Jump to content

LG KF510


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως το κινητό για την τιμή του είναι σούπερ.

 

Μια ερώτηση. Έχει κανένας αναβάθμιση στο λειτουργικό του? Αν ναι ποιον usb driver κατεβάσατε, τον Greece ή τον European Common?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προσπάθησα τελικά να το κάνω αναβάθμιση αλλά τζίφος...

 

Κατέβασα τον ΚF510 Greece driver, βάζω το πρόγραμμα, μου αναγνωρίζει το τηλ, κατεβάζει το upgrade αρχείο αλλά μόλις πάει να ξεκινήσει η διαδικασία το τηλέφωνο κάνει shutdown και το πρόγραμμα σταματάει. Μου ζητάει να βάλω/βγάλω την μπαταρία και να ξαναπροσπαθήσω, αλλά όσες προσπάθειες και να έχω κάνει το τηλ κλείνει με το που ξεκινάει η διαδικασία του upgrade.

 

Μήπως κανένας μπορεί να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια με απογοητευσε το κινητο της Lg γιατι 3 φορες μεσα σε 2 μηνες εχω αλλαξει καλωδιοταινια...

Παμε γι'αλλα λοιπον..

Κριμα και ειναι ωραιο κινητο..

Ευτυχως ειναι στην εγγυηση γιατι θα το ειχα πεταξει τωρα..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά αφού το άλλαξα 2 φορές για πρόβλημα στην μουσική βιβλιοθήκη και έκανα και μια αναβάθμιση firmware στην αντιπροσωπεία, τελικά το έδωσα πίσω και πήρα άλλο κινητό άλλης μάρκας... σκέτη απογοήτευση γιατί όντως ήταν πολύ όμορφο κινητό αλλά με προβλήματα στο firmware.
http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Ωφειλω ομως να πω για το service της LG οτι ειναι ΑΨΟΓΟΤΑΤΟ....

Το κινητο πλεον μετα την 3η ζημια του μου το αντικαταστησαν με εντελως καινουργιο...

Πρεπει να πω ενα μεγαλο μπραβο στην εταιρια η οποια σαν service με εχει αφησει απολυτως ικανοποιημενο...

Φυσικα σημερα αγορα το Nokia N81 και εδωσα το Lg μου για ανταλλαγη εναντι 200 euro...

Ας ελπισουμε οτι θα βγει καλο....

Και παλι μπραβο στην LG.....

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

τελικά αξίζει? η οταν το πάρουμε πρέπει να το αλλάξουμε? ρε παιδιά πείτε είναι φοβερό κινητό, πήγα να το πάρω σήμερα αλλα φοβήθηκα με όσα ακούγονται εδώ
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

egw pou to pira prin 2 vdomades sa 2o kinito mia xara mou fainete.

den exw paratirisei kati kako, oute kollimata, oute provlimata.

se kokkino xrwma to pira kai einai poly wraio kai diaforetiko.

http://memimage.cardomain.com/member_images/4/web/700000-700999/700852_28.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στα μυνηματα μπορω να βαλω για ηχο οποιον θελω εγω ή πρεπει να επιλεξω καποιον απο τα προεγκατεστημενα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για πλοηγηση και για παιχνιδια τι γινεται με το ιδιαιτερο συστημα πανω κατω δεξια αριστερα?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα. Εχω το κινητό 1 μήνα περίπου μέχρι χτες κανέναν πρόβλημα. Το κινητό ξαφνικά δεν φορτίζει δοκίμασα σε διαφορετικές πρίζες αλλά δεν αναποκρίνεται όταν βάζω το βύσμα. Δεν έχω δοκιμάσει άλλο φορτιστή, επιπλέον ο δικός μου φαίνεται οκ με μια προσεχτική ματιά. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Για παιχνίδια ψάχνουμε γενικά να είναι διαστάσεων 240x320 ή μήπως πρέπει να βρω κάποια που φτιάχτηκαν αποκλειστικά για το συγκεκριμένο;

 

Δεν τα θέλω για 'μένα, για τη φουκαριάρα την κοπέλα μου τα θέλω! :lol: :baby: :this: :X :innocent: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

μολις σημερα το εκανε δωρο ο γαμπρος μου στην αδελφη μου, δεν το εχω δει ακομα.

Θα το δω και θα σας πω γνωμη και βεβαια εντυπωσεις της αδελφης μου αν και δεν ειναι απαιτητικος user (σε φαση να ειναι ομορφο, να παιρνεις τηλεφωνο, να στελνεις μηνυμα και να βαζεις τραγουδια για ringtone..)

 

τι καμερα εχει?

Link to comment
Share on other sites

για γυναικα (κυριως) και για μη απαιτητικο χρηστη το κινητο απλά τα σπαει.

Πολυ ομορφο, αισθηση πολυτελειας, τα led δινουν ενα ξεχωριστο τονο, ε και τις βασικες multimedia λειτουργιες της εχει.

Για την τιμη του ειναι κορυφαια προταση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα κι εγω για την γυναικα μου.Παρα πολυ καλο κινητο και με παρα πολυ καλες δυνατοτητες για τα χρηματα του.ενα μειονεκτημα ομως!!ο μηχανισμος του slide ειναι πολυ μετριος.εχει ασχημη αισθηση ιδιως στο ανεβασμα,με το χαρακτηριστικο χρςςς!! επισης στο ανεβασμα εχει λιγο τζογο.δεν ξερω αν με την χρηση στρωσει..κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το κινητό τρείς βδομάδες και έχω αρκετά προβλήματα!!!:mad: Τις περισσότερες φορές χάνει την εξωτερική μνήμη!!! Επίσης έχω πρόβλημα με το κουμπί στο πλάι για το mp3 player κολλαει και δεν ξεκινάει!! :mad: Τι λέτε να κάνω να το δώσω για service ή δεν θα γίνει τίποτα? :mad:

 

Έχω απογοητευθεί, κρίμα και είναι κινητό με ωραίο design!!!!:mad::(

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται για πρόβλημα software.

Αν γίνεται κάνε μία αναβάθμιση αλλιώς πήγαινε το να σου κάνουν.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω το κοκκινο. εχω 2 προβληματακια.

1

σε εγγραφη βιντεο στην μεγαλη αναλυση κ την καλυτερη ποιοτητα ,κανει κενα στον ηχο. το ιδιο -αν κ λιγοτερα κενα στην λιγοτερο καλι ποιοτητα

2

οταν ερχεται sms ποτε αναβουν τα λεντ σε σχηματακι κ ποτε αναβουν για μισο δευτερολεπτο κ σβηνουν

 

εχει κανεις αυτα??? καταφερε να τα διωρθωσει ??? κ αν ναι πως??

 

 

επισης με "χαμηλη μπαταρια "δεν επιτρεπει να στειλεις μηνυμα. ελεοσ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μπορεί να βοηθήσει κανείς για το software update.

 

Προσπαθώ να αναβαθμίσω ένα KF510 και δεν μπορώ με τπτ. Επικοινωνεί με το τηλ, βρίσκει το updated fw. το κατεβάζει και μόλις ξεκινάει το update (κάνει restart το τηλ) προσπαθεί να βρει τον usb driver αλλά το τηλ έχει μείνει κλειστό και κολλάμε εκεί...

 

Τα νευρά μου... Μπορεί μηπως να βοηθήσει κανένας...?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ρε παιδια, το εχω αγορασει εγω αυτο το κινητο και εχω παρατηρησει οτι οταν βγαζεις φωτο αλλα ειδικα οταν τραβας βιντεο εχει ενα blurry εφε (σαν να αφησουν ολα τα αντικειμενα αυρα πισω τους οταν τα τραβας βιντεο) το οποιο δεν φευγει με οποια ρυθμιση και να εχω κανει. Προφανως πρεπει να ειναι για να μειωνεται ο θορυβος στην εικονα αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο. Μπορουμε να κανουμε κατι γι'αυτο;;;; Στο manual δεν λεει απολυτως τιποτα σχετικο....
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια πηρα το τηλεφωνο,πολυ ωραιο αλλα τωρα που το ψαχνω του εβαλα μια καρτα μεσα απο ενα Νokia 5310 και δεν μου διαβαζει τιποτα!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια κάρτα μνήμης http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554745

ή καμιά sandisk.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.Μπορώ να βρω κάπου τους προκαθορισμένους ήχους κλήσης του κινητού για να τους στείλω σε ένα άλλο τηλέφωνο που θέλω γιατί όσο προσπάθησα μου φαίνονται κλειδωμένοι.

Ευχαριστώ.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...