Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

patrioth ego thn ewala shmera tou paoul milame tha patheis plaka kamia sxeh me thn elliniki allo kinito grigoro xoris kolimata teloio tora axizei ta leyta tou

 

Τέτοια λέτε και ψήνομαι περισσότερο!! :lol:

Δεν παίζει ρόλο τι είχε πριν? Δηλαδή και μια κινέζικη να βάλεις δε θα έχει πρόβλημα ε? Αλήθεια κιόλας, πόση ώρα παίρνει να γίνει αυτή η δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Resco Keyboard kai T9

mporoume na baloume t9 sto Resco Keyboard?

 

brika auto site me greek t9 alla den xerw an mpenei sto Resco Keyboard an xerei kaneis as boithisei!

 

http://mobilehanoi.blogspot.com/2008...tive-text.html

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λέτε και ψήνομαι περισσότερο!! :lol:

Δεν παίζει ρόλο τι είχε πριν? Δηλαδή και μια κινέζικη να βάλεις δε θα έχει πρόβλημα ε? Αλήθεια κιόλας, πόση ώρα παίρνει να γίνει αυτή η δουλειά?

 

se 15 teloiose ki ego ellinikh eixa apla me tis rymiseis pou edose o saxo allaxa thn perioxh apo ellada se singapouri gia na mporeso na tin walo

Link to comment
Share on other sites

Καλά όλα αυτά αλλά χάνουμε το Ελληνικό Τ9 και κάποιες ρυθμίσεις των δικτύων όσων αφορά λήψη σήματος κ.λπ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια ερώτηση για αυτούς που έχουν cooked rom.

Μήπως έλυσαν και το πρόβλημα με την αναφορά παράδοσης των SMS & MMS που δείχνουν ΜΟΝΟ νούμερο και όχι όνομα επαφής;

Για το sms υπάρχει προγραμματάκι που διορθώνει το πρόβλημα για τα mms όμως δυστυχώς όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Σου απάντησα και στο πμ σου φίλε :D

 

Και απαντώ και σε όλα τα παιδιά που με ρώτησαν για το moblue. Δυστηχώς :O ενώ εχτές έπεζε μετά από restart σήμερα ΔΕΝ παίζει.. Οπότε ξεχάστε το και εγκαταστήστε ΑΥΤΟ ΕΔΩ. Το όνομα αυτού: dRYar Bluetooth. Εϊναι δωρεάν, παίζει άψογα στο ομνια και η έκδοση που σας παραθέτω έχει δοκιμαστεί αποκλειστικά σε ΟΜΝΙΑ. Λογικά παίζει και σε άλλα windows mobile απλά δεν έχει δοκιμαστεί. Οι δυνατότητές του είναι ότι δείχνει progress bar, ¨ονομα συσκευής που στέλνει το αρχείο και το ποιο σημαντικό: ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ BUFFER στην εσωτερική μνήμη αλλά περνάει το αρχείο ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στο φάκελο που εμείς του δηλώνουμε!. Ακόμη και αν έχετε κλειστό το Receive Incoming Beams, ακόμη και αν έχετε κλειστό το BT αυτόματα αυτό κάνει την δουλειά του όπως πρέπει. Έκανα δοκιμή με αρχεία κοντά στα 2Gbytes Και ΠΕΖΕΙ απίστευτα γρήγορα και ΤΕΛΕΙΑ !!!

 

:)

 

δεν μου κανει τιποτα αυτη η μλκ... βαζω παλι το ινβοχ

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

 

δεν μου κανει τιποτα αυτη η μλκ... βαζω παλι το ινβοχ

 

:confused: Βάλε όποιο θέλεις. Απλά ξέχασες να κάνεις διπλό κλικ στο εικονίδιο κάτω κάτω δεξιά που προσθέτει. Κάνεις διπλό κλικ και START. Και μπορεί οποιοσδήποτε να σου στείλει οτιδήποτε. ΔΙΧΩΣ να ρυθμίσεις ΔΙΧΩΣ να πατήσεις πουθενά αλού. Ξαναδοκίμαστο βιαστικέ τύπε :ninja:

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

 

Και απαντώ και σε όλα τα παιδιά που με ρώτησαν για το moblue. Δυστηχώς :O ενώ εχτές έπεζε μετά από restart σήμερα ΔΕΝ παίζει.. Οπότε ξεχάστε το και εγκαταστήστε ΑΥΤΟ ΕΔΩ. Το όνομα αυτού: dRYar Bluetooth. Εϊναι δωρεάν, παίζει άψογα στο ομνια και η έκδοση που σας παραθέτω έχει δοκιμαστεί αποκλειστικά σε ΟΜΝΙΑ. Λογικά παίζει και σε άλλα windows mobile απλά δεν έχει δοκιμαστεί. Οι δυνατότητές του είναι ότι δείχνει progress bar, ¨ονομα συσκευής που στέλνει το αρχείο και το ποιο σημαντικό: ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ BUFFER στην εσωτερική μνήμη αλλά περνάει το αρχείο ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ στο φάκελο που εμείς του δηλώνουμε!. Ακόμη και αν έχετε κλειστό το Receive Incoming Beams, ακόμη και αν έχετε κλειστό το BT αυτόματα αυτό κάνει την δουλειά του όπως πρέπει. Έκανα δοκιμή με αρχεία κοντά στα 2Gbytes Και ΠΕΖΕΙ απίστευτα γρήγορα και ΤΕΛΕΙΑ !!!

 

:)

 

thanks !!! Tελικά θέλει dpl Click για να σου δώσει settings :dash:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

 

Σε εμένα δεν παίζει.... έχει ανοίγει στην today screen και δεν μου δείχνει ούτε settings ούτε καν μπορώ να το κλείσω.. α.. και ούτε ανοίγει σε λήψη αρχείου... Καμία εισήγηση? :confused::confused: (εννοείται ότι έχω κανει soft reset και uninstall/install ξανά..:mad:)

 

εγω τα ιδια... αλλα το ξανα δοκιμαζω..

μια φορα μου ανοιξε καταλαθος...

 

κανε διπλο κλικ.... για να δουμε..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

 

εγω τα ιδια... αλλα το ξανα δοκιμαζω..

μια φορα μου ανοιξε καταλαθος...

 

κανε διπλο κλικ.... για να δουμε..

 

:cool::cool:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera...exw ena provlhma... molis phra to omnia alla epeidh eimai foithths sto ekswteriko kai to phra apo edw exei mono slovakiki glwssa an kserei kapoios pws mporei na allaxtei h glwssa parakalw polu na me bohthsei.....euxaristw polu prokatabolika....thanks
Link to comment
Share on other sites

εγω τα ιδια... αλλα το ξανα δοκιμαζω..

μια φορα μου ανοιξε καταλαθος...

κανε διπλο κλικ.... για να δουμε..

 

οκ... παιζει..

απλος ρωταει αμα θες να το κανεις accept και μετα κανει και open

δυνατο θα ελεγα.. μπραβο στον αραβα... σαλαμ μαλεκομ..

 

ομως το μπλεδοντι πρεπει να το κλεισεις μονος σου μετα... αν θες να αφησεις το προγραμμα ανοιχτο..

 

οποτε κλεινεις το προγραμμα για να κλεισει και το δοντι..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

 

οκ... παιζει..

απλος ρωταει αμα θες να το κανεις accept και μετα κανει και open

δυνατο θα ελεγα.. μπραβο στον αραβα... σαλαμ μαλεκομ..

 

ομως το μπλεδοντι πρεπει να το κλεισεις μονος σου μετα... αν θες να αφησεις το προγραμμα ανοιχτο..

 

οποτε κλεινεις το προγραμμα για να κλεισει και το δοντι..

 

Ναι.. Ναι.. το Δοκίμασα ολα οκ.. (απλα ήθελε dpl Click :p)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Kalhspera...exw ena provlhma... molis phra to omnia alla epeidh eimai foithths sto ekswteriko kai to phra apo edw exei mono slovakiki glwssa an kserei kapoios pws mporei na allaxtei h glwssa parakalw polu na me bohthsei.....euxaristw polu prokatabolika....thanks

 

βαζεις μια αγγλική ρομ και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

βαζεις μια αγγλική ρομ και τελείωσες.

Έχουμε καταλήξει τελικά, αν πιθανώς στην αγγλική ρομ χρειάζεται το GpsGate για να παίξει π.χ. το Destinator; γιατί στην ελληνική δεν χρειάζεται.

Μήπως πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι...;;; :lol:

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν αγορασω το Ομνια απο Γερμανια παιζει να εχει μονο γερμανικη γλωσσα και οχι αγγλικα? και να εχει ομως προεγκατεστημενα τα γερμανικα δε μπορει να μην εχει και αγγλικα,ε?

ρωταω επειδη διαβασα καπου στο φορουμ οτι τα νεα WM κινητα εχουν ΜΟΝΟ ΜΙΑ γλωσσα.Οταν εστειλα μειλ και ρωτησα τους Γερμανους μου παν πως εχει προεγκατεστημενα γερμανικα αλλα υπαρχουν installed και αλλες γλωσσες οπως ελληνικα. πατατες λεει????

 

 

ευχαριστω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καταλήξει τελικά, αν πιθανώς στην αγγλική ρομ χρειάζεται το GpsGate για να παίξει π.χ. το Destinator; γιατί στην ελληνική δεν χρειάζεται.

Μήπως πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι...;;; :lol:

 

εγώ δεν έχω βάλει τίποτα από αυτά,παίζει κανονικά και με τον νόμο

Link to comment
Share on other sites

μάλλον πατάτες... (σόρρυ, αναφέρομαι σε προηγούμενο ποστ για την γλώσσα απο Γερμανία)... ΔΕΝ σας προλαβαίνω... :)
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

 

οκ... παιζει..

απλος ρωταει αμα θες να το κανεις accept και μετα κανει και open

δυνατο θα ελεγα.. μπραβο στον αραβα... σαλαμ μαλεκομ..

 

ομως το μπλεδοντι πρεπει να το κλεισεις μονος σου μετα... αν θες να αφησεις το προγραμμα ανοιχτο..

 

οποτε κλεινεις το προγραμμα για να κλεισει και το δοντι..

 

ΑΚΡΙΒΩΣ.. μικρό όμως το κακό σαυτό που προσφέρει !:D

 

παιδια μπορειτε να μου πειτε την αποψη σας για το ifonz και το spb shell; ποιο προτινετε εσεις;

 

Τα δοκίμασα όλα. Όλα είναι τέλεια και παίζουν άψογα. Για κάποιο ανεξήγητο λόγο με έχει βολέψει το Samsung Today Screen 2... Ίσως λόγο ευκολίας.. δε ξέρω...

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε καταλήξει τελικά, αν πιθανώς στην αγγλική ρομ χρειάζεται το GpsGate για να παίξει π.χ. το Destinator; γιατί στην ελληνική δεν χρειάζεται.

Μήπως πάμε για μαλλί και βγούμε κουρεμένοι...;;; :lol:

 

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ gps gate. Το destinator παίζει κανονικότατα ΔΙΧΩΣ GPS Gate. Το Gps Gate το βάζουμε ΜΟΝΟΝ αν θέλουμε να δουλεύουμε ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ και άλλες εφαρμογές που θέλουν να δούν το GPS ¨οπως το πολύ καλό iGO8. ΌΜΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ το πρόβλημα λύθηκε και παίζουνε ΟΛΑ ΔΙΧΟΣ GPS GATE.

 

Βασικά bug του iGO8 ήταν. Αλιώς από την πρώτη μέρα Oute of the box το ομνια παίζει το DESTINATOR 7 και δίχως ΣΚΙΝ. Απλά αν θέλουμε να μενού νμα δείχνουν τέλεια βάζουμε και το σκιν. nothing else.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις σαν συντόμευση το πρόγραμμα της java και όχι αυτό καθεαυτό το Mini Opera.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402980

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα το youtubeplay. σε κανονικο view το δειχνει ok σε full screen μου το γυριζει αναποδα οπως και να κραταω το ομνια. ξερει κανεις τι πρεπει να αλλαξω στις ρυθμισεις;
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω βάλει τίποτα από αυτά,παίζει κανονικά και με τον νόμο

 

Σχετικά με την "πατέντα" (διόρθωση bug) για το gps και το άρθρο που παρέθεσες, να ενημερώσω ότι ΟΝΤΩΣ και σε μένα, κλειδώνει πολύ πιο γρήγορα τώρα ;)

 

Α ! Βελτιωμένη έκδοση για την εμφάνιση του task manager (δεν ξέρω αν έχει ξαναναφερθεί ωστόσο) : αντί του συρσίματος στο κέντρο της οθόνης και καθ' ύψος, κρατάω πατημένο το πάνω-πάνω κουμπί της δεξιάς, πλάγιας όψης και τσουπ, εμφανίζεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...