Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ταινίες και βιβλία του Σαββατοκύριακου

 

Καθημερινή (Σαββάτου) - Εξολοθρευτές (ντοκιμαντέρ του BBC, τελευταίο μέρος)

 

Καθημερινή (Σαββάτου)Artbook με έργα του Μπος (αυτόνομο στα περίπτερα)

 

Καθημερινή (Κυριακής)Πομπηία, Κολοσσαίο (Ντοκιμαντέρ του BBC, το 2 DVD)

 

Πρώτο ΘέμαScary Movie 3 (Πάμελα Άντερσον, Τζένι Μακάρθι, Τσάρλι Σιν, Λέσλι Νίλσεν)

 

ΈθνοςΝτοκιμαντέρ (Μέση Ανατολή: Η γη του αίματος, 2ο μέρος)

 

Ελεύθερος Τύπος (Σαββάτου)Ντοκιμαντέρ σχετικό με τον 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο και μία πολεμική ταινία

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακής)Dogville (Καταπληκτικό έργο του Λαρς Φον Τρίερ με τη Νικόλ Κίντμαν)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου)Το αφεντικό του κλάμπ (Μπελμοντό)

 

Ημερησία (Σαββατοκύριακου) - Artbook με έργα του Καναλέτο (αυτόνομο στα περίπτερα)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακής)Ο χρυσός σκαραβαίος, του Έντγκαρ Άλαν Πόε

 

Βήμα (Κυριακής) - Ντοκιμαντέρ του National Geographic, με τίτλο 'Taboo 2' (1ο μέρος – Ο γάμος)

 

Τα Νέα (Σαββατοκύριακου)Ψυχολογία του Συριανού συζύγου και Το παράπονο του νεκροθάφτη, του Εμ. Ροΐδη.

 

 

πηγή: sport24.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kυριακατικη ελευθεροτυπια δινει το χρυσο σκαραβαιο(βιβλιο).
Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το Priory School. Ευχαριστώ πολύ και για την πρόταση για το κατάστημα στη Γλαδστωνος - το ξέρω, νομίζω, αλλά δεν σκέφτηκα ότι μπορεί να έχει και αυτά των εφημερίδων. :-)

 

to 'priory school' les?

 

exeis dokimasei edo?:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1152339#post1152339

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο τελευταία DVD της Καθημερινής "Πομπηία" & "Κολοσσαίο" έχουν δοθεί σε μία κασετίνα αλλά είναι δύο διαφορετικά ντοκιμαντέρ του BBC. Νομίζω είναι ακριβώς τα ίδια που είχαν δοθεί παλαιότερα στη μορφή VCD από την εφημερίδα "Τα Νέα" του Σαββάτου.

(Pompeii: The Last Day (Πομπηία: Η τελευταία μέρα). BBC, 1995-2003 / Δ.Ο.Λ. Α.Ε., 2005.

Colosseum: Rome’s Arena of Death (Κολοσσαίο: Η αρένα του θανάτου). BBC, 2003 / Δ.Ο.Λ. Α.Ε., 2005.)

 

Παρόμοια τακτική ακολούθησε η Καθημερινή και με τα τέσσερα προηγούμενα DVD για την Αίγυπτο όπου συγκέντρωσε μαζί 3 ή 4 διαφορετικές παραγωγές του BBC. (Παραθέτω αναλυτικά στοιχεία παρακάτω)

- The Nile (Τα Μυστικά της Αρχαίας Αιγύπτου 1 - Το ποτάμι των θρύλων) (TV Series) – Martha Holmes (Series Producer) / Discovery Channel / BBC, 2004/ Εφημερίδα «Η Καθημερινή», 2006.

- Pyramid & Egypt’s Lost City (Τα Μυστικά της Αρχαίας Αιγύπτου 2 – Αρχαία Αίγυπτος: Το βασίλειο του Ήλιου) (TV Series) – Jonathan Stamp / Discovery Channel - NDR - TBS / BBC, 2002, Jean-Claude Bragard / The Learning Channel - Time Life, Inc. BBC, 1998 / Εφημερίδα «Η Καθημερινή», 2006.

- Egypt: Rediscovering a Lost World (Discovering Ancient Egypt) (Τα Μυστικά της Αρχαίας Αιγύπτου 3 & 4 – Αίγυπτος) (TV Series - 1. The Search for Tutankhamun, 2. The Curse of Tutankhamun, 3. The Pharoah and the Showman (Extract from “Belzoni’s Travel”), 4. The Temple of the Sands, 5. The Mystery of the Rosetta Stone, 6. The Secrets of the Hieroglyphs) – Ferdinand Fairfax (Paul Bradshaw, Producer) / BBC - TLC - ZDF - France 2, 2005/ Εφημερίδα «Η Καθημερινή», 2006.

 

Nai re alla opws leei gia to Ethnos 1o meros apo 2 giati den leei to idio kai gia tin Kathimerini? Giauto anarwtithika :P

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Πομπηία, Κολοσσαίο (Ντοκιμαντέρ του BBC, 2 DVD)

Έθνος – Ντοκιμαντέρ (Μέση Ανατολή: Η γη του αίματος, 1ο μέρος από 2)

 

Kai malista anafer3ei kai ta 2 dvds :) enw mono i Pompiia einai gia tin Kyriaki kanonika symfwna me to ad

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς, ξαναπέρασα σήμερα το απόγευμα από το κατάστημα με DVD στη Γλάδστωνος. (Είχα περάσει και προ μηνός).

Δεν έχουν τίποτε από εφημερίδες... :(

 

Σκέφτομαι βέβαια και τα μαγαζιά στο Μοναστηράκι, αλλά δεν ξέρω αν θα εντοπίσω κάτι ή κάποιο...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ημερησια σημερα εχει το αφεντικο του κλαμπ.

Με τον Μπελμοντο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

H eikona ta leei ola.. i nea syllogi se VCD apo tin Kathimerini

 

http://img220.imageshack.us/img220/3002/newkathimy0.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας φίλοι.

 

Epos είμαι σίγουρος ότι έχω τις περισσότερες ταινίες του Πουαρώ και του Χόλμς , αν όχι όλες. Απλά θα πρέπει να επιστρέψω από διακοπές σε καμμία εβδομάδα για να το επιβεβαιώσω και να σου τις στείλω.

 

Με αφορμή την αναζήτηση αυτή και επειδή και εγώ ψάχνω κάποιες ταινίες από αυτές που έχω χάσει θα ήθελα να κάνω μία πρόταση σε όλα τα μέλη του τόπικ.

 

Γιατί δεν ξεκινάμε να ανταλλάσουμε ταινίες που μας λείπουν και πιθανότατα έχουν κάποιοι από εμάς;

 

Περιμένω συμμετέχοντες!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Θα περιμένω νέα σου με την επιστροφή. Ασφαλώς και δεν έχω καμια αντίρρηση να δώσω αντίγραφα ταινιών που έχω και λείπουν σε άλλους.

 

Γειά σας φίλοι.

 

Epos είμαι σίγουρος ότι έχω τις περισσότερες ταινίες του Πουαρώ και του Χόλμς , αν όχι όλες. Απλά θα πρέπει να επιστρέψω από διακοπές σε καμμία εβδομάδα για να το επιβεβαιώσω και να σου τις στείλω.

 

Με αφορμή την αναζήτηση αυτή και επειδή και εγώ ψάχνω κάποιες ταινίες από αυτές που έχω χάσει θα ήθελα να κάνω μία πρόταση σε όλα τα μέλη του τόπικ.

 

Γιατί δεν ξεκινάμε να ανταλλάσουμε ταινίες που μας λείπουν και πιθανότατα έχουν κάποιοι από εμάς;

 

Περιμένω συμμετέχοντες!

Link to comment
Share on other sites

Egw endiaferomai gia ekeines tis tainies tis HMERISIAS pou edine palia me tin plastiki thiki. ekeina pou itan arithmimena.

 

An exei kanenas dipla kapoia dvd apo ekeini tin seira as mou pei se PM poia kai kati tha kanonisoume!

Link to comment
Share on other sites

Την κυριακή στο Βήμα In & Out.Την είδα πριν από αρκετά χρόνια αλλά θυμάμαι οτι μου άρεσε αρκετά.Νομίζω οτι η βαθμολογία στο imdb την αδικεί...

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Decent movie I'd say.. den tin eida pote mou.. I guess I will now!

 

edit: O Fileleutheros Kyprou arxise simera tin seira VCD "Akolouthontas ta Proistorika Zwa" dinontas mazi me to prwto VCD kai tin kasetina.

Link to comment
Share on other sites

Το Βήμα (13/8) - Ντοκιμαντέρ του National Geographic, με τίτλο 'Taboo 2' (2ο μέρος – Μαγεία)

 

Το Βήμα (13/8) - In and Out (Κέβιν Κλάιν, Ματ Ντίλον, Τομ Σέλεκ)

 

Τα Νέα (12/8) – Ο Παπατρέχας, του Αδ. Κοραή

 

Ελεύθερος Τύπος (12/8) – Ντοκιμαντέρ σχετικό με τον 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο και μία πολεμική ταινία

 

Ελεύθερος Τύπος (13/8) – Χορεύοντας στο σκοτάδι (του Λαρς Φον Τρίερ με την Μπιόργκ)

 

Καθημερινή (12/8) – Ντοκιμαντέρ του BBC με τίτλο 'Άγριο πεδίο μάχης' (1ο μέρος από 4)

 

Καθημερινή (13/8) – Ντοκιμαντέρ/animation του BBC με τίτλο 'Animal Games (το 1ο μέρος ονομάζεται 'Ολυμπιάδα των ζώων')

 

Πρώτο Θέμα (13/8) – Έξοδος κινδύνου (Στίβεν Σιγκάλ)

 

Ημερησία (11/8) – Ζήτημα ζωής και θανάτου (Αλέν Ντελόν)

 

Ημερησία (11/8) – Artbook με έργα του Ντύρερ (αυτόνομο στα περίπτερα)

 

Ελευθεροτυπία (12/8) – Σέρλοκ Χολμς, Ο κόκκινος κύκλος (VCD)

 

Ελευθεροτυπία (13/8) – Το σκυλί των Μπάσκερβιλ, του Σερ Άρθουρ Κόναν Ντόιλ (βιβλίο)

 

Έθνος (13/8) – Αντίο φίλε (Αλέν Ντελόν, Τσαρλς Μπρόνσον)

 

Έθνος (13/8) – Ο Δράκουλας των Εξαρχείων (Η καλτ ταινία του Νίκου Ζερβού με τους Αντώνη Καφετζόπουλο, Τζίμη Πανούση, Κωνσταντίνο Τζούμα, Τζόνι Βαβούρα, Δημήτρη Πουλικάκο κ.α.)

Link to comment
Share on other sites

Εεεεφημεριδεεεεεεςςς !!!!!!!!

 

Ταινίες και βιβλία του Σαββατοκύριακου

Πρώτο Θέμα – Play it to the bone (Γούντι Χάρελσον, Αντόνιο Μπαντέρας)

 

Ημερησία (του Σαββατοκύριακου) - 40 μέρες και 40 νύχτες (Τζος Χαρνέτ)

 

Ημερησία (του Σαββατοκύριακου) – Artbook με έργα του Bosch (αυτόνομο στα περίπτερα)

 

Ελευθεροτυπία (Κυριακής) – Η κοιλάδα του φόβου, του Σερ Άρθουρ Κόναν Ντόιλ

 

Καθημερινή (Σαββάτου) – Ντοκιμαντέρ του BBC με τίτλο 'Άγριο πεδίο μάχης' (2ο μέρος από 4)

 

Καθημερινή (Κυριακής) – Ντοκιμαντέρ/animation του BBC με τίτλο 'Animal Games (το 2ο μέρος ονομάζεται 'Χειμερινή Ολυμπιάδα των ζώων')

 

Ελεύθερος Τύπος (Σαββάτου) – Ντοκιμαντέρ σχετικό με τον 2ο Παγκόσμιο Πόλεμο και μία πολεμική ταινία

 

Ελεύθερος Τύπος (Κυριακής) – Pollock (σκηνοθετεί και πρωταγωνιστεί ο Εντ Χάρις)

 

Έθνος (Κυριακής) – Αντίο Εμμανουέλα (Σίλβια Κριστέλ)

 

Έθνος (Κυριακής) – Τα σημάδια του Δράκουλα (Κρίστοφερ Λι)

 

Το Βήμα (Κυριακής) – Ερωτική χημεία (Αλίσια Σίλβερστοουν, Μπρένταν Φρέιζερ)

 

Το Βήμα (Κυριακής) - Ντοκιμαντέρ του National Geographic, με τίτλο 'Taboo 2' (3ο μέρος – Αιματηρά Σπορ)

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η Καθημερινή εξακολουθεί να δίνει το Σάββατο VCD και την Κυριακή DVD? Γιατί του Σαββάτου είναι καλό αλλά σε VCD.... τσου!
KCB
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον του Σαββατοκυρίακου, οπότε βγαίνει Σαββάτο.

 

Ημερησία και για μένα, μαζί με Ελεύθερο Τύπο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Malon tha xripisw to 40 days 40 nights... einai h Hmerisia tou Sabatou h tis Kuriakis... rwtaw cause den exw ksanaparei Hmerisia:p

 

Ημερησια βγαινει το Σαββατο.

Εγω μαζευω τα cd κλασσικης μουσικης που βαζει.

 

Η Καθημερινή εξακολουθεί να δίνει το Σάββατο VCD και την Κυριακή DVD? Γιατί του Σαββάτου είναι καλό αλλά σε VCD.... τσου!

 

Το αγριο πεδιο μαχης αξιζει να το παρεις.

Ειναι πολυ καλο.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Demis, νομίζω πως σχεδόν καμίας ελληνικής εφημερίδας οι ταινίες δεν έρχονται Κύπρο -αξιόλογης, όχι ταινίες που βάζει το ΘΕΜΑ :)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...