Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα.

Για Ελληνικά στα μηνύματα και στις επαφές τι κάνουμε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Για Ελληνικά στα μηνύματα και στις επαφές τι κάνουμε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αν θέλεις, ριξε μια ματιά εδώ: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=14553

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

APP_SW_X1i_GENERIC_UK_KOV_R2A.exe

Παιδια αυτη ειναι η τελευταια official ρομ ?? την περναμε κατευθειαν η κανουμε hard sl 1α ?

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κάλυψα με το χέρι μου το optical pad και κουνώντας το κάνει πάλι θόρυβο η συσκευή από κάπου αλλού...

 

το ιδιο και σε μενα

Link to comment
Share on other sites

APP_SW_X1i_GENERIC_UK_KOV_R2A.exe

Παιδια αυτη ειναι η τελευταια official ρομ ?? την περναμε κατευθειαν η κανουμε hard sl 1α ?

 

αυτη εχω Μαριε με ραδιο 1.10.25.18(xda)

 

μια χαρα δουλευουν ολα και με αυτο το ραδιο πολυ καλο σημα:)

 

κατεβασε την,αποσυμπιεσε την και μετονομασε την σε KOVSimg.nbh

 

βαλτην στην καρτα μνημης και τα γνωστα για να την φλασαρεις απο εκει.

 

μετα περνα το ραδιο που λεω ;)

 

edit

 

ξεχασα...ναι θελει hard spl...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ασε καλυτερα περιμενω την official μια χαρα παει και με αυτη που ειχε πανω

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι ρυθμισεις για το gps του xperia ποιες ειναι? εχω βαλει το destinator 7 αλλα δεν μου βρισκει gps.

 

ευχαριστω!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια οι ρυθμισεις για το gps του xperia ποιες ειναι? εχω βαλει το destinator 7 αλλα δεν μου βρισκει gps.

 

ευχαριστω!

αναφέρθηκε μία ή δύο σελίδες επάνω,

COM4 4800baud (ή κάτι τέτοιο) το βασικό είναι το COM4

 

B.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

 

Μόλις το πηρα το κινητό, όλα καλά εκτός απο το εξής, όταν κάνω synch δεν παίρνει δεδομένα απο το outlook στο κινητό αλλά μόνο απο το κινητό στο outlook.

 

Αν κάνω μια καινούρια επαφή στο κινητό την κάνει synch και προστίθεται στις επαφές μου στο outlook αλλά το ανάποδο όχι. Αν την επαφή που δημιούργησα στο κινητό την κάνω πχ delete από το pc τότε την σβήνει κανονικά και στο κινητό.

 

Καμιά ιδέα; Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κανενα cradle-βάση στήριξης για το αυτοκίνητο ή για το γραφείο?Κυρίως για το αυτοκίνητο!
Xperia X1i Black - Cooked: PCTech4U v2.0 ELL
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια οι ρυθμισεις για το gps του xperia ποιες ειναι? εχω βαλει το destinator 7 αλλα δεν μου βρισκει gps.

 

Εάν δεν σου δουλέψουν τα COM4/4800/NMEA Βάλε το GPS Test, άστο να τρέξει μέχρι να βρει τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους και μετά άνοιξε το Destinator.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχετε βρει κανενα cradle-βάση στήριξης για το αυτοκίνητο ή για το γραφείο?Κυρίως για το αυτοκίνητο!

 

5,99 ΕΥΡΩ ΑΠΟ MEDIA MARKT ΣΕ ΑΕΡΑΓΩΓΟΥΣ CELLULAR LINE CRAB

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν σου δουλέψουν τα COM4/4800/NMEA Βάλε το GPS Test, άστο να τρέξει μέχρι να βρει τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους και μετά άνοιξε το Destinator.

ααα ευχαριστω πολυ. τωρα ανακαλυπτω τι κανει το gps test :)

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

5,99 ΕΥΡΩ ΑΠΟ MEDIA MARKT ΣΕ ΑΕΡΑΓΩΓΟΥΣ CELLULAR LINE CRAB

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ, υπάρχει κάτι για να κολλάει στο τζάμι και όχι στον αεραγωγό;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το θέμα του τσίκι τσίκι θορύβου όταν κουνάω το κινητό:

 

Το πήγα χθες πίσω στον Γερμανό στο Mall και πάω στον τύπο του service και του λέω φίλε έχω πρόβλημα με το xperia. Του λέω ότι κάτι κουνιέται μέσα όταν το κουνάς σαν να παίζει κάτι. Το κουνάει, μου λέει να το ακούω. Αρχίζει βγάζει καπάκια,μπαταρίες, μολυβάκι, sim κλπ.

Το ξανακουνάει, πάλι ο θόρυβος. Μου λέει λοιπόν: Ξέρεις τί είναι μάλλον? Τί είναι του λέω? Τα μπόσικα στον μηχανισμό του slider λεει είναι. Πάμε να δούμε κι αυτό που έχουμε μπροστά να δούμε αν κάνει θόρυβο. Πάμε, το κουνάω, κι αυτό θόρυβο έκανε. Αυτό το ελαφρό τσικ τσικ, ίδιο με το δικό μου. Δεν έχει τίποτα μου λέει. Οκ του λέω ευχαριστώ κι έφυγα.

Μετά λοιπόν, πήγα σε όλα τα μαγαζιά του Mall για να τσεκάρω τα xperia που είχαν έξω στα stand. Πήγα plaisio, fnac, multirama, wind και κούνησα όλα τα xperia (ο βλακας που πάει και κουνάει τα κινητά ήμουν!). Ε λοιπόν τον θόρυβο τον έκαναν όλα! Κάντε το κι εσείς όσοι έχετε xperia. Κουνήστε το πάνω κάτω ενώ το έχετε κοντά στο αυτί σας, και θα ακούσετε ένα τσίκι τσίκι μέσα από τον μηχανισμό του slider.

 

Τουλάχιστον ησύχασα ότι δεν έχει τίποτα χαλασμένο το κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

βαλτην στην καρτα μνημης και τα γνωστα για να την φλασαρεις απο εκει.

 

μετα περνα το ραδιο που λεω ;)

 

edit

 

ξεχασα...ναι θελει hard spl...

 

Αυτα τα γνωστα...πολύ θα ηθελα να τα μαθω! Δηλαδη τη διαδικασια με την οποια φλασαρει καποιος μια ρομ.

 

Και...τι ειναι το hard spl? :cry:

 

Μετά λοιπόν, πήγα σε όλα τα μαγαζιά του Mall για να τσεκάρω τα xperia που είχαν έξω στα stand. Πήγα plaisio, fnac, multirama, wind και κούνησα όλα τα xperia (ο βλακας που πάει και κουνάει τα κινητά ήμουν!)

 

Θα ηθελα να ημουν απο μια μερια να σε εβλεπα να πηγαινεις απο καταστημα σε καταστημα και να κουνας το xperia σε καθε ενα! Θα ειχα λιωσει στο γελιο! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το θέμα του τσίκι τσίκι θορύβου όταν κουνάω το κινητό:

 

Το πήγα χθες πίσω στον Γερμανό στο Mall και πάω στον τύπο του service και του λέω φίλε έχω πρόβλημα με το xperia. Του λέω ότι κάτι κουνιέται μέσα όταν το κουνάς σαν να παίζει κάτι. Το κουνάει, μου λέει να το ακούω. Αρχίζει βγάζει καπάκια,μπαταρίες, μολυβάκι, sim κλπ.

Το ξανακουνάει, πάλι ο θόρυβος. Μου λέει λοιπόν: Ξέρεις τί είναι μάλλον? Τί είναι του λέω? Τα μπόσικα στον μηχανισμό του slider λεει είναι. Πάμε να δούμε κι αυτό που έχουμε μπροστά να δούμε αν κάνει θόρυβο. Πάμε, το κουνάω, κι αυτό θόρυβο έκανε. Αυτό το ελαφρό τσικ τσικ, ίδιο με το δικό μου. Δεν έχει τίποτα μου λέει. Οκ του λέω ευχαριστώ κι έφυγα.

Μετά λοιπόν, πήγα σε όλα τα μαγαζιά του Mall για να τσεκάρω τα xperia που είχαν έξω στα stand. Πήγα plaisio, fnac, multirama, wind και κούνησα όλα τα xperia (ο βλακας που πάει και κουνάει τα κινητά ήμουν!). Ε λοιπόν τον θόρυβο τον έκαναν όλα! Κάντε το κι εσείς όσοι έχετε xperia. Κουνήστε το πάνω κάτω ενώ το έχετε κοντά στο αυτί σας, και θα ακούσετε ένα τσίκι τσίκι μέσα από τον μηχανισμό του slider.

 

Τουλάχιστον ησύχασα ότι δεν έχει τίποτα χαλασμένο το κινητό μου.

 

 

Εμένα πάντως όσο και να το κούνησα... ούτε τσικ, ούτε τσακ ! :blink:

Χρήστης Nokia 9210, SE P900, Nokia 9500, Qtek 9000, Nokia Ε90, Νokia N95 8GB, SonyEricsson Xperia X1, LG KM900 ARENA, Samsung GT i-8000 Omnia II, Sony Xperia S, Samsung Galaxy S4, Huawei P8 MAX, Samsung Galaxy S8+,Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 20 Ultra, Samsung Galaxy Z Fold 3, Motorola Razr 40 Ultra και τώρα OnePlus Open   :respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι τελικα εχεις δικαιο αν το κουνησεις πανω κατω ακουγεται ενα τσικ τσικ , πολυ κουνιστοι γιναμε και ειναι και τη μοδας:lol::lol::lol:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτα τα γνωστα...πολύ θα ηθελα να τα μαθω! Δηλαδη τη διαδικασια με την οποια φλασαρει καποιος μια ρομ.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=446070

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=445662

 

Και...τι ειναι το hard spl? :cry:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=431218

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To spl δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς είναι! κάντε το λίγο ποιό λιανά αν μπορείτε!

Υπάρει τρόπος να δουλέψει η οθόνη σε landscape mode με το πληκτρολόγιο κλειστό;

Link to comment
Share on other sites

To spl δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς είναι! κάντε το λίγο ποιό λιανά αν μπορείτε!

Υπάρει τρόπος να δουλέψει η οθόνη σε landscape mode με το πληκτρολόγιο κλειστό;

 

χοντρικά, σπάει το κλειδωμένο τηλέφωνο και μπορείς να φορτώσεις ότι έκδοση λειτουργικού θέλεις

Landscape με κλειστό πορτάκι γίνεται σε κάποιες εφαρμογές δεν ξέρω κανονικό τρόπο να το κάνεις εκτός απο τη πατέντα με τα μαγνητάκια...

 

ΕΡΩΤΗΣΙΣ:

 

Γίνεται να ρυθμίσω το wifi να μου κάνει report μόνο τα ξεκλείδωτα nodes? Με έχει πρήξει με τα κλειδωμένα αλλά εγώ θέλω τα 2-3 ξεκλείδωτα που έχω στο κτίριο. Κάποιο registry entry μήπως?

 

ευχαριστώ

 

Β.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω βάλει το destinator 7 μου ανοίγει τον χάρτη, αλλά μένει στην αναμονή σήματος gps. Τί δεν κάνω σωστά? Που μπορώ να βρω οδηγίες. Επειδή είμαι λίγο άσχετος.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To spl δεν έχω καταλάβει ακόμα τι ακριβώς είναι! κάντε το λίγο ποιό λιανά αν μπορείτε!

 

Δεν θα βρεις πιο εμπεριστατωμένη απάντηση από το link που έδωσα πιο πάνω.

 

Υπάρει τρόπος να δουλέψει η οθόνη σε landscape mode με το πληκτρολόγιο κλειστό;

 

Μπορούμε να εμφανίσουμε στο Start / Settings / System / Screen τη ρύθμιση για περιστροφή της οθόνης σε landscape / portrait.

 

εάν κάνουμε την εξής αλλαγή στη registry:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ GDI \ Rotation \ HideOrientationUI

 

Αλλάζουμε την τιμή από 1 σε 0 .

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά έχω βάλει το destinator 7 μου ανοίγει τον χάρτη, αλλά μένει στην αναμονή σήματος gps. Τί δεν κάνω σωστά? Που μπορώ να βρω οδηγίες. Επειδή είμαι λίγο άσχετος.

 

Ευχαριστώ

 

Βάλε το GPS Test να ψάξει αυτόματα για θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους και μετά άνοιξε το Destinator.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...