Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάλογα από που το βρήκες.

 

Latest from there...

 

http://omniacs.net/showthread.php?4470-Spb-Mobile-Shell-3.5-3.5.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια!μπορει καποιος να δωσει ενα οδηγο συνδεσης του κινητου με το ιντερνετ μεσω wi fi?αλλα χωρις no data..να υπαρχει δηλαδη το 3g kai οταν θες να ανοιγεις το wifi kai na κανεις απο εκει τις δουλειες.ακολουθω τις οδηγιες συνδεσης με το δικτυο του σπιτιου μου συνδεομαι σε αυτο αλλα τα προγραμματα και ο περιηγητης δεν λειτουργουν.παιρνει μπρος το 3g.

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει πιο απλός τρόπος από το No Data. Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να πεις στο τηλέφωνο ότι θες όταν ανοίγει το WiFi να πηγαίνουν όλες οι συνδέσεις αυτόματα εκεί και όταν κλείνει να πηγαίνουν μέσω 3G.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομίζω ότι υπάρχει πιο απλός τρόπος από το No Data.

 

Ας λέμε πάλι καλά που υπάρχει και αυτή η λύση. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν λειτουργεί to activesync μέσω USB δε λειτουργεί το Wi-Fi και έτσι δεν έχω Internet? Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση?

 

Επίσης θυμάμαι ότι υπήρχε και μία ρύθμιση για φόρτιση απο το USB την όποια δεν μπορώ να βρω τώρα!

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη ρύθμιση που έχω υπόψη μου για το USB είναι αν θα λειτουργεί το Activesync ή αν θα το βλέπει ο υπολογιστής ως external storage.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δε βρήκα άλλη. Υπάρχει περίπτωση να φταεί το καλώδιο; Το πήρα απο eshop. Κατα τ'αλλα λειτουργεί κανονικά.

 

Η μόνη ρύθμιση που έχω υπόψη μου για το USB είναι αν θα λειτουργεί το Activesync ή αν θα το βλέπει ο υπολογιστής ως external storage.
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Τζίφος, συγχρονίζει αλλά δε φορτίζει απο το pc! Ούτε κλειστό.:dash:

Θα δοκιμάσω σε άλλο pc αν και δε νομιζω...

 

Anyway, ξέρετε πως αλλάζουν οι ρυθμίσεις για το αρχείο κλήσεων; Μου δείχνει μόνο τις κλήσεις της προηγούμενης μέρας.

 

Sorry για τα double postings σε όσους διαβάζετε και το Omniacs...

 

Δεν φταίει το καλώδιο. Έτσι δουλεύουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως υπάρχει manual για το Omnia στα Ελληνικά?

 

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200903/20090306131426218/SGH-i900_UM_Gre_Rev.1.1_090306.pdf

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο που είναι σχεδον σαν καινούργιο στα 90 €.

Αξίζει σαν κινητό να το πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Βρήκα ένα μεταχειρισμένο που είναι σχεδον σαν καινούργιο στα 90 €.

Αξίζει σαν κινητό να το πάρω;

την οθόνη να τσεκάρεις αν λειτουργεί καλά το digitizer, αν πιάνει την αφή σε όλη την οθόνη

 

Σε αυτή την τιμή και σε αυτή την κατάσταση μου φαίνεται καλή περίπτωση.

συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Πωλείται το samsung omnia i900 8GB σε πολή καλή κατάσταση εκτός μια μικρής γρατσουνιας που πραγματικά δεν φεναιτε αν δεν την προσεξεις .

Στην οθόνη έχει περαστη screen protector οπότε είναι τέλεια ,και πίσω είναι αγρατσουνιστο δεν έχει τίποτα απολητος .

Το κινητό έρχεται με το κουτί με Ολλα τα παρελκομενα του.(Εκτός την απόδειξη)

Όπως είπα και πάνω το μόνο (πρόβλημα) είναι αυτή η πόλη μικρή γρατσουνια που δεν φεναιτε.

Μπορώ να σας το δείξω και μέσω skype.

Η τιμη του είναι στα 130 εύρο.Μαζί δίνεται και το Garmin Mobile XT αυθεντικό.(ΤΕΛΙΚΗ ΤΙΜΗ)

 

ΕΙΚΟΝΕΣ

http://img43.imageshack.us/i/dsc00061he.jpg/(η γρατσουνια που που ειναι πολυ μικρη)

 

http://img826.imageshack.us/i/dsc00059tz.jpg/ (Το πισω μερος που ειναι αψογο) ΟΙ ΑΣΠΡΕΣ ΤΕΛΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΝΗ!!

 

http://img695.imageshack.us/i/dsc00058p.jpg/ (Και η οθονη που εχει screen protector,και ειναι αριστη)

 

Ευχαριστώ

 

Παρακαλώ μόνο Αθήνα χέρι με χέρι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειχα ενα omnia i-900 και μου εχουν μεινει φορτιστης αυτοκινητου βαση στηριξης ειδικη για ομνια και μια καρτα sd με το αυθεντικο προγραμμα πλοηγησης της Garmin με ελληνικους χαρτες και φωνητικη πλοηγηση στα ελληνικα. Αν θελει καποιος το πακετακι ας μου στειλει ενα πμ θα τα δωσω σε πολυ καλη τιμη για να φυγουνε. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια ειχα ενα omnia i-900 και μου εχουν μεινει φορτιστης αυτοκινητου βαση στηριξης ειδικη για ομνια και μια καρτα sd με το αυθεντικο προγραμμα πλοηγησης της Garmin με ελληνικους χαρτες και φωνητικη πλοηγηση στα ελληνικα. Αν θελει καποιος το πακετακι ας μου στειλει ενα πμ θα τα δωσω σε πολυ καλη τιμη για να φυγουνε. Ευχαριστω!

 

Βάλτο στο Buy&Sell. Δεν επιτρέπονται αλλού αγγελίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!έχεις περάσει κανείς στο κινητό του την εφαρμογη samsung apps?λειτουργει στην ελλαδα?εχουν φτιαξει εφαρμογές για win mo?η ειναι μονο για bada?ευχαριστω..

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ.

εχω προβλημα με το να ρυθμισω το ι900 μου, για να μπορω να σερφαρω στο ιντερνετ.

(εχω καστομ ρομ, αγγλικη).

Με το που κανω χαρντ-ρεσετ, μου βρισκει την σμσ καρτα (κοσμοτε), υποτιθεται κανει αυτοματα της ρυθμισεισ, αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ.

ζητησα να μου στειλουν αυτο το περιβοητο σμσ (με τις ρυθμισεισ), αλλα δεν το εστειλαν.

μου εστειλαν ενα ιμειλ (το οποιο ελεγε για ομνια, αλλα ειχε... κιου-τεκ εικονες), εκανα αυτα τα χειροκινητα που ελεγε... τιποτα.

εχει φτιαξει κανενασ, καποιο καμπ που να το περνας μεσα και να τελειωνει το θεμα;

ευχαριστω για οποια βοηθεια.

(ιμειλ αν θελετε, στειλτε μου στο angray9@gmail.com)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!έχεις περάσει κανείς στο κινητό του την εφαρμογη samsung apps?λειτουργει στην ελλαδα?εχουν φτιαξει εφαρμογές για win mo?η ειναι μονο για bada?ευχαριστω..

πιο παλιά που την είχα δοκιμάσει δεν υποστήριζε Ελλάδα...δεν ξέρω τώρα αν έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ.

εχω προβλημα με το να ρυθμισω το ι900 μου, για να μπορω να σερφαρω στο ιντερνετ.

(εχω καστομ ρομ, αγγλικη).

Με το που κανω χαρντ-ρεσετ, μου βρισκει την σμσ καρτα (κοσμοτε), υποτιθεται κανει αυτοματα της ρυθμισεισ, αλλα σε καμια περιπτωση δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ.

ζητησα να μου στειλουν αυτο το περιβοητο σμσ (με τις ρυθμισεισ), αλλα δεν το εστειλαν.

μου εστειλαν ενα ιμειλ (το οποιο ελεγε για ομνια, αλλα ειχε... κιου-τεκ εικονες), εκανα αυτα τα χειροκινητα που ελεγε... τιποτα.

εχει φτιαξει κανενασ, καποιο καμπ που να το περνας μεσα και να τελειωνει το θεμα;

ευχαριστω για οποια βοηθεια.

(ιμειλ αν θελετε, στειλτε μου στο angray9@gmail.com)

 

Έχω και γω το ίδιο πρόβλημα, καθώς το δικό μου έχει αγγλική (όχι κάστομ) ρομ. Αυτό που πιστεύω μπορεί να βοηθήσει είναι να αλλάξεις τον operator code με αυτόν για Ελλάδα. Μπορείς να βρεις οδηγίες εδώ: http://www.modaco.com/content/i900-general-omnia-rom-discussion/271215/rom-download-links-naming-scheme-incorrect-software-version-fix/ Αυτό βέβαια με κάθε επιφύλαξη, καθώς προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν με ενδιαφέρει το internet μέσω 3G.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
νομιζω οτι δεν μπορεις να κανεις κατι να το φτιαξεις..καποιος που ξερει καλυτερα...

 

Ρε παιδια sorry για να καταλαβω δηλαδη αν βαλω μια custom english rom σκεφτομουν του ock σε 6.5 παιζει να μην μπορω να κανω browse στο internet μεσω 3g? ποια rom προτεινετε???

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά απίθανο να μην μπορείς να συνδεθείς. Δοκίμασε όποια από τις τελευταίες βρίσκεις. Αν και προσωπικά είμαι με 6.1.Τις θεωρώ ποιο σταθερές από τις 6.5.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...