Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia το εχω στα χερια μου επιτελους.ειναι αρκετα ομορφο

καλη καμερα αν και θα μπορουσα να πω πως το Κ800 που ειχα πριν ειχε πολυ καλυτερη.ειδικα στις νυχτερινες ληψεις.

 

και κατι αλλο ρε παιδια με το gps τι γινεται?χρεωνεσαι κανονικα οταν το χρησιμοποιεις?ελπιζω πως οχι.πρπει να περασω αλλο προγραμμα?και αν ναι ξερετε που θα το βρω και πως θα το κανω εγκατασταση?

 

ευχαριστω

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονό Ledάκι δεν είναι και ότι καλύτερο για νυχτερινές λήψεις.

 

Καλορίζικο. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω mirrorofsorrow

 

μονο garmin χαρτες pairnei?kai κατι αλλο μεσω του wlan αν βρεις δικτυο μπορεις να μπεις τσαμπα στην ουσια στο internet?

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Μέσω wi-fi δεν χρεώνεσαι τίποτα.

 

Δεν παίρνει μόνο garmin αλλά και nokia maps, sygic και route 66 (το τελευταίο δεν το έχω τεστάρει προσωπικά για να είμαι σίγουρος).

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγώ με την σειρά μου ότι το garmin 5 που το δοκίμασα είναι πάρα πολύ καλό...

 

κάτι αλλό ... έχει πάρει κανείς καμία βάση αυτοκινήτου να μας πει καμία γνώμη ... ???

Oi βάσεις της nokia είναι καλές αλλά ακριβές. Έχει δοκιμάσει κανείς κάποια άλλη που να κάνει για το n78???

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα,βάλαμε και το χαρτάκι πίσω απο το καπάκι και όλα καλα :lol:,πολύ ευχαριστημένος ως τώρα
Link to comment
Share on other sites

kati αλλο ρε παιδια γιατι μου ψαχνει bluetooth otan τρεχω το garmin πως μπορω να το κανω να βρει τον εσωτερικο δεκτη?
HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

kati αλλο ρε παιδια γιατι μου ψαχνει bluetooth otan τρεχω το garmin πως μπορω να το κανω να βρει τον εσωτερικο δεκτη?

 

πρέπει να το απενεργοποίησεις απο τις ρυθμίσεις του κινητου (μενού - εργαλεία -ρυθμίσεις - γενικές -εντοπ. θέσης-μέθοδοι εντοπ. θεσης).επίσης μέσα απο το garmin (εργαλεία-ρυθμίσεις-σύστημα)

Link to comment
Share on other sites

Απο τις ρυθμίσεις επιλέγεις απομακρυσμένο GPS και ενεργοποιείς το εσωτερικό.

 

Αν δεν έχεις φτιάξει το αρχείο sw.unl, θα πρέπει να κάνεις και αυτό.

 

Για περισσότερες λεπτομέριες κοίτα στο πρώτο ποστ αυτού του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω τις ρυθμισεις ιντερνετ ωστε ακομη και καταλαθος να μην μπορει να συνδεθει μεσω του δικτυου vodafone?
HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να αλλαξω τις ρυθμισεις ιντερνετ ωστε ακομη και καταλαθος να μην μπορει να συνδεθει μεσω του δικτυου vodafone?

 

μπορείς ακόμη εκεί που σου δίνει τις διευθύνσεις των διακομιστών να αλλάξεις την διεύθυνση.Εγώ για παράδειγμα εκεί που τελειώνει σε vodafone.gr αφαίρεσα το ® οπότε κ κατά λάθος να πάω να συνδεθώ δεν θα μπορέσει

 

Το πήρα σήμερα,βάλαμε και το χαρτάκι πίσω απο το καπάκι και όλα καλα :lol:,πολύ ευχαριστημένος ως τώρα

 

για πες λεπτομέρειες για το χαρτάκι?που το βάζεις κ τι σκοπό έχει?

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως φτιαχνουμε VPN συνδεση για να συνδεθουμε σε ενα ασυρματο δικτυο?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό αποχωρίστηκα το αγαπημένο μου 6681 και διάλεξα το N78.

Σαν πρώτες εντυπώσεις πολύ καλό, τα κουμπιά καθόλου άσχημα, τα περίμενα χάλια βασικά αλλά έχουν καλή αίσθηση. Και ούτε οι δαχτυλιές φαίνονται τόσο έντονα.

 

Ήρθε από το eshop με τη 12.046 και δεν έχω εντοπίσει κάποιο σοβαρό πρόβλημα ως τώρα. Έχω καταφέρει να το κολλήσω ως εξής: ανοίγω τον πομπό FM, πραγματοποιώ μια κλήση και ενεργοποιώ το μεγάφωνο: το τηλέφωνο τρώει τρελό σκάλωμα! Δοκιμάστε το!

 

Κατά τ' άλλα έχω να αναφέρω ότι το drakkarious hack 3.01 δουλεύει μια χαρά και έχω εγκαταστήσει πολλές unsigned εφαρμογές.

 

Το Nokia maps είναι επιεικώς ανεπαρκές, ενώ στο Garmin κάτι δε μου αρέσει, βασικά έχω συνηθίσει το Destinator :cry:

 

Αυτά τα ολίγα, θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να υπάρχει κατι που μπορουμε να κανουμε για το τριξιμο που ακουγετε στα δεξια του κινητου???ειναι πολυ σπαστικο...λες και παταω πανω σε ψευτικο κινητο!!!!:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό αποχωρίστηκα το αγαπημένο μου 6681 και διάλεξα το N78.

 

Έχω καταφέρει να το κολλήσω ως εξής: ανοίγω τον πομπό FM, πραγματοποιώ μια κλήση και ενεργοποιώ το μεγάφωνο: το τηλέφωνο τρώει τρελό σκάλωμα! Δοκιμάστε το!

 

Το Nokia maps είναι επιεικώς ανεπαρκές, ενώ στο Garmin κάτι δε μου αρέσει, βασικά έχω συνηθίσει το Destinator

 

Καλορίζικο και σε σένα φίλε. :)

 

Αν ενεργοποιήσεις τον FM Transmitter και πας να πειράξεις οτιδήποτε άλλο, το πιο πιθανό είναι να κολλήσει.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και το Sygic. Έχει πολύ διαφορετικό interface και μπορεί να σε βολέψει περισσότερο.

 

Το drakkarious hack 3.01 δεν το έχω δοκιμάσει αλλά με το HelloCarbide κάνω την δουλειά μου, έστω και κουλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει που θα βρω το sygic για το ν78?ας μου στειλει πμ.ευχαριστω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει που θα βρω το sygic για το ν78?ας μου στειλει πμ.ευχαριστω.

Οδηγίες για την εγκατάσταση θα βρεις στο πρώτο ποστ του σχετικού θέματος.

 

Τα λίνκ για την εφαρμογή και τους χάρτες θα τα βρείς στα xxxxxxxxxxxx. Απλά κάνεις αναζήτηση για Sygic και θα βρείς αυτό που ψάχνεις.

 

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς όσον αφορά το sygic, θα το ρωτήσεις στο προαναφερθέν θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Από χθες είμαι κάτοχος του Νokia N78.

Το προβλημα μου είναι οτί υπάρχει ένα καμμένο ή απενεργοποιημένο pixel στο πάνω και δεξιό μέρος της οθόνης.

Δε γνωρίζω τι παίζει με τα ανενεργά/καμμένα pixels και αναρωτιέμαι αν υπάρχει τρόπος να διορθωθεί με τη χρήση κάποιας εφαρμογής;

Αν τελικά δεν διορθώνεται με τον παραπάνω τρόπο, με καλύπτει η εγγύηση στο συγκεκριμένο θέμα, ειναι δηλαδή η Nokia σε θέση να μου αντικαταστήσει την οθόνη χωρίς καποια χρέωση ή θα χρειαστεί να επιβαρυνθώ οικονομικά;

Οποιαδήποτε πληροφορία θα ταν πολύτιμη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξέρουμε όσον αφορά τα καμμένα πίξελ είναι οτι δεν σε καλύπτει για ένα. Απο 3 και πάνω. Πάντως, δεν χάνεις τίποτα αν πας στο μαγαζί που τοπήρες και απαιτήσεις καινούρια συσκευή.

 

Δεν γίνεται να εξαφανιστεί αυτό το πίξελ με κάποιον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Θα πάω στο κατάστημα το απόγευμα, και αν δεν βγάλω άκρη το πάω στη Nokia.

 

Σκεφτόμουν οτί μπορεί να χει κάποιο σπουπιδάκι κάτω απ την πρόσοψη, αλλά μάλλον λίγο απίθανο΄ επιπλέον δεν γνωρίζω πως βγαίνει η πρόσοψη.

 

Τέλος αναρωτιέμαι τι κόστος έχει η αλλαγή οθόνης στo Ν78, από τη Nokia ή/και από τρίτους.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος αναρωτιέμαι τι κόστος έχει η αλλαγή οθόνης στo Ν78, από τη Nokia ή/και από τρίτους.

 

Ενδεικτικά να σου αναφέρω ότι η αντικατάσταση οθόνης του παλιού μου Ν72 σε κατάστημα της Alpha Copy κόστισε συνολικά €62 από τα οποία τα €33 πήγαν για το ανταλλακτικό και τα υπόλοιπα €29 για τα εργατικα!:blink:

In Trance We Trust
Link to comment
Share on other sites

Ζήτα αντικατάσταση τηλεφώνου απο το κατάστημα,νομίζω τις πρώτες μέρες σου το αλλάζουν με άλλο (σε μερικά καταστήματα ειναι ΑΝΕΥΘΥΝΟΙ και δεν δέχονται αντικαταστάσεις αλλά σε στέλνουν αντιπροσωπεία:down:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, περίπου τόσο είναι και για το Ν78.

 

Πήγα στο Nokia Store (Ζωοδόχου Πηγής 13 & Σόλωνος, 210-3305172) και με ενημέρωσε ο άνθρωπος εκεί οτί το κόστος είναι στα 68€ για την εργασία και την αντικατάσταση καινούργιας οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

paidia παιχνιδια που μπορουμε να βρουμε?εκτος απο zedge? giati εχει μονο για Ν73 και ειναι μικρη η οθονη του game!

 

και κανα προγραμματακι δεν θα με πειραζε!

να στε καλα

HAVE FUN AND ENJOY LIFE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...