Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τηλεφώνησε ένας από τους φίλους μου στην Creative Image, και ανέφερε το ομαδικό μας πρόβλημα. Θα το κοιτάξουνε είπαν....

Προτείνω συσπείρωση και ομάδικη κίνηση.

Δεν μπορεί τόσες συσκευές να χαλάνε σχεδόν ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τηλεφώνησε ένας από τους φίλους μου στην Creative Image, και ανέφερε το ομαδικό μας πρόβλημα. Θα το κοιτάξουνε είπαν....

Προτείνω συσπείρωση και ομάδικη κίνηση.

Δεν μπορεί τόσες συσκευές να χαλάνε σχεδόν ταυτόχρονα.

 

ε ναι ειναι μαλλον απιθανο ολες μαζι να χαλασαν...ως δια μαγειας

Link to comment
Share on other sites

μπορούν οι φίλοι που έχουν θέμα να επιβεβαιώσουν αν έχουν βάλει τον τελευταίο χάρτη (115)? Εγώ είχα πρόβλημα το Σάββατο έχοντας τον 115, δεν το έχω ξαναχρησιμοποιήσει για να δω αν θα ξαναγίνει...
Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω τον 115 αλλα το ιδιο κανει και με τα αλλα λογισμικα πλοηγησης πχ igo 8.το σαββατο ηταν οκ κυριακη το ανοιξα και γιοκ
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή πρωϊ ξεκίνησα για Δράμα , από τότε δεν έχω σήμα και με εξωτερική κεραία.

Dest7 , IGO8, Sygic όλα δεν βρίσκουν στίγμα.Τί συμβαίνει ρε παιδιά , μας την έφερε ο Κινέζος ?

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι εγώ έχω τον 114. Δεν έβαλα ποτέ τον 115. Δε νομίζω ότι είναι θέμα χάρτη. Σάββατο δούλευε....κυριακή απόγευμα που το δούλεψα τίποτα. Επίσης δοκίμασα Dest7 , IGO8, Sygic ανεπιτυχώς. Μα τί γίνεται? Πολύ μυστήριο μου φαίνεται!!!
Link to comment
Share on other sites

σε καποιο αλλο forum εγραψε ενας φιλος οτι υπαρχει γενικοτερο προβλημα μηπως ξερει κανεις κατι γι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες επιμένω ότι το σκηνικό είναι εξαιρετικά περίεργο. Δεν νοείται οι ίδιες συσκευές να παθαίνουν το ίδιο πράγμα την ίδια χρονική στιγμή. Στα παιδιά που μίλησαν η εταιρία τί είπε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα στο forum.

Το ίδιο πρόβλημα και σε μένα με τη διαφορά ότι εγώ ήμουν λίγο πιο τυχερός :happy:. Την Κυριακή το πρωί δούλευε. Το πρόβλημα το παρουσίασε Κυριακή μεσημέρι :(.

Δοκίμασα κι εγώ Dest7, Sygic χωρίς αποτέλεσμα.

GPS: RYE European Traveler 3505

Χάρτης: 115

Δορυφόροι: μέχρι τέσσερις (Δεν ξέρω αν επαρκούν για να δώσει στίγμα, δεν είχα παρατηρήσει πόσους έπιανε πριν, όταν δούλευε).

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θυμάμε ο Κοτσόβολος ζητούσε κάποιο ποσό για παράταση της εγγύησης άλλα δύο έτη.

Έχει κρατήσει κανένaς Backup?

 

Εγώ επέκταση εγγύησης δεν έκανα και ευτυχώς είμαι ακόμα εντος εγγύησης (24/6).

"Backup" ? Τι εννοείς; Από πού; Αν μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ επιμένω στο οτι ειναι πολυ περίεργο!

Εχω και garmin στο κινητο και δουλευει μια χαρα οπότε δεν ειναι πρόβλημα γενικότερο με τα GPS

μονο με το συγκεκριμενο μοντελο Θα το παω τη Τετάρτη μαλλον Κωτσοβολο απ'οπου το πήρα....

Link to comment
Share on other sites

θυμάται κανείς τί εγγύηση είχε η συσκευή? (Δεν είχα κάνει επέκταση). Η εγγύηση ισχύει εφόσον έχω απόδειξη αγοράς ή υπήρχε κάποιο άλλο έντυπο?Η εγγύηση δίνεται από την εταιρία πώλησης (electroworld=κωτσόβωλος)
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά που χρειάστηκε με την απόδειξη αγοράς πήγα και μου άλλαξαν το φορτιστή τελικά που είχε πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι καθαρά θέμα hardware, πιάνει δορυφόρους αλλά δεν παίρνει στίγμα... δοκίμασα και με τον 115 και με τον 114, απλά δεν παίρνει στίγμα. Δοκίμασα να γυρίσω και την ημερομηνία στον Απρίλιο και μετά στον Ιανουάριο, αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται....

 

Πρέπει να βρούμε μαιλ επικονωνίας της creative image και να στείλουμε μαζικά μαιλ... δεν μπορούμε να περιμένουμε και πολλά από Κωτσόβολο - έτσι και αλλιώς εγώ πρέπει να είμαι οριακά έξω από την εγγύηση...

 

edit: το site είναι http://www.rye.gr, βρείτε τη φόρμα επικοινωνίας και στείλτε μαιλ, μπας και μας δώσουν κάποια εξήγηση... εγώ έστειλα ήδη

Link to comment
Share on other sites

θυμάται κανείς τί εγγύηση είχε η συσκευή? (Δεν είχα κάνει επέκταση). Η εγγύηση ισχύει εφόσον έχω απόδειξη αγοράς ή υπήρχε κάποιο άλλο έντυπο?Η εγγύηση δίνεται από την εταιρία πώλησης (electroworld=κωτσόβωλος)

 

Η συσκευασία περιλαμβάνει το παρακάτω έντυπο το οποίο αναφέρει:

 

ΟΡΟΙ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ

1. Η εγγύηση αρχίζει από την ημερομηνία της αγοράς της συσκευής και διαρκεί για ένα έτος εκτος αν υπάρχει ειδική αναγραφή στη συσκευασία για κάτι διαφορετικό....

2. Παρακαλώ προσκομίστε την κάρτα εγγύησης σας και την απόδειξη/τιμολόγιο αγοράς όταν πρέπει να επισκευάσεται το προϊόν σας. Σε περίπτωση μη ύπαρξης απόδειξης-τιμολογίου αγοράς ή εγγύησης, ο εξουσιοδοτημένος υπάλληλος έχει το δικαίωμα να ακυρώση την εγγύηση.

3. ...

4. ...

5. Παρακαλούμε όπως φυλάξετε την κάρτα εγγύησης σε ασφαλές σημείο γιατί δεν θα σας χορηγηθεί νέα σε περίπτωση απώλειας.

 

ΚΑΡΤΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ

...

Αυτή η κάρτα εγγύησης έχει ισχύ μόνο με την παρουσίαση του τιμολογίου ή της απόδειξης αγοράς.

...

 

Στο συγκεκριμένο έντυπο υπάρχει αυτοκόλλητο με τον σειριακό αριθμό του προϊόντος. Οπότε αν δεν υπάρχουν αυτά δύσκολα σε βλέπω για εγγύηση :(.

Link to comment
Share on other sites

θυμάται κανείς τί εγγύηση είχε η συσκευή? (Δεν είχα κάνει επέκταση). Η εγγύηση ισχύει εφόσον έχω απόδειξη αγοράς ή υπήρχε κάποιο άλλο έντυπο?Η εγγύηση δίνεται από την εταιρία πώλησης (electroworld=κωτσόβωλος)

 

Η κάρτα εγγύησης λέει 1 χρόνο εγγύηση μαζί με απόδειξη αγοράς. Με τέτοιας κλίμακας hardware failure βέβαια δεν νομίζω να μας αφήσουν σήξυλους όσους έχουμε κλείσει ήδη χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βρούμε μαιλ επικονωνίας της creative image και να στείλουμε μαζικά μαιλ... δεν μπορούμε να περιμένουμε και πολλά από Κωτσόβολο - έτσι και αλλιώς εγώ πρέπει να είμαι οριακά έξω από την εγγύηση...

 

Creative Image

site : http://www.creativeimage.gr/

e-mail : Τεχνική υπηρεσία support@creativeimage.gr, tech@creativeimage.gr

 

Ποιος μπορεί να φτιάξει ένα "καλό" e-mail να το στείλουμε όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...