Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια το παρατηρησα εχθες

το hardware πληκτρολογιο δεν εχει το ερωτηματικο (?)

υπαρχει κανα quick shortcut η καμια πατεντα με aekmap να το βαλουμε καπου?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά!! εδώ και 2 μέρες το ξυπνητήρι της συσκευής απλά αρνείται να με ξυπνήσει.. μάλλον θέλει να χάσω στη δουλειά μου :p.. την πρώτη μέρα νόμιζα απλά δεν είχα tickάρει το ξυπνητήρι και απλά είχα βάλει την ώρα.. χτες όμως που το έβαλα πάλι, σήμερα το πρωί δε έκανε τίποτα!! αν το βάλω όμως πχ ενεργό σε κανα 2-3 λεπτά ή καμία 2 ώρες, τότε χτυπάει.. αν το βάλω για την επόμενη μέρα ή πχ κάθε τετάρτη δε θα χτυπήσει καθόλου!! έχει κανείς κάτι ανάλογο στο ξυπνητήρι του?? έχω την αγγλική XPERIA X1 Generic UK R3AA010 άπό τους xda εδώ και 2 βδομάδες περίπου.. το είχε ξανκάνει όταν το είχα αγοράσει αλλά με ένα Online update είχε φτιάξει.. τώρα πάλι τα ίδια ενώ δούλευε οκ.. Heeelpp

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη που οταν συνδεω το xperia στο laptop να το χρησιμοποιω σαν δεκτη Gps για εφαρμογες που εχουν να κανουν σχεση με πλοηγηση?

Καθε προταση δεκτη!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα παιδιά!! εδώ και 2 μέρες το ξυπνητήρι της συσκευής απλά αρνείται να με ξυπνήσει.. μάλλον θέλει να χάσω στη δουλειά μου :p.. την πρώτη μέρα νόμιζα απλά δεν είχα tickάρει το ξυπνητήρι και απλά είχα βάλει την ώρα.. χτες όμως που το έβαλα πάλι, σήμερα το πρωί δε έκανε τίποτα!! αν το βάλω όμως πχ ενεργό σε κανα 2-3 λεπτά ή καμία 2 ώρες, τότε χτυπάει.. αν το βάλω για την επόμενη μέρα ή πχ κάθε τετάρτη δε θα χτυπήσει καθόλου!! έχει κανείς κάτι ανάλογο στο ξυπνητήρι του?? έχω την αγγλική XPERIA X1 Generic UK R3AA010 άπό τους xda εδώ και 2 βδομάδες περίπου.. το είχε ξανκάνει όταν το είχα αγοράσει αλλά με ένα Online update είχε φτιάξει.. τώρα πάλι τα ίδια ενώ δούλευε οκ.. Heeelpp

 

Θα σου συνιστούσα να χρησιμοποιείς κάποια after market λύση όπως το G-Alarm,το παλιό καλό pTravelAlarm ή κάποια από τις άλλες πολλές λύσεις που κυκλοφορούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει εφαρμογη που οταν συνδεω το xperia στο laptop να το χρησιμοποιω σαν δεκτη Gps για εφαρμογες που εχουν να κανουν σχεση με πλοηγηση?

Καθε προταση δεκτη!!!

 

htc gps router...

το εχω δουλεψει στην pcteck4u αλλα το εχει ενσωματομενο..

φανταζομαι με λιγο ψαξιμο θα βρεθει και σε cab αρχειακι

Link to comment
Share on other sites

htc gps router...

το εχω δουλεψει στην pcteck4u αλλα το εχει ενσωματομενο..

φανταζομαι με λιγο ψαξιμο θα βρεθει και σε cab αρχειακι

το εχω το προγραμματακι αλλα δεν καταλαβαινω πως δουλευει....

θα μπορουσε να μου πεις μιας και το εχεις χρησιμοποιησει?

Βασικα θελω να το συνδεσω για ενα προγραμμα ναυτικης πλοηγησης το οποιο απο τι καταλαβαινω θελει να βλεπει το σαν συσκευει συνδεμενο σε θυρα com4...

Link to comment
Share on other sites

το εχω το προγραμματακι αλλα δεν καταλαβαινω πως δουλευει....

θα μπορουσε να μου πεις μιας και το εχεις χρησιμοποιησει?

Βασικα θελω να το συνδεσω για ενα προγραμμα ναυτικης πλοηγησης το οποιο απο τι καταλαβαινω θελει να βλεπει το σαν συσκευει συνδεμενο σε θυρα com4...

 

το συνδεεις με το usb στο pc

απο το κινητο εχεις ορισει com,bauds, πατας enable και voila..!!

με destinator για pc το δουλεψα...

ειλικρινα ειναι τοσο απλο προγραμμα που δεν καταλαβαινω που σε δυσκολεψε...

Link to comment
Share on other sites

το συνδεεις με το usb στο pc

απο το κινητο εχεις ορισει com,bauds, πατας enable και voila..!!

με destinator για pc το δουλεψα...

ειλικρινα ειναι τοσο απλο προγραμμα που δεν καταλαβαινω που σε δυσκολεψε...

Ισως ειναι περιπλοκο το προγραμμα που θελω να το χρησιμοποιησω....

Παντως σε ευχαριστω πολυ!

Α! και κατι τελευταιο με ποιο τροπο να ειναι συνδεμενο το κινητο: Active sync ή σαν storage card ?

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι περιπλοκο το προγραμμα που θελω να το χρησιμοποιησω....

Παντως σε ευχαριστω πολυ!

Α! και κατι τελευταιο με ποιο τροπο να ειναι συνδεμενο το κινητο: Active sync ή σαν storage card ?

 

activesync...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω συνονόματε,με εχει φαει ολο το βραδυ !!!!

 

καλλησπερα μπορει καποιος να μου στειλη τις ρυθμισεις για cosmote wap και mms ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλλησπερα μπορει καποιος να μου στειλη τις ρυθμισεις για cosmote wap και mms ευχαριστω εκ των προτερων

Τηλεφώνησε στην Cosmote και πες τους να σου στείλουν με mail το αρχείο. Εγώ έτσι το έκανα με την Vodafone.

 

Για οποιοδήποτε κινητό με Windows Mobile θα είναι το ίδιο.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! :)

 

Μόλις έκανα το πρώτο μου φλασάρισμα και είμαι πολύ χαρούμενος μιας και πέτυχε.. :p:D:D

 

έβαλα την energy 'photon' στα 6.5

Πολύ όμορφη φαίνεται, απο ταχύτητα δεν μπορώ να καταλαβω ακόμα αλλα η μπαταρία βλέπω κατεβαίνει με γοργούς ρυθμούς.. :lol::lol::confused:

 

Μια απορρία που έχω είναι για το πως εγκαθιστώ ξανα τα προγράμματα που είναι στην κάρτα μνήμης... αν μπορεί να με διαφωτήσει κάποιος? :O

Link to comment
Share on other sites

Μια απορρία που έχω είναι για το πως εγκαθιστώ ξανα τα προγράμματα που είναι στην κάρτα μνήμης... αν μπορεί να με διαφωτήσει κάποιος? :O

 

Οπως τα έβαλες την πρώτη φορά..:wacko:

 

Τρέχεις από την συσκευή το *.cab αρχείο.;)

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα έβαλες την πρώτη φορά..:wacko:

 

Τρέχεις από την συσκευή το *.cab αρχείο.;)

 

Ουυπς τα έχω διαγράψει τα cabακια :wacko:

 

Και τους φακέλους με τα προγράμματα που υπάρχουν στην κάρτα τους διαγράφω?

 

Ευχαριστώ!! ;):D

Link to comment
Share on other sites

Ουυπς τα έχω διαγράψει τα cabακια :wacko:

 

Και τους φακέλους με τα προγράμματα που υπάρχουν στην κάρτα τους διαγράφω?

 

Ευχαριστώ!! ;):D

 

Μόνο να τα ξαναβρείς! Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

 

Τους φακέλους μην τους σβήσεις χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και τους φακέλους με τα προγράμματα που υπάρχουν στην κάρτα τους διαγράφω?

Δεν υπάρχει λόγος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μηπως ειναι ευκολο καποιος να μου πει πως μπορω να βαλω την ελληνικη ROM γιατι το ειχα παρατησει καιρο.

Εκτος απο το να το παω σε Sony Ericsson Service Point μπορω να το κανω μονος με hardspl τι ακριβως γινεται με την ελληνικη?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μηπως ειναι ευκολο καποιος να μου πει πως μπορω να βαλω την ελληνικη ROM γιατι το ειχα παρατησει καιρο.

Εκτος απο το να το παω σε Sony Ericsson Service Point μπορω να το κανω μονος με hardspl τι ακριβως γινεται με την ελληνικη?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Δεν χρειάζεται HSPL. Απλά πας στους xda, βρίσκεις αυτή που θέλεις και την κατεβάζεις. Την αποσυμπιέζεις και παίρνεις το αρχείο(αν θυμάμαι καλά) Custom_RUU.nbh και το ονομάζεις KOVSIMG.nbh. Το περνάς στην κάρτα μνήμης χύμα και μπαίνεις σε bootloader και την βάζεις και τέλος! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Μηπως ειναι ευκολο καποιος να μου πει πως μπορω να βαλω την ελληνικη ROM γιατι το ειχα παρατησει καιρο.

Εκτος απο το να το παω σε Sony Ericsson Service Point μπορω να το κανω μονος με hardspl τι ακριβως γινεται με την ελληνικη?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246420

Link to comment
Share on other sites

 

Σωστός...

 

Σε αυτό που γράφω απλά πας εκεί που λέω Flashing ROMS. :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός...

 

Σε αυτό που γράφω απλά πας εκεί που λέω Flashing ROMS. :)

 

Ευχαριστω παιδια γιατι ειχα καιρο να ασχοληθω και ειμαι δουλεια και θα εψαχνα ωρες.

Στους xda εχει την R3AA007 οταν την βαλω μετα απο Sonyericsson Updater θα κανει update αν βγει νεοτερη ελληνικη σωστα?

 

και κατι ακομα , οταν το ειχα παρατησει βαζαμε το ΑΕΚ για το hardware keyboard, ισχυει ακομα η το εφτιαξαν να γραφουμε ελληνικα πλεον by defult και με το keyboard?

 

και παλι ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια γιατι ειχα καιρο να ασχοληθω και ειμαι δουλεια και θα εψαχνα ωρες.

Στους xda εχει την R3AA007 οταν την βαλω μετα απο Sonyericsson Updater θα κανει update αν βγει νεοτερη ελληνικη σωστα?

 

και κατι ακομα , οταν το ειχα παρατησει βαζαμε το ΑΕΚ για το hardware keyboard, ισχυει ακομα η το εφτιαξαν να γραφουμε ελληνικα πλεον by defult και με το keyboard?

 

και παλι ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις σας !!!

 

Τιποτα δεν εφτιαξαν. Πάντα με ΑΕΚ για το πληκτρολόγιο και Finger Keyboard 2.1 για Software.;)

Αυτή είναι η τελευταία ελληνική. Αν και θα σου έλεγα να βάλεις την τελευταία αγγλική και άσε τα ελληνικά εκεί που κάθονται! :)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν εφτιαξαν. Πάντα με ΑΕΚ για το πληκτρολόγιο και Finger Keyboard 2.1 για Software.;)

Αυτή είναι η τελευταία ελληνική. Αν και θα σου έλεγα να βάλεις την τελευταία αγγλική και άσε τα ελληνικά εκεί που κάθονται! :)

 

Ολα οκ ευχαριστω για ολα παιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...