Jump to content

Samsung SGH-D880 Dual SIM


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το bt τι γινεται εχει βγει κατι ωστε να ακουγονται και οι δυο γραμμες το ιδιο δυνατα?

εχει διαφορα και στην κληση απο το τηλ.

μετα βιας ακουγεται απο την sim 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 791
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλά που υπάρχει και το Internet :)

 

Για τα άλλα ξαναερωτώ..:O

1. Java παίρνει (μπορούμε να εγκαταστήσουμε παιχνίδια εφαρμογές) από PC με BT, microSD ή έστω καλώδιο

 

 

paraklisi pou bazw ta jar arxeia gia na ta egatastiso; giati ta vazo stin karta mnimis sto others kai mou leei den einai ipostirizomeno arxeio..ta bazo sto tilefono sto others kai mou leei to idio..pos ta egathistw auta ta .jar pou ta exo kanei dl apo net; tnx

 

simeiwteon to kinito einai apsogo xristika gia EKEINON pou exei anagi na douleuei dio noumera. Gia ekeinon pou to thelei gia fun ktl den exei noima na diathesei tosa xrimata gia auto to kinito otan mporei na parei kati kalitero me megaliteres dinatotites.

Meionektima tou oti den akougetai dinata otan baleis san ixo klisis mp3......

Με εκτίμηση,

Dr. Dionisis

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω 2 κινητα, προσωπικο και εταιρικο και θα ηθελα μερικες φορες να εχω κλειστο το 1 απο τα 2 , υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

 

αν μπορει καποιος ας μου απαντησει...

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω 2 κινητα, προσωπικο και εταιρικο και θα ηθελα μερικες φορες να εχω κλειστο το 1 απο τα 2 , υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

 

αν μπορει καποιος ας μου απαντησει...

ναι υπαρχει .Απλα επιλεγεις ανενργη την γραμμη που θες να σβησεις

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν και πώς μπαίνει το τελικό "ς" ? Επίσης, T9 έχει ή εγώ δεν μπορώ να το βρώ?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν και πώς μπαίνει το τελικό "ς" ? Επίσης, T9 έχει ή εγώ δεν μπορώ να το βρώ?

 

Εγώ που δοκίμασα να γράψω με μικρά δεν τα κατάφερα παρόλο που ήταν ενεργοποιημένα. Το Τ9 το βάζεις αν πατήσεις παρατεταμένα τον αστερίσκο.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ σήμερα! Πολύ παράξενο μου φαίνεται που πλέον έχω μόνο 1 κινητό! Ελπίζω να το συνηθίσω γρήγορα και να μην ψάχνω το 2ο :P

 

Τελικά η Samsung στην Θεσσαλονίκη που είναι για να το πάω για αναβάθμιση ?

Επίσης ένα G εικονιδιάκι που έχει στην οθόνη αναμονής τι είναι ? Πως φεύγει ?

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ σήμερα! Πολύ παράξενο μου φαίνεται που πλέον έχω μόνο 1 κινητό! Ελπίζω να το συνηθίσω γρήγορα και να μην ψάχνω το 2ο :P

 

Τελικά η Samsung στην Θεσσαλονίκη που είναι για να το πάω για αναβάθμιση ?

Επίσης ένα G εικονιδιάκι που έχει στην οθόνη αναμονής τι είναι ? Πως φεύγει ?

 

καλοριζικο!!

ρωτα στο

ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ SAMSUNG

που εχει service 801-11-64000

το G σημαινει οτι εχεις κατασταση δικτυου

GPRS(2,5G) oταν ειναι κοκκινο σημαινει

οτι εισαι στο internet.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Δλδ το σηματάκι G δεν γίνεται να μην εμφανίζεται ?

 

Ευτυχώς το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στα sms δεν το έχω αλλά έχω το άλλο πρόβλημα που έχει αναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες, ότι στην SIM 2 η ένταση του ακουστικού (και απο το τηλέφωνο αλλά και απο το bt handsfree) είναι αισθητά ποίο μικρή απο αυτήν της SIM 1. Περίεργο! Θα ρωτήσω για αυτό μήπως και κάποια αναβάθμιση το διορθώνει!

 

Μέχρι στιγμής η συμβίωση μας είναι πολύ καλή,άλλωστε πλέον δεν ζητάω και πολλά απο ένα κινητό,απλά να με εξυπηρετεί! Ο όγκος βέβαια είναι too much αλλά τι να κάνεις!

Καλύτερα 1 ογκώδες παρά 2 μικρά!

 

Για το ς παιδιά εγώ συμβιβάζομαι και με s! Μια χαρά είναι!

 

Σήμερα τοποθέτησα και την microSD που είχα στο 6120 classic και διαπύστωσα πως μου έχει βγάλει εικονίδιο στην οθόνη αναμονής! Λίγο περιττό αυτό!

 

Το χαρούμενο απρόβλεπτο που είχα είναι πως την μπαταρία την έβαλα χωρίς να της κάνω φόρτιση ( έτσι κάνω πάντα,προτιμώ να την αδειάζω τελείως πρώτα και μετά να κάνω μία καλή φόρτιση) και απο χτες το μεσημέρι είναι ακόμα με ένα κουτάκι! Να πω την αλήθεια δεν έχω μιλήσει αρκετά αλλά για 2 SIMS είναι καλά πιστεύω!

 

Α! Και για τους κακόπιστους,κάνω κλήσεις απο την μία κάρτα και στα καπάκια απο την άλλη sim ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ!!!!!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. μηπως μπορειτε να μου πειτε σε τι σημειο βρισκομαστε με το ΒΤ? ακομα υπαρχει το προβλημα με τη δευτερη γραμμη? Σε περιπτωση που αντι για το ΒΤ, χρησιμοποιουμε handsfree το προβλημα λυνεται? Α και κατι πιο ψαγμενο... :) Mηπως ξερει κανεις να μου πει --platijet??!- αν ειναι συμβατο με ΜΒ C180 audio 20? Να μπορει κανεις και να απανταει σε κλησεις οχι μονο να παιρνει! Στο site της μερσεντες αναφερει απο samsung μονο το SGH D900i, ευχαριστω πολυ!!
Link to comment
Share on other sites

μ'αρεσε αυτο το κινητο,διαβασα και μια πολυσελιδη παρουσιαση του σε ενα περιοδικο και τρελαθηκα περισσοτερο,επεσε και ι τιμη στα 265 ευρω απο οτι ειδα,τι αλλο χρειαζεται κανεις για να το αποκτησει???τιποτα!!επιτελους θα σταματησω την διαδικασια τοσων χρονων να κουβαλαω 2 κινητα μαζι μου..:)

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

μ'αρεσε αυτο το κινητο,διαβασα και μια πολυσελιδη παρουσιαση του σε ενα περιοδικο και τρελαθηκα περισσοτερο,επεσε και ι τιμη στα 265 ευρω απο οτι ειδα,τι αλλο χρειαζεται κανεις για να το αποκτησει???τιποτα!!επιτελους θα σταματησω την διαδικασια τοσων χρονων να κουβαλαω 2 κινητα μαζι μου..:)

 

εκ πειρας , θα βρεις την υγεια σου;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμο κινητό.

 

Όσοι το έχετε το ξέρεται ήδη. 229 το αγόρασα χθές.

 

Μόνο πρόβλημα η χαμηλή ένταση .

 

Κανέναν Link για games, ringtones, etc ?

 

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις αναλυτικές αναφορές που κάνανε.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χρήσιμο κινητό.

 

Όσοι το έχετε το ξέρεται ήδη. 229 το αγόρασα χθές.

 

Μόνο πρόβλημα η χαμηλή ένταση .

 

Κανέναν Link για games, ringtones, etc ?

 

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις αναλυτικές αναφορές που κάνανε.

 

229 απο που?

Yamaha Crypton R 2006

Fiat Stilo 1.2 2004

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα σταλθέντα μυνήματα πως αποθηκεύονται ?

 

πριν το στειλεις γραφει αποστολη και αποθηκευση

 

χαζομαρα παντος που δεν υπαρχει στις επιλογες να τα αποθηκευει....

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκεισ ρυ8μισεις???? ειναι hsdpa???

 

δεν καταλαβαινω τι εννοεις ;εχει μεσα ρυθμισεις για mms και απο τα τρια δικτυα αλλα δεν παιρνω mms ..

 

hspda δεν ξερω καν τι ειναι ..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω 2 κινητα, προσωπικο και εταιρικο και θα ηθελα μερικες φορες να εχω κλειστο το 1 απο τα 2 , υπαρχει αυτη η δυνατοτητα?

 

αν μπορει καποιος ας μου απαντησει...

 

ναι μπορεις να εχεις κλειστο οποιο θες

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

πριν το στειλεις γραφει αποστολη και αποθηκευση

 

χαζομαρα παντος που δεν υπαρχει στις επιλογες να τα αποθηκευει....

Ευχαριστώ! Όντως μεγάλη βλακεία! :wacko:

 

Και στα μυνήματα SOS καλό θα ήταν να μπορούσαμε να αλλάζαμε το default κείμενο που έχει!

 

Πάντως απο ένταση ήχου κλήσης είναι άστα να πάνε! Με το ζόρι ακούγεται μέσα στο σπίτι!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

το χειροτερο πραγμα του τηλεφωνου ειναι οτι δε μου διαβαζει και σταματαει στα πολλαπλα μηνυματα. αν ειναι 3-4 σμς στη σειρα απο τον ιδιο παραληπτη φυσικα, δειχνει μονο το πρωτο και διπλα σημανση με σπασμενο φακελακι για να ξερω οτι ειναι πολλαπλο.

 

αυτο ειναι το ΜΟΝΟ μειον της συσκευης για μενα

σε εολα τα αλλα με εχει βολεψει απιστευτα

:X
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το ΜΟΝΟ μειον της συσκευης για μενα

σε εολα τα αλλα με εχει βολεψει απιστευτα

Απο την SIM 2 δλδ ακούς καθαρά ? Όταν χτυπάει και αυτό το ακούς ? Επίσης και στα μυνήματα δεν αλλάζει ήχο! Έχει αρκετά μείον αλλά μεγάλη η χάρη των 2 SIM!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D880 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...