Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε miogps, το Rye έχει windows CE 4.2

 

Ευχαριστώ.

kyrioi exo mia plhroforia anepibebeoth oti to igo8 den tha pezei se CE 4.2.

KAPOIOI APO SAS TOXETE BALI SE DEMO YPOTHETO.

DEN XERO APLA SAN PLHROFORIA TO KATAGRAFO.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σε όλους και Καλό Πάσχα.

 

Σαν νιάτο κι εγώ στο ΡΥΕ 3503 θα ήθελα κάποιος να με καθοδηγήσει για να βάλω Destinator (στην καρτούλα ίσως). Παίζει κανά PM μήπως; :rolleyes:

 

Σας ευχαριστώ. :D

 

φιλικά

 

agreekboy

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και Καλό Πάσχα.

 

Σαν νιάτο κι εγώ στο ΡΥΕ 3503 θα ήθελα κάποιος να με καθοδηγήσει για να βάλω Destinator (στην καρτούλα ίσως). Παίζει κανά PM μήπως; :rolleyes:

 

Σας ευχαριστώ. :D

 

φιλικά

 

agreekboy

 

Εν όψει εξόδου του Πασχα το τσιμπησα κι εγώ. Παρακαλώ τη βοήθεια σας. PM me please!!!! Τον τυπωμένο χαρτη που έχω λέω να τον κάνω προσανναμα για τον οβελία

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Φίλε panosvlass, δυστυχώς έχω δοκιμάσει με 4 χάρτες με τα σωστά γι'αυτούς forlinks. Συγκεκριμένα, τους 2007.q4.77,2007.q4.80 για PN, 2008.q1.95, 2008.q1.97 , αλλά τα ίδια......

 

Εγώ πάντος αυτό που είδα σήμερα είναι ότι όταν βρίσκομαι σε δρόμο που δεν τον έχει ο χάρτης, κάποιο στενό π.χ. και προσπαθώ από εκεί να του ορίσω σημείο για μετάβαση, τότε ψιλοτρελένεται, σε πάει στον σωστό προορισμό αλλά από λάθος δρόμο.

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΥΤΟ ΤΟ mail:)

 

NaviGreece 2008.02

 

Ο νέος χάρτης της CREATIVE IMAGE είναι γεγονός!!!.

 

Μετά από εξαντλητικές προσπάθειες αρκετών μηνών ετοιμάσαμε για τους χρήστες μας το update της χαρτογραφικής μας βάσης που πλέον καλύπτει τις ανάγκες και των πιο απαιτητικών χρηστών.

 

Δώσαμε ιδιαίτερο βάρος στην ποιοτική αναβάθμιση του χάρτη και προστέθηκαν πάρα πολλές πόλεις και πρωτεύουσες νομών με πλήρη κυκλοφορικά δεδομένα (*).

 

Η κάλυψη πλέον της Αττικής ξεπερνά το 97% ενώ στο επόμενο update θα αγγίξει το 100% ενώ καθημερινά ενημερώνονται οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις όλων οι Δήμων και Κοινοτήτων της Αττικής και της Θεσσαλονίκης.

 

 

 

Πιο συγκεκριμένα ο νέος χάρτης NaviGreece 2008.02 καλύπτει συνολικά:

 

1) 276.000 χλμ. πλοηγήσιμου οδικού δικτύου,

 

2) 565 Δήμους και Κοινότητες από τους οποίους 209 με πλήρη κυκλοφοριακά δεδομένα (*) (αρίθμηση, - μονοδρομήσεις – ονοματολογία),

 

3) Αναλυτική πλοήγηση σε 13.400 πόλεις, χωριά και οικισμούς,

 

4) Πάνω από 90.000 σημεία ενδιαφέροντος.

 

5) Πλήρη κάλυψη (>97%) για 27 νομούς της Ελλάδας και για όλα τα Ελληνικά νησιά,

 

6) Πάνω από 68% της συνολικής οδικής κάλυψης της Ελλάδας,

 

7) Γεωγραφική κάλυψη του 97,5% του πληθυσμού της.

 

8) Off road διαδρομές σε 17 νομούς.

 

 

 

Για να μάθετε περισσότερες λεπτομέρειες για το update του χάρτη πατήστε εδώ.

 

 

 

Ο χάρτης NaviGreece 2008.02 κυκλοφορεί ήδη για τα προγράμματα i-Drive Navigator, Sygic DRIVE Navigator και το σύστημα πλοήγησης i-Go.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρει κανείς ποιος στο καλό είναι ο μοναδικός κωδικός που ζητα το mapclub.gr για να κατεβάσω το χάρτη?κοίταξα το κουτι και δε βλέπω κάτι ούτε στα χαρτιά μέσα...βοηθήστε με σας παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω κι εγω με την σειρα μου .

εψαχνα ενα σχετικα φτηνο και "καλο" gps και τελικα αγορασα το Rye Traveler 3503 .

κι εγω με την σειρα μου θα ηθελα να μαθω τον τροπο με τον οποιο μπορω να δουλεψω το destinator7 στο gps αυτο .

 

δοκιμασα να ψαξω σε τορεντς , γα'ι'δουρια , ραπιντσαντορες και οτι και αν περνουσα στην SD , το αποτελεσμα ηταν το ιδιο .

στιγμιαια εμφανιση κερσορα/κλεψυδρας χωρις περαιτερω αντιδραση .

( ναι, ξερω οτι η εκδοση για pda ειναι διαφορετικη απο αυτην για pna).

παρακαλω οποιος μπορει ας μου στειλει ενα pm με οδηγιες και αρχεια ωστε να χαρω κι εγω το Rye μου παρεα με το destinator .

 

Σας ευχαριστω

Καλη Ανασταση

:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρει κανείς ποιος στο καλό είναι ο μοναδικός κωδικός που ζητα το mapclub.gr για να κατεβάσω το χάρτη?κοίταξα το κουτι και δε βλέπω κάτι ούτε στα χαρτιά μέσα...βοηθήστε με σας παρακαλώ

Εγω εκανα εγγραφη χωρις να γρψω τον μοναδικο κωδικο που ζηταει και παρ'ολα αυτα με αφησε και κατεβασα την ενημερωση ;)

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous sas..x8es phra to rye 3503 kai 8elw na to balo alo programa...alla na mhn exw problhmata...den xerw k pola gia auto 8elw ta fota sas...euxaristw....steilte mou tis odigies sas parakalw
Link to comment
Share on other sites

:D

Θα ήθελα να ευαχαριστήσω όλα το μέλη που βοήθησαν :thanks:

και να ευχηθώ σε όλους Καλό Πάσχα! :D

 

agreekboy

 

Καλημερα, πηρα χτες το GPS 3503 European Traveler..

Δεν μπορω ουτε καν να το ενεργοποιησω, και βλεπω εδω οτι πρεπει να ψαξω να βρω και χαρτες... HELP!!!!!

Ειναι το πρωτο Gps που αγοραζω και θελω να το δοκιμασω για τις διακοπες του Πασχα..

 

 

Χιλια ευχαριστω σε οποιον με βοηθησει και σε ολους ενα ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο το δοκίμασα με destinator 7 και σκίζει το μηχάνημα...αλλά δυο φορές μου έσβησε. Σκανάρω όλο το φόρουμ για να εντοπίσω πιθανό πρόβλημα...

PanosVlass thank you very much you're the best...

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να δώ τα POI στο χάρτη? Εχω κανονικά μέσα στο user data τον φάκελο favorites αλλά απο το μενού του dest δεν μπορώ να τα εντοπίσω.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο το δοκίμασα με destinator 7 και σκίζει το μηχάνημα...αλλά δυο φορές μου έσβησε. Σκανάρω όλο το φόρουμ για να εντοπίσω πιθανό πρόβλημα...

PanosVlass thank you very much you're the best...

Τώρα που το σκέφτομαι μου έσβησε όταν το έβαλα στη πρίζα του αυτοκινήτου... Να ανησυχώ;;;

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι μου έσβησε όταν το έβαλα στη πρίζα του αυτοκινήτου... Να ανησυχώ;;;

 

Καλησπέρα κι"απο μένα.....Ρέ παίδες πήρα προχτές ένα rye 3505....είχα το dest 6 και το πέρασα στην κάρτα αλλά κάποια ******* πρέπει να έκανα...ενώ το πρόγραμμα ανοίγει κανονικά δέν βρίσκει σήμα δορυφόρου παρότι το μηχάνημα έχει φουλ σήμα...Ο miogps μου έστειλε οδηγίες για το dest 7(και τον ευχαριστώ για την άμεση απάντηση είναι αρχηγός)και θα το δοκιμάσω τώρα.....Μήπως ξέρει κάποιος γιατί μπου το έκανε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολα τα μελη του forum. Σε ποιο καλο παιδακι θα πρεπει να απευθηνθω για να βρω τις οδηγιες εγκαταστασης του Dest 7 για αυτο το καταπληκτικο PNA που προσφατα απεκτησα???????????

 

Παρακαλω οποιος εχει καποιες πληροφοριες ας μου στειλει ενα pm.

Μερες γιορτινες που ειναι καντε μια καλη πραξη και βοηθηστε εναν newbie.

Ευχαριστω και καλες διαδρομες

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΩΡΙΑΝΟΙ!!!!!!

Χθες το δοκίμασα σε μακρινή διαδρομή. Μόλις το έβαλα στην πρίζα στο αμάξι μετά από 5 λεπτά έσβησε. Το πάτησα να ανοίξει και μετά από 2 λεπτά έσβηνε. Μάλλον επειδή το πάτησα πολλές φορές άναβε και έσβηνε μόνο του. Του έκανα μια πλήρη φόρτιση και ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ ΚΑΘΟΛΟΥ. Κατά τις 3 το βράδυ άρχισε να αναβοσβήνει μόνο του, και μου έσπασε τα νεύρα. Σήμερα δουλεύει κανονικά. Καθ' όλη τη διάρκεια των προσπαθειών πάτησα και το reset. Any ideas????? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη και αναγκαία. ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΩΡΙΑΝΟΙ!!!!!

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΑΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΤΣΩΒΟΛΟ ΑΥΡΙΟ;;;;;;;

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Xronia polla se olous :D

 

Loipon to rye mou gia mia akomh fora mou apodeixe oti axizei mexri k to teleuteo tou cent. Diadromh kava- ano poroia-kalithea dramas mpla mpla mpla mesa se vouna k dromous ths dekaetias tou 80 htan aristo.......

 

Se themata logismikou ,,,, akomh aporw giati exw akomh to igo .....oi xartes tou einai xalia.... to sygic k to dest nomizw oti exoun kontra se dromous sthn eparxia me nikhth auth th fora to sygic!!!!!

 

 

kata ta alla ola ok.........

 

k mia sumvouli. mh to vazete se vistak an mporeite parte ena card reader. mh to sundeete katholou sto pc..........

 

auta

Link to comment
Share on other sites

EGO THA SOU PROTEINO NA TO DOSEIS STO MEDILOANO POY TO BRISKEI SUPER...NA MAS PEI TI FTEEI

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αυριο θα το δοκιμάσω για άλλη μια φορά.

miogps επειδη είσαι πιο expert μπορει να φταιει το πρόγραμμα;;; Μήπως δεν το σηκώνει το μηχανάκι;;; Υπαρχει περίπτωση να φταιει ο φορτιστής;;;

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

eidikos den eimai.

pisteyo oti mporei na fteei h synarmologhsh, kapoia epafh.pare kapoiou filou to fortisth kai dokimase to.

exoyme pei den pernane ta kinezika poiotiko elegxo kai aytes oi dyslitourgies-astoxies ylikoy einai anamenomenes.

pantos bgazoyn polla apo ta kinezika oi megaloalysides.ta brhka sthn agglia ...ta 3.5saria 50-80 eyro.alla poios tolmaei na akoymphsei....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΙ ΟΙ ΓΙΩΡΓΗΔΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΩΡΓΙΕΣ ΓΙΑ ΧΤΕΣ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ GPS ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΣΤΑ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΑ ΜΕΡΗ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΑΡΕΑ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα.παιδια, μου επεσε το RYE και ραγισε η οθονη.δεν λειτουργει πλεον ως οθονη αφης.καμια συμβουλη?υπαρχει δυνατοτητα αντικαταστασης μονο της οθονης 'η αγοραζω καινουργιο?το ειχα 2 μερες μονο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...