Jump to content

Sony Ericsson C702


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αν κάνω αναβάθμιση μόνος μου από το site της se θα διαγραφούν τα αρχεία ή οι ρυθμίσεις μου?

Θα διαγραφουν! αλλα τι σε νιαζει :blink: υπαρχει προγραμμα που μπορεις να κανεις μπακαπ τα αρχεια του κινητου σου και μετα να κανεις την αναβαθμιση!

αληθεια γιατι θελεις να κανεις update το κινητο σου ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους τους χρήστες του υπέροχου αυτού κινητού!Μόλις το απέκτησα και έχω εντυπωσιαστεί!Τώρα παλεύω με το mgmaps αλλά δεν βρίσκω χάρτες. .και επειδή λόγω δουλειάς δεν προλαβαίνω να κάτσω να ασχοληθώ με το κόψιμο και το ράψιμο στο googlemaps και μετα να τα περάσω στο κινητό με το mapmaker. .(Πάνε οι εποχές που είμασταν φοιτητές και είχαμε αύθονο χρόνο για τέτοια ωραία καψίματα. .) Μήπως μπορείτε να μου δώσετε ένα link να κατεβάσω κάποιους έτοιμους χάρτες που έχει φτιάξει κάποιος φίλος?΄Επίσης θέλω να πάρω κάρτα μνήμης και θέλω να μου πείτε πόσα GB να πάρω για να χωρέσουν όλοι οι χάρτες που έχετε!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!

 

Υ.Γ Είχα πάρα πολύ καιρό να μπώ σε αυτό το υπέροχο forum και πραγματικά ομολογώ ότι μου έλειψε!

Link to comment
Share on other sites

:D

Ας δώσει κάποιος αναλυτικές οδηγίες αν γνωρίζει για το πως δουλεύει το gps χωρίς χρέωση και ίντερνετ ώστε να μπορούν τα μέλη και οι κάτοχοι αυτού του κινητού να το αξιοποιήσουν!

Όπως γνωρίζουμε όλοι είναι ένα συνηθισμένο κινητό τηλέφωνο όπως τα πιο πολλά με πλεονέκτημα το gps του! Είναι ανώφελο λοιπόν να έχει το τηλέφωνο gps και να μην μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε...!(μπορούμε με χρέωση και ίντερνετ αλλά δεν συμφέρει κανέναν μας) :(

Η ουσία(''το ζουμί'') του τηλεφώνου είναι το gps του!

Γι'αυτό θα παρακαλούσα αν γνωρίζει κάποιος ας μας δώσει αναλυτικές οδηγίες.(κάποια μέλη αναφέρουν σε προηγούμενες σελίδες ότι δουλεύει το gps με ορισμένες εφαρμογές αλλά δεν δίνουν αναλυτικές οδηγίες και αυτές που δίνουν μερικοί είναι ελλιπείς )

Επίσης ποιό είναι το πιο πρόσφατο firmware του τηλεφώνου;

Αν κάνουμε update του firmware θα έχει ελληνική γλώσσα στο μενού;

Ευχαριστώ προκαταβολικά σε όποιον απαντήσει...!

:)

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

σαν γενικη εικονα, τι θα προτεινατε; να το αγορασει καποιος η οχι;;::ninja:

 

oxi file m.den aksizei ta lefta tou apo th stigmh pou den mporeis na doulepseis to gps freecharge.egw to metaniwsa pou den phra ena nokia (ta perissotera apo ta opoia exoun proegkatesthmenous tous xartes kai den xrewnesai kai otan leitourgeis to gps).an pali kapoia stigmh bgei kana trick kai doulepsei to gps xwreis na mas pianoun ton k___o oi etairies kinhths tote isws alla3w apopsh......

Φιλικά...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας και από μένα. Αγόρασα το κινητό πριν λίγες μέρες και έχω κάποιες ερωτήσεις. Όταν βρίσκομαι στην επιφάνεια εργασίας (πριν μπω στα μενού), πάνω δεξιά υπάρχει ένα σύμβολο Η (δίπλα στο δείκτη σήματος). Ξέρετε τι είναι αυτό; Επίσης η κάμερα έχει πολύ αργή ανταπόκριση στις κινήσεις μου, πρέπει να έχω πολύ σταθερό το χέρι για να βλέπω καθαρά (αυτό πριν καν τραβήξω φωτο). Ζουμ δεν με αφήνει να κάνω σε ανάλυση 3ΜP (μόνο σε VGA μ'αφήνει βασικά), και αρκετές φωτογραφίες βγαίνουν θολές, παρόλο που διατηρώ το χέρι μου σταθερό. Είναι φυσιολογικά όλα αυτά, ή να το πάω πίσω;; (αυτό που με παραξενεύει κυρίως είναι η αργή ανταπόκριση της κάμερας). Να αναφέρω επίσης πως τα μενού είναι αρκετά αργά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις το πηρα και σας παρακαλω να με βοηθησετε για τις ρυθμισεις mms γιατι μπαινω στο site της wind και δεν το εχουν καταχωρημενο στη λιστα με τα se για αυτοματη ρυθμιση...please snif.
λάθε βιώσας
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις το πηρα και σας παρακαλω να με βοηθησετε για τις ρυθμισεις mms γιατι μπαινω στο site της wind και δεν το εχουν καταχωρημενο στη λιστα με τα se για αυτοματη ρυθμιση...please snif.

Μπες στο site της sony ericsson! εκει θα βρεις τις ρυθμισεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι οντως πολυ αργο. μετανιωσα που δε πηρα το k800i (γρηγορο και xenon flash.).

 

:)

Kάνε αναβάθμιση του firmware(το τελευταίο είναι το R3DA029)

Το έκανα στο internet από το site της Sony Ericsson.

:D

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Pedia eimai asxetos me internet mobile. Tha parw avrio to c702 se ble xrwma. Thelw na rwthsw gia to wind plus non-stop. An to valw me 4 euro xrewsh eimai stis ipiresies tou olh mera xwris pereterw xrewsh? Gps leitourgw elefthera? Katevazw tragoudia xwris xrewsh? Eidiseis, athlitika ktl epishs epishs elefthera?

 

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

αυτην την εκδοση εχω R3DA029. εμενα παντως το κινητο ειναι φοβερα αργο. ευχομαι για new firmware συντομα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο. Το μέγεθος των μηνυμάτων είναι απελπιστικά μικρό. Είτε με κεφαλαία, είτε με μικρά, με/χωρίς Τ9, δεν μπορώ να γράψω ένα φυσιολογικό sms. Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση που πρέπει να ελέγξω?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι άλλο. Το μέγεθος των μηνυμάτων είναι απελπιστικά μικρό. Είτε με κεφαλαία, είτε με μικρά, με/χωρίς Τ9, δεν μπορώ να γράψω ένα φυσιολογικό sms. Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση που πρέπει να ελέγξω?

 

Απενεργοποίησε τους εθνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα ΜΕ ΥΓΕΙΑ θελω να κανω δωρο στη γυναικα μου ενα κινητο ειδα το c702 αλλα μαλλον ειναι αργο .για καλες φωτο αξιοπιστο και γρηγορο τι προτεινετε μερχρι 450/500ε ευχαρστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα χρονια πολλα ΜΕ ΥΓΕΙΑ θελω να κανω δωρο στη γυναικα μου ενα κινητο ειδα το c702 αλλα μαλλον ειναι αργο .για καλες φωτο αξιοπιστο και γρηγορο τι προτεινετε μερχρι 450/500ε ευχαρστω

με τοσα λεφτα εγω προτεινω να παρεις της γυναικας σου το καλυτερο κινητο!

 

:blink: sony ericsson C905 :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει και GPS. Εκτός από το Google maps μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε κάποια εφαρμογή που να είναι πχ εφάμιλλη της Garmin;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια πως ενεργοποιουμε το GRS ευχαριστω. προσπαθησα αλλα τιποτα μεσω του ιντερνετ αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία 2 ερωτήσεις!!

Στο βήμα που αναφέρεται στα coordinates of the map εμένα για την Αθήνα μου βγάζει αρκετά,

 

GoogleMap

16-16: 37.81394334303303, 23.466796875 : 38.160439095670554, 23.994140625

16-16: 37.744644192505525, 23.642578125 : 37.81394334303303, 23.90625

16-16: 37.88324249356054, 23.994140625 : 38.09113994514305, 24.08203125

 

Χάρτης Αθήνας..

 

και στα coordinates πληκτρολογώ

37.81394334303303

23.466796875

 

και αναρωτιέμαι αν κάνω κάτι λάθος!!

Η δεύτερη ερώτηση είναι, πως όταν ανοίγω το πρόγραμμα εμφανίζεται αυτό:

http://img408.imageshack.us/img408/3310/dsc01062fo6.th.jpghttp://img408.imageshack.us/images/thpix.gif

θα πρέπει να περιμένω αρκετά έτσι ώστε να φορτωθεί ο χάρτης(πολύ μεγάλο μέγεθος);

Σημείωση είμαι χρήστης του SE W760

 

:worry: Φίλε ακριβώς και εγώ την ίδια απορία έχω!

Δημιούργησα τον χάρτη της Δυτικής Μακεδονίας (όπου μένω) και στα coordinates τί βάζεις ακριβώς στο μήκος και στο πλάτος αντίστοιχα?Ότι και να βάλω δεν κάνει τίποτα...

Αν τα κατάφερες και δουλεύει ειδοποίησε με!

:rolleyes:

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει δοκιμάσει κανένας το WeTravel στο c702;

http://we-travel.co.cc/index.php

Προσπαθώ να το δοκιμάσω, αλλά δεν μου βγάζει τους χάρτες.....

Link to comment
Share on other sites

όχι..δεν χρεώνεσαι:happy:

 

Εχω κοντά μια βδομάδα το κινητό και έχω τα 2 εξής προβληματάκια:

- Το καπακι της μπαταρίας στην δεξια πλευρά "παίζει" λίγο σαν να μην παταει καλα

-Ειδικά σε εφαρμογες που χρησιμοποιούν το GPS μερικές φορές τρώει σκαλώματα!!

σε σημείο που πρεπει να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω.

 

Απλώς θέλω να ξερω αν αντιμετωπιζει κανεις τα ίδια για να κάνω αν χρειαστεί καμια αναβάθμιση λογισμικού η να παω στη Wind να δω τι μπορεί να γίνει.

 

Πάντως, αν εξεραίσουμε τα παραπάνω είμαι σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος με το κινητο. Λίγο αργό όπως ολα τα ericsson στην πλειοψηφία τους αλλά το GPS το γουστάρω πολυ!

Ακόμα το ψάχνω, αλλά με το TrekBuddy αρχίζω να βγάζω άκρη και εχω φτιαξει χάρτες και το λειτουργώ κανονικά!!

 

..αν κάποιος θέλει συμβουλες και οδηγίες μπορώ να βοηθησω για το Trekbuddy. Ειναι σχετικά εύκολο πραγματικα..και ακριβες!!

 

 

 

:)

 

Φίλε χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Επειδή έχω το κινητό 2 εβδομάδες περίπου και μετά από πολύ ψάξιμο δεν κατάφερα να δουλέψω το gps με κάποιο πρόγραμμα και λόγω δουλειάς το χρειάζομαι (άλλωστε γι΄αυτό αγόρασα το συγκεκριμένο),θα σε παρακαλούσα να γράψεις οδηγίες εδώ αν γίνεται ή να μου στείλεις e-mail (ptakas@yahoo.gr) σχετικά με το πρόγραμμα TrekBuddy που αναφέρεις ότι το λειτουργείς κανονικά και για το πώς κάνουμε χάρτες και τους περνάμε στο κινητό....!

 

:rolleyes:

Xiaomi Poco X3 NFC (128GB)

Official Android 11 | MIUI 12.0.6.0 (RJGEUXM)

 

Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C702

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...