Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6220 Classic


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 984
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ότι αφορά τις φωτογραφίες πρέπει να πω πως βγάζει καταπληκτικές φωτογραφίες(όπως το Ν82 ακριβώς) πολύ καλής ευκρίνειας με πολύ σωστό κουμπί κάμερας που διευκολύνει το two stage για το auto focus.Και γενικά ποιότητα κατασκευής έχει και φορητότητα καλή έχει και το GPS με Maps 3 μια χαρά συνεργάζεται (ομοίως με το Garmin).

All in all μια πολύ καλή συσκευή που πλέον διατίθεται σε πολή καλή τιμή(229 € ΠΛΑΙΣΙΟ).

Link to comment
Share on other sites

τι να πω δεν ξερω...παταω το κουμπι μεχρι να κανει autofocus, γινεται πρασινο το πλαισιο και τοτε βγαζω την φωτο. εκδοση εχω την 3.23
Link to comment
Share on other sites

τι να πω δεν ξερω...παταω το κουμπι μεχρι να κανει autofocus, γινεται πρασινο το πλαισιο και τοτε βγαζω την φωτο. εκδοση εχω την 3.23

 

Αν σου είναι εύκολο ανέβασε μας κάποια φωτό εδώ να τη δούμε

3210-3310-8210-8310-6510-7250-3100-6230-6060-6280-E65-N82+2630-C7-SIII Mini-Moto G 2014-Redmi Note2 prime-Redmi Note3 Pro-Redmi Pro Χ25-Redmi 5 Plus-Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω επειδη φιλος μου ψηνεται για αυτο το κινητο....

Απο αυτονομια πως παει?? Και το σημαντικοτερο..... Garmin χαρτες παιρνει??? Και το GPS του πως ειναι?

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Από αυτονομία τα πάει σχετικά καλά.

Φυσικά και δέχεται το πρόγραμμα Garmin.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα ενα 6220 απο wind με επιδοτηση και το ανοιξα μολις τωρα και εχω απορια...τι καρτα μνημης πρεπει να περιεχει?

 

στο φυλλαδιο της wind γραφει 8 gb.

 

εμενα μεσα εχει 1gb!!!

 

να παω αυριο να τους ζητησψ καρτα?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

πηρα σημερα ενα 6220 απο wind με επιδοτηση και το ανοιξα μολις τωρα και εχω απορια...τι καρτα μνημης πρεπει να περιεχει?

 

στο φυλλαδιο της wind γραφει 8 gb.

 

εμενα μεσα εχει 1gb!!!

 

να παω αυριο να τους ζητησψ καρτα?

 

Τα ζωντόβολα έκαναν λάθος στο φυλλάδιο,1 GB κάρτα πρέπει νά΄χει. Χθες το είδα στο Mediamarkt στα 359 €:lol::lol: και λέω μέσα μου αν το είχε πάρει καποιος από ΄κει και το ΄βλεπε μετά στο ΠΛΑΙΣΙΟ με 229 € θα.........:mad:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως μπορω να βαλω φωτο εδω αλλα και τωρα που το δοκιμασα ξανα σε συγκριση με το 6233 που ειναι 2μεγαπιξελ οι φωτος του ειναι ...μαυρα χαλια :(
Link to comment
Share on other sites

λαθος δικο μου,,, τελικα στο φυλλαδιο εννοουν οτι μπορει να δεχτει καρτα μνημης εως 8gb.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

kalispera...exw to 6220 kai xtipaei me opoio ringtone thelei...kathe fora kai allo....akoma kai an valw kapoio sigekrimeni gia kapoion arithmo....mipws mporeite na me voithisete????einai problem ayto h kati exw kanei stis rithmiseis???????:blink:

 

k kai mia alli erwthsh.....otan me kaloyn einai aspri h grammatoseira kai de fainetai kala to noymero...yparxei tropos allagis grammatoseiras?????

Link to comment
Share on other sites

1. Βάλε έναν ήχο στην μνήμη τηλεφώνου και επέλεξέ τον απο κει.

 

2. Μάλλον για αυτό ευθύνεται το θέμα που χρησιμοποιείς. Άλλαξε θέμα να δεις αν συνεχίζει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως μπορω να βαλω φωτο εδω αλλα και τωρα που το δοκιμασα ξανα σε συγκριση με το 6233 που ειναι 2μεγαπιξελ οι φωτος του ειναι ...μαυρα χαλια :(

 

Προτων χαλαρωσε,συγκρινεις lada με porche!:lol:

Ασφαλως δεν εχεις σωστες ρυθμισεις,η μπορει να επεσες σε προβληματικο τηλεφωνο.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Προτων χαλαρωσε,συγκρινεις lada με porche!:lol:

Ασφαλως δεν εχεις σωστες ρυθμισεις,η μπορει να επεσες σε προβληματικο τηλεφωνο.

 

χαλαρος ειμαι αλλα καταλαβαινεις τι απογοητευση ενοιωσα βγαζοντας τις πρωτες φωτο των 5 μεγαπιξελ! Το προβλημα σχεδον το θεωρω δεδομενο. Δοκιμασα οσες ρυθμισεις εχει για τις φωτο και οτι κι αν επιλεξω βγαινουν θολες. Παρατηρησα ομως το εξης: Οταν επιλεγω 2 η 3 μεγαπιξελ βγαινουν καπως πιο καθαρες σε σχεση με τα 5μεγαπιξελ. Να το παω στην νοκια;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε του ένα φορματ μήπως και στρώσει. Αν δεις οτι το πρόβλημα παραμένει, πήγαινέ το στο service.
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση παιδιά.

ο τηλεφωνικός του κατάλογος πόσες επαφές χωράει.

μοναδικές επαφές με ενδιαφέρει να ξέρω.

δλδ όνομα τηλεφωνο

και όχι αν σε ένα όνομα μπαίνουν παραπάνο τηλέφωνα

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

Όσες εσύ θέλεις.

Ώσπου γεμίσει η εσωτερική μνήμη.

Πρακτικά χιλιάδες.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αλλά γιατί όμως θέτεις τον περιορισμό ένα τηλέφωνο ανα επαφή; Το να προσθέτεις παραπάνω πληροφορίες σε μια επαφή σε βοηθάει αφάνταστα και δεν σε περιορίζει καθόλου όσον αφορά την δυνατότητα να προσθέσεις δεκάδες χιλιάδες ακόμα ονόματα.
Link to comment
Share on other sites

Αλλά γιατί όμως θέτεις τον περιορισμό ένα τηλέφωνο ανα επαφή; Το να προσθέτεις παραπάνω πληροφορίες σε μια επαφή σε βοηθάει αφάνταστα και δεν σε περιορίζει καθόλου όσον αφορά την δυνατότητα να προσθέσεις δεκάδες χιλιάδες ακόμα ονόματα.

αυτό που λες είναι σωστό για κάποιον που είναι εξοικειωμένος με την τεχνολογία.

για κάποιον που δεν είναι τον βολεύει ο τρόπος 1 νούμερο ανά επαφή.

 

 

Όσες εσύ θέλεις.

Ώσπου γεμίσει η εσωτερική μνήμη.

Πρακτικά χιλιάδες.

σε ευχαριστώ

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

χαλαρος ειμαι αλλα καταλαβαινεις τι απογοητευση ενοιωσα βγαζοντας τις πρωτες φωτο των 5 μεγαπιξελ! Το προβλημα σχεδον το θεωρω δεδομενο. Δοκιμασα οσες ρυθμισεις εχει για τις φωτο και οτι κι αν επιλεξω βγαινουν θολες. Παρατηρησα ομως το εξης: Οταν επιλεγω 2 η 3 μεγαπιξελ βγαινουν καπως πιο καθαρες σε σχεση με τα 5μεγαπιξελ. Να το παω στην νοκια;

 

 

Kαθαρισε τον φακο(μηπως του φορας καμμια παραξενη θηκη?).

Πατα μαλακα το κουμπι στις φωτο ΝΑ ΕΣΤΙΑΣΕΙ ΣΩΣΤΑ,και μετα πιο δυνατα να βγει η φωτο.

Τσεκαρε firmware,μηπως θελει την τελευταια.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

ο φακος ειναι πεντακαθαρος, μιλαμε για 10 ημερων κινητο. δεν του φοραω καμια θηκη. firmware νομιζω εχει την τελευταια (3.23). το κουμπι το παταω κανονικα, εξαλλου εχω και ψηφιακη μηχανη και ξερω πως πρεπει να το χειριζεσαι. αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οταν επιλεγω 3 η 2 μεγαπιξελ ή και μικροτερη αναλυση η φωτο βγαινουνε πιο καθαρες. λεω να το παω στην νοκια αν και θα κανουνε κανα μηνα για να το δουνε :(
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά...

το κινητό απλά το θεωρώ το απόλυτο εργαλείο,φοβερή φωτογραφική (και μάλιστα μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτά που γραφει ο φίλος πιο πάνω....)Μόνο ένα ''παράπονο'' του έχω,την μπαταρία!Όχι μόνο ότι δεν διαρκεί πολύ,αλλά ότι δεν ακούω τον ήχο που κάνει όταν τελειώνει...Αυτό διορθώνεται να ανεβάσουμε την ένταση?

Link to comment
Share on other sites

@lionor

Φίλε εφόσον όλοι λένε πως οι φωτογραφίες που βγάζει είναι πολύ καλές αν όχι ισάξιες με του N82, κάτι παίζει με τη δική σου συσκευή.

Πήγαινε τη σε ένα Nokia Shop να του ρίξουν μια ματιά.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

@lionor

Φίλε εφόσον όλοι λένε πως οι φωτογραφίες που βγάζει είναι πολύ καλές αν όχι ισάξιες με του N82, κάτι παίζει με τη δική σου συσκευή.

Πήγαινε τη σε ένα Nokia Shop να του ρίξουν μια ματιά.

 

αυτο θα κανω καποια στιγμη. σας ευχαριστω ολους παιδια :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...