Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχαχα..εκανες και ριμα!!!

 

Πριν απο εσας για σας!!!!

 

 

@sapaco ναι ιδια διαδικασια.Οσο για το που ψαξε γιατι δεν ξερω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρήκα το IGO 8 με χάρτες Ευρώπης ,μου άρεσε η λειτουργία του αλλά το δικό μου RYE είναι το 4306 και έχει 4,3”οθονη και δεν μου την γεμίζει , οποίος θέλει να του στείλω με ΡΜ την διεύθυνση να το κατεβάσει . Δεν βρήκα τρόπο να το ρυθμίσω να γεμίζει την οθόνη αν κάποιος ξέρει ευπρόσδεκτη κάθε βοήθεια .
Link to comment
Share on other sites

Miogps, το έλυσες το πρόβλημα; Μήπως σκίζοντας την ζελατίνα της συσκευασίας, χάραξες το CD που ήταν μέσα;; :p

Για την απόκτησή του, γίνεται δεκτή πιστωτική, η μόνο αντικαταβολή;;:rolleyes:

Κάπου άκουσα ότι έχει κυκλοφορήσει και ένας νέος χάρτης για το iGO 8. Αυτόν (αν ισχύει η πληροφορία) από που μπορούμε να τον αγοράσουμε;; Μήπως κάνουν καμμία προσφορά;; (στους 2 ο ένας δώρο κλπ) :X

...Έχω και γενέθλια σήμερα! Δεν θα μου κάνει κανείς κανένα δωράκι;;;:lol:

«Διαφωνώ με ότι λες αλλά θα υπερασπιστώ το δικαίωμά σου να τα λες» (Βολτέρος) [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

file krhtike... na ta xiliaseis...

to doro tharthi otan mou to stili o lenin...............mh rothseis pios einai...pantos oxi o makariths...

ego shmera phga athina gia mia doulia me igo my way plus. mia xara kai se stena se perioxh pou den eixa xanpaei.

synisto mexri na teliosei to thema ths final tou igo8 na mh xrhsimopoieitai.

tha epaneltho otan exo nea.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την άμεση βοήθεια σας γιατί αν και σκαμπάζω από η/υ, στο gps ομολογώ πως δεν έπιασα το νόημα...

Αγόρασα μετά τα καλά σχόλια που διάβασα απ΄το Κωτσόβολο το gps αυτό,αγόρασα και πήρα και μια sd 1gb και κατέβασα το destinator 7.

Παρόλο αυτά ενώ το ενσωματωμένο πρόγραμμα του το sygic ανοίγει ,όταν διαλέγω για path το destinator απ το πλοηγό δε φορτώνει με τίποτα...

Κατέβασα και πέρασα στην sd όλο το φάκελο destinatorapps...

Παρακαλώ κάποιος να με διαφωτίσει τι κάνω για να δουλέψει το destinator?

 

Επίσης ρε παιδιά πήγα να δω αυτό το sygic και ενώ καταλάβαινα το μενού του είχε να βάλεις διευθύνσεις,πόλεις αγαπημένους προορισμούς κτλπ. ,

όταν πήγαινε να βρει χάρτη έβλεπα έναν ολόασπρο χάρτη με ένα + και ένα - πάνω δεξιά και αριστερά αντίστοιχα.

πως βλέπω τις οδούς μιας πόλης και το σημείο που είμαι...-το πιο απλό δηλαδή- δε το κατάλαβα...

Help please...

Link to comment
Share on other sites

Οταν δεν πιανει σημα gps το sygic δειχνει τον χάρτη ασπρόμαυρο.

Οταν πιάνει σημα γίνετε έγχρωμο και δείχνει τον χάρτη πλήρη.

Link to comment
Share on other sites

Για το Destinator έχεις κατεβάσει τη σωστή έκδοση? (για PNA και όχι για PDA)

Αν όχι πες το και θα λάβεις ΠΜ από μέλη εδώ με οδηγίες.

 

Χρόνια πολλά κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κατέβασα τη σωστή έκδοση και ευτυχώς έπαιξε κανονικότατα...

Παιδιά απίστευτο το δοκίμασα πρώτη φορά σήμερα το πρωί.

Το μόνο σπαστικό είναι πως μέχρι να μου βρει σήμα gps και να δει τη θέση που είμαι κάνει κανα 3-4λεπτο.Γιατί?

Πάντως του βαλα μια διεύθυνση να με πάει και το θεώρησα απίστευτο όταν μου μιλούσε και μου έλεγε θα στρίψεις αριστερά και μεά πάλι αριστερά...

Επίσης ρε παιδιά σόρι κιόλας αλλά αυτή η βεντούζα που έχει για το αμάξει πως σταθεροποιείται?

Θέλω να τη βάλω σε σταθερό σημείο και δε βρίσκς τρόπο..

Link to comment
Share on other sites

Τη βεντουζα τοποθετησε την κατω απο τον καθρεπτη στο κεντρο για να εχει ισκιο την ημερα και να φαινεται η οθονη καθαρα..για το αν αργει να βρει σημα, αυτο ειναι σχετικο, αλλοτε αργει αλλοτε οχι...παντως ειναι καλη παρεουλα αμα εισαι μονος στ αμαξι :)
όλα καλά και το μέλι...γλυκό.!.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μετά από τα τόσα καλά λόγια που διάβασα εδώ για το 3503 το αγόρασα.Μήπως θα μπορούσε να βοηθήσει κανείς μα destinator 7, χάρτη 2008 Q1 Ελλάδας, εξωτερικού αλλά και χάρτες off road Ανάβασης; Miogps, Panosvlass σας έχω στείλει pm. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά...

Ανοίγω το destinator στο rye και το πρόβλημα μου είναι ότι είμαι σε αναμονή σήματος gps συνέχεια...

Βρίσκει μόνο εάν πάω στις Ρυθμίσεις-Σήμα gps-μπω μέσα στις ρυθμίσεις και πατήσω οκ ( εκεί στην εικόνα με το πόσους δορυφόρους βρίσκει στο σήμα gps-.

Γνωρίζει κανείς γιατί δε το βρίσκει αυτόματα?

Δε θα έπρεπε να είναι έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα καθυστερει περίπου 1-2 λεπτά.

Πολλά παίζουν ρόλο.

Που βρίσκεσε. Αν ειναι ανοιχτός χώρος.

Καθώς και το οτι οι δορυφοροι κινουνται συνεχως.

Πρεπει το μηχανημα να βρει ποιοι απο όλους τους δορυφορους βρισκονται εκεινη την στιγμη πανω απο το κεφαλι μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

 

Το ιδιο προβλημα ενω στις ρυθμισεις βρισκει σημα

δεν βρισκει στην πλοηγηση και βγαζει μαυρη εικονα

και το σημα μηδενικο.Το εχω αφησει πανω απο μιση ωρα

Αγγελίες στο Buy & Sell μόνο !
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να την επανεκκινηση.

Κλεισιμο->ανοιγμα και κοιτα αν πιασει.

Αν δεν πιασει πας στις επιλογες του gps να κανεις αυτόματη ευρεση.

Link to comment
Share on other sites

όντως αν το αφήσω μισή ώρα κι εγώ είμαι σίγουρος ότι δε θα βρει σήμα...

ενώ μόλις πάω στις ρυθμίσεις του gps ενώ δεν αλλάζω καμιά ρύθμιση και πατάω απλά οκ στις ρυθμίσεις που έχει,μέσα σε μισό λεπτό έχει βρει 8 δορυφόρους...

Το θέμα είναι γιατί να μη το κάνει από μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

απλά να συμπληρώσω και εγώ οτι πήρα το 3503 χτες από Κοτσόβολο, έχω και το ντεστ7 στην sd και παίζει μια χαρά. Επίσης δοκίμασα φοτογραφίες, mp3, wav, mpg και mp4.... Τα mpg και οι φωτογραφίες αργούν να φορτώσουν, αλλά μικρές φωτό και mp4, mp3 έπαιξαν απροβλημάτιστα. Γενικά για τα λεφτά του είναι μια πολύ καλή πρόταση.

 

@bkan εγώ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα (να μην το ματιάσω), αλλά εγώ το πρωτοέτρεξα με το δικό του πρόγραμμα πλοήγησης, και βρήκε σχεδόν αμέσως δορυφόρους. Δεν κάνεις μια δοκιμή και εσύ να δεις αν εκεί έχεις διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Μήπως γνωρίζει καμείς εάν οι χάρτες Ευρώπης (destinator 7) για PNA είναι ίδιοι με αυτούς για PDA; Εάν τρέχουν δηλαδή κανονικά είτε τους βάλεις σε dest 7 για PNA είτε σε dest 7 για PDA. Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει με χάρτες ανατολικής και δυτικής ευρώπης έναν ταλάιπωρο συμφουρίτη που πεδεύεται με αυτά τα μηχανάκια του διαβόλου;:(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πρόβλημα εξακολουθεί να παραμένει και μόνο όταν πάω στις ρυθμίσεις κάνοντας απλά αποδοχή στις ρυθμίσεις του σήματος gps με com2 θύρα προεπιλεγμένη μου βρίσκει τους δορυφόρους και το σήμα..

Το δοκίμασα και με το sygic και μια από τα ίδια,δηλαδή δεν είναι ρπόβλημα του destinator απλά...

Και στο sygic δηλαδή μόνο όταν πάω στο δικό του μενού σήματος και έβαλα com2 από com σκέτο που είχε προεπιλογή,τότε μου βρήκε τους δορυφόρους και το σήμα..

Τι μπορεί να παίζει?

Πρόβλημα του gps? H απλά θέμα ρύθμισης?Πώς λύνετε αυτό το πράγμα?

Είναι σπαστικό κάθε φορά που το ανοίγω να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πρόβλημα εξακολουθεί να παραμένει και μόνο όταν πάω στις ρυθμίσεις κάνοντας απλά αποδοχή στις ρυθμίσεις του σήματος gps με com2 θύρα προεπιλεγμένη μου βρίσκει τους δορυφόρους και το σήμα..

Το δοκίμασα και με το sygic και μια από τα ίδια,δηλαδή δεν είναι ρπόβλημα του destinator απλά...

Και στο sygic δηλαδή μόνο όταν πάω στο δικό του μενού σήματος και έβαλα com2 από com σκέτο που είχε προεπιλογή,τότε μου βρήκε τους δορυφόρους και το σήμα..

Τι μπορεί να παίζει?

Πρόβλημα του gps? H απλά θέμα ρύθμισης?Πώς λύνετε αυτό το πράγμα?

Είναι σπαστικό κάθε φορά που το ανοίγω να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία...

 

Πριν κλείσεις τη συσκευή από το κουμπί βγαίνεις από το Destinator με έξοδο?

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Ναι 9 στις 10 βγαίνω με έξοδο...Δε νομίζω ότι είναι αυτό το πρόβλημα.

ίσως τις πρώτες φορές που δεν ήξερα τι παίζει να έβγαινα έτσι...

Αλλά τώρα γιατί να μη βρίσκει σήμα καθόλου΄?

Link to comment
Share on other sites

geia sas ki apo 'mena kainourios sthn aksiologh apo oti vlepo parea sas...katarxhn tha hthela na po oti eimai pantelos asxetos me gps....:O.....kai oti prin liges meres ekana thn kinhsh kai agorasa to rye traveler 4306 den mporo na exo apopsi gia to an einai kalo h oxi....alla apo oti eida pisteyo pos ta lefta tou ta aksizh....vlepontas sto forum ida na ginetai polhs "ntoros" gia to destinator.....etsi loipon eipa ki'ego na kano mia paraklisi an mporei kaneis na mou pei pos ginetai na to egatasthso ki'ego gia na to dokimaso(opos eipa eimai ASXETOS) tha tou eimoun efgnomon....apo pou mporo na to katevaso pos mporo na to peraso sto gps....ktl.....SYGNOMH....an egina kourastikos kai anameno me agonia kapoion na me diafothsh....EYXARISTO! PROKATAVOLIKA!
Link to comment
Share on other sites

@bkan82

 

Το προβλημα που λες το εχω αντιμετωπισει πολλες φορες.

Αλλα για μενα ηταν τυχαιο.Δηλαδη μια μερα μπορει να το ανοιξω και να πιασει σημα την αλλη να μην πιασει και να πρεπει να το κανω χειροκινητα μεσα απο τις ρυθμισεις του gps.

 

Προσπαθησα να καταλαβω αν υπαρχει κατι που να το προκαλει αυτο αλλα δεν καταφερα να βρω κατι.

Οταν ανοιγεις το gps και το dest που εισαι?

Εχω παρατηρησει οτι οταν δεν βλεπει απο την αρχη ουρανο το gps πρεπει να το κανω χειροκινητα αλλα αν το εχω στην βαση στο τζαμι η και χυμα στον δρομο περπατωντας θα ανοιξει και θα εχει σημα.Ισω αυτο που λεω παλι τυχαιο ειναι αλλα ειναι κατι το οποιο πλεον μου περναει απαρατηρητο οποτε ισως και ολα αυτα που σου λεω να ειναι @@ αλλα ετσι κουβεντα να γινεται γιατι ποτε δεν ξερεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

loipon.

osoi exete problhma me to lock ton doryforon dokimaste to exhs.

destinator. pame sta arxeia toy destinator briskoyme ena me to idio onoma(destinator) kai anoigontas to blepoyme ta settings.

bazoume port....2 kai baundrate ....4800 kao sto protokolo nanai nmea.

sth synexeia save.

an tipota dokimazoume thn baUNDRATE ME 9600.

PERIMENO APOTELESMATA

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το 3503 ειναι πολυ καλο μηχανημα και ο χαρτης του εχει τη δυνατοτητα μαζι με το ονομα του δρομου να βλεπουμε το νουμερο που ειμαστε καθε στιγμη.

Θα ηθελα και εγω αν γινεται οδηγιες για να εγκαταστησω το dest στο rye.

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως βρήκατε κάποιο άλλο παιχνίδι που να παίζει σε RYE? :)
webmind.gr - Κατασκευη Ιστοσελιδων, Ανάπτυξη Ιστοσελίδων, προωθηση ιστοσελιδας, Ανανεωση & δωρεαν συντηρηση Ιστοσελιδας, Συμβουλευτικές Υπηρεσίες & Τεχνική Υποστήριξη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...