Jump to content

RYE Traveler 3503 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

 

Πήρα το 3505 από τον Κωτσόβολο.

Το έβαλα πάνω να πάω στο εξοχικό μου (Δήλεσι) και μπορώ να πω με σιγουριά απογοητεύτηκα, αφού οι χάρτες δεν είχαν την ενημέρωση που περίμενα.:cry:!

 

Έλα μη κλαίς... ;)

 

και εγώ με το dest που έχει υποτίθεται 90κάτι % κάλυψη πήγαινα προς παραλία Αυλίδας (εξοχικό και εγώ) και ενώ μου έβγαλε την ονομασία του δρόμου (χωρίς αρίθμηση διότι δεν υπάρχει), δεν ξέρω που την είχε προσδιορίσει... μια και επέμενε να συνεχίσω στην Σχηματαρίου και εγώ δεν ξέρω για που. Όταν έστριψα σε μη κύριο δρόμο, έδειχνε απλώς ότι πήγαινα προφανώς σε χωράφια...

 

Κατ' εμέ μην τηλεφωνήσεις στην εταιρεία... η περιοχή Δηλεσίου / Αυλίδας / Πλάκας κλπ. είναι παντελώς αχαρτογράφητη, μη σου πω και αυθαίρετη. Τους δρόμους θα έχουν καταγράψει?

 

Anywayz........ καλές βόλτες.

To conquer others is power... To conquer yourself is to know the way...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά ξαναρωτάω: Μπορεί να μας πει καποιος κατοχος του RYE 3503 πως τα πάει απο μπαταρία το συγκεκριμένο μοντέλο (πχ ποσο κρατάει απο full φορτιση μέχρι να ξεφορτιστεί τελείως) και άν η μπαταρία μπορεί να αλλάξει;

Καλή η τιμή του αλλα αν μετα απο ένα χρόνο πχ τα χει φτύσει η μπαταρία και δεν μπορεί να αλλαχθεί στην τελική ακριβό βγαίνει...

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες το κράτησα οπότε δεν μπορώ να σου πω σε πόσες μέρες ξεφορτίζει, αλλά φόρτησε μέσα σε 1 ώρα μέσω usb - αφόρτηστο από το κουτί - το οποίο με εντυπωσίασε θα έλεγα. Τις 2 ημέρες που το χρησιμοποίησα στο αυτοκίνητο το είχα στην υποδοχή του αναπτήρα...

To conquer others is power... To conquer yourself is to know the way...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου δωσει κανεις το link για το destinator 7 για το RYE 3503 γιατι οτι εχω κατεβασει μεχρι τωρα απλα γυριζει η κλεψυθρα και δεν ανοιγει το προγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ: ΠΗΡΑ ΚΑΡΤΟΥΛΑ SD 1G ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕΣΑ ΤΟ DESTINATOR 7 ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΑ HTEC ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΨΟΓΑ. ΕΚΑΝΑ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΚΛΕΨΥΔΡΑ ΜΙΑ ΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ Ο ΠΛΟΗΓΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ (ΠΛΟΗΓΟΣ,ΜΟΥΣΙΚΗ,ΒΙΝΤΕΟ,ΒΙΒΛΙΟ,ΚΤΛ).

Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ DESTINATOR ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!!! ΔΙΕΓΡΑΨΑ ΤΟ SYGIC DRIVE ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΟΗΓΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟ DESTINATOR ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

ΜΕΤΕΦΕΡΑ ΤΟ DESTINATOR ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ SYGIC DRIVE ΑΦΗΝΟΝΤΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΧΩΡΟ ΣΤΟΝ ΠΛΟΗΓΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!ΕΝΩ ΤΟ SYGIC DRIVE ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΡΕΧΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ DESTINATOR Ή ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΛΑΘΟΣ???ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ο ΠΛΟΗΓΟΣ???

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ!!!

 

 

 

φιλε σου απαντησε κανεις¨αν μπορεις πες μου και εμενα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαναρωτάω: Μπορεί να μας πει καποιος κατοχος του RYE 3503 πως τα πάει απο μπαταρία το συγκεκριμένο μοντέλο (πχ ποσο κρατάει απο full φορτιση μέχρι να ξεφορτιστεί τελείως) και άν η μπαταρία μπορεί να αλλάξει;

Καλή η τιμή του αλλα αν μετα απο ένα χρόνο πχ τα χει φτύσει η μπαταρία και δεν μπορεί να αλλαχθεί στην τελική ακριβό βγαίνει...

 

Γενικά το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο και δεν με νοιάζει πόσο κρατάει η μπαταρία αφού έχω τον αντάπτορα. 2 φορές όμως που το χρησιμοποίησα με μπαταρία (φόρτιζα το κινητό) σε διαδρομές ~2 ωρών, η μπαταρία άντεξε με την οθόνη συνεχώς ανοικτή. Δεν ξέρω πόσο ακόμη θα πήγαινε όμως.

 

Το manual λέει ότι κρατάει 3.5 ώρες, αλλά δεν διευκρινίζει αν αυτό ισχύει με την οθόνη συνεχώς ανοικτή. Επίσης λέει ότι έχει μπαταρία λιθίου 1150 mAh. Δεν λέει και ούτε ξέρω αν μπορεί να αντικατασταθεί.

Link to comment
Share on other sites

φιλε σου απαντησε κανεις¨αν μπορεις πες μου και εμενα

sou apanthsan fteei h ekdosh poy sou edose o filos sou h opoia einai gia pda.

sou stelno se pm ayta poy xreiazesai.

kalh epityxia.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρ΄ όλα αυτά πήρα τηλέφωνο, στο κάτω κάτω ακόμα και αν δεν έχουν την περιοχή μου πρέπει κάποια στιγμή να την βάλουν.

Ευγενικότατοι οι τεχνικοί τους. Στην αρχή πήγαν να μου πούν ότι οι χάρτς είναι αρκετά καλοί αλλά δε μάσησα. Μετά από αρκετή ώρα που τους εξήγησα ότι οι χάρτες έχουν πολλά προβλήματα, με συνέδεσαν με τον υπεύθυνο του χαρτογραφικού τμήματος και έβγαλα λαυράκι. Από ότι μου είπε η εταιρία τους έχει αναλάβει το έργο του Κτηματολογίου και μέχρι το Πάσχα θα δούμε πράγματα και θάματα αφού ισχυρίζονται ότι θα διαθέτουν 100% κάλυψη (ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΗΣΗ) για ολόκληρη την Αττική.

Καλά εάν αυτό είναι αλήθεια θα γίνει σφαγή. Μέχρι τότε όμως desintator rules!!!

Έλα μη κλαίς... ;)

 

και εγώ με το dest που έχει υποτίθεται 90κάτι % κάλυψη πήγαινα προς παραλία Αυλίδας (εξοχικό και εγώ) και ενώ μου έβγαλε την ονομασία του δρόμου (χωρίς αρίθμηση διότι δεν υπάρχει), δεν ξέρω που την είχε προσδιορίσει... μια και επέμενε να συνεχίσω στην Σχηματαρίου και εγώ δεν ξέρω για που. Όταν έστριψα σε μη κύριο δρόμο, έδειχνε απλώς ότι πήγαινα προφανώς σε χωράφια...

 

Κατ' εμέ μην τηλεφωνήσεις στην εταιρεία... η περιοχή Δηλεσίου / Αυλίδας / Πλάκας κλπ. είναι παντελώς αχαρτογράφητη, μη σου πω και αυθαίρετη. Τους δρόμους θα έχουν καταγράψει?

 

Anywayz........ καλές βόλτες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Το παρέλαβα κι εγώ σήμερα το μηχανηματάκι. Φυσικά έλειπαν από το κουτί καλώδιο USB και ακουστικά, όπως στους περισσότερους απ'ό,τι διάβασα εδώ.

 

Edit: Ευχαριστώ πολύ όλους για την άμεση βοήθεια! :-)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά για όποιον χρησιμοποιεί OziExplorer με το RYE, ή παρόμοιο πρόγραμμα, έχω χάρτες διαφόρων πόλεων, σε μορφή jpg.

όποιος ενδιαφέρεται:

 

Παραθέτω τα links:

 

Αθήνα

Ηράκλειο

Κρήτη

Νότια Ελλάδα

Πάτρα

Πελλοπόνησος

Θεσσαλονίκη

Θεσσαλία

Βόλος

Βόρεια Ελλάδα

 

Καλές εξερευνήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

μετα απο πολυ ψαξιμο δεν καταφερα να βρω απο που και πως εγκαθιστω το dest 7 στο μηχανακι

αν μπορει καποιος να βοηθησει ενα ταλαιπωρο...:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

μετα απο πολυ ψαξιμο δεν καταφερα να βρω απο που και πως εγκαθιστω το dest 7 στο μηχανακι

αν μπορει καποιος να βοηθησει ενα ταλαιπωρο...:cry::cry::cry:

 

Τι ενοεις ? εχεις το προγραμμα και δεν μπορεις να το εγκαταστησεις η δεν το εχεις καθολου ? Αν το εχεις πες μου αν θες αν εχεις memory stick

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera.... i kalhmera....Molis epestrepsa apo ena akomh taxidaki. Kavala-saloniki-veria-naousa-katerini-Kati koutsoxwria pou mou aresan ta onomata tous- kai telos pali kavala. Se olh th diadromh epeza metaxu tou Dest 7 k twn sygic k igo 8 opws panta. Loipon.... Epigontos thelw ananeomenous xartes. Gia mia akomh fora nomizw oti to dest einai kalutero apo ta alla duo alla oi xartes theloun douleia. (parepiptontos diavasa gia ena kenourgio k tha to ithela k egw). Kata ta alla.... Mallon afou h filh evh allaxe montelo mou efyge k emena h gkantemia!!!! De xanakounithike h ventouza apo to parmpriz paroti se kathe xwrio xwrioudaki pollh pou ekana stash thn xekolousa gia ta adiakrita mati....vraaaaaaaaaaaaxos auth.

 

Twra oson afora ta provlhmata pou diavasa oti exoun antimetwpisoi oi filoi mou kanoun megalh entuposh. Egw oti kanw to kanw me ta win xp sto laptop mou pou exei card reader k den exw kanena provlhma. De dokimasa k oute prokite na dokimasw na kanw kamia allagh panw sto mhxanhma k sto sygic, akomh k thn ananeomenh ekdosh tha thn perasw sthn sd mou thn opoia thn exw k vale vgale me thn psufiakh......

 

K kati teleutaio, glitwsa k kana 2 3 klhseis apo mploka twn stroumf logo dest, opote katalhgw mallon se auto.....An omws exei kaneis na protinei kati kalutero gia ellada isos to papago.... tha to ektimousa..........

Link to comment
Share on other sites

Kalimera, exw ki egw to DEST 7 sto rye mou, 8a i8ela na rwtisw omws, den exei simeia endiaferontos, opws benzinadika, estiatoria, hotels ktl? toulaxiston sti larisa pou menw den exei, kai se mia eleu8eri ploigisi se meri tis a8inas pou eixa episkeu8ei xrisimopoiontas to sygic pou moubgaze simeia endiaferontos, to dest den eixe tipota.kanw kati la8os?
Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε το παρακάτω θέμα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=171237

 

ή πήγαινε απ' ευθείας στο site

 

http://http://gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?t=233

 

και κατέβασέ τα

 

αποθήκευση στα favourites

 

υπάρχουν οι αντίστοιχες οδηγίες για το που περνάς τα αρχεία .dat και .bmp, καθώς και τα voice .wav αρχεία

To conquer others is power... To conquer yourself is to know the way...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Αγόρασα και εγώ το εν λόγω gadgetακι και χάρη στη βοήθεια των φίλων στο forun εγκατέστησα τον dest7 και δουλεύει καλά.

Θα ήθελα ακόμα την βοήθεια των πρόθυμων συμφορουμιτών για τα εξής:

 

1.Υπάρχει κάποιο manual για τον dest7 και που;

2.Επειδή τρώγοντας ερχεται η όρεξη, τι άλλα προγράμματα

πλοήγησης (papago,Igo κ.λ.π) σηκώνει το μηχάνημα και που

τα βρίσκουμε;

Ας στείλει όποιος θέλει PM

και

3.Στον dest7 στην επιλογή Διαδρομή→Αποφυγή δρόμων η επιλογή

Αττική Οδός είναι λανθασμένη καθώς απενεργοποιεί την

διαδρομή με φέρυ. Ξέρει κανείς κάτι γι' αυτό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε το παρακάτω θέμα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=171237

 

ή πήγαινε απ' ευθείας στο site

 

http://http://gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?t=233

 

και κατέβασέ τα

 

αποθήκευση στα favourites

 

υπάρχουν οι αντίστοιχες οδηγίες για το που περνάς τα αρχεία .dat και .bmp, καθώς και τα voice .wav αρχεία

 

Euxaristw poly, 8a to dokimasw to bradaki!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

μετα απο πολυ ψαξιμο δεν καταφερα να βρω απο που και πως εγκαθιστω το dest 7 στο μηχανακι

αν μπορει καποιος να βοηθησει ενα ταλαιπωρο...:cry::cry::cry:

 

Καλησπέρα και μένα.

 

Και το πήρα το μηχανάκι περίπου μία εβδομάδα σχεδόν. Το έχω δοκιμάσει με μηχανή (δρομολόγηση + ακουστικά και κράνος) και ήταν μια χαρά.

 

Ήθελα να δοκιμάσω και το Destinator και εγώ. Το έχω μεταφέρει σε κενή SD (Μέσω του activesync) αλλά όταν επιλέγω το πρόγραμμα για πλοήγηση, εμφανίζει την κλεψύδρα για 1" και μετά τίποτα, σύμπτωμα ότι δεν τρέχει (ή δεν αναγνωρήζει) το πρόγραμμα.

 

Στο root του device στο \StorageCard έχω τα παρακάτω:

Destinator (folder) -> Destinator.exe <- αυτό επιλέγω

SlidePlayer (folder)

SetupDll.dll (file)

 

Καμμιά ιδέα?

 

ευχαριστώ.

 

Edit:Τελικά έπαιξε μετά από βοήθεια μελών του φόρουμ. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε το παρακάτω θέμα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=171237

 

ή πήγαινε απ' ευθείας στο site

 

http://http://gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?t=233

 

και κατέβασέ τα

 

αποθήκευση στα favourites

 

υπάρχουν οι αντίστοιχες οδηγίες για το που περνάς τα αρχεία .dat και .bmp, καθώς και τα voice .wav αρχεία

 

Telika kala ola auta ta extras apo ellines xristes, alla gia ti Larisa den exei kai tipota idietairo. Eixa sto myalo mou basika auta pou exei apo mono tou to dest7 pou aforoun oli tin Ellada, ta opoia stin ekdosi gia pna dystyxws apousiazoun

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Πήρα το 3505 από τον Κωτσόβολο.

 

Για τα λεφτά του νομίζω ότι είναι κελεπούρι αφού 3,5 με Bluetooth και τέτοια ποιότητα κατασκευής δεν βρίσκεις πουθενά.

 

Το έβαλα πάνω να πάω στο εξοχικό μου (Δήλεσι) και μπορώ να πω με σιγουριά απογοητεύτηκα, αφού οι χάρτες δεν είχαν την ενημέρωση που περίμενα.:cry:

 

Θα πάρω τηλέφωνο σήμερα να ρωτήσω τι γίνεται αφού η συγκεκριμένη εταιρία ισχυρίζεται ότι διαθέτει πολύ καλούς χάρτες.

 

Σα λογισμικό το Sygic μου άρεσε αλλά λέω να δοκιμάσω και κάτι άλλο.

 

Please help!!

 

Φίλε μια ερώτηση .Ξέρεις αν το δικό σου μπορεί να παρει DESTINATOR όπως τα RYE 3503

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

τωρα λενε

Αρχικό μήνυμα απο zeppelin Εμφάνιση μηνυμάτων

Τη Δευτέρα το βράδυ θα είναι διαθέσιμα τα forlinks..

ποια δευτερα ποια δευτερα??? εχουμε,,, καθαρη δευτερα,,, μεγαλη δευτερα ,,, αντε και δευτερα παρουσια????

αντε πλακα κανω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...