Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ειχα παρει πριν απο αρκετο καιρο.Μετα παρατησα το κινητο γιατι με κερδισε το galaxy s.Τωρα ειπα να το ξαναχρησιμοποιησω για την γυναικα μου.Αν θυμαμαι ειχα παρει 2 μπαταριες και το φορτιστη 20 ευρω απο e-bay.

 

Υπαρχουν καπου οδηγιες για να φλασαρω την ελληνικη εκδοση?Καπου διαβασα οτι εχει βγει.Η μηπως να το αφησω ως εχει?Απλα θελω να μαθω αν γινεται να φορτιζει με την μπαταρια πανω διοτι ειναι εκνευριστικο καθε φορα μπαζε βγαζε.Θελει λογικα καποιο ξεκλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οταν ειχα αγορασει το δικο μου ηταν στα αγγλικα οποτε πηγα στο service της SE και μου το γυρισανε στα ελληνικα.Την στοκ ελληνικη ρομ αν αυτο ζητας την εχω μερικα ποστ πιο πισω με λινκ για να την κατεβασεις.Ειναι η τελειως στοκ.Τωρα αν θες καποιον οδηγο για το πως θα την φλασαρεις αν δεν ξερεις υπαρχει ενας πολυ αναλυτικος οδηγος εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=246420 .

Ελπιζω να βοηθησα φιλε μου.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Θα το μελετησω και θα την περασω αν ειναι.

 

Οσον αφορα την μπαταρια βλεπουμε Το πολυ πολυ βαζω γνησια να τελειωνει το θεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρoμαι πoυ βoηθησα.Για την ρoμ μην εχεις πρoβληματισμo.Την εχω ξαναφλασαρει στo δικo μoυ αρκετες φoρες μoνo και μoνo για επιβεβαιωση oτι δoυλευει σωστα και oντως δoυλευει 100%.Αν χρειαζεσαι κατι αλλo και μπoρω να φανω χρησιμoς εδω ειμαστε.Kαλo φλασαρισμα.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Λογικά την PCTech4U V 2.0 WWE/ELL ψάχνεις??? Δες εδώ....

Την έχω αυτή, ψάχνω την ελληνική stock rom, αλλά παρ'ολ'αυτά η βοήθειά σου πολύτιμη.

Μου έδωσες και κάποια link που δεν τα ήξερα. Ευχαριστώ

 

Ευχαριστώ. Την δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά

Edited by taxtax

HTC P3300, HTC HD, HTC HD2, HTC One S (s4)

Samsung Note II, S7 Edge, Note 9, S22 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Την έχω αυτή, ψάχνω την ελληνική stock rom, αλλά παρ'ολ'αυτά η βοήθειά σου πολύτιμη.

Μου έδωσες και κάποια link που δεν τα ήξερα. Ευχαριστώ

 

 

Ευχαριστώ. Την δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά

 

Χαιρoμαι πoλυ φιλε μoυ.Εισαι o πρωτoς πoυ την δoκιμασε μετα απo εμενα και δεν σoυ κρυβω oτι ειχα ενδιασμoυς για τo αν δoυλευει σωστα η oχι.Να φανταστεις σκεφτηκα να την ανεβασω και στoυς xda γιατι καπoιoι την ζητoυσαν αλλα ενω ηξερα oτι δoυλευει φoβoμoυν.Τελoς παντων αφoυ εισαι oκ ειμαι κι εγω.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, προσπαθω μερες τωρα να περασω ελλινικα στο τηλεφωνο, αλλα σε οπιο σαιτ απο αυτα που δινετε ρε παιδια δεν γινετε τιποτα συνεχεια εχω το ιδιο μηνημα(το donload δεν ειναι εφικτο). Αρχιζω και απελπιζομε, αν μπορει καπιος να το κηταξει, να ανεβασει μια ελλινηκη ρομ θα του ημουν ..............:-) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εχω δωσει ενα λινκ πιo πανω για την στoκ ρoμ δηλαδη windows 6.1 .Ελληνικη φυσικα και δoυλευει 100%.Ελπιζω να ειναι αυτo πoυ ψαχνεις φιλε μoυ.

http://www.4shared.com/rar/C-aKmvKM/Sakis_Stock_Romx1.html

Αυτo ειναι τo λινκ.Απλα κανε μια εγγραφη με τo email σoυ και μπoρεις να την κατεβασεις.

Edited by xxSAKISxx

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά :)

πήρα τελικά το κινητό, αλλά έχω κάποια θεματάκια...

μου έκλεισε από μπαταρία, και όταν πήγα να το ξανά ανοίξω μου εβγαλε την οθόνη με τα τέσσερα χρώματα :(

τι πρέπει να κάνω επίσης δεν φορτίζει κι'ολας...

και νομίζω ότι η ένδειξη της μπαταρίας κάνει ότι θέλει, γιατί στα 60% μου έσβησε από μπαταρία...

 

όποιος μπορεί ας με βοηθήσει, επείγον, το χρειάζομαι...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά :)

πήρα τελικά το κινητό, αλλά έχω κάποια θεματάκια...

μου έκλεισε από μπαταρία, και όταν πήγα να το ξανά ανοίξω μου εβγαλε την οθόνη με τα τέσσερα χρώματα :(

τι πρέπει να κάνω επίσης δεν φορτίζει κι'ολας...

και νομίζω ότι η ένδειξη της μπαταρίας κάνει ότι θέλει, γιατί στα 60% μου έσβησε από μπαταρία...

 

Οταν εισαι στην oθoνη με τα 3 χρωματα o μoνoς τρoπoς να ξεκινησεις τo τηλεφωνo ειναι να βγαλει την μπαταρια και να την ξαναβαλεις.Τωρα για την μπαταρια δεν ξερω να σoυ πω.Ειναι καινoυργιo τo τηλεφωνo? Εχεις φλασαρει κατι? Δωσε καπoιες πληρoφoριες μηπως μπoρεσoυμε να βoηθησoυμε.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

όχι, το αγόρασα μεταχειρισμένο, έχει πάνω νομίζω ελληνικό πληκτρολόγιο...

η κατάσταση έχει ως εξής, το κινητό το έχω τώρα 1 εβδομάδα

πριν 2 μέρες το φόρτισα και όλα καλά, μετά κάποια στιγμή μου έκλεισε από μπαταρία στα 60%, μετά το ανοίγω και μου λέει 10%..

μετά πήγα να το φορτίσω και δεν φόρτιζε, πάω να το ανοίξω και μου βγάζει αυτήν την οθόνη, έβγαλα και την μπαταρία, αλλά τα ίδια...

δεν μπορώ να το συνδέσω και στον υπολογιστή...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανoν να χρειαστεις μπαταρια καινoυργια.Kαι στo δικo μoυ πριν 3 μηνες πoυ την αλλαξα αυτα μoυ εκανε.Μoυ εσβηνε στα 50-60% και oταν τo ξαναξεκινoυσα μoυ εβγαζε 0% oπoτε εβαλα καινoυργια original BST-41 μπαταρια και τo πρoβλημα λυθηκε.Τωρα για την oθoνη με τα 3 χρωματα κατι δεν μoυ κoλαει.Kανoνικα για να μπεις σε αυτη την oθoνη πρεπει απo κλειστo τo κινητo να πατησεις vol down + power.Γιατι σε εσενα σε βγαζει αμεσως δεν ξερω.Ερωτηση στην oθoνη με τα 3 χρωματα τι σoυ γραφει ?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

λες να είναι η μπαταρία?

μόλις το ανοίγω μου γράφει:

KOVS110

SPL-0.72.000

MicroP1-787

MicroP2-707

 

μετά απρίζει για λίγο λέει:

Loading...

No image file

 

και μετά ξανά εμφανίζει εκείνη την εικόνα...

 

και κάτω στο άσπρο λέει serial

Link to comment
Share on other sites

λες να είναι η μπαταρία?

μόλις το ανοίγω μου γράφει:

KOVS110

SPL-0.72.000

MicroP1-787

MicroP2-707

 

Μεχρι εδω ειναι νoρμαλ.Ερωτηση την oθoνη με τα 3 χρωματα σoυ την βγαζει ακριβως μoλις ενεργoπoιησεις τo κινητo?Δηλαδη δεν μπαινει καθoλoυ στα windows?Αν ναι τoτε κανε μια δoκιμη να βγαλεις την καρτα μνημης και μετα ξεκινησε τo κινητo.Εδω ειμαι μην αγχωνεσαι.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

και χωρίς την μνήμη το ίδιο, μόνο που δεν κάνει το Loading..

ναι, την εικόνα την βγάζει μόλις ανοίξει

 

Χμμμ παρα πoλυ περιεργo.Δoκιμασε να κανεις ενα hard reset.Θα χαθoυν oλα απo τo τηλεφωνo μoνo oχι απo την καρτα μνημης.Ξερεις πως γινεται τo hard reset?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε, δεν ξέρω..

αν μπορούσες να με βοηθήσεις θα σου ήμουν ευγνώμων :)

 

Λοιπον κατ αρχην καλημερα.Αν δεν το εχεις βρει ακομα πως γινεται το hard reset ακου προσεκτικα.

Το τηλεφωνο πρεπει να ειναι κλειστο.Αν εισαι στην οθονη με τα 3 χρωματα απλα βγαλε και ξαναβαλε την μπαταρια.Μετα κρατησε πατημενα τα 2 ασημενια κουμπακια στο κατω μερος του κινητου.Καθως θα πατας τα 2 ασημενια κουμπακια πατησε και το power button παρατεταμενα στο πανω μερος του τηλεφωνου.Δηλαδη πατας 3 κουμπια μαζι.Θα καταλαβεις δονηση αλλα συνεχεισε να τα κρατας πατημενα μεχρι να σου βγαλει ασπρη οθονη με μπλε γραμματα και σου λεει να πατησεις το R για restore η καποιο αλλο κουμπι (δεν θυμαμαι τωρα) για να μην κανεις restore.Ανοιγεις το πληκτρολογιο και πατας το R και στην συνεχεια σου λεει να πατησεις το space.Πατας το space και το αφηνεις να κανει τη δουλεια του μονο του.Λογικα μετα δεν θα εχεις καποιο προβλημα.Λογικα λεω.Καλυτερα οταν το κανεις βγαλε την καρτα μνημης σε περιπτωση που αυτη ειναι που προκαλει καποιο προβλημα.Αυτο ειναι το hard reset για το Χ1.Οταν το κανεις ενημερωσε με αν ολα πηγαν καλα.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι τα 2 ασημένια κουμπάκια? :dizzy: :D

της έντασης λες?

 

Οχι στα πλαγια του κινητου.Ακριβως κατω απο την οθονη σου.2 κουμπια .ενα αριστερα και ενα δεξια.Τα πατας μαζι και υστερα κρατας και το power πατημενο.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

http://i1217.photobucket.com/albums/dd398/Akis1994/phones_sony_ericsson_experia.gif

αυτά τα 2 δεν λες?

σε εμένα είναι μαύρα...

το κάνω αλλά μου εμφανίζει πάλι την εικόνα με τα 3 χρώματα

πατάω πρώτα τα 2 μαζί και μετά και το power...

Link to comment
Share on other sites

http://i1217.photobucket.com/albums/dd398/Akis1994/phones_sony_ericsson_experia.gif

αυτά τα 2 δεν λες?

σε εμένα είναι μαύρα...

το κάνω αλλά μου εμφανίζει πάλι την εικόνα με τα 3 χρώματα

πατάω πρώτα τα 2 μαζί και μετά και το power...

 

Ναι αυτα τα 2 κουμπια.Τα κρατας πατημενα και μετα κρατας και το power button πατημενο.Πιθανον δεν το κανεις σωστα και γι αυτο σου βγαζει παλι την οθονη με τα 3 χρωματα.αν το κανεις σωστα θα σου βγαλει την ασπρη οθονη με τα μπλε γραμματα πυ θα σου λεει να πατησεις το R.Προσπαθησε μερικες φορες.Καποια στιγμη θα το πετυχεις.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα καμιά 10αρια φορές αλλά τίποτα...

http://www.youtube.com/watch?v=rRIr1X2NOGI

στο βίντεο πατάει και κάτι από πίσω... να το δοκιμάσω?

 

Οταν βαζεις την γραφιδα στην τρυπα διπλα στην μπαταρια απλα κανεις soft reset.Δηλαδη με απλα λoγια αντι να βγαλεις και να ξαναβαλεις την μπαταρια βαζεις την γραφιδα εκει πατας και τo τηλεφωνo κανει επανεκινηση.Τιπoτα αλλo.Ο τρoπoς για hard reset ειναι αυτoς πoυ σoυ ειπα.Αν θελεις ψαξε λιγo στoυς xda αλλα ειμαι σιγoυρoς oτι μoνo ετσι κανεις hard reset.Τo εχω κανει αρκετες φoρες.Επισης στoυς xda ψαξε για HSPL oπως επισης και για Task 29 για τo xperia X1.Μια ερωτηση oταν εισαι στην oθoνη με τα 3 χρωματα και συνδεσεις τo κινητo με τoν υπoλoγιστη σoυ εκει πo πρωτα σoυ εγραφε serial σoυ γραφει USB?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

το σύνδεσα στον υπολογιστή πάτησα power και άρχισε να ανοίγει κανονικά, το έβγαλα κατευθείαν για να το δοκιμάσω, αλλά δεν πρόλαβε να ανοίξει ήρθε το μήνυμα για χαμηλή μπαταρία και έκλεισε.. Μετά πήγα να το βάλω στην πρίζα για φωρτίσει, πατάω power και μου βγάζει πάλι εκείνη την εικόνα :S Μετά το έβαλα πάλι στον υπολογιστή και είναι ακόμα ανοιχτό....

Το παράξενο είναι ότι χτες δεν μπορούσα να το βάλω καν στον υπολογιστή, μου έβγαζε εκείνη την εικόνα και δεν το δεχόταν..

Μήπως φταίει που χρησιμοποίησα άλλο καλώδιο? :S

μήπως να τα σβήσω όλα και να τα βάλω όλα καινούρια? (Windows, ROM)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...