Jump to content

Sony Ericsson G900


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το fring δουλεύω και εγώ για skype και voipbusterpro

σχετικά καλά δουλεύει, αν και μερικές φορές πέφτει η κλήση

 

πάντως το voipbusterpro μέσω fring το έχω δουλέψει μερικές φορές όταν ήμουν στο εξωτερικό

συνδεόμενος με wifi από το ξενοδοχείο και έκανα μια χαρά την δουλειά μου

 

έκανα κλήσεις σε σταθερά στην Ελλάδα από το εξωτερικό και πλήρωνα μόνο 0,03 ευρώ (3 λεπτά δηλαδή) ανά κλήση

(έχω βάλει 10 ευρώ στον λογαριασμό μου στο voipbusterpro και έτσι κάνω τις κλήσεις αυτές)

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά, τόσους μήνες το έχω, τώρα βρήκα το scrolling. Όχι το καλύτερο srolling που υπάρχει, αλλά κάτι είναι και αυτό.
WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Καλά, τόσους μήνες το έχω, τώρα βρήκα το scrolling. Όχι το καλύτερο srolling που υπάρχει, αλλά κάτι είναι και αυτό.

τι εννοείς???

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω καταλαβα τι ενωει το παιδι παραπανω...

 

Να ρωτησω κατι? Χθες οταν εκλεισα τα φωτα, στο σκοταδι παρατηρησα οτι το κινητο ακομα και κλειδωμενο δεν απενεργοποιει τελειως την οθονη του! Εχει εναν μικρο τονο φοτεινοτητας! Αυτο γινεται σε αλα κινητα?? Στο Κ700 δεν γινεται παντως. Σιγουρα συμβαλει κι αυτο στην καταναλωση μπαταριας...

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω καταλαβα τι ενωει το παιδι παραπανω...

 

Να ρωτησω κατι? Χθες οταν εκλεισα τα φωτα, στο σκοταδι παρατηρησα οτι το κινητο ακομα και κλειδωμενο δεν απενεργοποιει τελειως την οθονη του! Εχει εναν μικρο τονο φοτεινοτητας! Αυτο γινεται σε αλα κινητα?? Στο Κ700 δεν γινεται παντως. Σιγουρα συμβαλει κι αυτο στην καταναλωση μπαταριας...

 

Το ειχα παρατηρησει κι εγω καποια στιγμη αλλα δεν ειναι φυσιολογικο νομιζω. Εμενα κλεινει τελειως. Πιθανον να ειχα κανει restart και να εφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο!!! Πριν λιγο μου επεσε κατω και επειδη μου εβγαλε "ανενεργη σιμ" (με κοψοχολιασε) και του εκανα επανεκινηση. Τωρα που το ξανακοιταξα δεν το κανει!! Ενδιαφερον!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Σας ομιλεί ένας χαρούμενος χρήστης ενός Sony Ericsson G900 3G που με τη συνεργασία της κοσμοκάρτας, δεν τον ενοχλούσε κανένας για περισσότερο από 10 μήνες, αφού το κινητό δεν είχε σήμα πουθενά.

Δυστυχώς ή ευτυχώς ο χρήστης αυτός άλλαξε συνήθειες και πλέον θα ήθελα να ξεσκονίσω το κινητό αυτό και να προσπαθήσω να συνδεθώ στο μαγικό κόσμο της κινητής τηλεφωνίας όπου οι φίλοι και συνάδελφοι θα μπορούνε να με βρίσκουνε και να τους βρίσκω. Το κινητό έχει επιλογή GSM, 3G, GSM & 3G. Στην επιλογή μόνο GSM δεν πιάνει σήμα ΚΑΘΟΛΟΥ τίποτα μηδέν και οι μοναδικές επιλογές που υπολειτουργούν είναι μόνο 3G και 3G και GSM. Έχει κανένας συμπολίτης παρόμοιο πρόβλημα το οποίο κατάφεραι να διορθώσει, ερωτώ. Ευχαριστώ προκαταβολικά όλους για τις απαντήσεις τους, αν υπάρξουν τέτοιες. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς???

 

Το σκρολάρισμα με το δάχτυλο σε επαφές, διαχείρηση αρχείων κλπ, χωρίς να ακουμπάμε την μπάρα κύλισης, ούτε να χρησιμοποιούμε το d-pad.

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Σας ομιλεί ένας χαρούμενος χρήστης ενός Sony Ericsson G900 3G που με τη συνεργασία της κοσμοκάρτας, δεν τον ενοχλούσε κανένας για περισσότερο από 10 μήνες, αφού το κινητό δεν είχε σήμα πουθενά.

Δυστυχώς ή ευτυχώς ο χρήστης αυτός άλλαξε συνήθειες και πλέον θα ήθελα να ξεσκονίσω το κινητό αυτό και να προσπαθήσω να συνδεθώ στο μαγικό κόσμο της κινητής τηλεφωνίας όπου οι φίλοι και συνάδελφοι θα μπορούνε να με βρίσκουνε και να τους βρίσκω. Το κινητό έχει επιλογή GSM, 3G, GSM & 3G. Στην επιλογή μόνο GSM δεν πιάνει σήμα ΚΑΘΟΛΟΥ τίποτα μηδέν και οι μοναδικές επιλογές που υπολειτουργούν είναι μόνο 3G και 3G και GSM. Έχει κανένας συμπολίτης παρόμοιο πρόβλημα το οποίο κατάφεραι να διορθώσει, ερωτώ. Ευχαριστώ προκαταβολικά όλους για τις απαντήσεις τους, αν υπάρξουν τέτοιες. Καλή συνέχεια.

 

 

Γενικα παρα πολλα παιδεια και απο δο μεσα κιολας αντιμετωπιζουν προβλημα με το σημα και cosmocarta αν ριξεις μια ματια στο θεμα της cosmocartas θα καταλαβεις τι εννοω . Οποτε δεν νομιζω να ειναι προβλημα κινητου για καλο και για κακο δοκιμασε και αλλη σιμ αλλου παροχου για να εισαι σιγουρος οτι δεν εχει προβλημα το κινητο

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Γενικα παρα πολλα παιδεια και απο δο μεσα κιολας αντιμετωπιζουν προβλημα με το σημα και cosmocarta αν ριξεις μια ματια στο θεμα της cosmocartas θα καταλαβεις τι εννοω . Οποτε δεν νομιζω να ειναι προβλημα κινητου για καλο και για κακο δοκιμασε και αλλη σιμ αλλου παροχου για να εισαι σιγουρος οτι δεν εχει προβλημα το κινητο

 

Συμφωνω με τον προλαλησαντα... δοκιμασε να παιξεις με μια φυσιολογικη sim...:O

Link to comment
Share on other sites

Το σκρολάρισμα με το δάχτυλο σε επαφές, διαχείρηση αρχείων κλπ, χωρίς να ακουμπάμε την μπάρα κύλισης, ούτε να χρησιμοποιούμε το d-pad.

 

ε πες μας και πως το κάνεις...

tzexer
Link to comment
Share on other sites

υποθετω οτι ενωει οταν σε μια λιστα πχ επαφων ακουμπας σε μια και σερνεις προς τα κατω. Ετσι ρολαρει προς τα κατω τη λιστα. Πιο πολυ ομως γι αυτο βολευει το πενακι
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου πήρε καιρό να ανακαλύψω και το έκανα τυχαία είναι η περιστροφή μιας εικόνας κατά 90 μοίρες. Απλά, σχηματίζεις έναν κύκλο με το δάκτυλο ή τη γραφίδα στην οθόνη! Όσον αφορά το σήμα, δεν υπάρχει GSM ούτε με άλλη SIM. Θα το πάω Γερμανό και βλέπουμε. Αν δεν είχε αυτό το θέμα, δεν ήθελε αναβάθμιση, η κάμερα ήταν καλύτερη και δεν ήθελε φόρτιση κάθε μέρα, το κινητό θα ήταν κορυφή. Δυστυχώς όμως είναι αποτυχία..
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που μου πήρε καιρό να ανακαλύψω και το έκανα τυχαία είναι η περιστροφή μιας εικόνας κατά 90 μοίρες. Απλά, σχηματίζεις έναν κύκλο με το δάκτυλο ή τη γραφίδα στην οθόνη!

 

Φιλε αυτο δεν το ηξερα!!! Πολυ καλο!! Ειναι απο αυτα που για να τα ξερεις πρεπει να διαβασεις το μανιουαλ, κατι που κανεις μας δεν κανεις ποτε...:lol:

Link to comment
Share on other sites

υποθετω οτι ενωει οταν σε μια λιστα πχ επαφων ακουμπας σε μια και σερνεις προς τα κατω. Ετσι ρολαρει προς τα κατω τη λιστα. Πιο πολυ ομως γι αυτο βολευει το πενακι

 

Και προς τα πάνω ρολάρει. Το τραβάς κάτω ή πάνω, μέχρι να φτάσεις στα όρια της οθόνης. Θέλει νύχι ή πενάκι.

 

Φανταστικό αυτό με τον κύκλο!

WM 5.0 -> WM 6.0 -> Symbian s60v3 -> UIQ3 -> Android 1.5 -> BB 4.5 -> Palm 5.4.9-> iPhone 3.1.2
Link to comment
Share on other sites

Χεχε δυστυχώς -μάλλον ψυχαναγκαστικά- πάντα διαβάζω τα manual και φριτέζα να πάρω και αυτό δεν πρέπει να το λέει εκεί γιατί θα το ήξερα απο την αρχή :lol: Ένα άλλο που έψαχνα αλλά δεν βρήκα είναι το zoom στις φωτογραφίες το οποίο πρέπει να γίνεται αυτόματα χωρίς μενού αλλά ίσως το ανακαλύψω σε κάνα μήνα (!) που το κινητό θα είναι έτοιμο γιατί είχε πρόβλημα η κεραία όπως μου είπε ένα έμπειρο παλικάρι στο Γερμανό και δεν έπιανε GSM (αυτό που πολύ φοβόμουνα). Ελπίζω μόνο να είναι στην εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να εχεις δικιο για το "εμπειρο παλικαρι" γιατι κι εγω το ιδιο θα σου ελεγα αν ημουν στη θεση του...
Link to comment
Share on other sites

Το μονο καθαρο voip προγραμμα για skype ειναι το fring του οποιου η αναπτυξη εχει σταματησει εδω και καιρο. Η τελευταια εκδοση ειχε βγει αποκλειστικα για το g900. Προγραμματα οπως iskoot, skype (java) δρομολογουν τις κλησεις μεσω ενος τοπικου αριθμου (υποτιθεται) αλλα απο Ελλαδα κανουν κληση στην Αμερικη. Ενω το fring χρησιμοποιει αποκλειστικα το internet.

 

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το fring. ενώ μου τρέχει κανονικά και συνδέεται στο internet, δν μπορώ να το κλείσω, αν δεν κάνω επανεκίνηση στο κινητό. Δηλάδη, το τρέχω κανονικά, μιλάω στο skype, κ πατάω είτε κλείσιμο μέσα απο το πρόγραμμα, είτε από τη διαχείρηση εργασιών, αλλά το πρόγραμμα μένει ανοιχτό. Αν το κάνω μέσα από το fring, μένει ανοιχτό στην διαχείρηση, αλλά δν μπορώ να το ξανανοίξω με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το fring. ενώ μου τρέχει κανονικά και συνδέεται στο internet,

δν μπορώ να το κλείσω, αν δεν κάνω επανεκίνηση στο κινητό.

Έχεις βάλει την τελευταία έκδοση 3.30.12; Έγω δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Κάνε και απεγκατάσταση μήπως αλλάξει τίποτα.

Πολλές φορές εφαρμογές που κολλάνε και δεν κλείνουν από τον task manager, μπορούν να κλείσουν από το Swiss Mananger.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει την τελευταία έκδοση 3.30.12; Έγω δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Κάνε και απεγκατάσταση μήπως αλλάξει τίποτα.

Πολλές φορές εφαρμογές που κολλάνε και δεν κλείνουν από τον task manager, μπορούν να κλείσουν από το Swiss Mananger.

 

Λογικά η τελευταία είναι, τώρα την κατέβασα από το site. Το πρόβλημα είναι ότι δν μου κλείνει την εφαρμογή ούτε καν ο Swiss Manager.

Δοκίμασα να κάνω απεγκατάσταση κ εγκατάσταση πάλι, αλλά το ίδιο πρόβλημα.

Αλήθεια, όταν έκανες εγκατάσταση, πέρασες κ τα άλλα δύο αρχεία που έλεγε? ρωτάω μήπως μου παρουσίαζει κάποιο πρόβλημα επειδή τα πέρασα.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια, όταν έκανες εγκατάσταση, πέρασες κ τα άλλα δύο αρχεία που έλεγε? ρωτάω μήπως μου παρουσίαζει κάποιο πρόβλημα επειδή τα πέρασα.

Όοοχι φίλε δεν χρειάζονται στο g900! :)

Link to comment
Share on other sites

Όοοχι φίλε δεν χρειάζονται στο g900! :)

 

Το κατάλαβα. Τα έσβησα όλα, κ πέρασα μόνο το fring πάλι, κ δούλευε σωστά! Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα...είμαι και εγώ κάτοχος του ...δυσχρηστου g900..:wacko:.με εμπειρία μεγάαααλη στη συγκεκριμένη εταιρεία, απόδειξη είναι ότι έχουν περάσει από τα χέρια μου το κ750[απολύτα ευχαριστημένος], κ810i[για μένα ίσως και το καλύτερο όλων των εποχών...], c905[δυστυχώς την πάτησα...πολλά προβλήματα] και τώρα τελευταία Xperia...:worry:

Αυτά σαν μικρή εισαγωγή...:p

Με έχει παιδέψει σε πολλά το άτιμο το g900...[βλέπε symbian OS]...το αποκορύφωμα είναι το εξής και θα ήθελα τη βοήθεια σας :

Γιατί όταν στέλνω μέσω Bluetooth από ένα αλλο κινητό προς το g900, ένα ήχο για παράδειγμα, μου το βγάζει σαν εισερχόμενο μήνυμα και πρέπει να αποθηκεύσω το αντικείμενο του μηνύματος και μετά να το μεταφέρω στη κάρτα μνήμης....???

Δεν υπάρχει κάποιος ευκολότερος τρόοοοοπος????:blink:

 

please help...

 

θενκς

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Φιλε χωρις να εχω αλλαξει πολλα κινητα στη ζωη μου νομιζω οτι αυτο γινεται με ολα (η τα περισσοτερα) symbian! Για καποιο λογο ειναι ετσι σχεδιασμενα. Το Xperia πως αποθηκευει?? Αυτο ειναι WM νομιζω οποτε μπορει να το κανει οπως τα παλιοτερα...

 

Εγω παντως απορω... εμενα μου φαινεται παρα πολυ ευχρηστο κινητο....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson G900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...