Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Φαίνεται πολυ καλό προγραμματάκι, μόνο να μάθω λίγο και πως λειτουργεί γιατι με μπερδευει... :D

 

Δεν ειανι δυσκολο. Το τρεχεις. Επιλεγεις είτε Backup είτε Restore, αναλογως τι θελεις. Next και μετα επιλεγεις σε ποιον φακελο να γινει το backup ή απο ποιον φακελο θα παρει το αρχειο για το Restore και τιποτα αλλο! Πιο απλο δεν γινεται. Πραγματικα...

 

Και προσοχη οσοι παίρνετε full backup μιας ρομ. Οταν θα θελησετε να το ξαναπερασετε, θα πρεπει να εχει ακριβως την ιδια ρομ. Δηλαδη, αν παρετε απο την PCTech4U που εχετε τωρα, αν θελετε να ξαναπερασετε πρεπει να βαλετε ακριβως την ιδια εκδοση. Οχι καποιο update που μπορει να δωσει ο bhp. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξεχασα να σας πω πως δεν κρατηθηκα και χθες το βραδυ εβαλα τη Valkyrie FireStorm LEO v3.3 :O ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!!!!!!!!!!!!! :D:D:D
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειανι δυσκολο. Το τρεχεις. Επιλεγεις είτε Backup είτε Restore, αναλογως τι θελεις. Next και μετα επιλεγεις σε ποιον φακελο να γινει το backup ή απο ποιον φακελο θα παρει το αρχειο για το Restore και τιποτα αλλο! Πιο απλο δεν γινεται. Πραγματικα...

 

Έκανα backup και το αποθηκευσα στην καρτα μνήμης αλλα μου φάνηκε λιγο περίεργο που εγινε τόσο γρηγορα... :D

Α, στο πρώτο βήμα που τσεκάρεις τι θες να κάνεις backup οκ, στο δεύτερο που έχει καποιες επιλογές δεν είμαι και τόσο σίγουρος... :confused

 

Και κάτι άσχετο.. :D Αυτό το bubble breaker κόλλημα είναι, δεν μ'αφήνει να κοιμηθώ το βραδυ... :lol::lol::lol::cry:

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να σας πω πως δεν κρατηθηκα και χθες το βραδυ εβαλα τη Valkyrie FireStorm LEO v3.3 :O ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ!!!!!!!!!!!!!

Ειναι, ειναι!! :D:D:D:D:D:D

 

Επισης, μην δοκιμασεις καν την 3.4.... Ειναι πολυ ασταθης και εχει κολληματα....

Η 3.3 ειναι η πιο σταθερη απο τις τελευταιες του...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Έκανα backup και το αποθηκευσα στην καρτα μνήμης αλλα μου φάνηκε λιγο περίεργο που εγινε τόσο γρηγορα... :D

Α, στο πρώτο βήμα που τσεκάρεις τι θες να κάνεις backup οκ, στο δεύτερο που έχει καποιες επιλογές δεν είμαι και τόσο σίγουρος... :confused

 

Και κάτι άσχετο.. :D Αυτό το bubble breaker κόλλημα είναι, δεν μ'αφήνει να κοιμηθώ το βραδυ... :lol::lol::lol::cry:

 

Αυτα δεν τα πειραζουμε! Αστα οπως ειναι! Μηνυματα, επαφες, ημερολογιο, κλησεις, email θα τα παρει. Οποτε δεν σε πειραζει! Εμενα κανει 9sec για να το παρει. Με μια Super Lite ρομ βεβαια. Σε απλη κανει 13sec.

 

Το bubble breaker ουτε εμενα με αφηνε να κοιμηθω! Ειχα ανεβασει screenshot απο το μεγιστο ρεκορ μου.. 2012 είχα κάνει. Αν κάτσω και το βρω, θα στο δειξω!!! Και προσπαθησε να το σπάσεις...

Και υποψιν, το έκανα στο απλο mode. Όχι σε αυτο που σου εμφανιζει επιπλεον γραμμες. Εκει μπορεις να παιζεις ωρες...!:rolleyes::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν τα πειραζουμε! Αστα οπως ειναι! Μηνυματα, επαφες, ημερολογιο, κλησεις, email θα τα παρει. Οποτε δεν σε πειραζει! Εμενα κανει 9sec για να το παρει. Με μια Super Lite ρομ βεβαια. Σε απλη κανει 13sec.

 

Το bubble breaker ουτε εμενα με αφηνε να κοιμηθω! Ειχα ανεβασει screenshot απο το μεγιστο ρεκορ μου.. 2012 είχα κάνει. Αν κάτσω και το βρω, θα στο δειξω!!! Και προσπαθησε να το σπάσεις...

Και υποψιν, το έκανα στο απλο mode. Όχι σε αυτο που σου εμφανιζει επιπλεον γραμμες. Εκει μπορεις να παιζεις ωρες...!:rolleyes::lol:

 

Να σαι καλά, και έλεγα να τα πειράξω τα κουτάκια... :D όλα οκ ;)

 

Έκανες 2012?? :blink: Εγώ με το ζόρι εφτασα στα 600... :lol: και μάλιστα :secret: οχι στο απλό...

Link to comment
Share on other sites

Το bubble breaker ουτε εμενα με αφηνε να κοιμηθω! Ειχα ανεβασει screenshot απο το μεγιστο ρεκορ μου.. 2012 είχα κάνει. Αν κάτσω και το βρω, θα στο δειξω!!! Και προσπαθησε να το σπάσεις...

Και υποψιν, το έκανα στο απλο mode. Όχι σε αυτο που σου εμφανιζει επιπλεον γραμμες. Εκει μπορεις να παιζεις ωρες...!:rolleyes::lol:

Και εγω μεσα στο καραβι παιδια δε μπορουσα να ξεκολησω περσυ επι 7 μηνες επαιζα ασταματητα με high score 3185 αλλα με την επιλογη Mega shift. Στη κανονικη μορφη ζητημα να εχω κανει 1500 ειναι πολυ δυσκολο..... καλα πως τα καταφερες.....???

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά, και έλεγα να τα πειράξω τα κουτάκια... :D όλα οκ ;)

 

Έκανες 2012?? :blink: Εγώ με το ζόρι εφτασα στα 600... :lol: και μάλιστα :secret: οχι στο απλό...

 

Και εγω μεσα στο καραβι παιδια δε μπορουσα να ξεκολησω περσυ επι 7 μηνες επαιζα ασταματητα με high score 3185 αλλα με την επιλογη Mega shift. Στη κανονικη μορφη ζητημα να εχω κανει 1500 ειναι πολυ δυσκολο..... καλα πως τα καταφερες.....???

 

Θα σας αφησω για λιγο ακομα να απορείτε πως το καταφερα και μετα θα σας πω το μυστικό!

Στο megashift δεν θυμαμαι. Παντως πιο πολυ απο 2000 αλλα σιγουρα οχι και 3100! Ειναι πιο ευκολο.

Κολλημα. Εχω φαει μπαταρια και μπαταρια στο Xperia παιζοντας!!!!

 

edit: Δείτε έδω την εικόνα που έχω επισυνάψει.... Τελικά έκανα παραπάνω από όσο θυμόμουν...:happy::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Ειναι, ειναι!! :D:D:D:D:D:D

 

Επισης, μην δοκιμασεις καν την 3.4.... Ειναι πολυ ασταθης και εχει κολληματα....

Η 3.3 ειναι η πιο σταθερη απο τις τελευταιες του...

 

Εννοειται. τη συμβουλη σου ακολουθησα, το ειχες πει σε καποιο παλιοτερο ποστ σου οτι εβαλες την 3.4 και ειναι χαλια και γυρνας στην 3.3...οπότε πριν κατεβασω εριξα μια ματιά στην υπογραφή σου να βεβαιωθώ για το ποια κατεβάζω :)

Σε ευχαριστώ πολύ κιόλας, χωρίς εσένα θα είχα βάλει την 3.4 και θα είχα εκνευριστεί πάλι και θα γυρνούσα στην PCTech (που τη βαρέθηκα λίγο...άσε που κόλλαγε γιατί μετά από 3 μήνες προφανώς είχε έρθει η ώρα του Hard Reset).

 

Ρε συ είναι μια χαρά από ταχύτητα! Εγώ περίμενα να σέρνεται!

Και το LEO...:love: χάρμα οφθαλμών!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:blink: Μα δεν γίνεται να φτάσει τόσο πολύ... Οι δικές μου φουσκάλες μέχρι 600 αντέχουν... :lol: :cry:

 

Ο internet explorer Skyfire http://www.skyfire.com/ που βλέπω στη σελίδα με το scor είναι καλός..? Mozilla δεν υπάρχει ε..? :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ είναι μια χαρά από ταχύτητα! Εγώ περίμενα να σέρνεται!

Και το LEO...:love: χάρμα οφθαλμών!

Ειδες??? Δεν ειναι φοβερουλι??? :O:p:D:happy:

 

Ναι, η αληθεια ειναι οτι δεν σερνεται....Και γενικα αν δεν τη ζορισεις δεν κολλαει με τπτ...

Απλα, ελεγα για τη συγκριση Valkyrie - PCTech4U... Συγκριτικα εναι πιο αργη....

Γενικα, μια χαρα ειναι!!:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Ο internet explorer Skyfire http://www.skyfire.com/:)

 

Εγώ το εγκατέστησα πριν λίγο αλλά δε μου βγάζει πληκτρολόγιο να γράψω σε login (parea.gr ή zoo.gr για παράδειγμα) και επίσης το qwerty δε δουλεύει καν? Ξέρετε τι παίζει και δε μου δουλεύει?:blink:

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Ειδες??? Δεν ειναι φοβερουλι??? :O:p:D:happy:

 

Ναι, η αληθεια ειναι οτι δεν σερνεται....Και γενικα αν δεν τη ζορισεις δεν κολλαει με τπτ...

Απλα, ελεγα για τη συγκριση Valkyrie - PCTech4U... Συγκριτικα εναι πιο αργη....

Γενικα, μια χαρα ειναι!!:happy:

 

Θυμαμαι ενα σημειο χθες που ηταν πιο γρηγορη και απο την PCTech4U.

Αλλά δε θυμαμαι ακριβως πού :lol:

Γενικότερα ναι εχεις δικιο ειναι λιγο πιο αργη, αλλά οχι σπαστικά. Εγώ οταν βαζω μια ρομ καταλαβαινω απο τα πρωτα λεπτα αν θα μου τη βιδωσει με τις αργοποριες της...και αυτη ομολογώ βγηκε ασπροπροσωπη! :D Ελπίζω να είναι καλη και στην πορεία...γιατί το Leo...είναι keeper...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα και τα πρώτα μου πειράματα σε πρόγραμμα πλοήγησης και συγκεκριμένα στο destinator 7... :D

Αν και δεν κατάλαβα τίποτα στην αρχή που το εγκατέστησα, δεν είχε και ελληνικό πληκτρολόγιο, δεν ταίριαζε στην οθόνη του κινητου :cry: βρήκα κάποια skin και λοιπά και το σουλούπωσα λιγάκι... :lol:

 

έβαλα ελληνικά-πληκτρολόγιο, skin για WVGA οθόνη, φωνητικές οδηγίες στα ελληνικά και ένα χαρτη, αλλα δεν ξέρω αν είναι καινούριος ή παλιός... :O

 

Αν μπορείτε να μου πείτε ποιος είναι ο πιο καινούριος αλλά και τι άλλο μπορεί να χρειάζομαι θα είμαι τρισευτυχισμένος!!! :D;)

 

Sorry, αν κουρασα... :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται κατι αλλο..

 

Ο τελευταιος ειναι ο 2008.Q4.115.;)

 

Ευχαριστώωωωωωω..!! Αν δεν ήσασταν και σεις.. :D;)

 

Εγώ έχω την Q1.95 και απ' ότι καταλαβαίνω πρεπει να ναι παλιά..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώωωωωωω..!! Αν δεν ήσασταν και σεις.. :D;)

 

Εγώ έχω την Q1.95 και απ' ότι καταλαβαίνω πρεπει να ναι παλιά..

 

Ναι ειναι παλια.

Δειτε και το Ginius driver παιδια. Ταχυτατος υπολογισμος διαδρομης, πολυ εξυπνο συστημα αναζητησης και πλεον με την υποστηριξη της GI.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει μια πολυ και γρήγορη ρομ με 6.1 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=495708).

 

Μέσα έχει ότι χρειάζετε κάποιος για να λειτουργίσει το Χ1 χωρίς να του λείπει τπτ.... μάλιστα έχει και ενα πολύ καλό εργαλείο (που δεν γνώριζα την ύπαρξη του), που μετατρέπει το Xperia σε Wifi Access Point :p, πάρα πολύ βολικό.

 

το μόνο πρόβλημα μου είναι με τον ήχο, για την ακρίβεια, με την ένταση του ήχου, όχι μόνο στις κλήσεις, αλλά γενικά με την ένταση ήχων.

 

Υπάρχει κάποιο patch ή κατι για να μεγαλώσει η ένταση?

 

Ευχαριστώ και καλημέρα!!!

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

@halo

 

Εχεις πρόβλημα στη Vlakyrie με το ιστορικο κλησεων?

Οταν παταω το κουμπι (το κανονικο κουμπι) με το τηλεφωνακι για να βγει η λιστα κληθεντων αριθμων και πχ να καλεσω τον τελευταιο που ειχα καλεσει, δεν εμφανιζει αυτη αλλά εμφανίζει όλη τη λιστα με αναπαντητες κλπ και μαλιστα ουτε καν ενημερωμενη, αλλά όπως ήταν όταν επανεφερα το Backup μου μόλις περασα τη ΡΟΜ!!! :blink: Κοίταξα για φιξ στους xda αλλά δε βρισκω κάτι...Τώρα θα πιασω και τις απαντησεις στο thread τις Valkyrie να δω μηπως το εχει παθει και κανενας αλλος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω μπει λιγάκι στον πειρασμό για την valkyrie v3(αυτή δεν είναι η καλή???) και επειδή μάλλον στραβώθηκα μήπως μπορεί να στείλει κάποιος link??

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω μπει λιγάκι στον πειρασμό για την valkyrie v3(αυτή δεν είναι η καλή???) και επειδή μάλλον στραβώθηκα μήπως μπορεί να στείλει κάποιος link??

 

http://rapidshare.com/files/276819491/FireStorm_v3.3.41LEO.rar.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ wild... έχω την pctech αλλά θέλω έτσι από περιέργια να δω τι είναι αυτό το leo κλπ...για να δούμε λοιπόν αξίζει τον κόπο???θα επιστρέψω με εντυπώσεις...

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Την pctech την πέρασα κι εγώ χτες επειδή άκουσα καλά λόγια εδώ μέσα...

Μπορεί να είναι ελληνική rom, μπορεί να έχει ένα σωρό προγράμματα μέσα, αλλά δεν είδα καμιά αισθητή διαφορά στην ταχύτητα απ' την valkyrie και προσωπικά δεν την κράτησα ούτε μια μέρα...

Όσο για την valkyrie η 3.5 είναι χαμένος χρόνος...

Link to comment
Share on other sites

Την pctech την πέρασα κι εγώ χτες επειδή άκουσα καλά λόγια εδώ μέσα...

Μπορεί να είναι ελληνική rom, μπορεί να έχει ένα σωρό προγράμματα μέσα, αλλά δεν είδα καμιά αισθητή διαφορά στην ταχύτητα απ' την valkyrie και προσωπικά δεν την κράτησα ούτε μια μέρα...

Όσο για την valkyrie η 3.5 είναι χαμένος χρόνος...

 

κοίτα πρώτα απ' όλα η pctech ίσως είναι η καλύτερη ρομ που έχει βγει με απίστευτες επιδόσεις και με σούπερ ταχύτητες.....δεν έχει καμία σχέση με καμία άλλη στο θέμα γρήγορη, σε κολλήματα κλπ...

τώρα για την valkyrie εγώ κατεβάζω την ν 3,3 και όχι την ν 3.5 αλλά στο θέμα της pctech πιστεύω ότι έχεις πέσει τελείως έξω.......

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

κοίτα πρώτα απ' όλα η pctech ίσως είναι η καλύτερη ρομ που έχει βγει με απίστευτες επιδόσεις και με σούπερ ταχύτητες.....δεν έχει καμία σχέση με καμία άλλη στο θέμα γρήγορη, σε κολλήματα κλπ...

τώρα για την valkyrie εγώ κατεβάζω την ν 3,3 και όχι την ν 3.5 αλλά στο θέμα της pctech πιστεύω ότι έχεις πέσει τελείως έξω.......

 

Τα παραπάνω ήταν καθαρά υποκειμενική άποψη μετά από μια μέρα χρήσης..

Τώρα εσύ έχεις την άποψη σου, εγώ γύρισα στην valkyrie με 6.5 wm και είμαι κατευχαριστημένος...

 

 

Η valkyrie δεν μου κόλησε καμιά φορά απ' την στιγμή που πέρασα το Nodata...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...