Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες χαίρετε και καλό μήνα!

Έχω το RYE 3503 (τι πρωτότυπο!) και αυτό το σαββατοκύριακο στις εκδρομές στα ορεινά Τρικάλων και Καρδίτσας σκεφτόμουν να το δοκιμάσω και με άλλο σύστημα πλοήγησης πέραν από το ενσωματωμένο (sygic drive). Υπάρχει(-ουν) κάποιος(-οιοι) πρόθυμος(-οι) να βοηθήσουν για εγκατάσταση Destinator 7; :rolleyes:

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

 

Κανεις;; :sorry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΔΙΕΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΝΕΟΣ ΧΑΡΤΗΣ ΤΗΣ CREATIVE IMAGE 02 2008,ΘΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΤΗΣ GI.SE ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΠΑΚΕΤΟ.

ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ...

 

 

Μήπως η διαίσθηση σου σου είπε και πότε περίπου να τον περιμένουμε;

 

:lol::lol:

 

ΥΓ: Χριστός Ανέστη και καλό μήνα με την ευκαιρία

Μύρων
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως γνωριζετε αν εχει βγει η τελικη εκδοση του destinator 7 για το rye 3503?

 

Μπορειτε να μου πειτε σε private message, το λινκ για το κατεβασω?

 

Σας ευχαριστω θερμα!

Link to comment
Share on other sites

Να τολμήσω να γίνω και εγώ για λίγο βάρος σε όποιον ευγενικό ανθρωπό μπορεί να με βοηθήσει!!!!:drool:

 

Θα ήθελα να δοκιμασω και εγω το dest7 και να ρωτήσω πώς μπορώ να κάνω την εγκατασταση το PDF Viewer της Foxit που αναφέρθηκε πιο πάνω

 

PM me PLEASE!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας πω ενα μεγάλο ευχαριστώ για τη βοήθεια με το gps!η απάντησή σας ήταν άμεση κ κατατοπιστικότατη! μπορώ να πω πως το μηχάνημα στην πρώτη δοκιμαστική του βόλτα δούλεψε πολύ καλύτερα με το dest7:p

thanx!!!!

 

ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΕΛΕΙΠΑ ΔΙΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟ SYGIC.....ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΝΗ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΚΟΛΟΜΗΝΥΜΑ....ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΛΥΣΗ; ΤΟ DEST ΑΨΟΓΟ.......ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ IGO 8 ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΜΝΜ.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Εχω οπως ολη μας εδω μεσα το rye 3503 και εχω τα εξης προβληματα? .:(

 

1.Το συνδεω με το usb και δεν μου το βρισκει το pc.ΓΙΑΤΙ? :wacko:

 

2.Κατεβασα τον τελευταιο χαρτη τις sigic κ θελω να το αναβαθμισω.Πως θα γινει?

 

3.Μπορειτε να με βοηθησετε στο να κανω εγκατασταση το dest7 στελνωντας μ τα απαραιτητα?

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

 

Εχω οπως ολη μας εδω μεσα το rye 3503 και εχω τα εξης προβληματα? .:(

 

1.Το συνδεω με το usb και δεν μου το βρισκει το pc.ΓΙΑΤΙ? :wacko:

 

2.Κατεβασα τον τελευταιο χαρτη τις sigic κ θελω να το αναβαθμισω.Πως θα γινει?

 

3.Μπορειτε να με βοηθησετε στο να κανω εγκατασταση το dest7 στελνωντας μ τα απαραιτητα?

 

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

1.Αν εχεις XP τοτε αν περασεις τους drivers πρωτα και το activesync θα το δει.Αν εισαι με vista τοτε ξεχνα το.Καντο καλυτερα με card reader.

 

2.Σε συνεχεια της προηγουμενης απαντησης βρες ενα pc με xp και αλλαξε τον.Λογικα απλη αντικατασταση του παλιου.Αλλα πραγματικα ποιος χρειαζεται το sygic!!!!!

 

3.pm.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.Αν εχεις XP τοτε αν περασεις τους drivers πρωτα και το activesync θα το δει.Αν εισαι με vista τοτε ξεχνα το.Καντο καλυτερα με card reader.

panosvlass ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ. :thanks:

Windows XP εχω και εκανα εγκατασταση το activesync αλλα δεν εχω κανει τους drivers.Οταν βαζω το δισκακι για να γινει η εγκατασταση μου κανει εξερευνηση το cd και βλεπω πολους φακελους μαζι.

Ανοιγω τον φακελο που λεει DRIVERS αλλα δεν βλεπω το setup για να το τρεξω.

Με card reader πως μπορω να το κανω? Πρεπει να δημιουργησω καποιον φακελο στη sd καρτα?

:D
Link to comment
Share on other sites

panosvlass ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ. :thanks:

Το activesync το εκανα εγκατασταση αλλα δεν εχω κανει τους drivers.Οταν βαζω το δισκακι για να γινει η εγκατασταση μου κανει εξερευνηση το cd και βλεπω πολους φακελους μαζι.

Ανοιγω τον φακελο που λεει DRIVERS αλλα δεν βλεπω το setup για να το τρεξω.

Με card reader πως μπορω να το κανω? Πρεπει να δημιουργησω καποιον φακελο στη sd καρτα?

 

Φίλε μου εγώ θα σου πρότεινα να μην μπλέξεις με το active sync, ιδίως αφού έχεις vista. Εμένα το sygic μου crashαρε συστηματικά όταν πήγαινα να σώσω favourites, οπότε δοκίμασα να το τρέξω από την sd: αντέγραψα από το cd της συσκευασίας το sygic folder στην κάρτα και μετά το ανοίξα απο εκεί, αγνοώντας την version που είναι εγκατεστημένη στην μνήμη της συσκευής.

 

Φαντάζομαι αν κάνιες το ίδιο, και κατεβάσεις τον νεο χάρτη και πας και τον αντικατστήσεις στο folder sygic που θα έχεις φτιάξει, το πρόγραμμα θα τον δει και θα μπορείς να τον επιλέξεις..... αλλά why bother????

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΕΛΕΙΠΑ ΔΙΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟ SYGIC.....ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΝΗ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΚΟΛΟΜΗΝΥΜΑ....ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΛΥΣΗ; ΤΟ DEST ΑΨΟΓΟ.......ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ IGO 8 ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΜΝΜ.....

 

παρε μια καρτα sd μεχρι 2 gb περνα μεσα ολα τα προγραμματα και σβηστα απο την ram θα βρεις οδηγειες στο forum ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!!!Κανε πρωτα backup οτι εχει η ram

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΔΙΕΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΝΕΟΣ ΧΑΡΤΗΣ ΤΗΣ CREATIVE IMAGE 02 2008,ΘΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΤΗΣ GI.SE ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΠΑΚΕΤΟ.

ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ...

 

Αν δεν κανω λαθος ειναι αυτος που μας εδωσε πριν λιγες μερες η creative image για το synicdrive , τουλαχιστον ετσι λεει μεσα στο site της

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι αυτα που γραφουνε . Τωρα τι να σου πω δεν ξερω κι'γω

 

 

NaviGreece 2008.02

 

Ο νέος χάρτης της CREATIVE IMAGE είναι γεγονός!!!.

 

Μετά από εξαντλητικές προσπάθειες αρκετών μηνών ετοιμάσαμε για τους χρήστες μας το update της χαρτογραφικής μας βάσης που πλέον καλύπτει τις ανάγκες και των πιο απαιτητικών χρηστών.

 

Δώσαμε ιδιαίτερο βάρος στην ποιοτική αναβάθμιση του χάρτη και προστέθηκαν πάρα πολλές πόλεις και πρωτεύουσες νομών με πλήρη κυκλοφορικά δεδομένα (*).

 

Η κάλυψη πλέον της Αττικής ξεπερνά το 97% ενώ στο επόμενο update θα αγγίξει το 100% ενώ καθημερινά ενημερώνονται οι κυκλοφοριακές ρυθμίσεις όλων οι Δήμων και Κοινοτήτων της Αττικής και της Θεσσαλονίκης.

 

 

 

Πιο συγκεκριμένα ο νέος χάρτης NaviGreece 2008.02 καλύπτει συνολικά:

 

1) 276.000 χλμ. πλοηγήσιμου οδικού δικτύου,

 

2) 565 Δήμους και Κοινότητες από τους οποίους 209 με πλήρη κυκλοφοριακά δεδομένα (*) (αρίθμηση, - μονοδρομήσεις – ονοματολογία),

 

3) Αναλυτική πλοήγηση σε 13.400 πόλεις, χωριά και οικισμούς,

 

4) Πάνω από 90.000 σημεία ενδιαφέροντος.

 

5) Πλήρη κάλυψη (>97%) για 27 νομούς της Ελλάδας και για όλα τα Ελληνικά νησιά,

 

6) Πάνω από 68% της συνολικής οδικής κάλυψης της Ελλάδας,

 

7) Γεωγραφική κάλυψη του 97,5% του πληθυσμού της.

 

8) Off road διαδρομές σε 17 νομούς.

 

 

 

Για να μάθετε περισσότερες λεπτομέρειες για το update του χάρτη πατήστε εδώ.

 

 

 

Ο χάρτης NaviGreece 2008.02 κυκλοφορεί ήδη για τα προγράμματα i-Drive Navigator, Sygic DRIVE Navigator και το σύστημα πλοήγησης i-Go

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΟ FORUM ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΥ 3503 ΚΑΙ ΘΑ ΜΕ ΕΝΔΙΕΦΕΡΕ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ DEST7 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ ΠΩΣ? ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Πήρα και εγώ εχθές το RYE 3503 και μπορώ να πω ότι είμαι κατευχαριστημένος!

Δεν ασχολήθηκα καθόλου με το Sygic Drive...Με το Dest. 7 δουλεύει άψογα. Δεν αγόρασα ακόμα καρτούλα sd γιατί τα 256mb nand flash είναι αρκετά πιστεύω.

 

Προβλήματα μέχρι τώρα (1,5 μέρα) ανύπαρκτα και ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

Καλώδιο mini usb δεν έχει αλλά χρησιμοποίησα από το card reader που έχω.

Βέβαια από τον υπολογιστή φορτίζει σε περίπου 3 ώρες.

 

Λοιπόν, το μόνο που χρειάζεται κανείς επιπλέον είναι ένα mini usb καλώδιο και το dest7.

 

Στα συν του, η λιτή και καλαίσθητη σχεδίαση, η ευκρινής οθόνη, η απλότητα στη λειτουργία και φυσικά η τιμή.

 

Στα πλην η έλλειψη φορτιστή σπιτιού και το άγνωστο της κατασκευάστριας εταιρείας (link κατασκευαστή http://www.olympiagr.com/productView.asp?Id=70)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πότε θα βγει νέος χάρτης για το destinator μετά το q1 2008 που έχει βγει ως τώρα?

 

Θα πάω διακοπές Χαλκιδική το καλοκαίρι και μέσα στα πόδια τις περιοχές τις έχει σαν χωριά με μόνο ένα δρόμο...Αυτά πότε θα αναβαθμιστούν?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το link ειναι http://www.rye.gr/

 

Ναι σύμφωνοι. Αλλά αυτός είναι ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα.

Εγώ έψαξα να βρω την πηγή...

Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous afto pou 8elw na sas pw einai pws sto destineitor7 exw to xarth geointelligence 2008.Q1 v.95 greece U....πως μπορω να βαλω χαρτες Ελλαδος αλλων εταιριων???(Εχω kai ton Navigreece της sygic drive) υπαρχουν συγκεκριμενες εκδόσεις που τρέχουν για Pna????

kai poios einai o pio prosfatos xartis gia to destineitor7 k to rye 3503 kanena url gia katebazma h k se pm xana euxaristo polu.... :O

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε προγραμμα βαζεις τους δικους του χαρτες.Μην μπερδευεσαι.

Εκτος απο καποιους που μπαινουν σε 2-3 προγραμματα.

Λοιπον στο destinator εχεις τον τελευταιο μην ανησυχεις οταν βγει καινουργιος θα το ακουσεις.(θα φωναζει ο miogps και θα τον ακουσουμε ολοι!!!)

 

Οσο για το igo περιμενω επιβεβαιωση απο τον miogps για το τι παιζει αν και δεν με πολυ ενδιαφερει να σου πω την αληθεια. Μια χαρα ειναι το dest.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, σήμερα προστέθηκα και εγώ στους κατόχους του ΡΥΕ 3503 και θα ήθελα όποιος μπορεί να με διαφωτήσει για το πώς εγκαθιστώ το Destinator καθώς επίσης και άν το μηχανάκι μου θα χρειαστεί κάποιες επιπλέον ρυθμίσεις με τους νέους χάρτες, ποιές είναι αυτές...??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για κάθε βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδια και απο εμενα αλλη μια φορα, εχω εγκαταστησει το ντεστινειτορ και ο χαρτης που εχει ειναι ο 2007.Q2.1132, υπαρχει και νεότερος?:thanks:
Link to comment
Share on other sites

kalhspera se olous sas...exw ena problhma k polla ????? katebasa auto ton xarth k 8elw na ton balw mesa sto destineitor7 pws to pernas? kai pou? :O:O k autos o xarths einai gia to destineitor 7 k to rye 3503???? euxaristw perimenw pm....:(
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΩΡΙΑΝΟΙ!!!!!!

Χθες το δοκίμασα σε μακρινή διαδρομή. Μόλις το έβαλα στην πρίζα στο αμάξι μετά από 5 λεπτά έσβησε. Το πάτησα να ανοίξει και μετά από 2 λεπτά έσβηνε. Μάλλον επειδή το πάτησα πολλές φορές άναβε και έσβηνε μόνο του. Του έκανα μια πλήρη φόρτιση και ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕ ΚΑΘΟΛΟΥ. Κατά τις 3 το βράδυ άρχισε να αναβοσβήνει μόνο του, και μου έσπασε τα νεύρα. Σήμερα δουλεύει κανονικά. Καθ' όλη τη διάρκεια των προσπαθειών πάτησα και το reset. Any ideas????? Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη και αναγκαία. ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΩΡΙΑΝΟΙ!!!!!

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΚΕΤΑΡΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΤΣΩΒΟΛΟ ΑΥΡΙΟ;;;;;;;

Λοιπόν... Τελικά είπα να επιστρέψω στο rye. τα μενου του Garmin ήταν λιγο για τα μπάζα...Αφού δοκίμασα δύο (!!!!) 3503 και μου αναβοσβήνανε το τρίτο δουλεύει καλά μεχρι τώρα...Ψυλιάζομαι όμως μήπως τα καίει ο φορτιστής της συσκευασίας.... Πρίν το βάλω λοιπόν για φόρτιση στο αυτοκίνητο και μου ξανασπάσουν τα νεύρα, θα ήθελα κάποιοι από τους παλιότερους που τους λειτουργεί απροβλημάτιστα να μου πούν τι χαρακτηριστικά γράφει ο φορτιστής αυτοκινήτου ειδικότερα στο output. Ευχαριστώ προκαταβολικά

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...