Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν τραβαμε video με το xperia μπορουμε να κανουμε zoom ;;;

 

Δε νομίζω. Εμενα τουλάχιστον το δικό μου δεν κάνει....

 

Εμένα δεν κάνει ουτε στη φωτογραφικη :X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις που θα βρω τον Opera 9.5 build 2141 που ειναι ο "build in for X1"..εχουμε link? Pls pm. Εχω βρει ολες τις αλλες εκδοσεις εκτος απ αυτη! Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που θα βρω τον Opera 9.5 build 2141 που ειναι ο "build in for X1"..εχουμε link? Pls pm. Εχω βρει ολες τις αλλες εκδοσεις εκτος απ αυτη! Ευχαριστω..

 

Μα αυτη εχει το Xperia πανω απο τη μανα του! :blink:

 

http://i191.photobucket.com/albums/z287/n_wildgirl/Screen020.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανω καποια συγκεκριμενη ρυθμιση ωστε οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη με το USB να παιρνει το internet του υπολογιστη?

 

Και οσων αφορα τον ΟΠΕΡΑ, με R20A ROM Build: 2532...

 

Αλλα δεν ξερω που να τα βρω...

 

Και sync κανει με MS Outlook η Outlook Express?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κανω καποια συγκεκριμενη ρυθμιση ωστε οταν συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη με το USB να παιρνει το internet του υπολογιστη?

 

κοιτα 3-4 σελιδες πισω ειχα ρωτησει το ιδιο και μου απαντησαν!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κοιτα 3-4 σελιδες πισω ειχα ρωτησει το ιδιο και μου απαντησαν!

 

Τις ιδιες αποριες εχουμε...! :lol::lol:

 

αντε να μας τις απαντησουν κιολας!!!

Link to comment
Share on other sites

στο xperia στο hardware πληκτρολογιο απο οτι εμαθα προσφατα το AEKmap δημιουργει καποια conflicts με τον opera αρα γιαυτο ισως σας κανει τσαλιμακια
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχχα! Τρομαξα!!!! Ψαρωσα στην αρχη.. και λεω: «Οχι ρε γμτ, μα**κια ειπα παλι... :(:cry:»

Για πειτε μας λοιπον...!:lol::lol::lol::lol:

 

Ναι αυτο το ποσοστο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω πρόβλημα με το hands free,δε μου το αναγνωριζει το κινητό.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω πρόβλημα με το hands free,δε μου το αναγνωριζει το κινητό.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Thanks

 

τι ακριβως σου κανει?δεν σου εμφανιζει το εικονιδιο η δεν δουλευουν καθολου?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα το καινουργιο firmware για το χ1 αλλα αμα το βαλω δεν τηα σβηστουν τα παντα πο το κινητο μου ασ με βοηθησει καποιος?

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κατεβασα το καινουργιο firmware για το χ1 αλλα αμα το βαλω δεν τηα σβηστουν τα παντα πο το κινητο μου ασ με βοηθησει καποιος?

 

Αν του το βαλεις, θα σβηστουν ολα.. Εμενα μου τα εσβησε! Αλλα σε ρωταει πολλες φορες πριν το κανει! Καλο ειναι λοιπον, οπως λεει και ο Athanaso(expert του ειδους), καλο ειναι πριν κανουμε οτιδηποτε στο τηλεφωνο να κραταμε ενα backup...

 

Ωραια προγραμματακια για backup

PIM backup (που χρησιμοποιω)

Sprite Backup

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτικό, απλά η ιστορία έχει δείξει ότι ενδείκνυται να κάνουμε hard reset μετά το flashάρισμα.

 

ok !!

 

σχετικα με το mobile shell 3 δεν εχει επιλογη απεγκατάστασης??ειχα ψάξει στα προγραμματα δεν βρηκα τπτ εκτος αν μου ξέφυγε απο τα πολλα που έχω:wacko: μονο με hard αναγκαστικά??εχω το σπασμένο.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok !!

 

σχετικα με το mobile shell 3 δεν εχει επιλογη απεγκατάστασης??ειχα ψάξει στα προγραμματα δεν βρηκα τπτ εκτος αν μου ξέφυγε απο τα πολλα που έχω:wacko: μονο με hard αναγκαστικά??εχω το σπασμένο.

 

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, πρεπει να το ειχα απεγκαταστησει πριν κανω hard reset... αλλα και παλι δεν θυμαμαι. Το μονο 100% σιγουρο ειανι το TF3D δεν εβγαινε.. κολουσε το τηλεφωνο.. Αλλα δεν ειμαι σιγουρος! Ξανακοιτα βεβαια να εισαι σιγουρος...

 

Τελικα με υποτιτλους με TCPMP...?

Eτσι δεν βγαζω ακρη...

1. βαλε την εκδοση 0.72 (αν δεν κανω λαθος)

2. βαλε τα αρχεια για τους υποτιλους εκει που το εκανες εγκατασταση

http://sourceforge.net/projects/tcpmpsubssubtit/

3. πηγαινε στη σελιδα των υποτιλων του tcmp και πατα enable (ακομα κι αν ειναι, ξετικαρε και ξανατικαρε)

4. Αν δεν βλεπεις, αλλαξε τον video driver σε κατι αλλο απο τα settings του tcmp (GDI νομιζω)

Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως σου κανει?δεν σου εμφανιζει το εικονιδιο η δεν δουλευουν καθολου?

 

Δε δουλεύει καθόλου το handsfree,κανονικά εμφανίζει κάποιο εικονίδιο?

Και κάτι ακόμα,δε μπορώ να στειλω εικόνα ή τραγούδι μέσω bluetooth,στις επιλογές μου βγάζει μόνο μέσω SMS και MMS.

Link to comment
Share on other sites

θένξ soom!θα το κοιτάξω! με τους υποτιτλους που λες εγω εκανα αυτα που λεει το παιδι και παιζει μια χαρα..μου βγάζει τους υπότιτλους...να εισαι σίγουρος πος το αρχιο .srt εχει ακριβώς τν ιδια ονομασία με το .avi και να ειναι στον ιδιο φάκελο πακέτο.Και το σημαντικότερο γιατι και εγώ ειχα πρόβλημα και δεν πεζανε στην αρχη...πανε στις ρυθμίσεις στο video driver όπως λεει και επέλεξε αυτό που λέει το GDI και τοτε θα στους εμφανίζει κανονικα αρκει βεβαια να έχεις κανει και το βήμα 3. !
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα,δε μπορώ να στειλω εικόνα ή τραγούδι μέσω bluetooth,στις επιλογές μου βγάζει μόνο μέσω SMS και MMS.

Επέλεξε μεταβίβαση αρχείου ( θα σου βγαλει ολες τις συσκευές που εχει ανιχνεύσει), όχι αποστολή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα!

Από προχθές είμαι κι εγώ κάτοχος του ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ XPERIA !!! Το πήρα από ebay. Και ο παίχτης μου έστειλε το ασημί (είχε και τα 2 στη διάθεσή του)! Πολύ ωραίο οφείλω να ομολογήσω..! Αν η αναβάθμισή μου έγινε από το X600 μπορείτε να φανταστείτε πως είμαι ενθουσιασμένος!!!

Έχω διαβάσει όσες περισσότερες σελίδες μπορώ από εδώ μέσα. Απ'ότι κατάλαβα για να κάνω "format" και να περνάω όποια rom θέλω, είτε επίσημη είτε όχι, πρέπει να κάνω πρώτα Hard-SPL σωστά??

Και κάτι διάβασα πως για πρώτη φόρτιση θέλει μία ώρα ακόμα από τότε που έχουν σβήσει τα leds στο πλάι?? Γιατί το άφησα για την πρώτη φόρτιση κανά 4ωρο και δεν είδα αναμμένα leds στα πλαϊνά. Το άφησα άλλη μία ώρα και το έβγαλα. Κλειστό βέβαια πάντα το κινητό. Δεν κάνουμε τον κλασσικό κύκλο με 8-12 ώρες, κλειστό το κινητό και πάντα να έχει εξαντληθεί η μπαταρία, για 3 φορές??

Συγνώμη για το μεγάλο post....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλό μήνα!

Από προχθές είμαι κι εγώ κάτοχος του ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΥ XPERIA !!! Το πήρα από ebay. Και ο παίχτης μου έστειλε το ασημί (είχε και τα 2 στη διάθεσή του)! Πολύ ωραίο οφείλω να ομολογήσω..! Αν η αναβάθμισή μου έγινε από το X600 μπορείτε να φανταστείτε πως είμαι ενθουσιασμένος!!!

Έχω διαβάσει όσες περισσότερες σελίδες μπορώ από εδώ μέσα. Απ'ότι κατάλαβα για να κάνω "format" και να περνάω όποια rom θέλω, είτε επίσημη είτε όχι, πρέπει να κάνω πρώτα Hard-SPL σωστά??

Και κάτι διάβασα πως για πρώτη φόρτιση θέλει μία ώρα ακόμα από τότε που έχουν σβήσει τα leds στο πλάι?? Γιατί το άφησα για την πρώτη φόρτιση κανά 4ωρο και δεν είδα αναμμένα leds στα πλαϊνά. Το άφησα άλλη μία ώρα και το έβγαλα. Κλειστό βέβαια πάντα το κινητό. Δεν κάνουμε τον κλασσικό κύκλο με 8-12 ώρες, κλειστό το κινητό και πάντα να έχει εξαντληθεί η μπαταρία, για 3 φορές??

Συγνώμη για το μεγάλο post....

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

 

Καλο μηνα.

Μια χαρα ειναι η φορτιση που εκανες, κανε αλλους 2 πληρεις κυκλους φορτισης-εκφορτισης (να εξαντληθει το φορτιο δηλαδη και φορτιση), φορτιζοντας το καθε φορα για οσο χρειαζεται (μεχρι να παψουν να ειναι ενεργα τα leds οπως ειπες κι εσυ).

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα.

Μια χαρα ειναι η φορτιση που εκανες, κανε αλλους 2 πληρεις κυκλους φορτισης-εκφορτισης (να εξαντληθει το φορτιο δηλαδη και φορτιση), φορτιζοντας το καθε φορα για οσο χρειαζεται (μεχρι να παψουν να ειναι ενεργα τα leds οπως ειπες κι εσυ).

 

Ευχαριστώ φίλε μου για τη γρήγορη απάντηση! Τώρα προσπαθώ να το flashάρω και να περάσω καμιά cooked rom..! Άντε να δούμε...Θα το κάψω???!!!...:p

 

 

 

Πρόσεξα πως λέει εδώ να το βάλω στην κάρτα μνήμης. Εγώ που δεν έχω κάρτα μνήμης ακόμα τι κάνω?? Δεν μπορώ να το φλασάρω αλλιώς??

[sIGPIC][/sIGPIC] ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

Ο Π.Α.Ο.Κ. είναι... ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ... Η μπάλα είναι μόνο η αφορμή...

Γι'αυτό γίναμε Π.Α.Ο.Κ. ρε μάγκες...ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΝΔΙΑΝΟΥΣ...

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε μεταβίβαση αρχείου ( θα σου βγαλει ολες τις συσκευές που εχει ανιχνεύσει), όχι αποστολή

 

Το βρήκα,σ'ευχαριστώ.το Beam file πρέπει να επιλέξω.Αγγλική ROM έχω.

Το μόνο πρόβλημα που έχω τώρα είναι με το hands free.Δεν το αναγνωρίζει καθόλου.Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν κάνει ουτε στη φωτογραφικη :X

 

Και όχι μόνο σε εσένα...

Επειδή το ζουμ είναι ζηφιακό, πρέπει να επιλέξεις μικρότερη ανάλυση ωστε να γίνει...

 

.... Εγώ που δεν έχω κάρτα μνήμης ακόμα τι κάνω?? Δεν μπορώ να το φλασάρω αλλιώς??

 

χμμμ...

Δεν είχε το κινητό μέσα όταν το πήρες;

Οχι στο κουτί, στη συσκευή μέσα κατευθείαν...;)

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα,σ'ευχαριστώ.το Beam file πρέπει να επιλέξω.Αγγλική ROM έχω.

Το μόνο πρόβλημα που έχω τώρα είναι με το hands free.Δεν το αναγνωρίζει καθόλου.Τι μπορεί να φταίει?

Ειχα και γω το ιδιο θεματακι…

Κλείσε οποία άλλη συσκευή Bluetooth υπάρχει ενεργοποιημένη στον χωρο σου κάνε ένα reset στο habd free σου και πιστεύω μετα να το δει…

Σε εμένα έπιασε…

Link to comment
Share on other sites

λιγο βοηθεια κατεβασα την ρομ με τα ελινικα κ τςρα εχω ενα image αρχειο τι το κανω αυτο?

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και γω το ιδιο θεματακι…

Κλείσε οποία άλλη συσκευή Bluetooth υπάρχει ενεργοποιημένη στον χωρο σου κάνε ένα reset στο habd free σου και πιστεύω μετα να το δει…

Σε εμένα έπιασε…

 

Δεν υπάρχει καμια αλλη συσκευη bluetooth ενεργοποιημένη.Reset στο handsfree απο πού να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...