Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ασχετα τι προγραμμα χρησιμοποιεις για backup-restore,ΠΟΤΕ δεν επαναφερουμε backup απο διαφορετικη ρομ!!!μα ποτε :!:

 

ασχετα τι λενε οι κατασκευαστες των προγραμματων,το μονο που θα κερδισεις απο τετοια κινηση...θα ειναι δυσλειτουργιες και προβληματα...και μονο αυτα;)

 

το αυτο αλλα βαριομουνα να στο γραψω....

γενικα

- full spb backup/restore in same ROm, ονο οταν 3ερεις τι κανεις.. αλλιως restore μονο μερικα files απο το desktop windows unpacker.

- full pim backup/restore οποτε θες και οταν θες. αλλα κανει μονο μυνηματα/εμαιλ επαφες..

 

το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις και τα δυο παραπανω backup, hard reset, pim backup (RESTORE) και με τα χερακι τα προγραμματα) εκτος αμα 3ερεις UC.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τό έκανα εγκατάσταση αλλά δέν τό βρίσκω πουθενά στό τηλεφωνο όποιος γνωριζει άς βοηθήση

 

reboot => settings => today => plugins

 

visible on today screen only..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ εχω το ομνια με την αγγλική εκδοση.

Μπορώ να βάλω το ελληνικό πληκτρολόγιο από αλλο ομνια που έχει την ελληνική ρομ. Αν πάρω τα αντίστοιχα αρχεία .Γίνεται? Που μπορώ να τα βρώ.

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους.

μπορω να καθαρισω μονο τον φακελο windows απο καποια περιττα στοιχεια που

τον εχω φορτωσει?(δηλ.reset μονο τον συγκεκριμενο φακελο)

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους.

μπορω να καθαρισω μονο τον φακελο windows απο καποια περιττα στοιχεια που

τον εχω φορτωσει?(δηλ.reset μονο τον συγκεκριμενο φακελο)

ευχαριστω!!

 

μεγάλε αν διαγράψεις τον φάκελο τον windows και ξανά ανοίξει το omnia θα είσαι ο μονος!

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

μεγάλε αν διαγράψεις τον φάκελο τον windows και ξανά ανοίξει το omnia θα είσαι ο μονος!

δεν λεω να τον διαγραψω ρε φιλε (πως το σκεφτηκες αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!)

να τον επαναφερω στην αρχικη του κατασταση!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν λεω να τον διαγραψω ρε φιλε (πως το σκεφτηκες αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!)

να τον επαναφερω στην αρχικη του κατασταση!!!!!!

 

Κανε ενα hard reset και θα γινει του κουτιου!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα hard reset και θα γινει του κουτιου!

 

λειτουργει τελεια,αλλα εχω διαπιστωσει μεγαλη πτωση της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ας ξεκινήσουμε

  1. Είναι τρομερά γρήγορο λόγω του επεξεργαστή του (100 mhz παραπάνω από τα αντίστοιχα Htc)
  2. Έχει καταπληκτική φωτογραφική για Windows Mobile
  3. Άψογο GPS (κλειδώνει σε 10-12 δεύτερα και όσο και αν οι μαρκετίστες-διαφημιστές της HTC προσπαθουν να το θάψουν δεν είναι έτσι)
  4. Είναι ελαφρύ και σουλουπωμένο για την 3.2" οθόνη που έχει
  5. Δυνατό και καθαρό ήχο
  6. Όμορφα και λειτουργικά μενού
  7. Μπορείς να βάλεις είτε ελληνική είτε αγγλική rom
  8. Αν και δεν έχει πληκτρολόγιο έχει αρκετά εξωτερικά πλήκτρα και το πολυπλήκτρο-Mouse που αυξάνουν την χρηστικότητα (σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό)
  9. Ο αισθητήρας αλλαγής orientation λειτουργεί παντού και πάντα (σε αντίθεση με τον ανταγωνισμό)
  10. Παίζει βίντεο ΤΡΟΜΕΡΑ πιο γρήγορα από τον ανταγωνισμό. Δεν χρειάζεται ΚΑΜΙΑ συμπίεση. Τα κατεβάζετε και τα περνάτε στο κινητό. Χωρίς σπασίματα χωρίς τίποτα!
  11. Το Tv-out του είναι ΑΣΥΝΑΓΩΝΙΣΤΟ σε ανάλυση και ποιότητα. Συγκρίνετε το με τον ανταγωνισμό και θα δείτε την διαφορά

 

 

Έχει και μειονεκτήματα όμως:

 

το πενάκι.

το USB καλώδιο του

για να βρεις tv out πρέπει να ξέρεις γερμανικά

Δεν έχει touch scroll σαν τα HTC

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας μου απαντησει καποιος που εχει παρει το Omnia σε vodafone live εκδοση. Διαφερει σε σχεση με το κανονικο σε κατι; σε καταστημα vodafone μου πανε οτι δεν ειναι κλειδωμενο σε wifi κτλ αλλα μονο σε mms αν βαλω καρτα αλλης εταιρειας. Οι χαρτες Garmin λενε τιποτα η να βαλω και γω destinator οπως οι περισσοτεροι;
Link to comment
Share on other sites

mporei kapios na me voithisei me ton activesync? den mporo na kano syxronismo me to omnia mou. epeidi to ekana install 2 fores exei pano windows pc kai windows pc2 kai apo pano microsoft exchange.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας μου απαντησει καποιος που εχει παρει το Omnia σε vodafone live εκδοση. Διαφερει σε σχεση με το κανονικο σε κατι; σε καταστημα vodafone μου πανε οτι δεν ειναι κλειδωμενο σε wifi κτλ αλλα μονο σε mms αν βαλω καρτα αλλης εταιρειας. Οι χαρτες Garmin λενε τιποτα η να βαλω και γω destinator οπως οι περισσοτεροι;

 

για επαρχια φιλε οι χαρτες τις Garmin ειναι μακραν οι καλυτεροι!!

αλλιως destinator.

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι κάποια στιγμή χθές είδα μια κουκίδα σαν σκόνη στη μεση του τηλεφώνου...λέω βρωμια θα ναι...αμ δε....λέω να ναι καμενο Pixel?δεν ιριδίζει,ειναι απλά μαύρο...αλλα το περίεργο είναι οτι οταν η οθόνη σβήνει πάλι φαίνεται....υπάρχει περιπτωση να έχει όντως πάει μέσα σκόνη ή πέτυχα εξελιγμένο τύπο καμμένου pixel?

 

και το 2ο ερώτημα είναι...βδομάδα κλεινει την τρίτη....η μπαταρία μου είναι αρκετά καλή και πάω γύρω στις 40 ώρες χρήση λογικη βέβαια....αν το δώσω πίσω τι λαχείο θα πάρω?υπάρχει περιπτωση αφου είναι pixel να βγάλει κι αλλα?

 

υγ αν πατήσετε *#0228# που βγάζει τις πληροφορίες παρατήρησα ότι όλοι όσοι είπαν ότι έχουν πρόβλημα έχουν θερμοκρασία 36.2....εμένα μετά κι απο φόρτιση ήταν 16.....μήπως εκεί είναι το πρόβλημα??? λέω εγω τώρα αν κι ασχετος,απλα το παρατήρησα!!!:p

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δεν μου αρέσει το destinator7 θέλω να γυρίσω στο 6 αλά έχω Samsung omnia i900 και δεν βρίσκω skin του destinator 6 για ομνια.

 

2 must navigation προγραμματα :

 

1).

garmin 5.00.20w with maps

- 2009 version 11 europe

- autohellas+anabash+xx 3in1 version1.50 (octo2008 maps)

 

2).

igo08 feb2008 maps

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

παιδια πωσ μπορω να βαλω εικονα σε μια επαφη και να μου τη βγαζει full screen οταν μου τηλεφωνα και οχι σε σμικρυνση;
Link to comment
Share on other sites

ελληνικο πληκτρολογιο για κατεβαστε και δοκιμαστε το http://rapidshare.com/files/161754506/Feanor.rar
Link to comment
Share on other sites

παιδια πωσ μπορω να βαλω εικονα σε μια επαφη και να μου τη βγαζει full screen οταν μου τηλεφωνα και οχι σε σμικρυνση;

 

ενας απο τους 100000 τροπους ειναι με το s2u2 kai to s2v, κατεβσεις το πρωτο και το εχεις να τρεχει το background, (setareis na exei full screen callerid) και με το s2v κανεις assign photos se contacts.. γιατι αμα το κανεις με αλλο προγραμμα φαινονται θολες.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

ενας απο τους 100000 τροπους ειναι με το s2u2 kai to s2v, κατεβσεις το πρωτο και το εχεις να τρεχει το background, (setareis na exei full screen callerid) και με το s2v κανεις assign photos se contacts.. γιατι αμα το κανεις με αλλο προγραμμα φαινονται θολες.

 

χωρις το s2u2 υπαρχει αλλος τροπος;

Link to comment
Share on other sites

ελληνικο πληκτρολογιο για κατεβαστε και δοκιμαστε το http://rapidshare.com/files/161754506/Feanor.rar

 

εγω το εβαλα ,πολυ καλο σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλη θηκη που αγορασα και τη συνιστω.βγαινει και με ανοιγμα προς τα πανω (σαν σημειωματαριο)- φυσικα βγαινει και για ΟΜΝΙΑ!!!

 

http://cgi.ebay.co.uk/PDair-Leather-Case-for-iPhone-3G-8GB-16GB-Book-Black_W0QQitemZ320273920273QQihZ011QQcategoryZ4601QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...