Jump to content

Vector Master 590 (PNA)


killer_instinct
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

30 ευρώ για ένα παλιοφορτηστη.. τι να πω βρε Γιάννη δες και σε κανένα κατάστημα με ηλεκτρονικά είδη.

Αν είσαι από θεσνικη πήγαινε στον Γεωργιαδη (όπως πας για το hotel astoria ) δωδεκανησου αν θυμάμαι καλά.

εκεί σίγουρα κάτι θα βρεις.

 

Πηγα και εκει αλλα δεν , εχει στα 4,5V. Πραγματικα παντως αν υπάρχει καποιος απο Θεσσαλονικη θα ηθελα πολύ να κανω την δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 457
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα κοιτάξω και κατά εδώ αύριο Γιάννη

θα πάω Καστοριά για κάτι δουλείες και θα το κοιτάξω

.Αν βρω θέλεις να σου πάρω έναν.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

θα κοιτάξω και κατά εδώ αύριο Γιάννη

θα πάω Καστοριά για κάτι δουλείες και θα το κοιτάξω

.Αν βρω θέλεις να σου πάρω έναν.

 

Ευχαριστω. Ειναι δυνατον σε ολοκληρη Θεσσαλονικη να μην μπορω να βρω;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα ανταπτοράκι το οποίο βάζεις στην πρίζα και πάνω του συνδέεις το φορτιστή αυτοκινήτου. Από 220 τα μετατρέπει στα 12 και παίζει μια χαρά. Και μόνο 6 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα ανταπτοράκι το οποίο βάζεις στην πρίζα και πάνω του συνδέεις το φορτιστή αυτοκινήτου. Από 220 τα μετατρέπει στα 12 και παίζει μια χαρά. Και μόνο 6 ευρώ.

 

Nαι αλλα σε εμενα χαλασε ο φορτιστης αυτοκινητου οποτε δεν μπορω να το φορτισω με τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα σε εμενα χαλασε ο φορτιστης αυτοκινητου οποτε δεν μπορω να το φορτισω με τιποτα...

Φίλε

Το βύσμα που μπαίνει στο vector δεν μπορεί να έχει χαλάσει. Πάρε λοιπόν ένα φορτιστή αυτοκινήτου που να σου βγάζει τα volt και amber που θέλεις και κόψε το καλώδιο, απο παλιό και νέο φορτιστή, ένωσε το παλιό βύσμα στον νέο φορτιστή και έκανες την δουλειά σου. Δεν μπορεί να μην βρεις έναν φορτιστή έστω και αν δεν ταιράζει το βύσμα του. Πέντε λεπτά δουλειά είναι αυτό που λεώ.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μου σήμερα πήγα σε 3 μαγαζιά φίλε μου.δεν βρήκα τίποτα.:(

στον γερμανο μου είπαν οτι είχαν φέρει μια παρτίδα και σταμάτησαν να την εισάγουν.:confused:

η πρόταση που λέει ο φίλος papajo είναι ωραία.αν βρεις φορτιστή για το σπίτι στα 5 v και έστω 1 αμπερ πάλι φορτίζει.

υπάρχουν στην αγορά με διάφορα βισματακια που ταιριάζουν και στο 590

θα κοιτάξω και αύριο.

 

 

http://img361.imageshack.us/img361/9461/dsc01376rc4.th.jpg[/img]

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου. Στο ιντερνετ βρηκα παντως αλλα με καμια 20αρια ευρω.

Στο 1Α θα πρεπει να φορτιζει πιο αργα και ισως οχι full την μπαταρια. Οπως και να εχει ο φορτιστης αυτοκινητου ειναι υποχρεωτικός.

Στο εν το μεταξυ βρηκα τι εχει χαλασει στον φορτιστη και τον εχω διορθωσει προχειρα αλλα δεν τον εμπιστευομαι για να τον βαλω να φορτισει το μηχανακι. Εχει καει μια αντισταση που εχει μπροστα στην μυτη μετα το ελατηριο και γραφει επανω 2,5. Χρειαζεται μια αντιστοιχη αλλα ειναι SMD και δεν εχω, θα πρεπει να παω να αγορασω. Αν πετυχει θα σου πω ακριβως τι να κανεις για να επισκευασεις και το δικο σου. Αληθεια απο κολλητηρι σκαμπαζεις καθολου;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τον χρονο σου. Στο ιντερνετ βρηκα παντως αλλα με καμια 20αρια ευρω.

Στο 1Α θα πρεπει να φορτιζει πιο αργα και ισως οχι full την μπαταρια. Οπως και να εχει ο φορτιστης αυτοκινητου ειναι υποχρεωτικός.

Στο εν το μεταξυ βρηκα τι εχει χαλασει στον φορτιστη και τον εχω διορθωσει προχειρα αλλα δεν τον εμπιστευομαι για να τον βαλω να φορτισει το μηχανακι. Εχει καει μια αντισταση που εχει μπροστα στην μυτη μετα το ελατηριο και γραφει επανω 2,5. Χρειαζεται μια αντιστοιχη αλλα ειναι SMD και δεν εχω, θα πρεπει να παω να αγορασω. Αν πετυχει θα σου πω ακριβως τι να κανεις για να επισκευασεις και το δικο σου. Αληθεια απο κολλητηρι σκαμπαζεις καθολου;

oxi kαι πολλά πράγματα παλιά είχα ασχοληθεί λίγο με τα (κολλητήρια ) αλλά ήμουν σκέτη απογοήτευση:lol::lol:

σήμερα πηγα να κοιταξω και εδω στο Αργος βρηκα σπιτιου αλλα ηταν με καταληξη σε αναπτηρα αυτοκινήτου. άχρηστος δηλαδη.

παρεμπίπτοντος μια κοπελια απο αθηνα (το διαβασα στο navimania της κλεψανε το 590) για καντην μια ερωτηση αν εχει τον φορτηστη, μπας και μπορεσει να σου τον στειλει.

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

θα παρω εναν τετοιο να ησυχασω: http://www.htcaccessorystore.com/gr/p.aspx?i=165034

Ειναι ολοιδιος με του Vector εκτος απο το τελικο βυσμα. Θα κανω μια μικρη μετατροπη και τερμα.

 

Για τον παλιο αντισταση δεν βρηκα ιδια. (ειναι SMD μεγαλης αντοχης σε watt). Υπάρχουν σε κανονικο μεγεθος αλλα ειναι τεραστιες για να χωρεσουν μεσα στον αναπτηρα. Θα κανω πατεντα και παλι.

Οπως και να εχει ευχαριστω για τις συμβουλες.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωσε το,πήγαινε στην my flash disk και παρε το αρχειο Αpshell.ini στο pc σου.Ανοιξε το και δες αν γράφει myflashdisk\MobileNavigator\MobileNavigator.exe

bbbb, έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω το my flash disk.

Link to comment
Share on other sites

papajo, μήπως γνωρίζεις κατι σχετικα!?!!??

Ξεκλειδωσε το,πήγαινε στην my flash disk και παρε το αρχειο Αpshell.ini στο pc σου.Ανοιξε το και δες αν γράφει myflashdisk\MobileNavigator\MobileNavigator.exe

 

το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω το my flash disk.

Link to comment
Share on other sites

Η flash disk εμφανίζεται μόνο αν μπεις στα windows με τον τρόπο που δίνει η dis.

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=35

Link to comment
Share on other sites

Nαι.Η συγκεκριμένη μνήμη έχει κάποιο είδος κλειδώματος και εμφανίζεται μόνο με τον explorer της dis.Παρόλα αυτά μπορείς να δουλέψεις σε αυτή με dos εντολές μέσω activesync.To τελευταίο έχει αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα του παρόντος θέματος
Link to comment
Share on other sites

Nαι.Η συγκεκριμένη μνήμη έχει κάποιο είδος κλειδώματος και εμφανίζεται μόνο με τον explorer της dis.Παρόλα αυτά μπορείς να δουλέψεις σε αυτή με dos εντολές μέσω activesync.To τελευταίο έχει αναφερθεί σε προηγούμενη σελίδα του παρόντος θέματος

Για κάποιο λόγο δεν υπάρχει πουθενα ο φακελος!!!

Link to comment
Share on other sites

έχεις περάσει τα αρχεία τις dis και δεν βλέπεις το my flash disk ??

πως είναι δυνατόν...εκτός αν την έχεις καταλαθος διαγράψει.το appshell.ini

αν συμβαίνει αυτό ....

ακολουθα τις παρακάτω συμβουλές του φίλου bbbb στο μήνυμα 10

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=199621

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

H μνήμη δε μπορεί να διαγραφεί.Eχω την εντύπωση πως αν διαγράψεις το appshell.ini δε μπαίνει καθόλου στα windows.
Link to comment
Share on other sites

έτσι είναι το δοκίμασα και εγώ αυτό

διεγραψα το appshell ini και μετα

δεν έβλεπα καθόλου το my flash disk όταν έκανα reset δεν έμπαινε καθόλου στα windows :D

μια μαύρη οθόνη μονάχα

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους,

Επειδή βλέπω ότι υπάρχουν πολλά έμπειρα άτομα στο forum θα ήθελα κι εγώ τη βοήθειά σας. Εδώ και λίγες μέρες έχω ένα πρόβλημα με το vector master 590. Εντελώς ξαφνικά δεν μπορώ να ακούσω ήχο από το εξωτερικό ηχείο, παρά μόνο αν βάλω ακουστικό στην έξοδο ήχου που έχει.

Αυτό συβαίνει και με την εφαρμογή πλοήγησης που έχει, αλλά και με το Destinator που τρέχει από SD.

Μήπως γνωρίζετε καμμία θεραπεία γι' αυτό.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Επειδή βλέπω ότι υπάρχουν πολλά έμπειρα άτομα στο forum θα ήθελα κι εγώ τη βοήθειά σας. Εδώ και λίγες μέρες έχω ένα πρόβλημα με το vector master 590. Εντελώς ξαφνικά δεν μπορώ να ακούσω ήχο από το εξωτερικό ηχείο, παρά μόνο αν βάλω ακουστικό στην έξοδο ήχου που έχει.

Αυτό συβαίνει και με την εφαρμογή πλοήγησης που έχει, αλλά και με το Destinator που τρέχει από SD.

Μήπως γνωρίζετε καμμία θεραπεία γι' αυτό.

 

Σας ευχαριστώ πολύ!!:!:

 

Nα υποθεσω οτι εχεις παει και εχεις δυναμωσει τον ηχο απο το "Σύστημα" "ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ" ε;

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθεσω οτι εχεις παει και εχεις δυναμωσει τον ηχο απο το "Σύστημα" "ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ" ε;

 

Σ' ευχαριστώ φίλε GiannisLeon για την απάντησή σου. Όντως ο ήχος ήταν στο τέρμα, αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να παραμένει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...