Jump to content

[Επίσημο] Nokia N78


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω μια απορια ο ηχος φαινεται να ακουγεται μονο απο το κατω αριστερο ηχειο και απο το πανω δεξια δεν ακουω κατι:(

Υπαρχει καμια ρυθμιση για αυτο η παιζει να εχει προβλημα το πανω δεξι ηχειο???

Για έλεγξε λιγάκι μήπως έκανες καμία περίεργη ρύθμιση στους Ήχους 3D. Πήγαινε: Μενού -> Εργαλεία -> Ήχοι 3D.

Απενεργοποίησέ τους και δες αν θα ακούσεις διαφορά. Ειδάλλως ίσως κάτι παίζει με το ηχείο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οταν παω εξισοροπηση ηχου και βαζω τερμα αριστερα δεν ακουγεται τπτ.μονο αν κολλησω το αυτι μου κατι σαν να ακουγεται αλλα κανει και ενα περιεργο ηχο το ηχειο σαν να ειναι μπουκομενο βραχυκικλομενο κατι τετοιο τεσπα..:(

θα παω στη nokia γιατι στο πλαισιο δεν το φτιαχνουν ετσι? λετε να ναι τπτ ακριβο?παιζει να το καλυψει η εγγυηση??

 

α μηπως παιζει ρολο η ενεργοποιηση της ενισχυσης η του στερεο?αλλα δε βλεπω φως

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

οταν παω εξισοροπηση ηχου και βαζω τερμα αριστερα δεν ακουγεται τπτ.μονο αν κολλησω το αυτι μου κατι σαν να ακουγεται αλλα κανει και ενα περιεργο ηχο το ηχειο σαν να ειναι μπουκομενο βραχυκικλομενο κατι τετοιο τεσπα..:(

θα παω στη nokia γιατι στο πλαισιο δεν το φτιαχνουν ετσι? λετε να ναι τπτ ακριβο?παιζει να το καλυψει η εγγυηση??

 

α μηπως παιζει ρολο η ενεργοποιηση της ενισχυσης η του στερεο?αλλα δε βλεπω φως

Θα έλεγα να ψάξεις και να απενεργοποιήσεις ό,τι υπάρχει σε ηχητικό εφέ, στους Ήχους 3D που σου είπα πιο πριν, αλλά και από τη μουσική, στις Ρυθμίσεις Ήχου.

Έλεγξε τη συμπεριφορά και της εφαρμογής Μουσική όσο και την αναπαραγωγή των ήχων κατά το παίξιμο των ringtones. Αν υπάρχει πρόβλημα, πιστεύω ότι πιθανότατα έχει πρόβλημα το ηχείο, οπότε είσαι για Nokia shop. Το να το πας στο Πλαίσιο (από εκεί το πήρες φαντάζομαι) δε θα ωφελήσει τίποτα, αφού, κι αυτοί στην Alpha copy θα το στείλουν. Στη θέση σου θα το πήγαινα σε Nokia shop. Αν δεν σου έπεσε κάτω το τηλέφωνο, πράγμα που λογικά θα φαίνεται από τυχόν αμυχές και γρατζουνιές, δε νομίζω να είσαι εκτός εγγύησης. Το θέμα είναι ο χρόνος επισκευής, πράγμα που αποτελεί γάγγραινα του service της Alpha Copy.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το κοιταξα ολα απενεργοποιημενα ειναι αρα πτσες:wacko:

thanks παντως:)

 

μολις φυσηξα λιγο με ενα σπρει που χα και το κουνησα λιγο και αρχιζε να παιζει.λες και ειναι μπουκομενο.και το παραξενο ειναι οτι το χω πολυ προσεγμενο.ποιος ξερει μπορει να πεσε τπτ υγρο πανω.ακουγεται πολυ μπουκομενο.

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

οταν παω εξισοροπηση ηχου και βαζω τερμα αριστερα δεν ακουγεται τπτ.μονο αν κολλησω το αυτι μου κατι σαν να ακουγεται αλλα κανει και ενα περιεργο ηχο το ηχειο σαν να ειναι μπουκομενο βραχυκικλομενο κατι τετοιο τεσπα..:(

Αυτό είναι κακό. Έτσι όπως τα περιγράφεις, πρέπει το ηχείο σου να έχει καεί.

 

Πριν το πας όμως για επισκευή ή αλλαγή (ανάλογα πόσο καιρό το έχεις και απο που το πήρες) πρέπει να σιγουρευτείς οτι το πρόβλημα δεν οφείλεται σε software. Κάνε φορμάτ στο τηλέφωνο, βγάλε την κάρτα μνήμης, βάλε ένα κομμάτι μουσικής και δες αν συνεχίζει το πρόβλημα. Αν ναι... :(

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος δόκιμασε και με τα ακουστικά...
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις?οταν βαζω τα ακουστικα ακουγεται και απ τα δυο.αρα ειναι χαλασμενο το ηχειακι.:)
TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Απλά, αν ακόμα και στα ακουστικά υπήρχε πρόβλημα στο ένα ακουστικό, θα ήταν software το πρόβλημα. Καλά έκανε και στο πρότεινε ο φίλος. Πόσες μέρες έχεις την συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχωρήστε μου την αφελή ερώτηση αλλα είμαι πρωτάρης.

Αν συνδεθώ με WLAN όσο βρίσκομαι στο εξωτερικό (π.χ. για να τσεκάρω το mail μου) θα χρεωθώ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγχωρήστε μου την αφελή ερώτηση αλλα είμαι πρωτάρης.

Αν συνδεθώ με WLAN όσο βρίσκομαι στο εξωτερικό (π.χ. για να τσεκάρω το mail μου) θα χρεωθώ?

Όχι βέβαια. Όταν συνδέεσαι με το wi-fi απο το κινητό σου, οποιαδήποτε σύνδεση και αν χρησιμοποιείς, δεν χρεώνεσαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Όταν συνδέεσαι με το wi-fi απο το κινητό σου, οποιαδήποτε σύνδεση και αν χρησιμοποιείς, δεν χρεώνεσαι καθόλου.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πας πάνω στο άλπμουμ (όχι μέσα), πατάς Εικόνα Άλμπουμ και αλλαγή. .

 

εννοω απο τον υπολογιστη, να ειναι ηδη ετοιμο με albumart και να το περασουμε....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το έχεις ενσωματώσει στο κομμάτι, τότε θα πρέπει να φαίνεται χωρίς να κάνεις κάτι.

 

Εγώ δεν βάζω εικόνες μέσα στα τραγούδια αλλά, τώρα που κοιτάω στο Ν78 ένα που έχει ενσωματωμένη εικόνα, εμφανίζεται κανονικά χωρίς να κάνω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο μιλάς για το αντίγραφο ασφαλείας του μενού μνήμη; Ακόμα Αντίγραφο Μνήμης Τηλεφώνου ονομάζεται, απλά, το μενού μνήμη έχει καταργηθεί και όλα βρίσκονται μέσα στο Διαχείριση Αρχείων..

Γιώργο αυτό εννοούσα.:)

http://www.imageshack.gr/files/ptvbf589kxuf2k7559xi.png

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στα Ελληνικά το όνομα των υπομενού αλλάζει.

Κοίτα πως είναι:

 

http://www.imageshack.gr/files/hc4urx1nkj2nt1tfcz0d.jpghttp://www.imageshack.gr/files/59n2ucm5v2pzu29qykwj.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απλά, αν ακόμα και στα ακουστικά υπήρχε πρόβλημα στο ένα ακουστικό, θα ήταν software το πρόβλημα. Καλά έκανε και στο πρότεινε ο φίλος. Πόσες μέρες έχεις την συσκευή;

 

το χω περιπου 1 μιση μηνα

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφόρησε η έκδοση του Garmin Mobile XT για τα FP2 και λειτoυργεί άψογα στο Ν78. Όσοι πιστοί προσέλθετε στο αντίστοιχο θέμα. :) ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πολυ συχνα οταν κανω καποια κληση και παταω ενεργοποιηση μεγαφωνου, δεν μου το ενεργοποιει και μου γραφει στην οθονη "το ακουστικο ενεργοποιηθηκε"...(στο προφιλ γενικο...δεν το εχω δοκιμασει σε αλλα)

οταν κανω επανεκκινηση λειτουργει κανονικα το μεγαφωνο αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια...

 

το κανει σε κανεναν αλλο??αξιζει να το παω πισω ή ειναι καποια ασταθεια του λογισμικου που θα φτιαχτει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις στην συσκευη hard format μπορει να στρωσει.. Εαν δεν γινει τιποτα καλυτερα πηγαινε να στο κοιταξουν :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πολυ συχνα οταν κανω καποια κληση και παταω ενεργοποιηση μεγαφωνου, δεν μου το ενεργοποιει και μου γραφει στην οθονη "το ακουστικο ενεργοποιηθηκε"...(στο προφιλ γενικο...δεν το εχω δοκιμασει σε αλλα)

οταν κανω επανεκκινηση λειτουργει κανονικα το μεγαφωνο αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια...

 

το κανει σε κανεναν αλλο??αξιζει να το παω πισω ή ειναι καποια ασταθεια του λογισμικου που θα φτιαχτει?

Όχι φίλε. Καμια 20αριά φορές που το έχω κάνει, δεν μου παρουσίασε το κόλλημα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα ότι οι φωτογραφίες (τόσο όσες είχε μόνο του όσο και όσες είχα τραβήξει εγώ) δεν εμφανίζονται στη gallery του τηλεφώνου. Ωστόσο παρατήρησα ότι οι φωτογραφίες όλες υπάρχουν στο τηλέφωνο και ανοίγουν κανονικά από τη διαχείρηση αρχείων και φυσικά τις βλέπω κανονικά όταν συνδέω το τηλέφωνο με το pc. Επιπλέον όσες καινούργιες τράβηξα αποθηκεύονται επίσης κανονικά και επίσης φαίνονται κανονικά από την gallery. Τι μπορώ να κάνω? :(
Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι οτι αφου βλεπεις κανονικα της φοτογραφιες με thn Διαχ. αρχειων να διαγραψεις το φακελο _PAIbTN ωστε να δημιουργηθουν ξανα οι εικονες μεσα στην εκθεση. Εαν δεν γινει τιποτα τοτε καλυτερα να κανεις hard format στην συσκευη και format στην καρτα :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δυο διευκρινίσεις:

 

1) Που θα βρω τον φάκελο "_PAIbTN" που αναφέρεις;

 

2)Η έκθεση πλέον αναγνωρίζει κανονικά όλες τις φωτογραφίες της κάρτας μνήμης (το μόνο που έκανα αλλά δεν ξέρω αν έχει σχέση είναι η δημιουργεία ενος νεου φακέλου μέσα στο φάκελο Εικόνες της κάρτας μνήμης και η διαγραφή αμέσως μετά αυτού του φακέλου) αλλά στην κατηγορία Δημιουργημένες (αυτές δηλ που έχουν παρθεί με την κάμερα του κινητού) δείχνει μόνο όσες πήρα σημέρα μετά την ανακάλυψη του προβλήματος. Όλες τις προηγούμενες που είχαν παρθεί με την κάμερα του κινητού τις έχει πλέον στην κατηγορία 'Όλες".

 

Αφού τουλάχιστον τις δείχνει όλες προς στιγμή δεν σκέφτομαι να μπλέξω με format. :)

Link to comment
Share on other sites

Ο φάκελος _PAIbTN βρίσκεται όπου υπάρχουν εικόνες. Ουσιαστικά η δουλειά του είναι να αποθηκεύονται οι μικρογραφίες των εικόνων.

Για να τον δεις θα πρέπει να έχεις κάποιον file explorer όπως τον Xplore. Μέσω της Διαχείρισης αρχείων δεν εμφανίζεται διότι είναι φάκελος συστήματος.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν βλέπω πουθενά φάκελο _PAIbTN. :confused:

Άνοιξα τον φάκελο Images της κάρτας μνήμης με το X-plore 1.22 (τικαρισμένες οι επιλογές για κρυφά αρχεία και αρχεία συστήματος) και δεν βλέπω κανέναν τέτοιον φάκελο εκεί μέσα. :what:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...