Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τυπικά ναι, αλλά ευτυχώς έρχεται με αυτή τη δυνατότητα η συσκευή. Δεν την έχουν αφαιρέσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δικό μου όλες οι επαφές έχουν φράση. Όταν επιλέγω δηλαδή Στοιχεία φράσης, μου βγάζει μια λίστα με όλα τα επίπεδα της επαφής.

 

Η φωνητική κλήση φαίνεται πως δεν λειτουργεί σωστά ακόμα. Προφέρω το όνομα ακριβώς όπως είναι αποθηκευμένο αλλά δεν το αναγνωρίζει. Αυτό στις περισσότερες επαφές, γιατί υπάρχουν μερικές που τις καλεί κανονικά.

 

Η αλήθεια είναι όμως πως η συγκεκριμένη λειτουργία μου είναι εντελώς άχρηστη. Χρησιμοποιείτε εσείς φωνητική κλήση για να καλέσετε τις επαφές σας;

 

Σε εμένα μου φαίνεται απλό τώρα πια. Θέλει λίγο χρόνο για να εξοικειωθείς με την ταχύτητα και τον τόνο που πρέπει να λες κάθε επαφή. Αν το πιάσεις πως γίνεται, τότε όλα είναι μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα είναι ο θόρυβος αλλά συγκεκριμένα και μόνο οι ομιλίες διπλανών σου. (δεν μιλάμε φυσικά να το χρησιμοποιήσουμε σε κανένα κλαμπ ή δίπλα σε οικοδομές, μιλάμε κάτω από φυσιολογικές συνθήκες) Αν πχ είσαι στον δρόμο αυτό δεν επηρεάζει τόσο, όσο αν είσαι δίπλα σε κάποιον που μιλάει πιο δυνατά από εσένα.

 

Όπως κατάλαβες, το χρησιμοποιώ αρκετά και είναι ιδιαίτερα χρηστικό όταν έχεις bluetooth και πχ περπατάς στον δρόμο ή όταν οδηγείς αυτοκίνητο, μιας και δεν χρειάζεται να απασχολείς τα χέρια σου για να κάνεις κλήση...

 

Οχι μονο ειναι αχρηστη, αλλα ακομα κι αν υποθεσουμε οτι δουλευε σωστα, απαιτει ησυχο περιβαλλον.

Εξω ας πουμε δεν υπαρχει περιπτωση να δουλεψει εκτος αν κολλας το κινητο στη μουρη σου και φωναζεις

 

Είμαι σίγουρος ότι δεν το έχεις δοκιμάσει...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εδω γραφει οτι στην Ελλαδα ειναι απογορευμενο το fm transmitter?:confused:

 

Αυτο διαβασα κι εγω και μου κινησε την περιεργεια...

ειπα κι εγω..

γιατι να μας απαγορεψουν το ραδιοφωνο χουντα εχουμε :lol: ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Guest Dream1976chaser
@Dream1976chaser εγκατεστησε στην συσκευη σου το S60SpotOn

 

Μερικοι πρεπει να καταλαβουν επιτελους οτι για το Garmin υπαρχει το επισημο θεμα :!:

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

*Μην αρπάζεσαι. Ξέρω πως λειτουργούν τα fora. Γνωρίζω την ενότητα για τα Garmin και συμμετέχω σε αυτή. Γράφω εδώ το πρόβλημα που έχω επειδή πιστεύω πως οφείλεται στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο διαβασα κι εγω και μου κινησε την περιεργεια...

ειπα κι εγω..

γιατι να μας απαγορεψουν το ραδιοφωνο χουντα εχουμε :lol: ?

 

Άλλο να ακούς ραδιόφωνο και άλλο το fm transmiter(την συγκεκριμένη λειτουργία εννοώ).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι γιατι εχω μπερδευτει...Αυτη η συσκευη ειναι συνεχεια του n81 η του n73??Γιατι βλεπω περισσοτερες ομοιοτητες με το 81...

Οσων αφορα τη ποιοτητα ηχου απο ακουστικα,πως την εχετε δει? Πιο κοντα σε ν81 η ν73 ?

Η ενταση ειναι καλη?φτανει το 91???

(mirrorofsorrow κανε πως το ειδες αυτο το Post μου!!!!!!:lol::lol::lol: ;))

http://www.myspace.com/deadbydawngr

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το wifi λειτουργεί καλά στο κινητό?Δηλαδή σερφάρεις άνετα στο internet?Και το gps έχει kai φωνητική κα8οδήγηση?Είναι εύχρηστο και ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το wifi λειτουργεί καλά στο κινητό?Δηλαδή σερφάρεις άνετα στο internet?Και το gps έχει kai φωνητική κα8οδήγηση?Είναι εύχρηστο και ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα?

 

μια χαρα λειτουργει το wifi.....το nokia maps εχει φωνητικη καθοδηγηση για 3 μηνες δωρεαν....απο κει και περα βεβαια υπαρχουν και αλλα προγραμματα με φωνητικη καθοδηγηση που λειτουργουν κανονικα...αν βρεις καλο σημα μια χαρα ανταποκρινεται..ο ρυθμος ανανεωσης ειναι πολυ καλος.. (προσωπικη αποψη)

Link to comment
Share on other sites

Τα ν78 που δίνει η κοσμοτέ είναι πειραγμένα? Πήγα σήμερα να πάρω και πάνω στο κουτάκι έλεγε ν78 brown cosmote ,ενω στα άλλα μαγαζια που είδα έγραφαν ν78 brown μόνο.

(offtopic:Ποιά καταστήματα έχουν καλή doa πολιτική για τις συσκευές για να μη μπλέκω με service σε τέτοια περίπτωση?)

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο μου έκανε αρκετά reboot κ όπως με συμβουλέψατε έκανα ένα soft format αλλά μάλλον δεν διορθώθηκε κ πάω για hard format.

Σήμερα όμως στα καλα καθούμενα το κινητό έβγαλε την ένδειξη οτι έβγαλα την κάρτα μνήμης 2 φορές μέσα στην μέρα.Αυτό έχει τύχει σε κανέναν? Έχω βάλει μια trascend 4Gb.

Mήπως τελικά έχει πρόβλημα η συσκευή μου?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι γιατι εχω μπερδευτει...Αυτη η συσκευη ειναι συνεχεια του n81 η του n73??Γιατι βλεπω περισσοτερες ομοιοτητες με το 81...

Οσων αφορα τη ποιοτητα ηχου απο ακουστικα,πως την εχετε δει? Πιο κοντα σε ν81 η ν73 ?

Η ενταση ειναι καλη?φτανει το 91???

Βασικά, δεν είναι διάδοχος καμίας. Όπως έχουμε ξαναπεί, πλέον στα N series (και όχι μόνο) δεν υπάρχει μια λογική σειρά κυκλοφορίας συσκευών όπως συνέβαινε παλιότερα.

 

Το Ν81 είναι το καλύτερο series 60 3rd edition μετά απο το Ν91 απο άποψη αναπαραγωγής μέσω ακουστικών. Όμως υπολείπεται αρκετά απο το Ν91.

 

το gps έχει kai φωνητική κα8οδήγηση?Είναι εύχρηστο και ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα?

Χωρίς δέκτη gps (το Ν81 δεν έχει ενσωματωμένο) δεν υφίσταται φωνητική καθοδήγηση. Αν αγοράσεις ένα bluetooth gps adapter, τότε η πλοήγηση, ναι, είναι πάρα πολύ καλή. Ο μόνος περιορισμός είναι η μικρή οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το Ν81 είναι το καλύτερο series 60 3rd edition μετά απο το Ν91 απο άποψη αναπαραγωγής μέσω ακουστικών. Όμως υπολείπεται αρκετά απο το Ν91.

 

Δηλαδή το Ν81 είναι καλύτερο σε ποιότητα ήχου με ακουστικά σε σχέση με το Ν78? Από τα ηχεία τί λέει το Ν78?

 

Χωρίς δέκτη gps (το Ν81 δεν έχει ενσωματωμένο) δεν υφίσταται φωνητική καθοδήγηση. Αν αγοράσεις ένα bluetooth gps adapter, τότε η πλοήγηση, ναι, είναι πάρα πολύ καλή. Ο μόνος περιορισμός είναι η μικρή οθόνη.

 

Για το Ν78 δεν ρώτησε το παιδί? Δεν έχει gps το Ν78?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το Ν81 είναι καλύτερο σε ποιότητα ήχου με ακουστικά σε σχέση με το Ν78? Από τα ηχεία τί λέει το Ν78?

Για το Ν78 δεν ρώτησε το παιδί? Δεν έχει gps το Ν78?

Με Ν81 και Ν78 μερδεύτηκε η συζήτηση. :) To N78 φυσικά και έχει δέκτη.

 

Ναι, απο τα ακουστικά το Ν78, παρόλο που είναι καλύτερα απο την παρεα Ν95,Ν82, υπολείπεται απο το Ν81. Τα ηχεία του Ν78 είναι πολύ καλά. Η θέση τους βοηθάει ακόμα περισσότερο (στα 2 άκρα της συσκευής).

Link to comment
Share on other sites

εκανα εγκατασταση το garmin και οταν παω να το ανοιξω μου κανει reboot...χθες το πηρα το κινητο...

 

Kαταρχην καλως ηλθες.. :)

 

Γιατι δεν το κανεις απεγκατασταση? Ποια εκδοση του Garmin περασες στην συσκευη σου?

 

Εαν θελεις να μαθεις κατι που αφορα μονο το Garmin θα πρεπει να ρωτησεις στο επισημο θεμα. Προς το παρον δεν ειμαστε εκτος θεματος.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=193327

Y.Γ.

Επισης ασχετα απο το ονομα σου που λεει ποια συσκευη εχεις καλο θα ειναι να ενημερωσεις και το Avatar σου για να ξερουν ολοι ευκολα ποια συσκευη εχεις !

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Nokia N78: Camera sample’s

 

http://media.share.ovi.com/m1/large/0354/5e9ff8d041f64480b90b976de5e6fef5.jpg

 

http://symbianworld.org/943-nokia-n78-camera-samples/

Link to comment
Share on other sites

μετα απο λιγο ψαξιμο καταλαβα πως εκανα εγκατασταση την παλια εκδοση.Τωρα καταφερα να βαλω την 4.20.20 και δουλευει μια χαρα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, να ρωτήσω το κινητό ποια εκδοση λογισμικού φοράει τώρα.Τελικά με το nokia software updater γινεται δουλειά ή μονο μέσα απτο κινητό με σύνδεση στο νετ(GPRS/wifi)???Επίσης, χωρίς το accelerometer τι χάνουμε??
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα επειδη εχω επιδοτηση και την δευτερα θα παρω κινιτο μου αρεσε πολυ το n78 εχει gps?για να δουλεψει το gps χρειαζεται ιντερνετ?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα επειδη εχω επιδοτηση και την δευτερα θα παρω κινιτο μου αρεσε πολυ το n78 εχει gps?

Το Ν78 δεν εχει gps

 

για να δουλεψει το gps χρειαζεται ιντερνετ?

Οχι, δεν χρειαζεται

 

:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αφου στην ιστοσελιδα της νοκια γραφει οτι εχει gps τελικα εχει η οχι?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το Ν78 δεν εχει gps

 

 

Οχι, δεν χρειαζεται

 

:)

τι δεν εχει το Ν78??:blink:

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Εχει gps... Αλλιως θα χρειαζοταν μονο ιντερνετ

gianpithio πες μας τι πινεις...και δε μας δινεις !

Link to comment
Share on other sites

:O Μπερδευτηκα... :O

 

Εαν εισαι ακομη στην δουλεια αυτα γινονται.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ωραια ρε παιδια ευχαριστω. απο προγραμμα οκ ειναι?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...