Jump to content

Samsung SGH-U900 Soul


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά βρήκα αυτές τις οδηγίες για να αυξηθει η ενταση του ακουστικού αλλα δεν ξέρω αν λειτουργουν ή τι ρίσκο έχει

 

The low volume was really annoying me, but now I am perfectly happy. The U900 is an amazing phone, & after changing the max volume setting (below), the sound quality is incredible. Hope this helps :-)

 

Follow the steps below to increase your U900 speaker. My U900 have the latest software version, for other versions I have no idea whether it works. Update it at the nearest Samsung service centre.

 

- Type *#0002*28346#.

- It will bring up a menu.

- Load Params.

- Dump Params.

- Call Config.

- Press Back & it will bring up another longer menu.

- Key in 3 to bring up SPK Config Menu.

- Then key in 4 to bring up have-QTune (MP3) menu.

- Key in 1 to bring up SPK MP3 Vol. Menu.

- Key in 6 to change the max. Volume.

- Input 40 & press OK, it will change to 4.0db default max. Volume is 3db. I wouldn't recommend higher than 6.0db because the sound will distort, anything lower will be fine.

- Once done, press cancel to close the service menu & try to play a MP3 with max. Volume. This volume apply for your MP3 Ringtones & Message tones.

 

Note, If you restart your phone, your settings will be changed to default.

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 591
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα το μεσημέρι έδειξε στο Alter την επίσημη παρουσιασει του Soul από την Samsung, η οποία έγινε μέσα σε ένα βαγόνι του Τραμ!!
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

σε βαγονι?

λοιπον σημερα με ελαχιστη χρηση αλλα ανοιχτο απο χτες και ολη νυχτα εχει πεσει 1 γραμμη η μπαταρια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δεχεται αρχεια word?

το σημα του GPRS ειναι παλι συνεχεια ανοιχτο οπως και σε ολα τα σαμσουνγκ?

μπορουμε να το κανουμε να λειτουργει μονο οταν το χρειαζομαστε?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Για το Τ9 δεν το είχα προσέξει στο U600...Αλλά δεν γράφω με Τ9...Πάντως και στο F700 μου που κοίταξα μπορείς να προσθέσεις λέξεις στο Τ9,παρ'όλο που έχει και QWERTY!Πραγματικά περίεργο...Πάντως,απ'ότι είδα,όταν φτάνει σε ένα σημείο που δεν έχει λέξη από μόνο του,βγάζει ένα σηματάκι για να εισάγεις την καινούρια λέξη...Έτσι γίνεται και στα άλλα κινητά πx.SE?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

SAR παιδες..??? Να υποθεσω χαμηλο οπως μας συνηθιζει η sam ?:)

Και κατι αλλο. Αφης ειναι και το αλφαριθμητικο πληκτρολογιο εκτος απο το γυαλινο με τις συντομευσεις?.. Αποκρινεται καλα, ή σαν ...του Ε900 και του u600?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις video όταν σου κάνουν κλήση?Τους ήχους που θες για ξυπνητήρια,ήχους κλήσης κτλ πρέπει να τους αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιώτη τεμπελιάζεις!!!!!!!!!!!!!!! Ο saktzoxoiros μας έδωσε τόσες πληροφορίες! Κάντε κι οι υπόλοιποι καμιά δουλειά!!!:lol::lol:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι το ξερω πως τεμπελιαζω,παιδια τι να πω,το κινητο ειναι πολυ καλο,την μπαταρια δεν εχω τεσταρει ακομα.σε ολα τα αλλα απλα ειναι απαιχτοκαι ειδικα στα θεματα οπου φτιαχνουμε πλεον και δικα μας μεσα απο το μενου του κινητου.

επισης αν ενδιαφερεται κανεις μια ματια στην υπογραφη μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά βρήκα αυτές τις οδηγίες για να αυξηθει η ενταση του ακουστικού αλλα δεν ξέρω αν λειτουργουν ή τι ρίσκο έχει

 

Πράγματι υπάρχει αυτό το μενού, αλλα προσωπικά δε νομίζω πως χρειάζεται να πειράξω την ένταση...

 

τελικα δεχεται αρχεια word?

το σημα του GPRS ειναι παλι συνεχεια ανοιχτο οπως και σε ολα τα σαμσουνγκ?

μπορουμε να το κανουμε να λειτουργει μονο οταν το χρειαζομαστε?

 

Φώτη τελικά δεν δέχεται αρχεία word. Του έριξα ένα και μου έγραψε πως ο τύπος του αρχείου δεν υποστηρίζεται. Το "G" εμφανίζεται παντού όπως και στο U600, αλλα όταν βρίσκεσαι σε περιοχή με κάλυψη 3G, το "G" μετατρέπεται σε "3G". Σε αυτές τις περιοχές μπορείς να πραγματοποιείς και 3G κλήσεις

 

Πάντως,απ'ότι είδα,όταν φτάνει σε ένα σημείο που δεν έχει λέξη από μόνο του,βγάζει ένα σηματάκι για να εισάγεις την καινούρια λέξη..

 

Και εδώ το ίδιο γίνεται, Εισάγεις την λέξη αλλα δεν αποθηκευεται για την επόμενη φορά που θα θες να την χρησιμοποιήσεις. Στα ΝΟΚΙΑ αποθηκετεις ότι λέξεις θες, και στις βγαζει.

 

SAR παιδες..??? Να υποθεσω χαμηλο οπως μας συνηθιζει η sam ?:)

Και κατι αλλο. Αφης ειναι και το αλφαριθμητικο πληκτρολογιο εκτος απο το γυαλινο με τις συντομευσεις?.. Αποκρινεται καλα, ή σαν ...του Ε900 και του u600?:cry:

 

SAR = 0,7 W/kg (πηγή εδώ)

Αφής είναι μόνο το γυάλινο με τις συντομεύσεις. Τα υπόλοιπα είναι όλα πραγματικά κουμπιά. Η ευαισθησία είναι ρυθμιζόμενη σε 3 επίπεδα, καθώς και οι μικροδονήσεις που κάνει το κινητό μόλις αγγίξεις κάποια συντόμευση

 

Μπορείς να βάλεις video όταν σου κάνουν κλήση?Τους ήχους που θες για ξυπνητήρια,ήχους κλήσης κτλ πρέπει να τους αποθηκεύσει στην κάρτα μνήμης?

 

Βίντεο δε μπορείς να βάλεις. Μια φωτό βάζεις αλλα βγαίνει πολύ μικρή. Τους ήχους τους αποθηκευεις όπου θες

 

Ο saktzoxoiros μας έδωσε τόσες πληροφορίες!

 

Εγώ είμαι αυτός?????:lol::lol::lol::lol::lol:

 

επισης αν ενδιαφερεται κανεις μια ματια στην υπογραφη μου.

 

Καλά βρεΓιάννη ακόμη δε το πήρες το πουλάς??? Τόσο πολύ σου άρεσε???

 

 

ΟΥΦ!!!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

skatzoxoiros μας σκλαβώνεις!!Αλλά δεν εξέφρασα καλά μία απορία μου...Τον ήχο κλήσης όταν πας να τον ορίσεις τον αποθηκεύει-αντιγράφει στην μνήμη του τηλεφώνου ή τον βάζει απ'ευθείας από την κάρτα μνήμης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α! να και μερικές φωτό απο το U900.

Δυστυχώς δε μπορώ να βρω κάπου να τις ανεβάσω σε φούλ ανάλυση 5 Mpx, το imageshack τις κάνει αυτόματα resize σε 1600x1200 απο 2560x1920 που βγαζει το κινητό

 

http://img126.imageshack.us/img126/4014/021pt2.th.jpg

http://img231.imageshack.us/img231/4343/019et6.th.jpg

 

Αυριο και τοπία! :D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,μου αρεσε το κινητο εννοειται αυτο,ομως δεν αποχωριζομαι μαλλον προς το παρον το luna μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Α! να και μερικές φωτό απο το U900.

Δυστυχώς δε μπορώ να βρω κάπου να τις ανεβάσω σε φούλ ανάλυση 5 Mpx, το imageshack τις κάνει αυτόματα resize σε 1600x1200 απο 2560x1920 που βγαζει το κινητό

 

http://img126.imageshack.us/img126/4014/021pt2.th.jpg

http://img231.imageshack.us/img231/4343/019et6.th.jpg

 

Αυριο και τοπία! :D

Πούλησα το Ν82 που είχα πάρει πριν 1 μήνα μετά το G600 μου και τώρα πήρα το U900χθές) Στη φωτογραφία που με ενδιαφέρει δεν είναι Ν82 αλλά είναι πολύ καλό.Εχω 2 απορίες αν μπορείτε να βοηθήσετε. Οι φωτογραφίες κατεβαίνουν σε 2 ΜΒ (σε αντίθεση με τα 864 κβ του Ν82 και τα 740 kb του G600) τραβώντας το ίδιο θέμα. Οσο για το φλάς δεν είναι τόσο τραγικό να μημν έχει xenon γιατί παρατήρησα ότι στα κοντινά θέματα το led είναι καθαρό ενώ το xenon του Ν82 που είχα τος άσπριζε(γυάλιζε) τις κοντινές. Ούτως η άλλως μετα τα 2,5 μέτρα φλάς κινητού δεν κάνει τίποτα. Πάντως είμαι ενθουσιασμένος από την ποιότητά του και καμμία σχέση με τα τριξίματα του Ν82 δεν έχει.Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω τι χρησιμεύει το πλήκρο αλλαγή(κάτω από το πλήκτρο τερματισμού ( επ ευκαιρία το manual είναι απαράδεκτο)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε μήπως καμιά πληροφορία πότε θα το φέρουν τα καταστήματα vodaofone, wind κλπ? γιατί συγκεκριμένα στην Vodafone όποτε πηγαίνω μου λένε οτι δεν το ξέρουν καν!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχετε μήπως καμιά πληροφορία πότε θα το φέρουν τα καταστήματα vodaofone, wind κλπ? γιατί συγκεκριμένα στην Vodafone όποτε πηγαίνω μου λένε οτι δεν το ξέρουν καν!!!!!

Υπάρχει ετοιμοπαράδοτο σε κατάστημα vodafone στην Πάτρα (2610333077) πολύ ψαγμένοι τύποι και άριστη εξυπηρέτηση (η εξαίρεση του κανόνα για vodafone)

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone Λαμίας επίσης υπάρχει αλλά δεν το έχουν βγάλει για επίδειξη κι εγώ δεν αγοράζω κινητό αν δε δοκιμάσω έστω για λίγο το interface του... Και λήγει και η επιδότηση... :(

Μπορεί να μου πει κάποιος αν γίνεται να απενεργοποιήσεις το 3G; :)

Σήμα στην Κυψέλη κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone Λαμίας επίσης υπάρχει αλλά δεν το έχουν βγάλει για επίδειξη κι εγώ δεν αγοράζω κινητό αν δε δοκιμάσω έστω για λίγο το interface του... Και λήγει και η επιδότηση... :(

Μπορεί να μου πει κάποιος αν γίνεται να απενεργοποιήσεις το 3G; :)

 

θα σου αρεσει ειμαι σιγουρος,ναι απενεργοποιειται.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

paidia i timi ine 373 sto expansys kai 380 apo pixmania.... gamati timi pire enas filos kai as afisoun ta sapia... peri problimatos mia xara eggisii iparxei....

 

Αν το παρω απο expansys δηλαδη εχω κανονικα εγγυηση παιδες?? Και θα ισχυει κανονικα μετα η εγγυηση του αν του περασω ελληνικα π.χ. στο 9volto?..

Link to comment
Share on other sites

paidia i timi ine 373 sto expansys kai 380 apo pixmania.... gamati timi pire enas filos kai as afisoun ta sapia... peri problimatos mia xara eggisii iparxei....

 

H pixmania σου ζητάει να επιστρέψεις την συσκευή στην ίδια. Είμαι παθών και μάλιστα με επώνυμη συσκευή που υποτίθεται έχει πανευρωπαική εγγυηση! Δε την ξαναπατάω :mad:

 

Έχετε μήπως καμιά πληροφορία πότε θα το φέρουν τα καταστήματα vodaofone, wind κλπ? γιατί συγκεκριμένα στην Vodafone όποτε πηγαίνω μου λένε οτι δεν το ξέρουν καν!!!!!

 

Εγώ το παρήγγειλα το προηγούμενο Σάββατο σε κατάστημα Wind στην Κόρινθο και την Δευτερα το μεσημέρι την είχα στα χέρια μου. Μάλιστα είχα τρενάρει την επιδότησή μου περίπου ενάμιση μήνα χωρίς να την χάσω!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

paidia i timi ine 373 sto expansys kai 380 apo pixmania.... gamati timi pire enas filos kai as afisoun ta sapia... peri problimatos mia xara eggisii iparxei....
διαβασε την απαντηση του skatzoxoiros κι οχι μονο,αν το ψαξεις θα δεις οτι το μονο απλα υπερ της αγορας απο expansys η pixmania ειναι η τιμη και τιποτα παραπανω,εδω ρε υπαρχει προβλημα με κινητα απο multirama και πρεπει να το γυριζεις εκει αν σου βγαλει προβλημα διοτι στις αντιπροσωπειες δεν δεχοντε τιποτα.

 

H pixmania σου ζητάει να επιστρέψεις την συσκευή στην ίδια. Είμαι παθών και μάλιστα με επώνυμη συσκευή που υποτίθεται έχει πανευρωπαική εγγυηση! Δε την ξαναπατάω :mad:

κι οχι μονο εσυ φιλε μου,πολλοι την εχουν πατησει δυστυχως,και δεν καταλαβαιω το τι παιζεται στην ελλαδα,γιατι δηλαδη δεν δεχοντε συσκευες απο εξωτερικο,επειδη χανουν το πριμ τα ελληνικα καταστηματα?ππου τα τσεκουρωνουν 50 με 100 ευρω ακριβοτερα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τη Samsung σημερα τηλεφωνικος,τους ειπα τι γινετε τελικα με το θεμα του Ελληνικου Τ9,εχει η δεν εχει;

 

Η απαντηση τους μετα απο κανα 10 λεπτο αναμονης γιατι το εψαχναν στο τηλεφωνο δειγμα που ειχαν εκει,ειναι κατηγορηματικα οτι μπορει να αποθηκευση Ελληνικες λεξεις στο Τ9.

 

Τα παιδια που το εχουν στα χερια τους λοιπον ειναι ευκολο να το διαπιστωσουν αυτο;

 

Επισεις τελικα τι αναλυση βιντεο εχει η καμερα του;;

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

An den briskei tin leksi pou pas na grapseis sou bgazei mia epilogi pou leei ORTHOGRAFIAS kai apothykeyeis tin leksi pou thes i apo to sms patas epilogi -> methodos eisagwgis -> prostiki leksis kai apothykeueis tin leksi sou !!!

Oso gia tin Videocamera 320 X 240 leei .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U900 Soul

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...