Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς θα ρυθμίσω το Ν78 γιά να στέλνει ΜΜS και να χρησιμοποιώ το 3G?. To SMS στο 1333 (ή κάτι τετοιο τελοσπάντων δεν είχε αποτέλεσμα) ενώ παίρνοντας τηλέφωνο στην τεχνική υπηρεσία της COSMOTE μου είπαν οτι θα μου στειλουν e-mail με τις ρυθμίσεις αλλά περιμένω εδώ και μία εβδομάδα και ακόμα τίποτα. Any suggestions anyone???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς θα ρυθμίσω το Ν78 γιά να στέλνει ΜΜS και να χρησιμοποιώ το 3G?. To SMS στο 1333 (ή κάτι τετοιο τελοσπάντων δεν είχε αποτέλεσμα) ενώ παίρνοντας τηλέφωνο στην τεχνική υπηρεσία της COSMOTE μου είπαν οτι θα μου στειλουν e-mail με τις ρυθμίσεις αλλά περιμένω εδώ και μία εβδομάδα και ακόμα τίποτα. Any suggestions anyone???

Στο Ν78 δεν υπάρχει ο Οδηγός ρυθμίσεων που κατεβάζει αυτόματα τις ρυθμίσεις? Για κοίτα λίγο στην υποστήριξη του Ν78 στο site της Nokia.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μου το βγαζει ομως και στο nokia maps.το τελευταιο firmware πως γινεται να το περασω 2 φορα?
Θα ξανακάνεις την διαδικασιά της αναβάθμισης και θα περαστεί ξανά το firmware, αλλά αν θες μπορείς να κάνεις και φορματ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

format λιγο δυσκολο γιατι δεν εχω τωρα την υπομονη να κατσω να ξαναπερασω τα προγραμματα..αλλα για to firmware που λες εργαλεια-εργαλεια-διαχειρηση συσκευης και αναξητηση ενημερωμενων εκδοσεων.εσυ εννοεις με καλωδιο να τη κανω τη δουλεια?
TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

format λιγο δυσκολο γιατι δεν εχω τωρα την υπομονη να κατσω να ξαναπερασω τα προγραμματα..αλλα για to firmware που λες εργαλεια-εργαλεια-διαχειρηση συσκευης και αναξητηση ενημερωμενων εκδοσεων.εσυ εννοεις με καλωδιο να τη κανω τη δουλεια?

Περασέ την με τον τρόπο που λες, over the air. Έτσι ώστε να μην χάσεις κάτι από αυτά που έχεις και να δεις αν θα λυθεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να την περασω πανω σε αυτη που εχω?εχω τη 12.046.παταω αναζητηση ενημερωσης και η μου λεει πως δεν υπαρχουν ενημερωσεις ή οτι ο διακομιστης δεν αποκρινεται.με αυτο το ιντερνετ εχω σπαστει αγρια παντως .τι ρυθμισεις απ τη νοκια εχω περασει τι απ τη κοσμοτε.τπτ οποτε τ γκαυλωσει θα μπει..:blink:
TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο μπορείς να περάσεις ξανά την ίδια έκδοση, όχι με FOTA.

Ακολουθείς ακριβώς την ίδια διαδικασία, απλά το κουμπί θα λέει τώρα Επανεγκατάσταση.

 

ΥΓ: Δεν γίνεται σε όλες τις συσκευές όμως. Δοκίμασε...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει flv player e? οταν τα αποθηκευουμε τα παει στον φακελο 'αλλα' και μπορουμε να τα δουμε απο την διαχ.αρχειων. μπορουμε να δουμε τα βιντεο και απο καπου αλλου?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες

Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος να μου πει για Ν78 πως κάνουμε soft και hard φορματ καθώς δεν έχει μολυβάκι?Επίσης με soft format σβήνονται τα προγράμματα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες

Παρακαλώ αν ξέρει κάποιος να μου πει για Ν78 πως κάνουμε soft και hard φορματ καθώς δεν έχει μολυβάκι?Επίσης με soft format σβήνονται τα προγράμματα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλημερα :)

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 Platform FAQ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253380#post2253380

Δεν χρειαζεται μολυβακι.

Οχι

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ για την απάντηση αλλα δεν δέχεται το συνδυασμό πράσινο +αστεράκι +3 και On.

Ανάβει κανονικά.Το έχει δοκιμάσει κάποιος σε N78???

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να το δοκιμασεις πολλες φορες για να γινει δυσκολα πετυχαινει με την πρωτη.

 

Δοκιμασε να πατησεις στην οθονη αναμονης *#7370# ειναι το ιδιο !

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Θα ηθελα μια βοήθεια, εάν γίνεται φυσικα. Μπορεί κάποιος να μου στείλει με ένα pm ή με μια παράθεση με links για εφαρμογή επεξεργασίας video και εφαρμογή που να κάνει video και ταινίες κατάλληλες για να τις παίζει το κινητό ??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Κλιπάκια ναι αλλά ταινία μεγάλου μήκους όχι. Ο ήχος είναι πολύ καλός, κολλήματα στην οθόνη δεν υπάρχουν, αλλά η οθόνη των 2,4" και η απουσία κάποιου σταντ κουράζει. Αν έχεις σκοπό να παρακολουθείς ταινίες στο κινητό σου, πήγαινε κατευθείαν για Ν96.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευει στο Ν78 αυτο. το δοκιμασα πολλες φορες!.

δουλευει ομως αυτο: πρασινο + * + multimedia key και On.

 

Ελπίζω να δουλεύει αυτό που λες φίλε.Είναι για hard format Που τα σβήνει ΟΛα φανταζομαι ετσι?

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Nokia PC Suite που τα κάνει αυτόματα convert για το Ν78 και παίζει κανονικά.

Αν θές ένα άλλο είναι το 3gp converter αλλα σου προτείνω το pc suite. Εγω αυτό χρησιμοποιώ και βλέπω μερικά κλιπάκια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι hard format. ψαχνοντας περισσοτερο νομιζω οτι ο συνδυασμος μπορει να ειναι multimedia key και 3 και * και on. Δηλαδη οταν το δοκιμασα παταγα και το 3 ενω το πρασινο ειναι που δεν χρειαζοταν. θα πρεπει και αλλοι να το επιβεβαιωσουν. Εγω εχω βαλει πλεον τοσα προγραμματα στο κινητο που δεν μπορω προς το παρον να το ξαναδοκιμασω...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο παλιος συνδυασμος δεν λειτουργει στο Ν78.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι hard format. ψαχνοντας περισσοτερο νομιζω οτι ο συνδυασμος μπορει να ειναι multimedia key και 3 και * και on. Δηλαδη οταν το δοκιμασα παταγα και το 3 ενω το πρασινο ειναι που δεν χρειαζοταν. θα πρεπει και αλλοι να το επιβεβαιωσουν. Εγω εχω βαλει πλεον τοσα προγραμματα στο κινητο που δεν μπορω προς το παρον να το ξαναδοκιμασω...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ο παλιος συνδυασμος δεν λειτουργει στο Ν78.

 

να΄σαι καλα φιλε.γιατι και εγω παιδευομουν και δεν τα καταφερνα.

Link to comment
Share on other sites

ανακάλυψα άλλο �*να θ�*μα λογισμικού που �*χει το κινητό και θα ήθελα να μου πείτε αν το �*χει κ κανείς άλλος. Έχει πρόβλημα το αριστερό πληκτρο επιλογής ... Δν λειτουργεί όταν το πατάω κ είναι καθαρά θ�*μα λογισμικού γιατί π�*ρασα 1 λεπτό χθες προσπαθώντας να κάνω διακοπή στην αφύπνιση κ αφού τα κατάφερα,μόλις μπήκα στο μενού δούλευε κανονικά. Το ίδιο πρόβλημα το �*χει κ �*νας φίλος με το πληκτρο αυτό καθώς σε κάποιες εφαρμογ�*ς κολλάει κ μόλις αλλάξει εφαρμογή η μπει στο μενού δουλεύει κανονικά. Το �*χει παρατηρήσει κανείς άλλος ? �*άντως από την νοκια μας είχαν πει πως το λογισμικό γενικά παρουσιάζει προβλήματα κ ότι περίμενυν ν�*α αναβάθμιση για να τα διορθώσει.
Link to comment
Share on other sites

ανακάλυψα άλλο �*να θ�*μα λογισμικού που �*χει το κινητό και θα ήθελα να μου πείτε αν το �*χει κ κανείς άλλος. Έχει πρόβλημα το αριστερό πληκτρο επιλογής ... Δν λειτουργεί όταν το πατάω κ είναι καθαρά θ�*μα λογισμικού γιατί π�*ρασα 1 λεπτό χθες προσπαθώντας να κάνω διακοπή στην αφύπνιση κ αφού τα κατάφερα,μόλις μπήκα στο μενού δούλευε κανονικά. Το ίδιο πρόβλημα το �*χει κ �*νας φίλος με το πληκτρο αυτό καθώς σε κάποιες εφαρμογ�*ς κολλάει κ μόλις αλλάξει εφαρμογή η μπει στο μενού δουλεύει κανονικά. Το �*χει παρατηρήσει κανείς άλλος ? �*άντως από την νοκια μας είχαν πει πως το λογισμικό γενικά παρουσιάζει προβλήματα κ ότι περίμενυν ν�*α αναβάθμιση για να τα διορθώσει.

 

Ποια έκδοση έχεις; Η πιο πρόσφατη είναι η 12.046 (25/6/08) πάντως. Επίσης, γράφε με non-unicode χαρακτήρες γιατί μας έβγαλες τα ματάκια :)

N95 hacked edition

5800 XM

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου Ν78 δεν έχω παρατηρήσει ποτέ κάτι παρόμοιο. Προτείνω να κάνε hard format.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι η προεγκαταστημένη εφαρμογή message reader δεν ανοίγει πλέον-έχω παλαιότερα άνοιγε κανονικά. Βγάζει το μήνυμα ότι η μνήμη είναι πλήρης και να κλείσω μερικές εφαρμογές ενώ δεν έχω καμία ανοιχτή και έχω τουλάχιστον 40 ΜΒ ελεύθερα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...