Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος ότι είναι κόκκινο;

Εμένα αναβοσβήνει πράσινο για κλήσεις/μηνύματα. :confused:

 

σωστά τα λες

πράσινο είναι στις αναπάντητες

κόκκινο είναι όταν τελειώνει η μπαταρία

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

σωστά τα λες

πράσινο είναι στις αναπάντητες

κόκκινο είναι όταν τελειώνει η μπαταρία

 

Ναι έχετε δίκιο, είναι πράσινο.

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

πιαιδια μια ακομα απορια!οταν τραβαω μια φωτογραφια εχω δει ενα μενου που λεει περιστροφη!αλλα οταν εχει αποθηκευτει η φωτογραφια πως μπορω να κανω περιστροφη για να την βαλω φοντο οπως θελω???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση:

 

Έχω στο pc το MyPhoneExplorer

προσπαθώ να το συνδέσω μέσω usb το τηλέφωνο,αλλά μου λέει "σφάλμα:αδύνατη αναγνώριση τηλεφώνου":worry:

 

Ξέρει κανείς σας γιατί το λέει αυτό και αν πρέπει εγώ να κάνω κάτι;:blink:

Keep calm it just works.
Link to comment
Share on other sites

πιαιδια μια ακομα απορια!οταν τραβαω μια φωτογραφια εχω δει ενα μενου που λεει περιστροφη!αλλα οταν εχει αποθηκευτει η φωτογραφια πως μπορω να κανω περιστροφη για να την βαλω φοντο οπως θελω???

Θα χρησιμοποιήσεις τον Photo Editor που υπάρχει στα MMS με την πατέντα του stratis10.

 

Έχω στο pc το MyPhoneExplorer

προσπαθώ να το συνδέσω μέσω usb το τηλέφωνο,αλλά μου λέει "σφάλμα:αδύνατη αναγνώριση τηλεφώνου":worry:

Έχεις εγκαταστήσει το PC Suite; Χωρίς αυτό δε θα το αναγνωρίσει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια sos δεν μπορω να κανω βιντεοκληση!!!!μου βγαζει οτι οι βιντεοκλησεις δεν ειναι διαθεσιμες αυτη τη στιγμη.....και ειμαστε σε 3g δικτυο κανονικα.Παιζει καμια ειδικη ρυθμιση στο g900 ???:worry:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια sos δεν μπορω να κανω βιντεοκληση!!!!μου βγαζει οτι οι βιντεοκλησεις δεν ειναι διαθεσιμες αυτη τη στιγμη.....και ειμαστε σε 3g δικτυο κανονικα.Παιζει καμια ειδικη ρυθμιση στο g900 ???:worry:

 

Έχεις ρυθμισμένο το κινητό για 3G?

Η ρύθμιση γίνεται:Ρυθμίσεις> Συνδεσιμότητα>κινητά δίκτυα>περισσότερα>δίκτυο GSM/3G (και επιλέγεις και τα2).

Εγώ τα έχω απενεργοποιημένα και είμαι μόνο σε GSM για οικονομία μπαταρίας.

Τότε θα δεις ότι θα αλλάξει το εικονίδιο του δικτύου και αν το σήμα του 3G είναι καλό κάνεις βιντεοκλήση (αν έχει και ο άλλος)

 

(όταν λέω ότι θα αλλάξει το εικονίδιο θα βγάλει κεραιούλα και το σήμα 3G)

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει αυτο αλλα δεν γινεται τιποτα

H SIM υποστηρίζει 3G?

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

Στην μπροστινη καμερα και στην οθονη εχει λιγη σκονη,Αν το παω για καθαρισμα το καλυπτει η εγγυηση?
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όταν πιέζω την οθόνη στο σημείο που είναι τα softkeys, είτε με το δάχτυλο είτε με τη γραφίδα, εμφανίζονται "νερά" περίπου στη μέση της οθόνης, δηλαδή μακριά από το σημείο στο οποίο άσκησα πίεση.

Λέτε να το πάω στο service; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όταν πιέζω την οθόνη στο σημείο που είναι τα softkeys, είτε με το δάχτυλο είτε με τη γραφίδα, εμφανίζονται "νερά" περίπου στη μέση της οθόνης, δηλαδή μακριά από το σημείο στο οποίο άσκησα πίεση.

Λέτε να το πάω στο service; :confused:

 

Μια πιθανή εξήγηση είναι ότι κάτι πατιέται από κάτω με αποτέλεσμα να ματεφέρεται ηλεκτρισμός. Σε κάθε περίπτωση ναι, καλό είναι να το πας στο service.

Link to comment
Share on other sites

8elw na kanw oso perisotera eikonidia ginetai egxrwma.exete kamia idea?kai otan bainw sto internet kommatia apo ta site den ta emfanizei kai mou grafei plugin bainw me opera mobile paliotera mou ta edeixne ola,apo tis ru8miseis tou opera ta exw kanei
Link to comment
Share on other sites

8elw na kanw oso perisotera eikonidia ginetai egxrwma.exete kamia idea?

 

Αναλυτικές οδηγίες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228118

Sony Ericsson G900 >Nokia 5800 >Omnia II>HTC Diamond 2> Nexous S> Galaxy Nexus> Samsung Galaxy tab P7500> Sony Xperia P> Sony Xperia Z> Tablet Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Note 10.1[LTE], LG G3, Sony Xperia XA Ultra, Samsung Edge S7, Samsung S8plus, Samsung Gear s3, Samsung S3 tab, Samsung watch, mi Note 10 pro
Link to comment
Share on other sites

deite paides edw!o Kinezos mpainei youtube kai blepei videakia me to ergostasiako browser!

pws to kanei?

 

Κι εγώ το κάνω! Αλλά μόνο μέσω WiFi, με WAP μου κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

deite paides edw!o Kinezos mpainei youtube kai blepei videakia me to ergostasiako browser!

pws to kanei?

Ο εργοστασιακός browser που λες είναι ο Opera Mobile 8.65. Στο βίντεο ο τύπος μπαίνει στο m.youtube.com. Τα βιντεάκια εκεί είναι χαμηλής ποιότητας (3gp) και γίνονται stream μέσω του πρωτοκόλλου RTSP από τον default media player του κινητού. Αν δεν εμφανίζονται, μπορεί να οφείλεται στο ότι ο router σου δεν υποστηρίζει RTSP ή σε κάποιες κλειστές "πόρτες" που πρέπει να "ανοίξεις" (port forwarding). Λογικά με GPRS/3G δε θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ο εργοστασιακός browser που λες είναι ο Opera Mobile 8.65. Στο βίντεο ο τύπος μπαίνει στο m.youtube.com. Τα βιντεάκια εκεί είναι χαμηλής ποιότητας (3gp) και γίνονται stream μέσω του πρωτοκόλλου RTSP από τον default media player του κινητού. Αν δεν εμφανίζονται, μπορεί να οφείλεται στο ότι ο router σου δεν υποστηρίζει RTSP ή σε κάποιες κλειστές "πόρτες" που πρέπει να "ανοίξεις" (port forwarding). Λογικά με GPRS/3G δε θα έχεις πρόβλημα.

 

aaaa ok!gt egw mpainw toso kairo me "www"! thx

Link to comment
Share on other sites

thx για τις απαντήσεις σχετικά με αναπάντητες κλήσεις/μηνύματα.

 

ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα, πως μπορώ να αφαιρέσω applications? (πχ games)

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα, πως μπορώ να αφαιρέσω applications? (πχ games)

Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Απεγκατ/ση.

Link to comment
Share on other sites

thx, βλακεία μου που δεν το είχα διαβάσει στο manual...

 

κάτι ακόμα...

έχω βρεί και την αποδοχή κλήσεων και πως μπορείς να βάλεις συγκεκριμένα νούμερα για αποδοχή μόνο.

Για απόρριψη υπάρχει κάτι αντίστοιχο?

Δηλαδή να μπορώ να έχω εισερχόμενη φραγή για συγκεκριμένα νούμερα? Και για κλήσεις με απόκρυψη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...