Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε το χρειάστηκα το format. H επιλογή στο μενού επανήλθε μόνη της!

 

Πας Εργαλεία -> Ρυθμίσεις -> Γενικές -> Εντ. Θέσης -> Μέθοδοι Εντοπ. Θέσης και κλικάρεις το Υποβοηθούμενο GPS.

 

Αυτό το ξέρω. Αν δε μπορώ να αλλάξω το σημείο πρόσβασης και να βάλω ένα σωστό τότε τι να το κάνω?

Εσένα τι επιλογές σου δίνει για σημείο πρόσβασης?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διακομ. εντοπ. θέσης

 

Χρήση διακ. εντοπ. θέσης

Αυτόματη επιλογή

 

Σημείο πρόσβασης

Cosmote GPRS

Cosmote Internet -> αυτό έχω επιλεγμένο

Cosmote MMS-GPRS

WAP GPRS

 

Διεύθυνση διακομιστή

supl.nokia,com

Link to comment
Share on other sites

μετά την τελευταία αναβάθμιση παρατήρησα πως στα προφίλ έχει αφαιρεθεί η επιλογή προσωρινό

συμβαίνει και σε κάποιον αλλον αυτο?

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Σημείο πρόσβασης

Cosmote GPRS

Cosmote Internet -> αυτό έχω επιλεγμένο

Cosmote MMS-GPRS

WAP GPRS

 

Εμένα ρε μαμώτο μου έχει μόνο το Wind MMS ενώ στις συνδέσεις έχω ορίσει κι άλλα σημεία πρόσβασης. Τι να παίζει ?

Link to comment
Share on other sites

μετά την τελευταία αναβάθμιση παρατήρησα πως στα προφίλ έχει αφαιρεθεί η επιλογή προσωρινό

συμβαίνει και σε κάποιον αλλον αυτο?

Όχι, εμφανίζεται σε όλα τα προφίλ, εκτός βέβαια απο αυτό που είναι ήδη ενεργό.

 

Εμένα ρε μαμώτο μου έχει μόνο το Wind MMS ενώ στις συνδέσεις έχω ορίσει κι άλλα σημεία πρόσβασης. Τι να παίζει ?

Κάνε επανεκκίνηση μήπως και επανέλθει. Περίεργο. Όταν χρησιμοποιείς το wi-fi στα βγάζει όλα ή μόνο το Wind MMS;

Link to comment
Share on other sites

Κάνε επανεκκίνηση μήπως και επανέλθει. Περίεργο. Όταν χρησιμοποιείς το wi-fi στα βγάζει όλα ή μόνο το Wind MMS;

 

Και τι δε του έκανα. :(

Στο wifi όλα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρνα χειροκίνητα το σημείο πρόσβασης που θέλεις μήπως και στο αναγνωρίσει.
Link to comment
Share on other sites

Με το windows live τι γίνεται; Η Ελλάδα είναι πλέον στις χώρες που υποστηρίζονται και σύμφωνα με την microsoft υποστηρίζεται και το N78 (αν και σύμφωνα με την nokia οχι)ωστόσο δεν υπάρχει στο download. Επίσης οι εκδόσεις που κυκλοφορούν στα "μαγαζιά" εγκαθίστανται στο κινητό αλλά δεν λειτουργούν!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω προς το παρόν είναι διαθέσιμο μόνο για cosmote..
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με το windows live τι γίνεται; Η Ελλάδα είναι πλέον στις χώρες που υποστηρίζονται και σύμφωνα με την microsoft υποστηρίζεται και το N78 (αν και σύμφωνα με την nokia οχι)ωστόσο δεν υπάρχει στο download. Επίσης οι εκδόσεις που κυκλοφορούν στα "μαγαζιά" εγκαθίστανται στο κινητό αλλά δεν λειτουργούν!

 

To windows live messenger το έχω βάλει σχεδόν από την αρχή που πήρα το τηλέφωνο και δουλεύει μια χαρά. Η πρώτη έκδοση που κατέβασα δεν έπαιζε, αλλά μετά βρήκα μια μικρότερης χωριτηκότητας που ήταν κομπλέ.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

To windows live messenger το έχω βάλει σχεδόν από την αρχή που πήρα το τηλέφωνο και δουλεύει μια χαρά. Η πρώτη έκδοση που κατέβασα δεν έπαιζε, αλλά μετά βρήκα μια μικρότερης χωριτηκότητας που ήταν κομπλέ.

 

Μπορείς να δώσεις link γιατί έχω δοκιμάσει κανα 2 διαφορετικές εκδόσεις και δεν μου δούλεψε καμιά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε όλους είναι ενεργοποιημένος. Δεν ισχύει αυτό που λέγαν οτι στην Ελλάδα δεν θα λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα... ο πομπος fm του κινητου (για οσους το πηραν απο το πλαισιο) δουλευει κανονικα?

Κανονικότατα!!!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος στο νου του ακουστικά (3,5) κατα προτίμηση άσπρα?Αυτά που περιέχονται στην συσκευασία είναι άθλια και ασύμετρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τη θήκη nokia cp-296 από Nokia shop. Ακριβώς αυτό που έψαχνα. Βάζεις το κινητό στη τσέπη με τη θήκη.

 

ΥΓ.Ποστάρω απ' το κινητό με HSDPA! Το κινητό τα σπάει!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις link γιατί έχω δοκιμάσει κανα 2 διαφορετικές εκδόσεις και δεν μου δούλεψε καμιά.

 

Πάρε αυτό που εγκατέστησα εγώ, γιατί δεν θυμάμαι από που το κατέβασα :)

 

http://rapidshare.com/files/133111398/WindowsLive.SIS.html

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να βρω έκδοση του Ntorch Lite που να δουλεύει. Εχει κανείς; Η κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα;
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

paidia exei foteini othoni?emena m fenete oti dn exei kai toso:/episis sto ksypnitiri ginete polu foteini:/mipos to diko m exei provlima?:/
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να βρω έκδοση του Ntorch Lite που να δουλεύει. Εχει κανείς; Η κάποιο άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα;

 

Καλημερα.. :)

 

S60SpotOn

NiceLight

Tektronic Lights On

 

Για οτι εχει να κανει με της εφαρμογες καλυτερα να γραφεις στο επισημο θεμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=189726

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.. :)

S60SpotOn

NiceLight

Tektronic Lights On

 

Τίποτα από αυτά δεν μου ενεργοποιεί το flash. Ούτε Ntorch Lite και το best torch που δοκίμασα :(

 

Ηχογράφηση για φωνητική κλήση πώς κάνουμε?

Αυτό που βλέπω είναι ότι το κινητό κάνει σύνθεση φωνής για κάθε επαφή (κι εφαρμογή) από μόνο του. Απενεργοποιώ τη σύνθεση φωνής αλλά δεν μου δίνει τη δυνατότητα να ηχογραφήσω εγώ το όνομα μιας επαφής. Γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

μπορω να μεταφερω ενα αρχειο .pbf (phonebook file) στο κινητο μεσω καποιου προγραμματος??δεν γινεται να περασω ολες τις επαφες μου με το χερι... :cry:
Link to comment
Share on other sites

μπορω να μεταφερω ενα αρχειο .pbf (phonebook file) στο κινητο μεσω καποιου προγραμματος??δεν γινεται να περασω ολες τις επαφες μου με το χερι... :cry:

Δε γνωρίζω κάποια εφαρμογή που να μπορεί α αναγνωρίσει τέτοιο αρχείο. Μπορείς να συγχρονίσεις τα ονόματά σου με το outlook, ή, αν το παλιό σου κινητό είναι Nokia, να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή του Ν78 μεταφορά. Εγώ έτσι μεταφέρω πάντα τα δεδομένα μου απο τα παλιά μου κινητά στα νέα.

 

Τίποτα από αυτά δεν μου ενεργοποιεί το flash. Ούτε Ntorch Lite και το best torch που δοκίμασα :(

 

Ηχογράφηση για φωνητική κλήση πώς κάνουμε?

Νομίζω οτι σε κανένα 3rd edition δε γίνεται να κάνεις το φλας του φακό.

 

Δε γίνεται να προσθέσεις εσυ φωνητική ετικέτα σε επαφή. Τις δημιουργεί μόνο του και λειτουργεί άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι σε κανένα 3rd edition δε γίνεται να κάνεις το φλας του φακό.

 

Δε γίνεται να προσθέσεις εσυ φωνητική ετικέτα σε επαφή. Τις δημιουργεί μόνο του και λειτουργεί άψογα.

 

Μάλιστα, bad news.

Πάντως με το handsfree που θέλω να το χρησιμοποιώ δεν τα καταφέρνει καθόλου καλά, ενώ με το μικρόφωνο του κινητού ανγνωρίζει σαφώς καλυτερα τις εντολές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...