Jump to content

Vector Master 590 (PNA)


killer_instinct
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοσμά είχα και στην αρχή το ίδιο πρόβλμα. Κάπου είχα βρει ένα πρόγραμμα επεξαργασίας ήχου, άνοιξα τις φωνές, δυνάμωσα την ένταση, μια μια χειροκίνητα και έσωζα τα αρχεία. Το κακό είναι ότι δεν θυμάμαι ποιό ήταν το πρίγραμμα επεξεργασίας ήχου. Ισως ο δάσκαλος να ξέρει.

 

Ένα πολύ καλό πρόγραμμα επεξεργασίας ήχου είναι το Wavelab της Steinberg. Σε αυτό μπορείς να αυξήσεις ή να μειώσεις τα db του wave καί πολλά άλλα...

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ καλό πρόγραμμα επεξεργασίας ήχου είναι το Wavelab της Steinberg. Σε αυτό μπορείς να αυξήσεις ή να μειώσεις τα db του wave καί πολλά άλλα...

 

Ναι νομίζω αυτό ήταν.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν.Ελπίζω να δουλέψει.

Σας ευχαριστώ όλους!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή κάνω συχνά ταξίδια, όχι όμως με δικό μου μεταφορικό μέσο (με λεοφορεία, τρένα, αεροπλάνα, πλοία κτλ.) θα ήθελα να το αγοράσω αλλά δεν ξέρω πόσο διαρκεί η μπαταρία του. Ο μόνος λόγος που το θέλω είναι να ξέρω που βρίσκομαι ανά πάσα στιγμή. Ξέρει κανείς πόσο διαρκεί η μπαταρία του για απλή χρήση και αν αξίζει να το πάρω;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι' εγώ! Η μπαταρία του Vector δεν κρατάει πολύ, το Vector είναι περισσότερο για πλοήγηση με το αυτοκίνητο.:)
Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω δύο ερωτήσεις σχετικά με το vm590 :

α) η usb θύρα που έχει από κάτω μπορεί να χρησιμοποιηθεί για φόρτηση της συσκευής(γιατί έχω έναν φορτιστή με έξοδο usb , 5 v ,550 mA από motorola κινητό) και

β)μπορώ να αλλάξω το μενού της συσκευής χωρίς να βάλω το dest7 και κρατώντας για αρχή τον πλοηγό της DIS;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πόσο κρατάει αυτή η μπαταρία; Αξίζει να αγοράσω μια δεύτερη για καβάτζα; Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο;
Link to comment
Share on other sites

φιλε sifisrx8 δε μπορεις να φορτισεις το 590 απ την usb...μεγαλη βλακεια,το ξερω, αλλα το χω προσπαθησει και δε γινεται. Ειναι καθαρα μονο για τη συνδεση με το pc..Για το δευτερο ερωτημα σου αυτο γινεται...Μπορεις να βαλεις το menu, εχεις το αντιστοιχο εικονιδιο για τον πλοηγο της dis και απλα δε δουλευουν τα εικονιδια των dest, ή αν το κατεχεις λιγο και παρεις και βοηθειες απο εδω τα αφαιρεις και τελειως. Ελπιζω να σε βοηθησα..
Link to comment
Share on other sites

φιλε sifisrx8 δε μπορεις να φορτισεις το 590 απ την usb...μεγαλη βλακεια,το ξερω, αλλα το χω προσπαθησει και δε γινεται. Ειναι καθαρα μονο για τη συνδεση με το pc..Για το δευτερο ερωτημα σου αυτο γινεται...Μπορεις να βαλεις το menu, εχεις το αντιστοιχο εικονιδιο για τον πλοηγο της dis και απλα δε δουλευουν τα εικονιδια των dest, ή αν το κατεχεις λιγο και παρεις και βοηθειες απο εδω τα αφαιρεις και τελειως. Ελπιζω να σε βοηθησα..

 

Έστειλα email και στην DIS και όντως δεν φορτίζει απο την usb,σ'ευχαριστώ πάντως george_str,θα δοκιμάσω να βρω ίδιο βίσμα με την υποδοχή του 590 και με πατέντα να το συνδέσω με τον φορτιστή.Θα επανέλθω με νεότερα...

 

Και μια ερώτηση τώρα, θα έχω κανένα κέρδος αν το ''προσέξω'' στις πρώτες φορτίσεις ή είναι περιττό;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα έχεις κέρδος κάνοντας μια σωστή φόρτιση για κάποιες ώρες και φυσικά αφήνοντάς το να εκφορτιστεί πριν το φορτίσεις ξανά εξ-ολοκλήρου.

Βρες ένα μετατροπέα από πρίζα 220V σε βύσμα αναπτήρα αυτοκινήτου 12V με κόστος 6 κι άσε τις πατέντες, μη τυχόν "κάψεις" κατά λάθος το vectoraki...

Όσο για τα μενού, η καλύτερη λύση πιστεύω είναι η δημιουργία ενός απλού μενού σαν αυτό που έχει η συσκευή από το εργοστάσιο, απλά με καλύτερα γραφικά και χρώματα, το οποίο το μόνο που θα προσφέρει παραπάνω σε δυνατότητες θα είναι ένα κουμπί για τα destinator αν τα έχουμε αγοράσει κι εγκαταστήσει...

Το μενού του Κοσμά είναι "κομματάκι" δύσκολο για κάποιον σαν τον αδελφό μου που με δυσκολία στέλνει μήνυμα με κινητό, αλλά το απλό μενού το δουλεύει άνετα.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω δύο ερωτήσεις σχετικά με το vm590 :

α) η usb θύρα που έχει από κάτω μπορεί να χρησιμοποιηθεί για φόρτηση της συσκευής(γιατί έχω έναν φορτιστή με έξοδο usb , 5 v ,550 mA από motorola κινητό) και

β)μπορώ να αλλάξω το μενού της συσκευής χωρίς να βάλω το dest7 και κρατώντας για αρχή τον πλοηγό της DIS;

 

Φίλε μου σχετικά με το φορτιστη που έχεις 550 mA είναι αδύνατος και η μπαταρία θα αργεί να φορτίσει ενώ εάν χρησιμοποιήσεις ένα φορτιστή 5v, 2500mA τότε η φόρτιση θα διαρκεί γύρω στις 3 ώρες! Αν δεν σε ενοχλεί η καθυστέρηση έχει καλώς.

Σχετικά με το μενού μπορείς κάλιστα να χρησιμοποιήσεις το μενού του xroupista και bbbb που έχει και πολλές άλλες εφαρμογές κρατώντας σαν πρόγραμμα πλοήγησης το Vector. :)

Η Μουσική εξημερώνει τα ζώα!
Link to comment
Share on other sites

Menu_by_590_xroupista-bbbb

Έχω βαλει το παραπάνω μενού και είναι φανταστικό!

Έχω μόνο ένα θέμα. Με βόλευε πάρα πολύ το ΟΝ/ΟFF (της οθόνης) από το πάνω κουμπάκι της συσκευής το οποίο δεν λειτουργεί με το μενού; Μήπως είναι δυνατόν να γίνει κάτι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν μπορει καποιος να βοηθησει !δεν ξερω τι εγινε κατι εκανα χωρις να το καταλαβω και 1)δεν μου βγαζει το μενου που εχει απο την μανα του ,βγαζει μια ασπρη οθονη και 2)οταν βαζω την καρτα μνημης και κανω εγκατασταση το μενου του xroupista και επιλεγω να μου ανοιξει το vector μου βγαζει αυτο:My flash disk\Mobile Navigator\mobile Navigator.exe was not found.Install the application to that path ahd try again.Αν μπορει καποιος και εχει την διαθεση και ξερει.Ευχαριστω εκ των προτερω!!!!
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα αυτό σημαίνει ότι δεν βρίσκει το πρόγραμμα.Στο My flash disk\Mobile Navigator\mobile Navigator.exe είναι το γνήσιο πρόγραμμα του 590.Eχεις πειράξει κάτι σε αυτή την μνήμη?
Link to comment
Share on other sites

Μπες στα windows βάζοντας την κάρτα.Πήγαινε στο my flash disk και βρες το αρχείο apshell.ini.Aντέγραψε το στην κάρτα και έπειτα άνοιξε το στο pc για να δεις ποιο πρόγραμμα έχει ως εντολή να ανοίγει.
Link to comment
Share on other sites

Aπό όσο θυμάμαι πρέπει να βρίσκεται στο my flash disk\shell\apshell.ini.Aν δεν υπάρχει καθόλου,πιθανόν αυτό ειναι το πρόβλημα με την λευκή οθόνη.Θα πρέπει λοιπόν κάποιος φίλος με 590 να το ανεβάσει για να το βάλεις στο δικό σου.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε!να σαι καλα!τωρα αν καποιος διαβασει και το εχει και μπορει εχει καλως!αλλιως το παρεσυρε το ρεμα!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε τελικά κατάφερα να το βρώ.Κατέβασε το από http://rapidshare.com/files/191814696/APShell.rar

Αντέγραψε το στο my flash disk\shell\

Kλείσε τη συσκευή,βγάλε την κάρτα και ας ελπίσουμε ότι θα δουλέψει.Αλλά και να μην δουλέψει,από τη στιγμή που μπαίνει κανονικά στα windows,δε χρειάζεται να μολύνεις το ρέμα:lol: Αφού μπορείς να βάλεις ένα σωρό άλλα προγράμματα,καλύτερα από το vector ή στην τελική να τηλεφωνήσεις στην dis και να κάνεις τον κινέζο:p

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν γινεται τιπιτα!εκτος αν κανω κατι λαθος !αντεγραψα το αρχειο στην flash στον φακελο windows γιατι εκει εχει τετοιου ειδους αρχεια αλλα τιποτα!η διαδρομη που αναφερεις εσυ δεν υπαρχει!
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ο φάκελος shell;Eτσι εξηγείται η λευκή οθόνη.Αυτός ο φάκελος περιέχει τα αρχεία του γνήσιου μενού.Τώρα πως σβήστηκε,πραγματικά δεν ξέρω:worry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...