να ξεχρεώσει ένας φοιτητής, καμμία τράπεζα δεν θα της κάνει καμμία ρύθμιση , αν δεν εξοφληθεί η ελάχιστη καταβολή.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Χρωσταει σε φοιτητικη πιστωτικη καρτα 2200 ευρω?πως γινεται αυτο?εγω οταν ειχα βγαλει φοιτητικη πιστωτικη καρτα στην πειραιως ειχα οριο 600 ευρω. Ειναι σιγουρο οτι η φιλη σου αγνοουσε επιδεικτικα τις μηνιαιες πληρωμες προς την τραπεζα.δεν της φταιει κανεις παρα μονο το μυαλο της.να ενημερωσει αμεσα τους γονεις της για να τακτοποιησουν την οφειλη της και στο μελλον να ειναι πιο σοβαρη σε οτι αφορα τις συναλλαγες τις με τις τραπεζες.ακου 2200 ευρω χρεος σε φοιτητικη πιστωτικη.θα τρελαθουμε τελειως.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Επίσκεψη της φίλης σου στην τράπεζα, συζήτηση μαζί τους, διακανονισμός

2. Γονείς - Συγγενείς να συμβάλουν και να βοηθήσουν

 

ΥΓ. Αχ αυτές οι γυναίκες, μπορεί να μην έχουν να φάνε αλλά τις αποτριχώσεις, τα μανικιούρ και τα 25 ζευγάρια παπούτσια δεν τα αποφεύγουν. (Αν είναι αυτός ο λόγος που ξοδεύτηκαν τα χρήματα)

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

1. Επίσκεψη της φίλης σου στην τράπεζα, συζήτηση μαζί τους, διακανονισμός

2. Γονείς - Συγγενείς να συμβάλουν και να βοηθήσουν

 

ΥΓ. Αχ αυτές οι γυναίκες, μπορεί να μην έχουν να φάνε αλλά τις αποτριχώσεις, τα μανικιούρ και τα 25 ζευγάρια παπούτσια δεν τα αποφεύγουν. (Αν είναι αυτός ο λόγος που ξοδεύτηκαν τα χρήματα)

Γνωστή μου φοιτήτρια έχει χρεώσει την κάρτα περίπου 2.000 ευρώ για αποτριχωσης και γόβες:p, εννοείτε πως δεν πληρώνει τις δόσεις και η γονείς της δεν ξέρουν τίποτα.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωστή μου φοιτήτρια έχει χρεώσει την κάρτα περίπου 2.000 ευρώ για αποτριχωσης και γόβες:p, εννοείτε πως δεν πληρώνει τις δόσεις και η γονείς της δεν ξέρουν τίποτα.

 

και οταν θα ερθει η ωρα των αγωγων θα τραβαει τις τριχες της και θα τρεχει και δεν θα φτανει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει και πιστωτικες για φοιτητες? Πως γινεται αυτο? Απο την στιγμη που δεν δουλευεις και δεν εχεις εισοδημα πως δινει μια τραπεζα πιστωτικη σε καποιον που ξερει οτι δεν θα την πληρωσει?

 

Εγω αυτο που πηρα οταν ημουν φοιτητης ηταν τα 500 ευρω απο την Εθνικη ατοκα που τα ξεχρεωνεις μεσα σε 4 χρονια. Αυτο μαλιστα.Αυτο ειναι για φοιτητες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να βγάλω μια πιστωτική κάρτα για να αγοράσω ένα apple MAC θα ήθελα να μου πείτε ποια είναι κατά την γνώμη σας η πιο "καλή" καρτα γιατί θέλω να βάλω με δόσεις. Και φοβάμαι με αυτα που ακούω για τις κάρτες και τα επιτόκια.Ευχαριστω και συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να βγάλω μια πιστωτική κάρτα για να αγοράσω ένα apple MAC θα ήθελα να μου πείτε ποια είναι κατά την γνώμη σας η πιο "καλή" καρτα γιατί θέλω να βάλω με δόσεις. Και φοβάμαι με αυτα που ακούω για τις κάρτες και τα επιτόκια.Ευχαριστω και συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

Η πιστωτικη καρτα ειναι καλη αν κανεις αγορες με ατοκες ,ΑΛΛΑ επειδη ειμαστε Ελληνες παρασυρομαστε και την χρησιμοποιουμε για αναληψεις και μετα δεν την πληρωνουμε. Καλυτερα να μην βγαλεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θέλω να βγάλω μια πιστωτική κάρτα για να αγοράσω ένα apple MAC θα ήθελα να μου πείτε ποια είναι κατά την γνώμη σας η πιο "καλή" καρτα γιατί θέλω να βάλω με δόσεις. Και φοβάμαι με αυτα που ακούω για τις κάρτες και τα επιτόκια.Ευχαριστω και συγνώμη αν έχει αναφερθεί ξανά το θέμα.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Υπαρχουν καταστήματα που προσφέρουν τα προϊόντα με καποιον αριθμό ατοκων δόσεων.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καταστήματα που προσφέρουν τα προϊόντα με καποιον αριθμό ατοκων δόσεων.

Άτοκα θα το πάρω το λαπτοπ παιδιά.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...