Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγινε.Στην σελίδα που μου έδωσες για να το κατεβάσω πάω επιλέγω την γλώσσα που θέλω (Greek) και μετά πατάω Download ή Download CAB.

Ευχαριστώ.

 

Αν κατεβασεις το cab, βαζεις το αρχειο στο τηλεφωνο και το εγκαθιστας απο το τηλεφωνο.

Αν κατεβασεις το exe το εγκαθιστας μεσω του activesync.

Εχε υποψη σου οτι το προγραμμα δεν ειναι δωρεαν και σου δινει free trial 15 μερες νομιζω, εκτος αν βρεις τροπο να το "αγορασεις"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα .... Λοιπόν τελευταίο τεστ για την μπαταρία του κινητού ... το φορτισα χτες από το PC ...μέσω USB ...αν και πάλι η διάρκεια της είναι λιγότερη από 24-26 ώρες αύριο απόγευμα πάω πλαίσιο να το αλλάξω ... έχω απογοητευτεί ....

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .... Λοιπόν τελευταίο τεστ για την μπαταρία του κινητού ... το φορτισα χτες από το PC ...μέσω USB ...αν και πάλι η διάρκεια της είναι λιγότερη από 24-26 ώρες αύριο απόγευμα πάω πλαίσιο να το αλλάξω ... έχω απογοητευτεί ....

 

Το δικο μου οταν ειναι στην αναμονη καπως την παλευει.

Ετσι και ασχοληθεις λιγο μαζι του και μεινει ανοιχτη η οθονη καθαρισες..

Την καταναλωνει σε χρονο dt. Παιζει παντως να ειναι πολυ ενεργοβορα η ελληνικη ρομ.

Ας ελπισουμε οτι ΟΤΑΝ βγει νεα ρομ θα εχει διορθωμενο αυτο το σοβαρο προβλημα.

Η νεα αγγλικη παντως αναφερει βελτιωση στη διαρκεια της μπαταριας

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια σε μενα (με ελληνικη ρομ PDA I900BDHI2 ΤΗΛ. Ι900ΧΧΗΗ9)

μετα την δευτερη φορτιση και μετα απο 24 ωρες (με πολλη χρηση απολα)εχει 40% ακομη

ειναι νωρις για συμπερασμα αλλα παει καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .... Λοιπόν τελευταίο τεστ για την μπαταρία του κινητού ... το φορτισα χτες από το PC ...μέσω USB ...αν και πάλι η διάρκεια της είναι λιγότερη από 24-26 ώρες αύριο απόγευμα πάω πλαίσιο να το αλλάξω ... έχω απογοητευτεί ....

 

Μην βιαζεσε και εγω ειχα την πρωτη βδομαδα απογοητευτεί αλλα με συνεχείς φόρτωμα στο PC η μπαταρια έστρωσε και ειναι σε ενα επιπεδο που κραταει περιπου 2- 2,5 μερες αναλόγως πως το ζορίζεις το τηλέφωνο.

 

Ποσο καιρο το εχεις?

http://www.danasoft.com/sig-gre.jpg
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια σε μενα (με ελληνικη ρομ PDA I900BDHI2 ΤΗΛ. Ι900ΧΧΗΗ9)

μετα την δευτερη φορτιση και μετα απο 24 ωρες (με πολλη χρηση απολα)εχει 40% ακομη

ειναι νωρις για συμπερασμα αλλα παει καλα

Και σε εμένα το ίδιο. Βέβαια να πω ότι δεν έχω εγκαταστήσει προγράμματα τύπου spb.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην βιαζεσε και εγω ειχα την πρωτη βδομαδα απογοητευτεί αλλα με συνεχείς φόρτωμα στο PC η μπαταρια έστρωσε και ειναι σε ενα επιπεδο που κραταει περιπου 2- 2,5 μερες αναλόγως πως το ζορίζεις το τηλέφωνο.

 

Ποσο καιρο το εχεις?

 

Την τετάρτη το πήρα ... λοιπόν μετά από ανάγνωση κάποιων Forum φτάνω στο συμπέρασμα ότι πρόβλημαμε την μπαταρία έχουν μόνο όσοι το αγοράσανε από το ΠΛαίσιο όπως και έγω .... Υπάρχει κάποιος που να το αγόρασε Ελληνικό από αλλού κ να έχει πρόβλημα μπαταρίας ????

 

Γιατί αν έχουν πρόβλημα μόνο τα κομμάτια του ΠΛΑΙΣΙΟΥ τοτε μιλάμε για ελλατωματικά κομμάτια ..

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αληθεια, ακουω τοσα για τις μπαταριες και ειλικρινα μου κανει εντυπωση που πρωτη φορα στα τοσα κινητα που εχω αγορασει, δεν εχω θεμα τετοιο. Το κινητο δεν το κλεινω ποτε εγω. Το φορτισα χθες το απογευμα κατα τις 7(εκεινη την ωρα το εβγαλα), πηγα σε μια επισκεψη, το ειδαν, ασχοληθηκαν μαζι του, ασχοληθηκα μαζι του, το αφησα ολη νυχτα ανοιχτο και μαλιστα ξεχασα να κλεισω το wifi, και τωρα που ξυπνησα η μπαταρια ειναι στο 100%...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αληθεια, ακουω τοσα για τις μπαταριες και ειλικρινα μου κανει εντυπωση που πρωτη φορα στα τοσα κινητα που εχω αγορασει, δεν εχω θεμα τετοιο. Το κινητο δεν το κλεινω ποτε εγω. Το φορτισα χθες το απογευμα κατα τις 7(εκεινη την ωρα το εβγαλα), πηγα σε μια επισκεψη, το ειδαν, ασχοληθηκαν μαζι του, ασχοληθηκα μαζι του, το αφησα ολη νυχτα ανοιχτο και μαλιστα ξεχασα να κλεισω το wifi, και τωρα που ξυπνησα η μπαταρια ειναι στο 100%...

 

Απο που το έχεις αγοράσει ???

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Απο το pda4u.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Απο το pda4u.

 

ΕΕ ναι ... λογικό να μην έχεις ... όπως είπα απ οσα Forum διάβασα δεν είδα κανένας που έχει το Αγγλικό να έχει θέμα μπαταρίας ... και όσοι έχουν θέμα μπαταρίας έχουν την Ελληνική έκδοση και το έχουν πάρει από το ΠΛΑΙΣΙΟ ....

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαλει καποιος σε ελληνικο το htc cab?

Εμενα παντος δεν μου ανοιγει.....

 

htc cab ???

Link to comment
Share on other sites

ΕΕ ναι ... λογικό να μην έχεις ... όπως είπα απ οσα Forum διάβασα δεν είδα κανένας που έχει το Αγγλικό να έχει θέμα μπαταρίας ... και όσοι έχουν θέμα μπαταρίας έχουν την Ελληνική έκδοση και το έχουν πάρει από το ΠΛΑΙΣΙΟ ....

 

εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με τα κομμάτια του πλαισίου άλλα γενικός με τα ελληνικά κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Htc diamond, Aυτο που εχεις στην υπογραφη σου, Αγαπητε SAXOVTS . . .

 

το εχεις επιλεξει στο today ?

επίσης εχεις βγάλει τα άλλα samsung τελείως ?

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με τα κομμάτια του πλαισίου άλλα γενικός με τα ελληνικά κομμάτια.

 

Λοιπόν θα σου πω τι πιστεύω εγώ ... μια από τις παρτίδες που πήρε το ΠΛΑΙΣΙΟ είχεε μέσα ελλατωματικούς φορτιστές ... επικεντρώνομαι στο πλαίσιο γιατί όπως είπα όσοι έχουν αναφέρει πρόβλημα έχουν πει ότι το πήραν από εκεί ... Εγώ το φόρτισα από USB και από τις 5:30 το πρωί είναι ακόμα 100% και εδώ και 1 ώρα το έχω και παίζει MP3 ...

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

το εχεις επιλεξει στο today ?

επίσης εχεις βγάλει τα άλλα samsung τελείως ?

 

Ναι εγκατασταση στο κιν, κ επιλογη στο today,Ομως στην αρχικη οθονη δεν εμφανιζει τιποτε, μονο το ''πλαισιο''...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγκατασταση στο κιν, κ επιλογη στο today,Ομως στην αρχικη οθονη δεν εμφανιζει τιποτε, μονο το ''πλαισιο''...

 

i dont know....τι φταίει,ίσως ότι είναι ελληνικό άλλα και πάλι δεν νομίζω.

 

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα σου πω τι πιστεύω εγώ ... μια από τις παρτίδες που πήρε το ΠΛΑΙΣΙΟ είχεε μέσα ελλατωματικούς φορτιστές ... επικεντρώνομαι στο πλαίσιο γιατί όπως είπα όσοι έχουν αναφέρει πρόβλημα έχουν πει ότι το πήραν από εκεί ... Εγώ το φόρτισα από USB και από τις 5:30 το πρωί είναι ακόμα 100% και εδώ και 1 ώρα το έχω και παίζει MP3 ...

 

ελαττωματικούς φορτιστές? για πες λεπτομέρειες τι εννοείς γιατί και πάλι τι σχέση μπορεί να έχει ο φορτιστής με την διάρκεια τις μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησούλες που για μένα είναι σημαντικές:

1. Μπορούν να περαστούν τα ελληνικά μαμίσια πληκτρολογια της Samsung σε Omnia με αγγλική ROM;

2. Υπάρχει προφίλ ανάλογο με το "Εκτός σύνδεσης" των S60 όπου λειτουργούν τα πάντα στη συσκευή εκτός από το τηλεφωνικό δίκτυο; (Δηλ. ως τηλέφωνο να είναι κλειστό).

 

Τις διατύπωσα έτσι ώστε να μπορεί κάποιος να απαντήσει απλά με ένα ΝΑΙ ή ένα ΟΧΙ.

 

Ευχαριστώ.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

i dont know....τι φταίει,ίσως ότι είναι ελληνικό άλλα και πάλι δεν νομίζω.

 

:ninja:

 

Ισως...κατι παίζετε με τα ελληνικα.....(..αμω τα ελληνικα μου, windows....):mad:

Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησούλες που για μένα είναι σημαντικές:

1. Μπορούν να περαστούν τα ελληνικά μαμίσια πληκτρολογια της Samsung σε Omnia με αγγλική ROM;

2. Υπάρχει προφίλ ανάλογο με το "Εκτός σύνδεσης" των S60 όπου λειτουργούν τα πάντα στη συσκευή εκτός από το τηλεφωνικό δίκτυο; (Δηλ. ως τηλέφωνο είναι κλειστό).

 

Τις διατύπωσα έτσι ώστε να μπορεί κάποιος να απαντήσει απλά με ένα ΝΑΙ ή ένα ΟΧΙ.

 

Ευχαριστώ.

 

1.ακόμα όχι

2.υπάρχει τετοιο προφίλ (flight Mode),άλλα δεν λειτουργεί το gps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...