Jump to content

Sony Ericsson Xperia X1


kotsianis7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έφτιαξα ένα πρόγραμμα βασισμένο στο TouchOff για να μπορούμε κάνουμε επανεκκίνηση από την οθόνη,

ή να βάζουμε το Xperia σε αναμονή ή να το κλείνουμε.

 

http://img149.imageshack.us/img149/3162/pccapture1.png

 

Το κατεβάζουμε από εδώ

http://rapidshare.com/files/226798665/XperiaOff_WVGA_kattt.CAB.htm

 

Το κάνουμε εγκατάσταση όπου θέλουμε ή στην βασική μνήμη ή στην κάρτα μνήμης.

Εάν δεν το θέλουμε το κάνουμε απεγκατάσταση από την κατάργηση προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά! Είμαι κάτοχος κ εγώ του xperia και παρακολουθώ το συγκεκριμένο θέμα του forum εδώ και πολύ καιρό! Έχω βρεί αρκετές εφαρμογές από εδώ που είναι χρήσιμες αλλά έχω και πολλές που αξίζουν και δεν έχουν αναφερθεί καθόλου εδώ... Αποφάσισα λοιπόν να μπω κ εγώ στην παρέα σας και να τις μοιραστώ..

Έχετε αλήθεια δεί το Growing Panel? Ξεκινάω με αυτό γιατί δηλώνω φανατικός! Θεωρώ ότι πιό όμορφο στο κινητό μου..

Παραθέτω και screen photo!

Γουάτς ρονγκ γουίθ γιού πίπολ; Χάλασε το alt+shift στο πληκτρολόγιο και γράφετε σε νέα γλώσσα που ονομάσατε γκρίκλις;;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να το αποκαλούν έτσι σημαίνει ότι δεν πρέπει να γίνεται λόγος για αυτό δημόσια στο forum για ευνόητους λόγους. Διάβασε πιο πίσω και θα καταλάβεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περασα το Resco Backup μολις και πηγα απο περιεργια να δω το tab Selection. Εχει επιλεξει να κανει backup απο το Device διαφορους φακελους... Τους οποιους πολυ πιθανως αν και εφοσον αλλαξω ROM, μετα να μην μπορει να επαναφερει και παθει καμια εμπλοκη(:lol::lol:)....! Να τα κανω η μονο επαφες-ημερολογιο?:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν ενδείκνυται να επαναφέρεις full backup που έχεις πάρει από άλλη ROM.

 

Εάν θες να επαναφέρεις μόνο sms, επαφές, calendar, κτλ καλύτερα να κάνεις χρήση του πάντα αξιόπιστου PIM Backup που είναι και free.

 

Τώρα για full backup στην ίδια ROM συνιστώ καλύτερα το Sprite Backup από το Resco Backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ok! Αμεση απαντηση! Ευχαριστω!

 

Απο το μαγαζακι το πηρα... Το εχουν προτεινει τα παιδια κατα καιρους εδω και ειπα να το δοκιμασω!

 

Ευχαριστω! Το παντα αξιοπιστο ΡΙΜ λοιπον που ειναι και ετοιμο!

 

:cool::clap::respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να προσθέσω κάτι που μπορεί να μην έκανα ξεκάθαρο πριν... με το PIM Backup μπορείς να επαναφέρεις κανονικά το backup που έχεις πάρει από ROM σε οποιαδήποτε άλλη ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω κάτι που μπορεί να μην έκανα ξεκάθαρο πριν... με το PIM Backup μπορείς να επαναφέρεις κανονικά το backup που έχεις πάρει από ROM σε οποιαδήποτε άλλη ROM.

 

Ησουν απολυτα ξεκαθαρος! Ελυσες ολες τις αποριες! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

AEKMAP για να εχεις ελληνικα στο hardware keyboard,

finger keyboard 2.1 για καλυτερο πληκτρολογιο on srceen,

το sip change για να μπορεις να βαλεις το finger keyboard ως default,

iconsoft phonex για καλυτερο contact manager,dialer κτλ.,

core palyer για αρχεια avi,

finger menu & finger msg για πιο φιλικα sub menu,

mem maid για memory cleaner,

igo 8 για navigator,

pocket rar για rar αρχεια,

resco file explorer και resco backup!!!!!!,

xperia tweak 2 για διαφορα κολπακια!,

spb pocket plus,

no data!!!!! για να μπορεις να εμποδιζεις το κιν σου απο διαφορες συνδεσεις στο νετ που κανει αυτοματα,

 

δημιουργια new sms shortcut!

 

Ανοιξτε το notepad στο PC σας και γραψτε:

 

20#"\Windows\tmail.exe" -service "SMS" -to "" -body ""

 

σωστε το σαν "SMS.lnk" και καντε το copy στο τηλεφωνο "\windows\start menu"

 

Να μην ξεχναμε και το Resco Contact Manager για επαφες και dialer (και το βολικο today plug-in του) οπως επίσης και το Destinator 7 για πρόγραμμα πλοηγησης...Και το παιχνιδι Xtrakt που ειναι για το Xperia και ειναι κορυφαιο! :D ...επίσης τα Pocket Music, PhatPad, pTravelAlarm, iLauncher και άλλα...εχουν αναφερθει πολλά πίσω...υπαρχουν και τα πληκτρολογια της htc που μπαινουν για τον φιλο που ειχε το Diamond αν εχει συνηθισει σε αυτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι λίγο σχετικές αυτές οι επιλογές, έχω τις ενστάσεις μου αλλά θα βγούμε off topic εάν το αναλύσουμε κι άλλο!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ακόμη ερώτηση?

Πως μπορώ να διαγράψω το buble braker?

Μου έχει κάνει πολύ ζημία σε χρόνο.....

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τι ζημιά σου έχει κάνει ακριβώς; Δεν πειράζει και δεν επηρεάζει τίποτα αυτό.

 

Δεν σβήνεται έτσι απλά γιατί είναι ενσωματωμένο στη ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο σχετικές αυτές οι επιλογές, έχω τις ενστάσεις μου αλλά θα βγούμε off topic εάν το αναλύσουμε κι άλλο!

 

Για ολους σχετικες ειναι οι επιλογες...απλως ανεφερα μερικες εφαρμογες "γενικης χρησεως"... Εχω και αλλες που δε θες να τις αναφερω :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω κολλήσει....

παίζω ενώ εχω δουλεια....

 

:lol::lol::lol:

 

Συμφωνω! (το επαθα κ εγω με το Xperia...:happy:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω κολλήσει....

παίζω ενώ εχω δουλεια....

 

 

Μην το γελατε καθολου! Και γω εχω φαει σκαλωμα με το παιχνιδι και δεν μπορω να κοιμηθω το βραδυ με τιποτα!

 

Επισης εβαλα spb shell v3.00 και κατι 6417 νομιζω απο το γνωστο μαγαζακι...Εχει πααρα πολυ ωραια γραφικα. Το ολο θεμα προσεγγιζει λιγο και θυμιζει κατι απο iPhone3G. Γρηγορο στην αποκριση, δουλευει σε landscape(με λιγη μετατοπιση widgets). Μια χαρα ειναι! Αλλα δεν ξερω κατα ποσον θα το κρατησω μιας και μου αρεσει αρκετα η απλη today screen...!

 

Διωρθωθηκαν και τα greeklish για να ειμαστε μεσα στα πλαισια!

Link to comment
Share on other sites

δες εδω

 

αν ψαξεις σε αυτο το site θα βρεις πρωτα το TF3D και μετα θελει install το TF3D as Panel installer! εχει και ενα fια το landscape! βεβαια υπαρχει το TF3Dκαι σε rom! αν και εχω δοκιμασει ενα σε rom... δεν θυμαμαι ποιο.... ειχα παρα παρα πολλα bugs! καπου πηρε το ματι μου το touch x topaz edition το οποιο πρεπει να ειναι το καλυτερο απο ολα! σε rom παλι ομως οχι σε panel! κανε ενα back up και δοκιμασε το! αν θες βεβαια!

 

ευχαριστω :cool:

 

ironWolf όντως ετσι οπως ειναι αναβοσβηνουνε τα λεντάκια αν έχεις καποιο μνμα η κάπια αναπάντητη αμα δεν το έχεις προσέξει η αμα λείπεις και το δείς μετά το κινητο!αλλα για μένα εινα άχρηστο αυτο γιατι αν δειτε απο την στιγμει που αρχιζουνε και αναβοσβηνουνε τα λεντάκια κρατάνε κανα 5λεπτο και μετα σταματάνε να αναβοσβήνουνε αν σε αυτο το διάστημα δεν το έχεις προσεξει νομιζεις δεν σε εχει παρει κανεις οποτε αναγκαστικα πας και ανοιγεις την οθονη για να εισαι σιγουρος...ειδικα για μενα οταν ειμαι σπιτι που το παρατάω οπουναναι και δεν το βλεπω...στην αρχη βασιζόμουνα στα Led αλλα μονο για φιγούρα ειναι για λιγα λεπτά !

 

ambasv και γώ φίλε τον πρώτο καιρο είχα λιωσει να φνταστείς ειχει πιαστει ο σβέρκος μου απο τις πολες ορες σκυμένος!! λολ.

Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων τα 5 λεπτά μπορούν να γίνουν μισή ώρα ή απεριόριστα (να αναβοσβήνουν τα LED μέχρι να διαβάσουμε το συμβάν που τα ενεργοποίησαν).

 

Ποιός παίζει Bubble Breaker όταν έχουμε το εθιστικό και πολύ πιο όμορφο Bejeweled 2;

Link to comment
Share on other sites

Ποιός παίζει Bubble Breaker όταν έχουμε το εθιστικό και πολύ πιο όμορφο Bejeweled 2;

 

Εγώ :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι απο μένα,

 

Ξέρω ότι θα ρωτήσω πράγματα που έχουν ήδη απαντηθεί αλλα σας γράφω απο το Πακιστάν όπου η ταχύτητά μου είναι χάλια και δε μπορώ να διαβάσω όλες τις σελίδες.

Δεκτή κάθε βοήθεια,δεκτά και τα παράπονα!

 

Λοιπόν έχω το Xperia κι εγώ εδώ και 2-3 μέρες,απο τα λίγα που διάβασα περασα το ΑΕΚmap και καποια panels.

Θέλω να ρωτήσω:

1.Κατέβασα το detinator 7 (με πολύ κόπο πάντα) το πέρασα στο Χ1 ομως δε βρίσκει δορυφόρους.Ισως φταίει και το Πακιστάν.Ένας φίλος εδώ που έχει κινητό με GPS δε βρίσκει ούτε αυτός μου είπε.

2.Το slideshow panel πως διαβάζει τις photo που έχω στην εξωτερική μνήμη?Γενικά δε δείχνει τίποτα.

3.Google maps μπορώ να κατεβάσω ή πρέπει να είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ πάντα?

4.Το No Data πού μπορώ να το βρώ free?

Αυτά για αρχή,κάποιο άλλο χρήσιμο πρόγραμμα αν έχετε να προτείνετε θα το εκτιμούσα.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά πατριώτες!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

1.Κατέβασα το detinator 7 (με πολύ κόπο πάντα) το πέρασα στο Χ1 ομως δε βρίσκει δορυφόρους.Ισως φταίει και το Πακιστάν.Ένας φίλος εδώ που έχει κινητό με GPS δε βρίσκει ούτε αυτός μου είπε.

2.Το slideshow panel πως διαβάζει τις photo που έχω στην εξωτερική μνήμη?Γενικά δε δείχνει τίποτα.

3.Google maps μπορώ να κατεβάσω ή πρέπει να είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ πάντα?

4.Το No Data πού μπορώ να το βρώ free?

 

1. Βάλε το GPS Test, άσε τη συσκευή σου σε ανοιχτό ουρανό να βρει τη θύρα αυτόματα και περίμενε μέχρι να κλειδώσει δορυφόρους (θα δεις την ένδειξη "GPS is running").

3. To google maps πρεπει να το κατεβάσεις αλλά και να είσαι στο internet για να κατεβάσει τους χάρτες εκεί που βρίσκεσαι.

4. Είναι free ούτως ή άλλως... No Data

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση,

 

Εχω το GPStest θα το δοκιμάσω.

Πέρασα το No Data και εκανα τα Enable->Toggle,τώρα δε μπορεί κατεβάσει μόνο του μέσω GPRS?Αυτό ήθελε μόνο?

 

Κάτι ακόμα,πέρασα σήμερα το growing panel αλλά μου βγάζει λευκή οθόνη.Τι μπορεί να φταίει?

Για το slideshow panel τίποτα?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X1
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...