Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια να ρωτησω κατι...? τα radios τι ειναι...?

Eχουν να κανουν με τον τροπο που επικοινωνει το κινητο με το περιβαλλον του, δλδ σημα, bluetooth, wifi, κτλ..

 

Εγω εχω παρατηρησει κατι στο κινητο μου...Το βαζω για φορτιση, μολις φτασει στο 100% η φορτιση δεν σταματαει...Συνεχιζει!!:blink:

Μαλιστα μετα απο λιγο, ξαναπεφτει στο 98 - 99% και ξαναφτανει 100%...

Γιατι γινεται αυτο? Χαλασε η μπαταρια μηπως?:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια να ρωτησω κατι...? τα radios τι ειναι...?

Είναι το κομμάτι του λογισμικού που είναι υπεύθυνο για όλες τις ασύρματες επικοινωνίες της συσκευής (τηλέφωνο, gps, wifi κτλ).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα κατανοήσει τι ζητούσες. Βάλε αυτό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3042235#post3042235

Ευχαριστώ και πάλι .

Σωστό είναι το eortologio που μου παρέθεσες . Μάλλον κάποιο πρόβλημα έχω . Γιατί μου κάνει install μόνο στην σημερινή ημέρα τις εορτές και όχι σε όλες τις ημερομηνίες . Την πρώτη φορά που το έκανα install με ρώτησε για το .dll , από εκεί και πέρα κάθε φορά που τρέχω το setup δεν κάνει τίποτα .

http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να απευθυνθείς στο συγκεκριμένο thread του εορτολογίου για περισσότερες λεπτομέρειες και troubleshooting.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θελω wm7 στο x1 ΤΩΡΑ!!!!

 

θα γινει αυτο λετε? καπου ειχα διαβασει οτι δεν εχει καποια ιδιαιτερη απαιτηση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι διαβαζω οτι τα wm7 θα εχουν συγκεκριμενες απαιτησεις συστηματος, για αυτο και οι περισσοτερες απο τις υπαρχουσες συσκευες δεν θα δεχονται την αναβαθμιση...

Τωρα σε custom rom το πιο λογικο ειναι να δουμε καποιες προσπαθειες, αλλα πιστευω οτι δεν θα ειναι και τοσο επιτυχημενες... Αν σκεφτουμε οτι rom με 6.5 ειναι αρκετα αργες στο x1, ποσο μαλλον τα wm7, που θα εχουν μεγαλυτερες απαιτησεις...

Για να δουμε...:shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελω wm7 στο x1 ΤΩΡΑ!!!!

 

Ότι και να πούμε τώρα δεν είναι τίποτε άλλο παρά υποθέσεις. Υπομονή λοιπόν και βλέπουμε μιας και τα wm7 είναι πλέον ένα εντελώς διαφορετικό λειτουργικό από ότι μας είχε συνηθίσει μέχρι τώρα η Microsoft.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

ειχε χαλασε το κινητο μου xperia 1 το οποιο δεν δουλευε το touch στην οθονη.

το εστειλα για service,πληρωσα 70 ευρω και οταν το πηρα δεν φορτιζει καθολου η μπαταρια.

οταν το βαζω η μπαταρια καιει παρα πολυ και δεν φορτιζει με τιποτα.

τωρα πια βεβαια οταν το βαζω να φορτισει αναβει ενα κοκκινο φωτακι στο σημειο που το ανοιγουμε και η μπαταρια μαλλον δεν φορτιζει και δεν καιει.

εχετε ιδεα τι μπορει να ειναι??????

ευχαριστω

και επισης ποσο μπορει να κοστιζει μια μπαταρια

Edited by kalanka
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από την στιγμή που το συγκεκριμένο πρόβλημα προκλήθηκε μετά την επιστροφή από το service, έπρεπε να το πας κατευθείαν πίσω και αυτό πρέπει να κάνεις χωρίς χρονοτριβές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας,εχω μεσα την pctech4u v2.0 ELL αν κανω αναβαθμιση απο το site της sony ericcson θα την χασω την rom...?Με εχει βολεψει παρα πολυ....:rolleyes:

 

Ευχαριστω εκ τον προτερων....:)

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν κάνεις αναβάθμιση και βάλεις άλλη ROM, φυσικά θα χάσεις αυτή που φοράει τώρα η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάλι πρόβλημα...:(

Ξαφνικά χάνεται η ρύθμιση της στοίχισης οθόνης, και αλλού πατάω αλλού ανταποκρίνετα... Το ξαναστοιχίζω, και μετά απο κάποιες ώρες, πάλι τα ίδια...:mad:

Τι μπορεί να φταίει??

Δεν έχω βάλει τίποτα απολύτως πρόσφατα... Πριν ένα μήνα πέρασα τη rom, την έστησα και δεν έχω ξαναπεράσει τίποτα από τότε...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που το συγκεκριμένο πρόβλημα προκλήθηκε μετά την επιστροφή από το service, έπρεπε να το πας κατευθείαν πίσω και αυτό πρέπει να κάνεις χωρίς χρονοτριβές.

 

καλησπερα.

θα το παω πισω αλλα ξερω πως θα μου πουν πως δεν φταινε αυτοι αλλα τα εφτυσε η μπαταρια.

με ανυσηχει πιο πολυ το τι ειναι το κοκκινο που αναβει οταν παω να το φορτισω στο κουμπι που ανοιγει το τηλεφωνο και δεν ανοιγει καθολου.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι απλά πρόβλημα της μπαταρίας. Και άλλη να δοκιμάσουν πάλι θα υπάρχει το ίδιο πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Εκανα hard reset και δυστυχως το προβλημα ξαναεμφανιστηκε... Χαλαει η στοιχιση της οθονης μετα απο λιγο...:mad:

Να δοκιμασω να φλασαρω ξανα, ή να το στειλω κατευθειαν στο service?:(

 

Edit: Τα νευρα μου!!! Προσπαθω να φλασαρω την επισημη και μου βγαζει "No image file"!!! HSPL εχω κανει, αφου εχω ηδη την PCTech, και την επισημη την εχω στην καρτα μνημης... Τοσες φορες εχω φλασαρει... Μολις ξαναεκανα διαμορφωση σε FAT32, μηπως εφταιγε αυτο, αλλα παλι το ιδιο βγαζει!! Τι να κανω?

Εντωμεταξυ, πλεον δεν μπορω να χειριστω καθολου την οθονη... Οπου παταω, αυτο αποκρινεται πιο κατω απο εκει που πατησα... Οποτε, το start δεν μπορω καθολου να το πατησω!!

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή έχει σίγουρα πρόβλημα! Προφανώς τη διαδικασία την γνωρίζεις, προσπάθησε επανειλημμένως μέχρι να μπορέσεις να τρέξεις την official.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αποτέλεσμα της λειτουργίας του εξαρτάται από την εκάστοτε συσκευή. Δεν το έχω δοκιμάσει στην συγκεκριμένη. Μπορείς εναλλακτικά να δοκιμάσεις και το resco audio recorder.

 

Εντάξει δούλεψε κανονικά, το λάθος μου ήταν ότι το δοκίμαζα με bluetooth ακουστικό και γι' αυτό άκουγα μόνο τη φωνή μου, ενώ με το τηλέφωνο ή και με τα ενσύρματα ακουστικά του δουλεύει κανονικά, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Nα κανω μια ερωτηση εχω βαλει rom την touch flo 3D PCtech4U 2,μπορω να βαλω την official της ericsson και μετα να ξαναγυρισω σε αυτην που εχω τωρα?Υπαρχει δυνατοτητα και πως...?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βρηκα λυση!!!!!!!:D

Μετα απο παρα πολλες προσπαθειες, διαμορφωσεις στην καρτα μνημης, scandisk, hard reset, κτλ, ανακλυψα οτι εφταιγε η καρτα μνημης... Εψαξα στους xda και βρηκα οτι μερικες kingston καρτες εχουν προβλημα με την μεθοδο SD!! Οποτε χρησιμοποιησα μια sandisk που ειχα και τωρα φλασαρω την επισημη!!!

Ουφ...Ειχα τρελαθει!!:wacko: Αντε τωρα να το στειλω στο service παλι...:mad:

Nα κανω μια ερωτηση εχω βαλει rom την touch flo 3D PCtech4U 2,μπορω να βαλω την official της ericsson και μετα να ξαναγυρισω σε αυτην που εχω τωρα?Υπαρχει δυνατοτητα και πως...?

Φυσικα... Κατεβασε απο εδω:http://www.rapidgsm.com/sony-ericsson/xperia-x1-software-download-free/ , την επισημη και φλασαρε τη με τον ιδιο τροπο...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα... Κατεβασε απο εδω:http://www.rapidgsm.com/sony-ericsson/xperia-x1-software-download-free/ , την επισημη και φλασαρε τη με τον ιδιο τροπο...

 

Εσεις τι λετε να κρατησω αυτη που εχω η να βαλω την ''μαμα'' rom ?

Edited by zxr
Διόρθωση quote tag
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Eνταξει, αν σου αρεσει αυτη η ρομ, δεν υπαρχει λογος να την βγαλεις... Ειναι η καλυτερη που υπαρχει...;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...