Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3) νομίζω μόνο με το xperia tweak μπορεί να γίνει

 

υ.γ. έχει αρχίσει και μου σπάει τα νευράκια ο "τζόγος" του slide

 

Εχεις δικιο, μόνο με το XperiaTweak γινεται.

 

linaki_gr, το XperiaTweak εδώ: http://www.cliffords.nu/

 

Μα τοσο πολύ τζογο εχει το slide σου...?

Ανεβασε βιντεο να δουμε :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είστε super!! Καλως σας βρήκα επίσης, αν και δεν είμαι τόσο master και πειραχτήρι με το κινητάκι ώστε να το κάνω και μόνη. Διάβασα τις οδηγίες από ένα thread και ίσως το παω στα κεντρικά δε ξέρω ακόμα.. Θα δείξει.. Σας ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες!! Και φυσικά για την αμεσότητα.. Για οτιδήποτε θα ξαναρωτήσω το βραδάκι που θα γυρίσω σπίτι!!!

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε super!! Καλως σας βρήκα επίσης, αν και δεν είμαι τόσο master και πειραχτήρι με το κινητάκι ώστε να το κάνω και μόνη. Διάβασα τις οδηγίες από ένα thread και ίσως το παω στα κεντρικά δε ξέρω ακόμα.. Θα δείξει.. Σας ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες!! Και φυσικά για την αμεσότητα.. Για οτιδήποτε θα ξαναρωτήσω το βραδάκι που θα γυρίσω σπίτι!!!

 

Κανενας μας δεν ηταν...μεχρι που εγινε! :happy:

Δοκιμασε το. Αν ειδες τον οδηγο εδω στο MyPhone και τον ακολουθησεις κατα γραμμα ολα θα πανε καλα.

Σκεψου οτι στο σερβις θα σ'το κρατησουν 20 μερες για μια διαδικασια που μπορεις να κανεις μονη σου σε 20' ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανενας μας δεν ηταν...μεχρι που εγινε! :happy:

Δοκιμασε το. Αν ειδες τον οδηγο εδω στο MyPhone και τον ακολουθησεις κατα γραμμα ολα θα πανε καλα.

Σκεψου οτι στο σερβις θα σ'το κρατησουν 20 μερες για μια διαδικασια που μπορεις να κανεις μονη σου σε 20' ;)

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω τόσες μέρες.. Μου είπαν ότι στα κεντρικά (στην Κυψέλη στη Λευκάδος) και σε όχι κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα (που θα πάρει όντως 20 μέρες) μου το έχουν έτοιμο σε 2 ώρες.. Το έχω διασταυρώσει οπότε δε με χαλάει να βγω και από τον κόπο την ίδια μέρα.. Και δε θέλω να κάνω κάτι μόνη μου τη στιγμή που είναι ακόμα στην εγγύηση και δεν θέλω να κλαιω τα φράγκα μου για καμία *^*%& που μπορεί να κάνω.. Όχι ακόμα τουλάχιστον, χαχα

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη, υπάρχει τρόπος πχ να είναι silent ή "διακριτικό" στις κλήσεις και να ακούγεται παράλληλα μουσική και ραδιόφωνο?

4)Αυτό με το σιωπηλο στις κλησεις και δυνατο για ραδιοφωνο νομιζω ρυθμιζεται απο την ενταση η οποια εχει 2 "τομεις"...κουδουνισμα και συστημα...

Δηλαδη δεν γινεται να ειναι τα παντα σιωπηλα στο τηλεφωνο και να ακουω και ραδιο εε?:(:cry:

Γιατι ενταξει οι κλησεις.... Την αλλη φορα, ομως, ακουγα ραδιο στη μια το βραδυ, και εκει που ειχα χαλαρωσει για τα καλα, ερχεται μηνυμα και πεταχτηκα!!!:O:mad::wacko:

 

Νομιζα, επειδη ειναι στο αθορυβο δεν θα χτυπησει, αλλα τελικα τον ηχο του μηνυματος τον εχει σαν ηχο συστηματος, οποτε δεν πηγαινει μαζι με τις κλησεις, σαν γενικο κουδουνισμα...

 

Βλακεια...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν γινεται να ειναι τα παντα σιωπηλα στο τηλεφωνο και να ακουω και ραδιο εε?:(:cry:

Γιατι ενταξει οι κλησεις.... Την αλλη φορα, ομως, ακουγα ραδιο στη μια το βραδυ, και εκει που ειχα χαλαρωσει για τα καλα, ερχεται μηνυμα και πεταχτηκα!!!:O:mad::wacko:

 

Νομιζα, επειδη ειναι στο αθορυβο δεν θα χτυπησει, αλλα τελικα τον ηχο του μηνυματος τον εχει σαν ηχο συστηματος, οποτε δεν πηγαινει μαζι με τις κλησεις, σαν γενικο κουδουνισμα...

 

Βλακεια...:worry:

 

Όταν το έχεις αθόρυβο εμένα δεν ακούγεται τίποτα.. Ούτε μουσική ούτε ράδιο ούτε κλήση ούτε sms...

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έχεις αθόρυβο εμένα δεν ακούγεται τίποτα.. Ούτε μουσική ούτε ράδιο ούτε κλήση ούτε sms...

Εμενα εχει δυο ρυθμισεις στον ηχο....Στην επισημη rom δεν θυμαμαι πως ειναι, αλλα σε μενα μπορεις να κλεισεις τον ηχο κλησης, και να αφησεις αυτον του μηνυματος ανοιχτο, ή το αντιστροφο...:rolleyes:

Στο αθορυβο κι εμενα δεν παιζει το ραδιο.... Πρεπει να ανοιξω την ενταση...

Για αυτο το θεωρω βλακεια, να πρεπει να εχεις ανοιχτη την ενταση για να ακουσεις ραδιο...:(:mad::worry::cry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι..? Το exe του PIM backup δεν το τρέχω απ το πισι?Πρέπει να το περάσω στο κινητό και απο κει να κάνω την εγκατάσταση.? Αλλα αφου τα exe τα τρέχουμε απ το πισι... :wacko::O
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω τόσες μέρες.. Μου είπαν ότι στα κεντρικά (στην Κυψέλη στη Λευκάδος) και σε όχι κάποιο εξουσιοδοτημένο κατάστημα (που θα πάρει όντως 20 μέρες) μου το έχουν έτοιμο σε 2 ώρες.. Το έχω διασταυρώσει οπότε δε με χαλάει να βγω και από τον κόπο την ίδια μέρα.. Και δε θέλω να κάνω κάτι μόνη μου τη στιγμή που είναι ακόμα στην εγγύηση και δεν θέλω να κλαιω τα φράγκα μου για καμία *^*%& που μπορεί να κάνω.. Όχι ακόμα τουλάχιστον, χαχα

 

Α ενταξει τοτε αμα ειναι για λιγες ωρες καλα κανεις, κι εγω στη θεση σου το ιδιο θα εκανα! :)

 

Δηλαδη δεν γινεται να ειναι τα παντα σιωπηλα στο τηλεφωνο και να ακουω και ραδιο εε?:(

Γιατι ενταξει οι κλησεις.... Την αλλη φορα, ομως, ακουγα ραδιο στη μια το βραδυ, και εκει που ειχα χαλαρωσει για τα καλα, ερχεται μηνυμα και πεταχτηκα!!!:O:mad:

 

Νομιζα, επειδη ειναι στο αθορυβο δεν θα χτυπησει, αλλα τελικα τον ηχο του μηνυματος τον εχει σαν ηχο συστηματος, οποτε δεν πηγαινει μαζι με τις κλησεις, σαν γενικο κουδουνισμα...

 

Βλακεια...:worry:

 

Στις ROM με TouchFLO υπάρχει μια ρύθμιση που τα απεξαρτητοποιεί αυτά μεταξύ τους. Δηλαδή ρυθμίζεις χώρια το κουδούνισμα και χώρια το σύστημα.

Πας στο tab "Ρυθμισεις" > Ηχος και έχει ενα κουτάκι που γράφει "Έλεγχος Έντασης Ήχου" και "Μία Ένταση", αυτό αν το βάλεις στο Off μπορείς να ρυθμίζεις ξεχωριστά το Σύστημα και το Κουδούνισμα ;)

(αλλά τώρα που ξαναβλέπω το τελευταίο ποστ σου νομίζω το ήξερες αυτό...!)

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι..? Το exe του PIM backup δεν το τρέχω απ το πισι?Πρέπει να το περάσω στο κινητό και απο κει να κάνω την εγκατάσταση.? Αλλα αφου τα exe τα τρέχουμε απ το πισι... :wacko:

 

Νομίζω πως δεν ειναι .exe αλλά εκτελέσιμο αρχείο του PIM...:worry:

Σίγουρα πάντως από το κινητό το περνάς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα. Προσφατος χρηστης και εγω αυτου του καταπληκτικο μηχανηματος (μετα απο Omnia και Ν96) εχω μεινει υπερ ευχαριστημενος απο την συσκευη! Μια απορια ομως...Ο ηχος απο τα ακουστικα οταν παιζει ραδιοφωνο ειναι πολυ υψηλος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα. Προσφατος χρηστης και εγω αυτου του καταπληκτικο μηχανηματος (μετα απο Omnia και Ν96) εχω μεινει υπερ ευχαριστημενος απο την συσκευη! Μια απορια ομως...Ο ηχος απο τα ακουστικα οταν παιζει ραδιοφωνο ειναι πολυ υψηλος?

 

Καλωσήρθες χρήστη Χρήστο! :p

...όταν λες πολύ υψηλός? Δε χαμηλώνει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος χρησιμοποιει το S2U2, ίσως εσείς που έχετε την PCTech4U που το έχει ήδη μέσα, ίσως σας αρέσει αυτό:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=547099

 

Δείτε το..! Ειδικά οι funs του Hero...!:rolleyes::rolleyes:

Δοκιμασα το συγκεκριμενο θεματακι, μπορω να πω οτι δουλευει στο xperia και σου δινει μια γευση απο hero. Παντως το landscape δεν εμφανιζεται σωστα, δε ξερω βεβαια αν πρεπει να κανω καποια ρυθμιση, γιατι και στην απλη μορφη του δεν μου δουλευει. μηπως γνωριζει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Στις ROM με TouchFLO υπάρχει μια ρύθμιση που τα απεξαρτητοποιεί αυτά μεταξύ τους. Δηλαδή ρυθμίζεις χώρια το κουδούνισμα και χώρια το σύστημα.

Πας στο tab "Ρυθμισεις" > Ηχος και έχει ενα κουτάκι που γράφει "Έλεγχος Έντασης Ήχου" και "Μία Ένταση", αυτό αν το βάλεις στο Off μπορείς να ρυθμίζεις ξεχωριστά το Σύστημα και το Κουδούνισμα ;)

(αλλά τώρα που ξαναβλέπω το τελευταίο ποστ σου νομίζω το ήξερες αυτό...!

Nαι το ξερω αυτο... Ετσι το εχω, σαν δυο διαφορετικους ηχους...

Τον ηχο κλησης μπορω να τον εχω κλειστο και να ακουω κανονικα ραδιο.... Αλλα, αμα κλεισω και τον ηχο συστηματος σταματαει να ακουγεται ...:(

Στην Valkyrie δεν εχω δοκιμασει να δω αν ειναι κι εκει το ιδιο, αλλα φανταζομαι ειναι θεμα του Xperia κι οχι της καθε Rom...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Xαμηλωνω απο το Radio Panel στην μια γραμμη και απο τις ρυθμισεις (και της 2 συστημα ακουστικο) αλλα και παλι ειναι δυνατα...Οχι να κουφενεσαι βεβαια δεν λεω αυτο αλλα σε ησυχια στη σκοπια ειναι δυνατα στο ξεροσκοταδο!
Link to comment
Share on other sites

Xαμηλωνω απο το Radio Panel στην μια γραμμη και απο τις ρυθμισεις (και της 2 συστημα ακουστικο) αλλα και παλι ειναι δυνατα...Οχι να κουφενεσαι βεβαια δεν λεω αυτο αλλα σε ησυχια στη σκοπια ειναι δυνατα στο ξεροσκοταδο!

 

Εχεις παρει το Xperia στο στρατό? :blink::blink::blink:

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Για δειτε τι εγραψε χθες ο smaberg...δινει σκυταλη στον MrRusch!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=560697

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα τοσο πολύ τζογο εχει το slide σου...?

Ανεβασε βιντεο να δουμε :p

Με εκνευρίζει που κάνει ένα τακ τακ όταν πατάω την οθόνη για οποιοδήποτε λόγο, εξαιτίας του μικρού τζόγου..!! να βάλω στόκο ανάμεσα? :lol:

 

Κανενας μας δεν ηταν...μεχρι που εγινε! :happy:

Δοκιμασε το. Αν ειδες τον οδηγο εδω στο MyPhone και τον ακολουθησεις κατα γραμμα ολα θα πανε καλα.

Σκεψου οτι στο σερβις θα σ'το κρατησουν 20 μερες για μια διαδικασια που μπορεις να κανεις μονη σου σε 20' ;)

σε πιάνω αδιάβαστη :P κανα 2ωράκι είναι όντως, και μάλιστα νομίζω ότι αναλάμβαναν να το παραλάβουν οι ίδιοι με courier και να το επιστρέψουν αν δε μπορείς να το πας η ίδια..!!!

Εχεις παρει το Xperia στο στρατό?

που να σου πω δηλαδή ότι εγώ είχα το laptop και έπαιζα nfs και farcry2 όταν δεν έμπαινα νετ μέσω 3g :P Όταν πας και εσύ στρατό θα με θυμηθείς*!! :lol:

 

*το μόνο που μου μένει να ακούσω από σένα μετά τις αποκαλύψεις για ενασχόληση σου με pro και fifa, αυτοκίνητα και φυσικά το xperia είναι ότι θα πας και στρατό!!! :p:p

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εεχω παει παιδια ηρεμηστε.... Απλα για να καταλαβετε την σχετικη ενταση με την απολυτη ησυχια.... Τελος παντων καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι..? Το exe του PIM backup δεν το τρέχω απ το πισι?Πρέπει να το περάσω στο κινητό και απο κει να κάνω την εγκατάσταση.? Αλλα αφου τα exe τα τρέχουμε απ το πισι... :wacko::O

 

To pim το τρεχεις απο το κινητο. Το πετας μεσα σε εναν φακελο στην καρτα μνημης, και καθε φορα που θελεις να παρεις ή να επαναφερεις backup, πας με εναν File Explorer και το τρεχεις.

Μπορεις να προγραμματισεις και ποιες μερες θα παιρνει και ποτε. Ειναι κορυφαιο.

 

Και επισης απο το Xperia στο HD ετσι μετεφερα επαφες, μηνυματα κλπ...! :) Αρα δουλευει και απο Wm συσκευη σε WM συσκευη;).

Link to comment
Share on other sites

Και άσε τα Active Sync και το Outlook γιατί μπορεί να γίνει κανά μπέρδεμα. Εγώ πλεον δεν συγχρονίζω καμια απολυτως πληροφορία με το AS. Το έχω μόνο για να μπορώ να χρησιμοποιώ το MyMobiler και όταν θέλησα, να κάνω HardSPL στα κινητά μου;).

Πάντως θα συμφωνήσω ότι το outlook-activesynch με έχει πονοκεφαλιάσει ουκ ολίγες φορές... :mad: ειδικά με διπλοεγγραφές κλπ..

what is mymobiler?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα συμφωνήσω ότι το outlook-activesynch με έχει πονοκεφαλιάσει ουκ ολίγες φορές... :mad: ειδικά με διπλοεγγραφές κλπ..

what is mymobiler?

 

MyMobiler. Ειναι ενα προγραμματακι για να ελεγχεις το κινητο απο τον υπολογιστή.

 

Μπορεις να επιλεξεις στο Active Sync να μην συγχρονιζει τιποτα. Εγω αυτο έχω κάνει. Και βασίζομαι αποκλειστικά στο ppc pim backup.. Που και που κανω και ενα copy paste στον η/υ για να μην χαθει το αρχειο just in case..;)

Link to comment
Share on other sites

Τέλος κάτι που ξέχασα να πω την προηγούμενη φορά και μπορεί να παίζει ρόλο είναι ότι έχω εγκαταστήσει το DrYar Bluetooth, λέτε να την κάνει αυτό όλη την μανούρα?:cry:

 

Τελικά απ' ότι φαίνεται αυτή η .... την έκανε την ζημιά.:mad:

ΑΠό προχθές που το έγραψα, το απεγκατέστησα και δεν έχουν ξαναχάσει τη σύνδεση χωρίς λόγο. Βέβαια χάνονται όταν απομακρυνθούν έστω και λίγο, αλλά με άνοιγμα του ακουστικού επανασυνδέονται αυτόματα. Παρ' όλα αυτά δεν έχω πειστεί απόλυτα ότι το PV740 είναι το καλύτερο ΒΤ ακουστικό για συνεργασία με το XPERIA, θα συνεχίσω τις δοκιμές μάλλον.

- ΙΑΚΩΒΟΣ -
Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζει που κάνει ένα τακ τακ όταν πατάω την οθόνη για οποιοδήποτε λόγο, εξαιτίας του μικρού τζόγου..!! να βάλω στόκο ανάμεσα? :lol:

 

 

σε πιάνω αδιάβαστη :P κανα 2ωράκι είναι όντως, και μάλιστα νομίζω ότι αναλάμβαναν να το παραλάβουν οι ίδιοι με courier και να το επιστρέψουν αν δε μπορείς να το πας η ίδια..!!!

 

που να σου πω δηλαδή ότι εγώ είχα το laptop και έπαιζα nfs και farcry2 όταν δεν έμπαινα νετ μέσω 3g :P Όταν πας και εσύ στρατό θα με θυμηθείς*!! :lol:

 

*το μόνο που μου μένει να ακούσω από σένα μετά τις αποκαλύψεις για ενασχόληση σου με pro και fifa, αυτοκίνητα και φυσικά το xperia είναι ότι θα πας και στρατό!!! :p

 

Βάλε σιλικόνη! ...ακουγεται πολυ τζογαρισμενο :blink:

 

Οντως αδιαβαστη δε λες τπτ! Δεν ειχα ιδεα! Γ@μάτο! :D

 

Μπα, δε θα πάω στρατό...ακόμα. Πήρα αναβολή μέχρι να τελειώσω τη σχολή μου :p

Σοβαρά τώρα...ο στρατός είναι μία από τις...αντρικες "ασχολίες" που θα προτιμούσα έτσι κ αλλιώς να αποφύγω :lol:

 

ΥΓ: Αν παιζεις Unreal Tournament ψησου για ενα τουρνουα Capture The Flag ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχεις διευκρινίσει και στο παρελθόν, just in case θα το επαναλάβω..δε πιστεύω να ενοχλήθηκες?? :)

 

δεν παίζω unreal..αλλά αρχίζεις να με πριζώνεις πάνω που έψαχνα πως να σκοτώσω λίγο από το χρόνο μου :P

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Νομίζω πως δεν ειναι .exe αλλά εκτελέσιμο αρχείο του PIM...:worry:

Σίγουρα πάντως από το κινητό το περνάς.

 

To pim το τρεχεις απο το κινητο. Το πετας μεσα σε εναν φακελο στην καρτα μνημης, και καθε φορα που θελεις να παρεις ή να επαναφερεις backup, πας με εναν File Explorer και το τρεχεις.

Μπορεις να προγραμματισεις και ποιες μερες θα παιρνει και ποτε. Ειναι κορυφαιο.

 

Και επισης απο το Xperia στο HD ετσι μετεφερα επαφες, μηνυματα κλπ...! :) Αρα δουλευει και απο Wm συσκευη σε WM συσκευη;).

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Φαίνεται πολυ καλό προγραμματάκι, μόνο να μάθω λίγο και πως λειτουργεί γιατι με μπερδευει... :D

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχεις διευκρινίσει και στο παρελθόν, just in case θα το επαναλάβω..δε πιστεύω να ενοχλήθηκες?? :)

 

δεν παίζω unreal..αλλά αρχίζεις να με πριζώνεις πάνω που έψαχνα πως να σκοτώσω λίγο από το χρόνο μου :P

 

αν ενοχληθώ θα λάβεις ένα εξοργισμένο πμ της μορφής: !@#$%^&*()_)(*&^%$#@ :p

παίξε και θα με θυμηθείς...εκτός αν δεν έχεις παιξει Max Payne...επιβάλλεται!

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!! Φαίνεται πολυ καλό προγραμματάκι, μόνο να μάθω λίγο και πως λειτουργεί γιατι με μπερδευει... :D

 

εύκολο είναι αγαπητέ, πανεύκολο! ...και σουπερ βεβαια :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...