Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!!Τελικα αξιζει να αναβαθμησω απο 12 σε 20??Εχει χακαριστει??Ευχαριστω προκαταβολικα!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πατάς ενημέρωση και δεν στα βλέπει; Περίεργο. Πως μεταφέρεις την μουσική, μέσω pc suite ή με μαζική αποθήκευση; Γιατί αν το κάνεις με τον πρώτο τρόπο, ίσως αυτό φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος της συσκευής με την έκδοση 20 ανέφερε ότι το χακαρε επιτυχώς.

 

Μπορει αυτος ο κατοχος αν δε του ειναι δυσκολο να κανει ενα post με τις αναλυτικες οδηγιες βημα προς βημα και για μας τους χαζους που δε τα καταφερνουμε..?:rolleyes:

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Μετά την 20 μόλις στέλνω μηνύματα δεν λαμβάνω αναφορές. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχουν τίποτα ρυθμίσεις ώστε να λαμβάνω αναφορές μηνυμάτων;

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Μετά την 20 μόλις στέλνω μηνύματα δεν λαμβάνω αναφορές. Μήπως ξέρει κανείς αν υπάρχουν τίποτα ρυθμίσεις ώστε να λαμβάνω αναφορές μηνυμάτων;

 

θα μπεις στα μην--επιλογες--ρυθμισεις--συντομο μυν.--και το ληψη αναφορας θα βαλεις ναι..:)

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου :)

«Όταν πονάς μην περπατάς ~ σε δρόμους πατημένους ~ διάλεγε κάποια ερημικά

μονοπάτια.

• Κάτω από ξάστερο ουρανό ~ σε κάμπους ανθισμένους ~ φανέρωσε τους πόνους σου ~ στού Πλάστη εμπρός τα μάτια.

• Κι όταν το γλυκοχάραμα ~ ξυπνούν τα ρόδα, οι κρίνοι, ~ θα ιδής πόσο σε γιάτρεψε ~ η προσευχή σου εκείνη»

Link to comment
Share on other sites

Μαζικά τα έβαλα!Δεν εμπλεξα pc suite μεσα!

 

Τότε η τελευταία λύση είναι το φορμάτ στο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ήθελα να αποφύγω.Αν και ούτε μήνα δεν έχει που του έκανα.Και μετά δοκίμασα να βάλω μουσική (σε φορμαρισμενη καρτα).Τι να πω!Θα το ξανακάνω!Τουλαχιστον να βάλω και την 20αρα!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, και γω με την 12 είμαι ακόμα και δεν αντιμετώπισα πότε αυτό το πρόβλημα. Προφανώς κάποια εφαρμογή προκαλεί το κόλλημα αλλά με φορμάτ απλά της κάρτας δεν εξαλείφεται. Η σίγουρη λύση πάντα είναι φορμάτ σε τηλέφωνο και κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια μικρη βοηθεια θελω,εχω το n78 και ειναι vodafone live,θελω να το κανω debrand,γιατι η vodafone βγαζει αναβαθμισεις καθε 63,92 χρονια...θελω να μου πειτε που θα βρω οδηγιες,αν ειναι δυσκολο κ αν με πατοτρυνετε να το κανω η να τ αφησω ετσι?:wacko:thanx παιδια
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια μικρη βοηθεια θελω,εχω το n78 και ειναι vodafone live,θελω να το κανω debrand,γιατι η vodafone βγαζει αναβαθμισεις καθε 63,92 χρονια...θελω να μου πειτε που θα βρω οδηγιες,αν ειναι δυσκολο κ αν με πατοτρυνετε να το κανω η να τ αφησω ετσι?:wacko:thanx παιδια

Καλημέρα!

Για να βγάλεις το vodafone live θα πρέπει να ακολουθήσεις την παρακάτω διαδικασία: Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής. Τα product code θα τα βρεις στην 1η σελίδα του παρόντος θέματος.

Να ξέρεις όμως ό,τι θα χάσεις την εγγύηση από την vodafone και γενικά από την nokia (εχεί αναφαρθεί μέσα στο φόρουμ, ό,τι αυτό ισχύει από την στιγμή που θ' αλλάξεις product code).

Για το αν αξίζει να προχωρήσεις έσυ θα το αποφασίσεις. Είναι καλό να κάνουμε αναβαθμίσεις αλλά από την στιγμή που χάνεις την εγγύηση, εξαρτάται πλέον από τον κάθε κάτοχο του κινητού αν θέλει αναβάθμιση ή εγγύηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως με την 20 εχω κολλήματα οταν βαζω το radio transmitter (στο αυτοκίνητο π.χ.).

Παίζει 2-3 τραγούδια και αν θελήσω να αλλάξω και να βαλω κάποιο άλλο απο τη λίστα κολλάει και θελει βγαλσιμο η μπαταρια...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Για να βγάλεις το vodafone live θα πρέπει να ακολουθήσεις την παρακάτω διαδικασία: Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής. Τα product code θα τα βρεις στην 1η σελίδα του παρόντος θέματος.

Να ξέρεις όμως ό,τι θα χάσεις την εγγύηση από την vodafone και γενικά από την nokia (εχεί αναφαρθεί μέσα στο φόρουμ, ό,τι αυτό ισχύει από την στιγμή που θ' αλλάξεις product code).

Για το αν αξίζει να προχωρήσεις έσυ θα το αποφασίσεις. Είναι καλό να κάνουμε αναβαθμίσεις αλλά από την στιγμή που χάνεις την εγγύηση, εξαρτάται πλέον από τον κάθε κάτοχο του κινητού αν θέλει αναβάθμιση ή εγγύηση.

 

Αν εχεις την 13.052.χχ.χχχ οσο και να προσπαθησεις λογικα δε θα περασει καμια αναβαθμιση. Το εχω ηδη δοκιμασει αρκετες φορες και δε δουλεψε.

Link to comment
Share on other sites

αυτη εχω αλλα οπως ειπαμε πρεπει να κανεις debrand τη συσκευη για να περασουν οι κανονικες αναβαθμισεις απο τη νοκια...:happy:
Link to comment
Share on other sites

αυτη εχω αλλα οπως ειπαμε πρεπει να κανεις debrand τη συσκευη για να περασουν οι κανονικες αναβαθμισεις απο τη νοκια...:happy:

 

Ναι οκ. Διαβασα τι εγραψες και απαντησα πανω σε αυτο. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ debrand η συσκευη γιατι δε βρισκει πιο καινουριο OS. Απλα πραγματα. Μονο σε Nokia Shop και αν κι εκει.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι οταν παω να ενεργοποιησω το bluetooth μου γραφει αδυναμια εκτελεσης?

και δεν μπορω να το ανοιξω.το ειχε και κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι οταν παω να ενεργοποιησω το bluetooth μου γραφει αδυναμια εκτελεσης?

και δεν μπορω να το ανοιξω.το ειχε και κανεις αλλος αυτο το προβλημα?

 

Κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.

Εαν δεν επανελθει ,φορματ .

Αν υπαρξει το ιδιο αποτελεσμα ,δοκιμασε να παρεις

παλι την τελευταια αναβαθμιση.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2-3 μέρες που πέρασα την v20. Παρατήρησα ότι όταν καλώ έναν αριθμό με *7χχχ, αν και το έχω αποθηκευμένο σε επαφή δεν μ βγάζει όνομα.Ξέρει κανείς τι παίζει??Επίσης, παρατήρησα ότι όταν γράφω μήνυμα ή πληκτρολογώ αριθμούς καμιά φορά κολλάει και δεν γράφει ενω με άλλα πληκτρα γράφει.Αυτα άρχισαν από τοτε που πέρασα την 20αρα.Πριν είχα την 12.
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια έχω επιδοτηση cosmote και σκεφτομαι να το παρω....Στο site τους λεει Ν78 brown cosmote , δηλαδη θα έχει my view ? Aν ναι πόσο σπαστικό είναι ? άλλαζει δραστικα το μενου του κινητου η απλα προσθετει screensavers και αλλες βλακειες μόνο?

Το έχει παρει κανεις απο Cosmote?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Εχω υπόψιν μου δύο συσκευές Ν78 αγορασμένες από κατάστημα Cosmote και καμία δεν είχε my view. Για να σιγουρευτείς όμως, δεν έχεις παρά να τους ρωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω ένα τρόπο να επεξεργαστώ στο PC τις επαφές της συσκευής/κάρτας ώστε να σβήσω τις διπλές, να αλλάξω πεζα-κεφαλαία, να διορθώσω γενικά τον κατάλογο πιο εύκολα και γρήγορα.:rolleyes:

Θέλω να αποφύγω το Νοκια PC suite και το outlook, γιατί δεν θέλω να ανακατευτεί το κινητό με τις διευθυνσεις-mails που εχω στο PC,ούτε το PC να φορώσει τα τηλέφωνα/μειλ που έχω στο κινητο. ;)

Απλά θέλω να επεξεργαστώ τις επαφες στο κινητο από το PC, έχει να προτείνει κανείς κάποιον τρόπο ή πρόγραμμα; Έχει ψάξει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...