Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Προσοχή όμως γιατί κυκλοφορούν πολλά build που περισσότερα προβλήματα δημιουργούν παρά λύνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά αντιμετωπίζω εδώ και μία μέρα περίπου ένα πρόβλημα..μάλλον με το μικρόφωνο πρέπει να είναι μου είπανε πολλοί ότι όταν μιλάω με ακούνε πολύ σε βάθος και σχεδόν καθόλου.Έκανα δοκιμές να ακούσω και εγώ τι παίζει από άλλο τηλέφωνο και πράγματι δεν ακούγετε σχεδόν τίποτα.Παρατήρησα επίσεις πως όταν κουνηθεί το κινητό ενώ μιλάω βλέπω πως επανέρχεται τζάμι και με ακούνε κανονικά αλλά πάλι μετά χάνεται και είμαι χαμένος στο τούνελ..τώρα αυτό τι να είναι μικρόφωνο λογικά?και δεν μου έπεσε το κινητό να πω ότι μπορεί να έπαθε τίποτα...!το έκανα και πόσα restart αλλά τίποτα.Έιχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα ?
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μάλλον για εκεί πάει το πράμα.. αλλά δεν πιστεύω να είναι από software ! γιατί μια φτιάχνει και μια χαλάει ειδικά όταν το χτυπήσω εκεί στην περιοχή τού μικροφώνου στρώνει ... περίεργο.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:blink::blink::blink: Γουατ???

 

Γες! Ινντιντ!

Και μαλιστα απο την εταιρια μου δωσανε ολοκαινουργια συσκευη πισω...

 

Η αλλαγή της μητρικής πλακέτας είναι ασύμφορη διαδικασία.

 

Επισης ειναι κατι που η sony ericsson hellas δεν μπορει να κανει!!!

Τουλαχιστων ετσι διατιμπανιζουν απο το σερβις της...(για να παρουν φραγκα δηλαδη)

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλά δεν πιστεύω να είναι από software ! γιατί μια φτιάχνει και μια χαλάει ειδικά όταν το χτυπήσω εκεί στην περιοχή τού μικροφώνου στρώνει ... περίεργο.

 

Αυτό ενισχύει τις πιθανότητες να είναι hardware πρόβλημα. Εντούτοις κάνε ένα hard reset πρώτα και εάν χρειαστεί επίσκεψη στο service φρόντισε να έχεις official rom και stock spl (σε περίπτωση που το έχεις ξεκλειδώσει).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας...Το κινητό αργεί απελπιστικά να κλειδώσει τους δορυφόρους σε ολα τα προγράμματα πλοήγησης: dest, igo. To πρόβλημα δεν το ειχα με τις official rom ουτε με PCTech4u v1 και 1.1, αλλα με την PCTech4u v2 που φοράει αυτη τη στιγμή.Κάνει περιπου 15 λεπτά να βρει δορυφορους.Να σημειωσω οτι εχω κανει δυο φορες hard reset και δεν λυθηκε το προβλημα.Περιμενω τη βοηθεια σας

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Guest bourbou9

ρε παιδια επειδη εχω χασει τον μπουσουλα, μπορει καποις να μου ποσταρει ενα λινκ με την τελευταια οφισιαλ ρομ που εχει βγαλει η se γιατι θελω να κανω εδω και ενα μηνα softspl ?

 

εωχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη εχω χασει τον μπουσουλα, μπορει καποις να μου ποσταρει ενα λινκ με την τελευταια οφισιαλ ρομ που εχει βγαλει η se γιατι θελω να κανω εδω και ενα μηνα softspl ?

 

εωχαριστω !

 

http://www.rapidgsm.com/sony-ericsson/xperia-x1-software-download-free/

Εδω θα βρεις ολες τις official Roms που κυκλοφορουν.Ειναι μεσα και η Ελληνική....

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά τα φώτα σας...Το κινητό αργεί απελπιστικά να κλειδώσει τους δορυφόρους σε ολα τα προγράμματα πλοήγησης: dest, igo. To πρόβλημα δεν το ειχα με τις official rom ουτε με PCTech4u v1 και 1.1, αλλα με την PCTech4u v2 που φοράει αυτη τη στιγμή.Κάνει περιπου 15 λεπτά να βρει δορυφορους.Να σημειωσω οτι εχω κανει δυο φορες hard reset και δεν λυθηκε το προβλημα.Περιμενω τη βοηθεια σας

 

Συνιστώ πριν ανοίξεις το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου να τρέξεις το GPS Test σε ανοιχτό ουρανό και να περιμένεις να βρει μόνο του τη θύρα και να περιμένεις μέχρι να βρει δορυφόρους. Μετά χρησιμοποίησε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

http://www.rapidgsm.com/sony-ericsson/xperia-x1-software-download-free/

Εδω θα βρεις ολες τις official Roms που κυκλοφορουν.Ειναι μεσα και η Ελληνική....

 

Αν ειναι dynaton ακομη την 007 εχουμε??? Αισχος! :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σωστε με δεν υπαρχει πουθενα στο ιντερνετ η PCTech4U_v2.0_ELL

Μπορει καποιος με καποιον τροπο να μου την ανεβασει? Την ψαχνω μια βδομαδα τωρα..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σωστε με δεν υπαρχει πουθενα στο ιντερνετ η PCTech4U_v2.0_ELL

Μπορει καποιος με καποιον τροπο να μου την ανεβασει? Την ψαχνω μια βδομαδα τωρα..

Ευχαριστω

 

Φίλε μου στην ανέβασα, πάρτην από εδώ http://rapidshare.com/files/361081081/Kovsimg.nbh

Φλασάρεις μέσω της sd Card

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε μου στην ανέβασα, πάρτην από εδώ http://rapidshare.com/files/361081081/Kovsimg.nbh

Φλασάρεις μέσω της sd Card

 

Δώσε στον άνθρωπο και ένα link για το Custom RUU γιατί μάλλον θα το ψάχνει και αυτό. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι dynaton ακομη την 007 εχουμε??? Αισχος! :X

 

Πραγματικά...:down:

 

Ελατε βρε παιδια αλλωστε ποιος χρησιμοποιει στο Xperia την ελληνικη ROM.

 

Προσωπικα την εβαλα για 2-3 μερες, αλλα ξαναγυρισα στην UK. Δεν βρηκα κατι το ιδιαιτερο πλην της γλωσσας.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ελατε βρε παιδια αλλωστε ποιος χρησιμοποιει στο Xperia την ελληνικη ROM.

 

Προσωπικα την εβαλα για 2-3 μερες, αλλα ξαναγυρισα στην UK. Δεν βρηκα κατι το ιδιαιτερο πλην της γλωσσας.

 

Συγγνώμη αλλά εγώ προσωπικά αν δεν είχε πρόβλημα η ελληνικη 007 στο Xperia μου, αυτήν θα είχα.

Μου αρέσουν τα ελληνικά, τα νιώθω πιο οικεία. Και σίγουρα όταν βγει καινούργια ελληνική Official θα τη βάλω...:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, δεν θα βγει νέα official ελληνική! :lol::p:rolleyes:

 

Ή τουλάχιστον δεν περιμένω κάτι τέτοιο πλέον. Εδώ ή SE ήταν απούσα όταν το τηλέφωνο πρωτοκυκλοφόρησε. Τώρα θα είναι που «ετοιμάζει» το Χ2;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, δεν θα βγει νέα official ελληνική! :lol::p:rolleyes:

 

Ή τουλάχιστον δεν περιμένω κάτι τέτοιο πλέον. Εδώ ή SE ήταν απούσα όταν το τηλέφωνο πρωτοκυκλοφόρησε. Τώρα θα είναι που «ετοιμάζει» το Χ2;:confused:

 

http://i191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/emoticons/Cry.gifhttp://i191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/emoticons/Cry.gifhttp://i191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/emoticons/Cry.gif

Τότε θα μείνω με την ξενέρωτη αγγλική Official...

'Η θα επιστρέψω στις μαγειρεμένες για να εκδικηθώ την απούσα μαμά Ericsson:whip:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νεφέλη, χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω, δεν θα βγει νέα official ελληνική! :lol::p:rolleyes:

 

Έτσι είναι, δεν περιμένουμε κάτι καινούργιο από την εταιρία για την συγκεκριμένη συσκευή πια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δώσε στον άνθρωπο και ένα link για το Custom RUU γιατί μάλλον θα το ψάχνει και αυτό. ;)

 

Δυστυχώς έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με το xperia και έχω χάσει την επαφή...

Κιαυτό το βρήκα καταχωνιασμένο κάπου στην κάρτα.

Ίσως κάποιος άλλος που έχει ακόμα ενεργό το χperia μπορεί να βοηθήει σ' αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι, δεν περιμένουμε κάτι καινούργιο από την εταιρία για την συγκεκριμένη συσκευή πια.

 

Κατι λιγο πιο off-topic.

 

Με τον ερχομο του X2 (καλα εδω κανω διακοπη για γελια :lol:) θα σταματησει η κυκλοφορια του X1??

 

Αν οχι γιατι να μην κανουν καποιο update?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στην ανέβασα, πάρτην από εδώ http://rapidshare.com/files/361081081/Kovsimg.nbh

Φλασάρεις μέσω της sd Card

 

Μετα απο αρκετα φλασαρισματα με καμποσες ρομ διαπιστοσα οτι η

PCTech4U_v2.0_WWE ειναι απλα η καλητερη ρομ σε ταχυτητα-σταθεροτητα.

Ετσι ειπα να περασω την Ελληνικη και να καταληξω εκει. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου Argam

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...