Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

miogps ευχαριστώ για όλα. Τελικά πηρα garmin. δεν είχε rye ετοιμοπαράδοτο. Εξ' άλλου για Ελλάδα το garmin είναι εφάμιλλο
Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος με το μηχανηματακι... και με την βοηθεια των παιδιων του forum εβαλα και το dest7 και ειναι super..... Παντα μιλαμε για τα λεφτα του. Με 119€ που το πηρα δεν νομιζω να ειχα αλλες επιλογες.....
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παίδες μένω Γιάννενα και θέλω να πώ(παρότι ακόμη δέν το έχω τεστάρει καλά) οτι το sygic για εθνικές οδούς και μεγάλους επαρχιακούς μου φαίνεται ισάξιο με το dest....Για μέσα στην πόλη βέβαια είναι για τον π............
Link to comment
Share on other sites

Η Sygic έβγαλε νέο χάρτη και λέει ότι είναι πολύ καλός. Για Αθήνα, φαντάζομαι ότι θα είναι καλός...για επαρχία??

Μπορεί να το τεστάρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Η Sygic έβγαλε νέο χάρτη και λέει ότι είναι πολύ καλός. Για Αθήνα, φαντάζομαι ότι θα είναι καλός...για επαρχία??

Μπορεί να το τεστάρει κανείς?

 

Ελπίζω να μπορέσω να το δοκιμάσω αύριο που θα απεργω :D

 

Θα επανέλθω την Παρασκευή!

Link to comment
Share on other sites

Η Sygic έβγαλε νέο χάρτη και λέει ότι είναι πολύ καλός. Για Αθήνα, φαντάζομαι ότι θα είναι καλός...για επαρχία??

Μπορεί να το τεστάρει κανείς?

 

Για Αθήνα δεν ξέρω αλλά για Λάρισα έχει τα χάλια του. Mάλλον χρησιμοποίησαν χάρτη της δεκαετίας του 80 γιατι κάποιες πεζοδρομήσεις βασικών δρόμων δεν τις έχει και σε οδηγή μέσα απο αυτούς (σωστό ;;;). Παντως και για επαρχιακό δίκτυο που επίσης δοκίμασα δεν λέει και πολλά (είναι φειδωλό :lol:). Δεν ξέρω τι αναβαθμισαν με τους νέους χάρτες (αυτούς πέρασα).

Destinator, μακράν το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

έχω πάρει το 4306, αλλα απ'ότι κατάλαβα εδω πρέπει να σας πω τον πόνο μου.. :)

αυτό το sygic drive, μπορεί να έχει ακόμα και τον πιο άθλιο και ξεχασμένο χωματόδρομο, αλλα σε σχεδίαση διαδρομής, και μονοδρομήσεις είναι για τα μπάζα! (τουλάχιστον στην Μεσσηνία).

 

όπως καταλάβατε λοιπόν πρέπει να βάλω και εγω το destinator, το οποίο έχω βρει, είναι για pna (έτσι λέει τουλάχιστον), το περνάω στην κάρτα 1GB το ανοίγω, αλλα το μόνο που κάνει είναι οτι ανοίγει για μισό δευτερόλεπτο η κλεψύδρα..

 

δέχομαι πολύ ευχαρίστως πμ!

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χαίρετε και καλό μήνα!

Έχω το RYE 3503 (τι πρωτότυπο!) και αυτό το σαββατοκύριακο στις εκδρομές στα ορεινά Τρικάλων και Καρδίτσας σκεφτόμουν να το δοκιμάσω και με άλλο σύστημα πλοήγησης πέραν από το ενσωματωμένο (sygic drive). Υπάρχει(-ουν) κάποιος(-οιοι) πρόθυμος(-οι) να βοηθήσουν για εγκατάσταση Destinator 7; :rolleyes:

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλο μηνα... εχω και εγω εδω και 2 μερες το μοντελο 4306 και θα ηθελα αν μπορει καποιος να βοηθησει με το destinator7 και την εγκατάστασή του... ευχαριστω προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω όλοι όσοι ζητάτε βοήθεια και ΡΜ να ενημερώνετε με νέο ποστ αν λύθηκε το θέμα σας (όπως ο makisg4 πιό πάνω) για να ξέρουμε και οι υπόλοιποι που να πρωτοστείλουμε βοήθεια!!!!
Link to comment
Share on other sites

paraklo poly voithia me to RYE 4305!!!!Etreksa to IGO 8 apo thn SD xoris provlhma(ektos apo to megethos ths othonhs).To Destinator(6 k 7)me tipota...Klassika gia 2 deftera h klepsydra........Ta etreksa apo to NANDFLASH kai apo thn SD.Ta idia

:(:(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

γεια κ από μένα! είμαι καινούριο μέλος κ προσπαθώ να βγάλω άκρη με το RYE 3503... αν κ γενικά είμαι ευχαριστημένη έχει κάποια μικρο κολληματάκια, για παράδειγμα χθες ενώ οι διαδρομές στο χάρτη ήταν σωστές, οι φωνητικές οδηγίες ήταν ακριβώς το ανάποδο (πχ σε δεξιά στροφή μου έλεγε στρίψτε αριστερά :blink:)- ευτυχώς ήξερα τη διαδρομή γιατί αλλιώς θα είχα πάρει κανέναν άμοιρο στο λαιμό μου...διάβαζα στο forum για ένα dest 7...αλλά είμαι πολύ άσχετη με το όλο θέμα...αν βάλω κάτι τέτοιο θα δουλεύει καλύτερα? και πως το βάζω?....thanx προκαταβολικά και sorry φαντάζομαι πως πολλοί έχουν ρωτήσει κάτι τέτοιο, αλλά είναι η πρώτη φορά που παίρνω gps...:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμενα παιδια. Μολις σημερα εγινα κατοχος ενος 3503. Μηπως μπορει καποιος να μου πει πως θα κανω τον χηρκινητη ενεργοποιηση του χαρτη στο site της http://www.mapclub.gr/ . Καπου ζηταει εναν μοναδικο κωδικο που ειναι οπως λεει στο (Βρίσκεται στην αυτοκόλλητη ετικέτα πίσω από το CD βοήθειας) αλλα δενβρισκω κατι. ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ειμαι κάτοχος του PNA RYE 4306. Θα μπορουσα να έχω τις οδηγιες για το πως μπορώ να περάσω αλλους χαρτες στο π.χ destinator 7, Igo, miomap.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας πω ενα μεγάλο ευχαριστώ για τη βοήθεια με το gps!η απάντησή σας ήταν άμεση κ κατατοπιστικότατη! μπορώ να πω πως το μηχάνημα στην πρώτη δοκιμαστική του βόλτα δούλεψε πολύ καλύτερα με το dest7:p

thanx!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΔΙΕΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΝΕΟΣ ΧΑΡΤΗΣ ΤΗΣ CREATIVE IMAGE 02 2008,ΘΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΤΗΣ GI.SE ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ ΠΑΚΕΤΟ.

ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα. Ειμαι κάτοχος του PNA RYE 4306. Θα μπορουσα να έχω τις οδηγιες για το πως μπορώ να περάσω αλλους χαρτες στο π.χ destinator 7, Igo, miomap. Άμα γίνεται στείλτε και σε μένα pm.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας πω ενα μεγάλο ευχαριστώ για τη βοήθεια με το gps!η απάντησή σας ήταν άμεση κ κατατοπιστικότατη!

Χιλια ευχαριστω στον Panosvlass για την πολυτιμη βοηθεια του.Δουλευει μια χαρα το Dest7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...