Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το Ν78:

1. χαμηλότερη τιμή!

2. Ελαφρά μικρότερες διαστάσεις

3. 3 megapixel και 15fps στο βιντεο (αντί 5μπ και 30fps)

4. όχι xenon flash

5. Λίγο πιό εξελιγμένο λειρουργικό

6. Καλύτερη αυτονομία

7. Λίγο καλύτερο πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που με έχει βολέψει αφάνταστα είναι οτι στο Ν78 μπορείς να κάνεις αναβάθμιση over the air. Χωρίς καλώδια, χωρίς τίποτα. Απλά μπαίνεις στο σχετικό μενού και με συνοπτικές διαδικασίες το τηλέφωνο φοράει την νέα αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως γινεται αυτο ; γιατι το εψαξα και δε βρηκα κατι...

 

χρησιμοποιω το software updater και δε βρισκει τη νεα εκδοση...τι κανουμε τωρα ;

Link to comment
Share on other sites

πως ακριβως γινεται αυτο ; γιατι το εψαξα και δε βρηκα κατι...

 

χρησιμοποιω το software updater και δε βρισκει τη νεα εκδοση...τι κανουμε τωρα ;

Αν δεν έχεις την έκδοση 12.046, πήγαινε Διαχείριση συσκευής- Αναζήτηση Ενημέρωσης, επέλεξε wlan και κατέβασε την νέα έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

10.136 ειναι η εκδοση που εχω. Η πιο παλια νομιζω. Ψαχνω και δε βρισκω καμια εκδοση 12
Link to comment
Share on other sites

Τι product code έχει η συσκευή σου; Δοκίμασες και μέσω του Διαχείριση Συσκευής που σου είπα παραπάνω και με το Nokia Software Updater;
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που με έχει βολέψει αφάνταστα είναι οτι στο Ν78 μπορείς να κάνεις αναβάθμιση over the air.

 

Πράγματι είναι πολύ σημαντικό... Εγώ με την 10.136 είχα σοβαρά προβλήματα (διακοπή κατα τη διάρκεια κλήσεων κτλ), προσπάθησα να βάλω την τελευταία έκδοση μέσω Software Updater και κάπου στη μέση της διαδικασίας μου έβγαλε failed! Αφού έπαθα ένα σοκ, και αφού άνοιξε το κινητό κανονικά, έκανα την αναβάθμιση "over the air" πολύ πιο γρήγορα και απροβλημάτιστα! (το αν λύθηκε το θέμα με τις κλήσεις θα δείξει στην πορεία)

all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Παιζει καποιο ρολο το product code ; οσο για διαχειριση συσκευης που μου λες,μου λεει πως δεν υπαρχουν διαθεσιμες ενημερωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και παίζει ρόλο...

Διάβασε εδώ και θα καταλάβεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το software updater και δε βρισκει τη νεα εκδοση...τι κανουμε τωρα ;

 

Μηπως το εχεις παρει απο vodafone ?

Link to comment
Share on other sites

Nαι και γρήγορο gps έχει και διαβάζει αρχεία word και excel. Για να τα επεξεργαστεί όμως, όπως όλα τα N series, πρέπει να βάλεις την επόμενη έκδοση του quickoffice.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Λίγες μέρες που έχω το κινητό παρατήρησα κάποια μικροπροβληματάκια.Όταν άνοιγα την έκθεση το κινητό αργεί πολύ να κάνει κύλιση των φωτογραφιών και γενικά στο μενού της έκθεσης.Επίσης, έκανα συγχρονισμό των επαφών μ με το προηγούμενο νοκια μ Ν3230.Αν και τις πέρασε καλως παρατήρησα πως όταν με πάιρνει κάποιος δεν εμφαίζει το όνομα του (αν και τον έχω αποθηκευμένο) παρα μόνο αριθμό.Ακόμα, όταν ψάχνω μια επαφή μου εμφανίζει τις μισές όταν κάνω search με Κ πχ.Τις άλλες μισές της βγάζει με το Κ γυρισμένο σταγγλικά.Αυτο δεν το είχα στο παλιο μου νοκια.Ασε που αποθήκευα όλες τις επαφές με ελληνικά.(Οι ρυθμίσεις στις επαφές μου είναι να δείχνει επαφές από μνήμη κινητού).Τέλος, όταν βάζω ξυπνητήρι και το έχω στο αθόρυβο,χτυπάει το ξυπνητήρι κανονικά και το κινητό μπαίνει από μόνο του σε λειτουριά "γενικό".Έχω την 10.136.Μηπως, να το αναβαθμισω??Ουτε βδομαδα δεν έχει που το αγόρασα.

 

Υ.Γ.Υπάρχει καμιά εφαρμογή όπως το extendlog για να βλέπεις τις κλήσεις σου,τα sms σου και γενικά να κάνεις εξαιρέσεις σε αριθμούς που καλείς???

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτι πρέπει να το αναβαθμίσεις. Θα λυθούν όλα τα προβλήματά σου.

 

Αυτό με τις πεαφές και την αναζήτηση δεν συμβαίνει στο δικό μου. Μόλις το τσέκαρα.

 

Οι πεαφές δεν αποθηκεύονται πουθενά αλλού εκτός παο την μνημη της συσκευής. Μπορείς βέβαια να τις έχεις και στην κάρτα μνήμης σαν back up αλλά πάντα απο την εσωτερική μνήμη θα διαβάζονται (και στην sim βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

το έκανα μόλις τώρα αναβάθμιση στην 12.046 και είδα ότι αυτό με το ξυπνητήρι είναι οκ.Οι επαφές είναι τα ίδια όπως τα περιέγραψα και στο άλμπουν των φωτό πολύ αργά πάει.Έχει και πιο καινούρια αναβάθμισή απαυτήν.Επειδή την έκανα Over the air.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε το αγορασα απο vodafone αλλα απο oteshop. Ειναι ελαφρως πειραγμενο,κυριως για κατι βλακειες που εχει η καρτα μνημης και το λοτυπο της cosmote στο ανοιγμα και στο κλεισιμο. Μπορουν να ευθυνονται αυτοι για κατι ; Πηγαινοντας ομως στο ελληνικο site της nokia δε βγαζει πουθενα αναβαθμιση για το Ν78. Εσεις ολοι που την κανετε,οχι over the air,πως την κανετε ; ετσι και δεν αναβαθμιζεται θα παω να το καψω το oteshop !
Link to comment
Share on other sites

Επεξεργασία των επαφών του κινητού στο pc γίνεται μόνο μεσω PC suite outlook/outlook express? Υπάρχει κανένα άλλο προγραμμα μήπως;

Προσπαθώ να μην ανακατέψω τις επαφές του pc (τα emails) μου με τις επαφές του κινητου (τηλέφωνα κυρίως) στο address book των οutlook.

Επίσης για τις φώτος ο συγχρονισμός με το PC suite μου φαίνεται λίγο δύσχρηστος. Μήπως μπορούν να αποθηκεύονται απ ευθείας στο pc σε φακέλους ανάλογα με την ημερ/νια λήψης τους;

Link to comment
Share on other sites

το έκανα μόλις τώρα αναβάθμιση στην 12.046 και είδα ότι αυτό με το ξυπνητήρι είναι οκ.Οι επαφές είναι τα ίδια όπως τα περιέγραψα και στο άλμπουν των φωτό πολύ αργά πάει.Έχει και πιο καινούρια αναβάθμισή απαυτήν.Επειδή την έκανα Over the air.

Όχι, αυτή είναι η τελευταία. όσο για τις επαφές, φταίει ο τρόπος που είναι περασμένες γιατί δεν έχει παρατηρηθεί αντίστοιχο φαινόμενο απο άλλον κάτοχο της συσκευής.

 

Εσεις ολοι που την κανετε,οχι over the air,πως την κανετε ; ετσι και δεν αναβαθμιζεται θα παω να το καψω το oteshop !

Πατάς αναζήτηση ενημερώσεων, σου λέει οτι είναι διαθέσιμη η 12.046 και πατάς λήψη.

 

Βάλε το product code της συσκευής σου εδώ να δεις ποιά είναι η νεότερη αναβάθμιση για την συσκευή σου.

 

Το product code των alpha copy συσκευών είναι 0545624.

 

Αν σου πει οτι διαθέτεις την τελευταία, τότε πρέπει να αλλάξεις το Product code της συσκευής σου. Οδηγίες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω αυτο το product code ! 0567271 εχω ! Που σημαινει τι ; κινητο απ'το Μπαγκλαντες ; εχω αρχισει να τα παιρνω τωρα...βρειτε μου λυση !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τσέκαρα και είναι από alpha copy!Γιατί το πήρα από wind και είχα φόβους.Τελικά υπάρχει κανένα προγραμματάκι για να ελέγχω τον χρονο ομιλίας μου κτλ???Αξίζει να ενεργοποιήσω το Nokia maps για 3 μήνες ή να βάλω κατευθείαν αλλό πρόγραμμα???Κάποιο που να αξίζει???Ευχαριστώ!!!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα ασχολήσου κατευθείαν με το Garmin.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω αυτο το product code ! 0567271 εχω ! Που σημαινει τι ; κινητο απ'το Μπαγκλαντες ; εχω αρχισει να τα παιρνω τωρα...βρειτε μου λυση !

Έχει ελληνικούς χαρακτήρες στα πλήκτρα, ελληνικό μενού, ελληνικό βιβλίο οδηγιών; Αν τα έχει όλα είσαι ΟΚ. Απλά άλλαξε το product code. Κοίτα αυτό το ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...