Jump to content

Τι θεωρείτε «μαγκιά» για σας στη ζωή;


kostakis_7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό μόνο ένας καρα-εγωίσταρος θα το έλεγε που δε δίνει ποτέ σε κανένα κι αν δίνει τον κοιτάει με μισό μάτι.

Εξάλλου μην κολλάτε μόνο στα χρήματα. Υπάρχουν κ πολλά άλλα που μπορείς να δώσεις όπως χρόνο. Δλδ θα σου ζητήσει κάποιος να τον βοηθήσεις να βάψει το σπίτι του κ θα πας γιατί είναι φίλος σου. Θα πρέπει να του ζητήσεις χρήματα για το χρόνο που σπατάλησες ή αν χρειάζεσαι εσύ τη βοήθειά του θα του πεις: "Θυμάσαι τότε που σε είχα βοηθήσει τώρα πρέπει να έρθεις κι εσύ";

Ήμαρτον ρε παιδιά. Αυτά έχει καταφέρει η σημερινή υλική-υλιστική εποχή-κοινωνία μας. Όποιος είναι μάγκας καταλαβαίνει τη διαφορά!

 

Μάλλον δεν κατάλαβες λέξη απ'όσα διάβασες.

1)Δεν είπα να ζητάς χρήματα από τους φίλους σου για τη βοήθεια ή για το χρόνο σου (συγκεκριμένα είπα πως τα πράγματα στις ανθρώπινες σχέσεις δε λειτουργούν "σου δίνω 2 ώρες, δώσε μου 2 ώρες")

 

2)Δεν πρέπει να φτάσεις στο σημείο να του πεις "Θυμάσαι τότε που σε είχα βοηθήσει, τώρα πρέπει να έρθεις και εσύ". Αν ο φίλος σου είναι πραγματικός φίλος και νοιάζεται για σένα όσο και εσύ για εκείνον, θα έρθει από μόνος τουμε την ίδια χαρά που πήγες και εσύ σε εκείνον. Αυτό ακριβώς εννοούσα όταν έλεγα ότι άμα φτάσεις στο σημείο να πρέπει να ζητήσεις το έχεις χάσει το παιχνίδι.

 

Όσο για το καρα-εγωίσταρος, σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ελπίζω εσύ να είσαι πονόψυχος και καλόβολος άνθρωπος και να βοηθάς όσο μπορείς τους γύρω σου χωρίς να ζητάς ποτέ τίποτα. Ούτε καν το σεβασμό τους. Ελπίζω βέβαια, να μη βρεθείς ποτέ στη φάση να αναρωτιέσαι που στο καλό πάνε όσα κάνεις και γιατί είναι τόο γαϊδούρια μερικοί άνθρωποι (και φυσικά, ΟΧΙ όλοι) γιατί τότε, δε νομίζω να έχεις την όρεξη, την διαύγεια και την ηρεμία να τα ρίξεις όλα στην υλική-υλιστική εποχή-κοινωνία μας, της οποίας αποτελείς και εσύ μέλος.

 

Όσο για το "όποιος είναι μάγκας, καταλαβαίνει τη διαφορά", μου αρκεί που εξέφρασες την άποψή σου. Δε νομίζω πως χρειάζεται σχολιασμό.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό μόνο ένας καρα-εγωίσταρος θα το έλεγε που δε δίνει ποτέ σε κανένα κι αν δίνει τον κοιτάει με μισό μάτι.

Εξάλλου μην κολλάτε μόνο στα χρήματα. Υπάρχουν κ πολλά άλλα που μπορείς να δώσεις όπως χρόνο. Δλδ θα σου ζητήσει κάποιος να τον βοηθήσεις να βάψει το σπίτι του κ θα πας γιατί είναι φίλος σου. Θα πρέπει να του ζητήσεις χρήματα για το χρόνο που σπατάλησες ή αν χρειάζεσαι εσύ τη βοήθειά του θα του πεις: "Θυμάσαι τότε που σε είχα βοηθήσει τώρα πρέπει να έρθεις κι εσύ";

Ήμαρτον ρε παιδιά. Αυτά έχει καταφέρει η σημερινή υλική-υλιστική εποχή-κοινωνία μας. Όποιος είναι μάγκας καταλαβαίνει τη διαφορά!

Όχι φυσικά! Δεν είπαμε να φτάσουμε να γίνουμε τσιγκούνηδες και να ζητάμε αντάλλαγμα για τα πάντα. Αλίμοινο. Είπαμε να δίνουμε ΚΑΙ να παίρνουμε κρατώντας τις ισορροπίες, πράγμα που απέχει κατά πολύ από το να ΔΙΝΕΙΣ ΜΟΝΟ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά! Δεν είπαμε να φτάσουμε να γίνουμε τσιγκούνηδες και να ζητάμε αντάλλαγμα για τα πάντα. Αλίμοινο. Είπαμε να δίνουμε ΚΑΙ να παίρνουμε κρατώντας τις ισορροπίες, πράγμα που απέχει κατά πολύ από το να ΔΙΝΕΙΣ ΜΟΝΟ.

 

Ή από το παίρνεις μόνο...Η ισορροπία νομίζω είναι η λέξη κλειδί πάντα..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Ανέφερα μόνο το "δίνεις μόνο" επειδή ήταν το παράδειγμα που ξεκίνησε τη συζήτηση.

 

Γεικά, η ισορροπία είναι η λέξη κλείδι ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Δεν ξέρω αν είναι η μαγκιά της ζωής (δε μου αρέσει γενικά αυτή η λέξη, μου βγάζει κάποιου είδους υπεροψία) το να κρατάει κάποιος τις ισορροπίες, αλλά είναι ένας από τους κύριους λόγους για να εκτιμήσω θετικά κάποιο άτομο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται. Ανέφερα μόνο το "δίνεις μόνο" επειδή ήταν το παράδειγμα που ξεκίνησε τη συζήτηση.

 

Γεικά, η ισορροπία είναι η λέξη κλείδι ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Δεν ξέρω αν είναι η μαγκιά της ζωής (δε μου αρέσει γενικά αυτή η λέξη, μου βγάζει κάποιου είδους υπεροψία) το να κρατάει κάποιος τις ισορροπίες, αλλά είναι ένας από τους κύριους λόγους για να εκτιμήσω θετικά κάποιο άτομο.

 

Θα συμφωνήσω με τα bold..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Μαγκιά για μένα είναι να μπορείς όλη σου τη ζωή να κρατηθείς αληθινός και αυθόρμητος, με τον εαυτό σου, και τους γύρω σου...
Don't you ever dream of escaping...?**
Link to comment
Share on other sites

Μαγκια θα ειναι για εμενα το να καταφερω να προσφερω εστω τα μισα απο αυτα που μου προσεφερε ο πατερας μου...

Αν το κανω θα το θεωρησω επιτυχια!!

Link to comment
Share on other sites

Πεζά και ανούσια αυτά που διάβασα εδώ. :wacko:

Η μεγαλύτερη μαγκιά για 'μένα, είναι να μπαίνω ανώνυμα στα απανταχού forums και να βρίζω τους εκεί, θαμώνες. :shifty: :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Πεζά και ανούσια αυτά που διάβασα εδώ. :wacko:

Η μεγαλύτερη μαγκιά για 'μένα, είναι να μπαίνω ανώνυμα στα απανταχού forums και να βρίζω τους εκεί, θαμώνες. :shifty: :D

Και αυτο εσυ το θεωρεις μαγκιααα!!!!!!! :wacko: :down: :cold:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαγκιά για μένα θα ήταν να είμαι σε Forma και όταν γεράσω να μην έχω ούτε ζάχαρο,χαληστερίνη κ.α!:)

Αυτό θα ήταν μαγκιά για μένα!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μαγκιά για μένα θα ήταν να είμαι σε Forma και όταν γεράσω να μην έχω ούτε ζάχαρο,χαληστερίνη κ.α!:)

Αυτό θα ήταν μαγκιά για μένα!:cool:

Αυτο φίλε μου θα πει τύχη!!

φιλικα στο λεω..γιατι η ζωη δεν ξερεις πως θα τα φέρει.εχω παραδειγματα απο ανθρωπους που κανανε καλη ζωη,καλη διατροφη,αθληση αλλα το "κακο" τους ηρθε απο εκει που δεν το περιμενανε :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαγκια για μενα ειναι να βγαζω ξεκουραστα λεφτα χωρις να με ενοχλουν ουτε να ενοχλω κανεναν. Να παιρνω το αγορι μου και να φευγουμε...:heat:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκια ειναι να εχεις καθαρη συνηδηση και να μη μετανιωνεις για πραγματα τα οποια κανεις ή εκανες. Να εισαι ανεξαρτητος χωρις να χρειαζεσαι κανεναν και να ξερεις τι θελεις.

 

Αυτα απο μενα

[sIGPIC][/sIGPIC] Φραπεδάκι ολέε

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτο φίλε μου θα πει τύχη!!

φιλικα στο λεω..γιατι η ζωη δεν ξερεις πως θα τα φέρει.εχω παραδειγματα απο ανθρωπους που κανανε καλη ζωη,καλη διατροφη,αθληση αλλα το "κακο" τους ηρθε απο εκει που δεν το περιμενανε :cool:

 

Δηλαδή τίποτα δεν είναι σίγουρο για το αύριο..:(

Link to comment
Share on other sites

Να καπνίζεις με στυλ και να πηγαίνεις με πολλές γυναίκες.
Ουράνια τόξα κυνηγώ,πίσω από ίσκιους τρέχω...
Link to comment
Share on other sites

Να καπνίζεις με στυλ και να πηγαίνεις με πολλές γυναίκες.

 

Sorry αλλά αυτό δεν λέγεται μαγκιά ... αλλιώς λέγεται... :O

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά αυτό δεν λέγεται μαγκιά ... αλλιώς λέγεται... :O

 

Τι θεωρείτε λεει, οτι θελει θεωρει ο καθενας

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

magia g mena einai n eimai sosti ekei opoy oloi oi alloi lanthanoyn

n ypostirizo tis apopseis m ekei opoy oloi oi alloi diafonoyn

k n eimai diaforetiki ekei opoy oloi oi alloi theloyn na toys moiaso...

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μάγκας είναι ο άτακτος στρατιώτης κατά την επανάσταση του 1821,ο αλήτης,το χαμίνι,ο κατεργάρης,ο καταφερτζής,ο ψευτοπαλικαράς,ο νταής,ο έξυπνος και με συμπεριφορά που ταιριάζει σε άντρα. :D

011110010110111101110101011101000111010101100010011001010010111001100011011011110110110100101111011101110110000101110100011000110110100000111111011101100011110101101111010010000110011100110101010100110100101001011001010100100100100001000001

00110000

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...