Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας ρωτήσω.. Όταν μιλάτε με το μεγάφωνο σε μια κλήση ακούγεται και από τα δύο ηχεία ή μόνο από το ένα; Εχω την εντύπωση ότι ενώ αρχικά ακουγόταν μόνο από το ένα, μετά απο μια αναβάθμιση που του έκανα ακούγεται και απο τα δύο.. Το ενοχλητικό είναι ότι το αριστερό ηχείο που είναι κοντά στο μικρόφωνο προκαλεί θόρυβο και ο άλλος ακούει δύο φορές τον εαυτό του και μια φασαρία.. Γίνεται ουσιαστικά άχρηστο το μεγάφωνο αφού δε μπορείς να συνεννοηθείς.. Οφείλεται πραγματικά στην ενημέρωση που του έκανα ή άλλαξα κάτι στις ρυθμίσεις χωρίς να το καταλάβω κ ενεργοποιήθηκαν και τα δύο ηχεία;

Επίσης, μετά την αναβάθμιση χάθηκαν κάποιες απο τις εφαρμογές που είχα... Αυτό δικαιολογείται;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις ελάχιστες φορές που χρησιμοποίησα την ανοιχτή ακρόαση, ο συνομιλητής μου έκανε παράπονα για καλή ποιότητα συνομιλίας. Οπότε, πολύ πιθανόν να οφείλεται σ'αυτό ακριβώς που περιγράφεις.

 

Μερικές εφαρμογές όντως χάνονται. Ξανακανε εγκατάσταση από πάνω και θα επανέλθουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανενός το αυτί αν θα βγεί τπτ καινούριο φιρμ???Στα νοκια σοπς downgrade κάνουν????
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ακουστεί κάτι για νέα έκδοση λογισμικού.

Downgrade φυσικά και δεν γίνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά.

Πρόσθεσα κάποια τραγούδια MP3 στο φάκελο digital sounds και μετα κάνω ανανέωση βιβλιοθήκης και δεν κάνει κούκου....

στο φάκελο φαίνονται κανονικά και παίζουν με Core player ok.

Καμιά ιδέα ?

Link to comment
Share on other sites

Κανε επανεκκίνηση στην συσκευή και ξαναδοκίμασε. Αν δεν τα βλέπει και πάλι, κανε φορμάτ στην κάρτα μνήμης και ξαναβαλε τα όλα στην θέση τους. Θα τα δει σίγουρα.
Link to comment
Share on other sites

παίδες βοηθήστε!!!!! άλλαξα τη γραμματοσειρά με τον παρακάτω τρόπο και τώρα δεν μπορώ να επαναφέρω την ορίτζιναλ γραμματοσειρά. παρακαλώ όποιος μπορεί ας βοηθήσει. στο τηλ έχω την τελευταία αναβάθμιση χακαρισμένη. Ευχαριστώ!!!!!

 

 

 

To install the fonts:

Tested on my Nokia 5320 xm (Ver 03.26)

 

1.Install modo.

2.Install FontRouter.

3.Now copy Font files to C:\resource\fonts (using modo)

4.Restart and you have the font changed

frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες βοηθήστε!!!!! άλλαξα τη γραμματοσειρά με τον παρακάτω τρόπο και τώρα δεν μπορώ να επαναφέρω την ορίτζιναλ γραμματοσειρά. παρακαλώ όποιος μπορεί ας βοηθήσει. στο τηλ έχω την τελευταία αναβάθμιση χακαρισμένη. Ευχαριστώ!!!!!

 

 

 

To install the fonts:

Tested on my Nokia 5320 xm (Ver 03.26)

 

1.Install modo.

2.Install FontRouter.

3.Now copy Font files to C:\resource\fonts (using modo)

4.Restart and you have the font changed

 

Κάνε απεγκατάσταση αυτα τα προγράμματα που πέρασες, σβήσε κ τον φάκελο από το path C:\resource\fonts, κανε κ μια επανεκκίνηση κ λογικα θα επιστρέψει η αυθεντική γραμματόσειρα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια ρε παιδιά.

Πρόσθεσα κάποια τραγούδια MP3 στο φάκελο digital sounds και μετα κάνω ανανέωση βιβλιοθήκης και δεν κάνει κούκου....

στο φάκελο φαίνονται κανονικά και παίζουν με Core player ok.

Καμιά ιδέα ?

 

Το έκανε και σεμένα!Έκανα φορμάτ κινητό-κάρτα μνήμης και ήρθε στα ίσια του.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε απεγκατάσταση αυτα τα προγράμματα που πέρασες, σβήσε κ τον φάκελο από το path C:\resource\fonts, κανε κ μια επανεκκίνηση κ λογικα θα επιστρέψει η αυθεντική γραμματόσειρα.

 

τα έκανα όλα αυτά αλλά τίποτα. τελικά δεν γλύτωσα το φορματ. μη δοκιμάσετε κάτι ανάλογο για αλλαγή της γραμματοσειράς με την έκδοση λογισμικού 20.149. η συμβουλή μου....

 

ευχαριστώ

frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες βοηθήστε!!!!! άλλαξα τη γραμματοσειρά με τον παρακάτω τρόπο και τώρα δεν μπορώ να επαναφέρω την ορίτζιναλ γραμματοσειρά. παρακαλώ όποιος μπορεί ας βοηθήσει. στο τηλ έχω την τελευταία αναβάθμιση χακαρισμένη. Ευχαριστώ!!!!!

 

 

 

To install the fonts:

Tested on my Nokia 5320 xm (Ver 03.26)

 

1.Install modo.

2.Install FontRouter.

3.Now copy Font files to C:\resource\fonts (using modo)

4.Restart and you have the font changed

αφου ειναι χακαρισμενο, μετονομασε το φακελο fonts και σβηστο μετα..λογικα πρεπει να δουλεψει.

 

αχχ δε σε προλαβα. επισης σε αυτο που λες καλο ειναι να μη βαζουμε τις γραμματοσειρες στο C.

Link to comment
Share on other sites

τα έκανα όλα αυτά αλλά τίποτα. τελικά δεν γλύτωσα το φορματ. μη δοκιμάσετε κάτι ανάλογο για αλλαγή της γραμματοσειράς με την έκδοση λογισμικού 20.149. η συμβουλή μου....

 

ευχαριστώ

 

Το έκανε και σεμένα!Έκανα φορμάτ κινητό-κάρτα μνήμης και ήρθε στα ίσια του.

 

Με φορμάτ ήρθε και μένα στα ισια του... αχ ρε Νοκια... :(

Link to comment
Share on other sites

την προηγούμενη εβδομάδα πέρασα το τελευταίο firmware μέσω fota κ απο τότε το ξυπνητήρι είτε δεν χτυπάει καθόλου είτε δεν δουλεύει το snooze. το έχω ρυθμισει να χτυπάει τις εργάσιμες κ με το προηγούμενο firmware δούλευε κανονικότατα.Το έχει αντιμετωπίσει κανείς?Τι να κάνω ρε παιδιά, αργώ στη δουλειά μου κάθε μερα.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ένας πρόχειρος τρόπος είναι να μην το κλείνεις, απλά βάζε το στο προφίλ Εκτός σύνδεσης.

Η ενέργεια που καταναλώνει είναι μηδαμινή.

Αλλιώς αν έχεις το κουράγιο, κάνε hard format, ίσως στρώσει.

Αν και λίγο πολύ όλα τα μοντέλα με την τελευταία έκδοση λογισμικού έχουν διάφορα προβλήματα είτε με το ξυπνητήρι, είτε με την ημερομηνία και ώρα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ακουστε ενα περιεργο που συμβαινει στο Ν78 του αδερφου μου. οταν μπαινει στο internet μεσω WLAN, μπαινει αυτοματα για λιγο και μεσω της Wind. και χρεωνεται 26kb. αυτο γινεται καθε φορα. τι φταιει?. εχουμε τις ιδιες ρυθμισεις. στο δικο μου δεν το κανει.
Link to comment
Share on other sites

Ένας πρόχειρος τρόπος είναι να μην το κλείνεις, απλά βάζε το στο προφίλ Εκτός σύνδεσης.

Η ενέργεια που καταναλώνει είναι μηδαμινή.

Αλλιώς αν έχεις το κουράγιο, κάνε hard format, ίσως στρώσει.

Αν και λίγο πολύ όλα τα μοντέλα με την τελευταία έκδοση λογισμικού έχουν διάφορα προβλήματα είτε με το ξυπνητήρι, είτε με την ημερομηνία και ώρα.

λες με handy clock να με ξυπνάει?????

Link to comment
Share on other sites

Όχι, διότι δεν λειτουργεί όταν είναι κλειστό το κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όταν ορίζεις σε κάποια επαφή τα γενέθλια τότε χτυπάει ειδοποίηση την αντίστοιχη ημέρα ή πρέπει να το περάσεις ξεχωριστά στο ημερολόγιο;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χτυπά.

Θα πρέπει να υπάρχει αντίστοιχο γεγονός στο ημερολόγιο.

Γι αυτό το λόγο υπάρχει η εφαρμογή Best Birthday.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

την προηγούμενη εβδομάδα πέρασα το τελευταίο firmware μέσω fota κ απο τότε το ξυπνητήρι είτε δεν χτυπάει καθόλου είτε δεν δουλεύει το snooze. το έχω ρυθμισει να χτυπάει τις εργάσιμες κ με το προηγούμενο firmware δούλευε κανονικότατα.Το έχει αντιμετωπίσει κανείς?Τι να κάνω ρε παιδιά, αργώ στη δουλειά μου κάθε μερα.:cry:

 

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις την έκδοση 20 από το ΝSU. Αν δεν μπορείς, η μόνη λυση είναι το φορμάτ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ξαναπεράσεις την έκδοση 20 από το ΝSU. Αν δεν μπορείς, η μόνη λυση είναι το φορμάτ.

Έχει βγει η 20 στο NSU?Γιατί εμένα δε μου τη βγάζει,ούτε μεσω fota τη βρίσκει. Παλιά οι αναβαθμίσεις ήταν οκ, από τότε που το πήγα στη ΝΟΚΙΑ και μου πέρασε τη 13 δεν μπορώ να περασω την 20. Πρέπει πάλι να παω να στη ΝΟΚΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ανετο στα SMS ή θα δυσκολευτώ να το συνηθήσω? Γιατι μ φαινεται λιγο περιεργο το πλικτρολόγιο
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ετσι μου φαινοταν φιλε αλλα δεν ειναι καθολου περιεργο ..πηγαινε καλυτερα να το δεις απο κοντα και να το δοκιμασεις για να εισαι και σιγουρος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το πήρα πρόσφατα δεν είχα κανένα πρόβλημα.. Μέσα σε μια εβδομάδα το πολύ το συνήθισα!

Το μόνο που ακόμα κάπως με μπερδεύει είναι το πράσινο κουμπί και το αριστερό softkey.. Είναι πρόβλημα της δίκης μου συσκευής ή συμβαίνει και σε άλλους; Πολλές φορές ενώ πατάω το πράσινο κουμπί μπαίνει στα μηνύματα.. Ενεργοποιείται δηλαδή το πάνω αριστερά κουμπί..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...