Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα σήμερα στη Νόκια για να δώ τι έγινε το ν78, μου είπαν θα είναι μάλλον έτοιμο από την άλλη εβδομάδα γιατί ήθελαν να βάλουν κάτι προγράμματα μέσα για να δουλέψει.......
abacab
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως πάει η αυτονομία του κινητού? Πόσες μέρες βγάζει με νορμάλ χρήση?

 

4 μέρες άνετα.

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα εδω μεσα για ενα "κολπο" με χαρτακι στην μπαταρια να μην παιζει.πως που γιατι??????

:-p

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες άνετα.

4 μέρες; Με τι χρήση; Μήπως το έχεις για δεύτερο; Γιατί εγώ με πολύ χρήση με πάει 1,5-2,5 μέρες που και πάλι είναι πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

4 μέρες; Με τι χρήση; Μήπως το έχεις για δεύτερο; Γιατί εγώ με πολύ χρήση με πάει 1,5-2,5 μέρες που και πάλι είναι πολύ καλά.

Εννοείται πιο ήπια χρήση,δηλαδή όχι πολύ Wifi,GPS,φωτογραφίες και περίπου 10-30 λεπτά κλήσεις και λίγα μηνύματα,το έχω σαν 1ο τώρα μέχρι να δω αν θα πάρω το Ν85:confused:,είναι σαφές πως με πιο αυξημένη χρήση όλων αυτών και 10-15 λεπτά gaming πας για 2ήμερο σίγουρα-η μπαταρία του Ν78 όμως μαλλον λόγω του fp2 αλλά και της αυξημένης χορητικότητας δείχνει και είναι πιο ανεκτική από άλλα μοντέλα της Ν

Series(N82,N95,...).

Link to comment
Share on other sites

Με το Ν95, με την ίδια χρήση που κάνω τώρα στο Ν78, πολύ δύσκολα να μην το φορτίσω το βράδυ της ίδιας μέρας. Το μοναδικό, μαζί με το Ν78, που καταφέρνουν να βγάζουν το 2ημέρο είναι το Ε90, αλλα βέβαια εκείνο φοράει την 1.500άρα.

 

Πολύ καλή η διαχείριση ενέργειας στο Ν78, και γενικά στα fp2.

 

Κάτι άλλο. Όταν επιλέγω να χρησιμοποιήσω για εξοικονόμιση ενέργειας το πολύ καλό cClock, όταν χρησιμοποιώ την συσκευή, μερικές φορές, το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο μένει σβηστό ενώ τα ειδικά πλήκτρα (δεξί, αριστερό, μενού, C, πράσινο και κόκκινο) μένουν αναμένα.

 

Και χθές, ενώ είχε σβήσει η οθόνη, το δεξλι και το αριστερό ειδικό είχαν μείνει αναμμένα. Και τελικά το έβγαλα το cClock.

Link to comment
Share on other sites

Με το Ν95, με την ίδια χρήση που κάνω τώρα στο Ν78, πολύ δύσκολα να μην το φορτίσω το βράδυ της ίδιας μέρας. Το μοναδικό, μαζί με το Ν78, που καταφέρνουν να βγάζουν το 2ημέρο είναι το Ε90, αλλα βέβαια εκείνο φοράει την 1.500άρα.

 

Πολύ καλή η διαχείριση ενέργειας στο Ν78, και γενικά στα fp2.

 

Κάτι άλλο. Όταν επιλέγω να χρησιμοποιήσω για εξοικονόμιση ενέργειας το πολύ καλό cClock, όταν χρησιμοποιώ την συσκευή, μερικές φορές, το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο μένει σβηστό ενώ τα ειδικά πλήκτρα (δεξί, αριστερό, μενού, C, πράσινο και κόκκινο) μένουν αναμένα.

 

Και χθές, ενώ είχε σβήσει η οθόνη, το δεξλι και το αριστερό ειδικό είχαν μείνει αναμμένα. Και τελικά το έβγαλα το cClock.

Το cClock το έχω σουτάρει εδώ και καιρό,large time για μένα και για το Ν78,δεν προκαλεί προβλήματα στο keymapping/backlighting.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω εδώ κ κάποιο καιρό το n78 κ του χω φορέσει κ garmin κ sygic.Ήθελα να σας ρωτήσω σε εσάς πόσο χρόνο του παίρνει να κλειδώσει δορυφόρο? Εμένα αργεί (πάνω απο 10 λεπτά) αλλά δεν το κρατάω ακίνητο όπως προτείναν κάποιοι. Πάντα το δοκιμάζω είτε με το αυτοκίνητο είτε κινούμενος με τα πόδια.Μου πρότειναν κάποιοι συνφορουμίτες να του κάνω ένα HARD FORMAT αλλά δεν νομίζω οτι άλλαξε κάτι.

Σημείωση δεν έχω ενεργοποιημένο A-gps

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου κανει τετοια τρελα.τι φταιει οταν το μετακινω?δεν μπορω να το καταλαβω.μεσα στο αμαξι δεν κλειδωνει ουτε για πλακα κατω απο 10λεπτο σταθερο κανει νορμαλ χρονους.σκεφτομαι να ενεργοποιησω το agps μηπως δουμε διαφορα.αλλα ξερετε τι ογκο κατεβαζει καθε φορα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

τελικά το εδώ κατάστημα της Νόκια το έστειλε στα κεντρικά για να φτιαχτεί, δεν μπορούσε να πάρει τα προγράμματα μου είπαν......

αν δεν φτιαχτεί γίνεται αντικατάσταση με νέο ? (είναι μέσα στην εγγύηση το τηλέφωνο......)

μήπως πρέπει να επικοινωνοίσω εγώ ο ίδιος με την Νόκια ?

abacab
Link to comment
Share on other sites

@satyros Δοκίμασε να το ενεργοποιήσεις το A-GPS. Όπως είπε και ο Γιώργος κατεβάζει περίπου στα 5kb και η χρέωση είναι ελάχιστη εώς μηδαμινή.

Όσα κινητά έχουν GPS είναι καλό πάντα να έχουμε ενεργοποιημένο το A-GPS, δεν χάνουμε σε τίποτα απολύτως.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχήν να σας ευχαριστήσω για τις εξαιρετικά γρήγορες απαντήσεις.

Όσον αφορά στο A-gps χρεώνεται κάθε φορά που κλειδώνει δορυφόρο?

Δηλαδή αν χάσει σήμα μέσα σε τούνελ πχ μετά ξαναχρεώνεται? ή κάθε φορά ποθ ξεκινάει το πρόγραμμα?

κ πόσο ακριβώς είναι η χρέωση?

Link to comment
Share on other sites

Για την χρέωση θα πρέπει να κοιτάξεις την αντίστοιχη σελίδα του παροχέα σου.

 

Σε χρεώνει μόνο όταν ανοίγεις το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

 

Σε χρεώνει μόνο όταν ανοίγεις το πρόγραμμα.

δηλαδή ακόμη κ αν χάσει σήμα μετά δεν το ξαναβοηθάει να το βρει κ αργεί πάλι?ή μετα το βρίσκει αμέσως κ χωρίς a-gps?

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές χάνει το σήμα του, για οποιονδήποτε λόγο, το ξαναβρίσκει αμέσως. Σε καμία περίπτωση δεν ξαναχρεώνεσαι.
Link to comment
Share on other sites

τελικά το εδώ κατάστημα της Νόκια το έστειλε στα κεντρικά για να φτιαχτεί, δεν μπορούσε να πάρει τα προγράμματα μου είπαν......

αν δεν φτιαχτεί γίνεται αντικατάσταση με νέο ? (είναι μέσα στην εγγύηση το τηλέφωνο......)

μήπως πρέπει να επικοινωνοίσω εγώ ο ίδιος με την Νόκια ?

Αν δεν μπορέσουν να στο επισκευάσουν θα στο αντικαταστήσουν με καινούριο.

Αυτό βέβαια γίνεται πολύ σπάνια, συνήθως το επισκευάζουν.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τις προαλλες που δοκιμασα το gps δουλευε μια χαρα.Αφου καθησα λιγο ακινητος για να κλειδωσει,μπηκα στο αμαξι και δουλευε μια χαρα,δεν περιμενα να ειναι τοσο καλο,νομιζα πως μεσα στην πολη θα χανει το σημα του...απλα ενταξει καμμια φορα μας εδειχνε λιγο πιο αριστερα απ'τον δρομο :P.Α και το garmin εδειχνε σωστα την ταχυτητα με την οποια κινουμασταν.....
Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν κλειδώσεις δορυφόρο έξω απτα αμάξι και μπεις μεσα δουλέυει καλώς???Γιατι αν πας να το δουλέψεις μέσα απταμαξι,δεν εχει σημα να κλειδώσει.Τουλάχιστον στο δικό μ!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

exw energopoihsei kai kala to agps mpainw sto nokia mpas kati kanei deixnei oti paei na synde8ei alla mallon oxi giati den blepw to upoloipo mou na peftei.mesa stis ry8miseis entopismou 8eshs ston diakomisth entopismou 8eshs dieu8unsh diakomisth afhnw to supl.nokia.com?mpainei kanonika sto internet me xrewsh ara oi ry8miseis einai ok

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πάντως έχω να πω ότι το παρόν θέμα είναι πολύ κατατοπιστικό και ευχάριστο στην ανάγνωση. Τα συγχαρητήρια μου σε όλα τα παιδιά :)

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Δλδ αν κλειδώσεις δορυφόρο έξω απτα αμάξι και μπεις μεσα δουλέυει καλώς???Γιατι αν πας να το δουλέψεις μέσα απταμαξι,δεν εχει σημα να κλειδώσει.Τουλάχιστον στο δικό μ!

Αν βρείς δορυφόρο πριν ξεκινήσεις την διαδρομή σου, πολύ δύσκολα θα το χάσει, σε όποιο σημείο και αν έχεις το κινητό μέσα στο αυτοκίνητο. Τουλάχιστον στο δικό μου Ν78 με ενεργοποιημένο το Υποβοηθούμενο GPS.

 

Αν ξεκινήσεις να οδηγείς και μετά ανοίξεις το πρόγραμμα πλοήγησης, όποιο και αν είναι αυτό, θα κάνει πολύ περισσότερη ώρα να βρει δορυφόρο.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβληματακι με το real player πολλες φορες οταν παω να δω ενα βιντεο ακουγεται μονο ο ηχος και δεν εχω εικονα...η μου δειχνει και εικονα αλλα κολλαει καπως σαν να τα δειχνει διακεκομενα...ακομα και το coreplayer που εχω κατεβασει μου κανει κατι τετοια...εχει κανεις αλλος τετοιου ειδους προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό από cosmote που είμαι συνδρομητής αλλά με ενοχλεί η επιλογή my view που έχει στο πάνω δεξί πλήκρο. Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής αυτής της επιλογής??

Παρεπιπτόντως να ενημερώσω ότι την Τρίτη το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπήρχε σε κανένα κατάστημα της cosmote όπως με ενημέρωσαν τηλεφωνικά που ρώτησα (από πέμπτη και βλέπουμε μου είπαν) και ότι στο συγκεκριμένο μοντέλο η Cosmote δίνει μεγαλύτερη επιδότηση για αναβάθμιση συσκεσυής από από αυτή που δικαιούται κάποιος για τις υπόλοιπες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...