Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη τωρα το ειδα

το gps gate απλα δεν το χρησιμοποιω (τρωει μπαταρια για να μπορει να σου εχει διαθεσιμη τη θυρα για το gps και βαραινω τη ραμ χωρις λογο μιας και το gps δουλευει απλα χρειαζεται περισσοτερο χρονο για να βρει δορυφορους)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να φανταστώ σε τι υπερέχει το iphone του omnia και πήρες αυτή την απόφαση.

 

ελα μου ντε ??? καλα το ειδαμε live το ομνια και καταλαβαμε τι εστι !!! (το λεω γιατι μπηκα και εγω στον πειρασμο διαβαζοντας ΠΟΣΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΜΝΙΑ ΕΔΩ ΜΕΣΑ....... ευτυχως το ειδα και το επεξεργαστηκα για 3 ωρες !!!! και δεν ειμαι και χτεσινος στα ppc και δεν εκανα καμια πα@@ρια να πουλησω το iphone μου...... τωρα με το HTC HD ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα να το δω και αυτο απο κοντα )

να πω htc hd με το iphone οκ αλλα οχι και το ομνια

ενταξει ειναι ενα καλο ppc αλλα τιποτε παραπανω

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

τοχω αγοασει απο γερμανο

εκτος απο το δικο του gps τοχω συνδεσει και με ενα holux gps μεσω bluetooth

και οχι μονο δουλεψε αλλα καρφωσε τους δορυφορους σε 30 sec

παμε παλι στις θυρες

αν πας (υπαρχει μη φοβασαι)

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα(στο κατω μερος)/εξωτερικο gps θα δεις

θυρα προγραμματος gps

οπως λεει και απο πανω εδω βαζεις τη θυρα που θα βλεπει το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ (βαλε com2,3,4)

πηγαινε τωρα υλικο(στο κατω μερος) γραφει

θυρα υλικου gps

εδω πρεπει να ειναι com9 kai baud 4800

οπως λεει και πανω εδω παει η θυρα του υλικου(του gps δηλαδη) που ειναι η com9

μετα στο οποιο προγραμμα βαλεις(tomtom,destinator,κ.α) πρεπει να δηλωνει οτι το gps ειναι στην com2,3,4 (οποια εχεις δηλωσει πιο πανω)

 

αυτα

δοκιμασε το και θα δεις

 

καλα ρε φιλαρακι με δουλευεις ? εδω μιλαμε για το on board gps.. μας εχει παει 3 σελιδες με αυτο το θεμα για το εξωτερικο bluetooth ?

:chair:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

lcdminutes... το εβαλα και φαινετε να τρεχει καλα... απλος παω να βρω κανα λογαριασμο να το σεταρω αναλογα..

 

εχετε παρατηρησει κα8ε φορα που ανοιγει wifi :

- η μπαταρια παει 10% πανω. και οταν το κλεινω παει παλι στην αρχικη τιμη..

- το activesync 3εκινα και 8ελει σκοτωμα.. παρολο που εχω το activesync killer.. η θελει καποια ωρα για να το δει και να το σκοτωσει ? εχει timer ?

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

lcdminutes... το εβαλα και φαινετε να τρεχει καλα... απλος παω να βρω κανα λογαριασμο να το σεταρω αναλογα..

 

εχετε παρατηρησει κα8ε φορα που ανοιγει wifi :

- η μπαταρια παει 10% πανω. και οταν το κλεινω παει παλι στην αρχικη τιμη..

- το activesync 3εκινα και 8ελει σκοτωμα.. παρολο που εχω το activesync killer.. η θελει καποια ωρα για να το δει και να το σκοτωσει ? εχει timer ?

 

:lol: λές να φτέει η G5? :p το είδα και εγω με την μπαταρια αλλα δεν του έδωσα σημασία (3 μέρες βγαζει ας κάνει και λίγο τα δικά της:p)

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:

1. Καινουργιο σκιν για το spb SPB MOBILE SHELL 2.1.2

Full package 3.0

http://www.imarche.net/omnia/fullpacks.php

update to 3.0

http://www.imarche.net/omnia/update.php

 

2. Νέο s2u2 1.30

http://www.ac-s2.com/

 

Εχεις δοκιμάσει το spb SPB MOBILE SHELL 2.1.2 ??

το μενου το wi-fi το πετάει απο κάτω... :mad:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, αλλά διάβασα μερικές σελίδες και είδα ότι κάποια άτομα δεν έχουνε μείνει ευχαριστημένα από την αγορά του omnia και προσπαθούν να το πουλήσουν. Μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε το γιατί, επειδή σκοπεύω να το αγοράσω άμεσα...???

Υπάρχουν κάτοχοί του εδώ μέσα, που να χουν μείνει ευχαριστημένοι?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμάσει το spb SPB MOBILE SHELL 2.1.2 ??

το μενου το wi-fi το πετάει απο κάτω... :mad:

 

αυτο το κανει αμα σβησεις καποιο απο τα μενου μεσα στο μεσαιο μενυ που ειναι για τα προγραμματα.

πας

προγραμματα => settings => customize settings => ensure all groups of tools are sellected.

αμα κανεις πχ το games remove θα σου κατεβασει το wifi/bluetooth/gsm κουμπι κατω και μετα κολανε ολλα τα μενυ σε ολλα τα screens...

βαλε και το 3.0 παιζει μια χαρα..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, αλλά διάβασα μερικές σελίδες και είδα ότι κάποια άτομα δεν έχουνε μείνει ευχαριστημένα από την αγορά του omnia και προσπαθούν να το πουλήσουν. Μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε το γιατί, επειδή σκοπεύω να το αγοράσω άμεσα...???

Υπάρχουν κάτοχοί του εδώ μέσα, που να χουν μείνει ευχαριστημένοι?

 

Νομίζω ότι η πλειοψηφία των ατόμων που δεν έχουν μείνει ευχαριστημένοι είναι όσοι έχουν πρόβλημα με την μπαταρία (δεν βγάζει ούτε μέρα) και αυτό γιατί μάλλον είναι ελλατωματική παρτίδα ... Εγώ αφού το είχα 4 μέρες στο πλαίσιο και οι άχρηστοι και απατεώνες του πλαισίου δεν κάνανε τίποτα αύριο θα το πάω στην Smartec στην πανεπιστημίου.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, αλλά διάβασα μερικές σελίδες και είδα ότι κάποια άτομα δεν έχουνε μείνει ευχαριστημένα από την αγορά του omnia και προσπαθούν να το πουλήσουν. Μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε το γιατί, επειδή σκοπεύω να το αγοράσω άμεσα...???

Υπάρχουν κάτοχοί του εδώ μέσα, που να χουν μείνει ευχαριστημένοι?

 

Εγώ.

Άμα το πάρεις να ξέρεις ότι παίρνεις windows mobile κινητό με ότι αυτό συνεπάγεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, αλλά διάβασα μερικές σελίδες και είδα ότι κάποια άτομα δεν έχουνε μείνει ευχαριστημένα από την αγορά του omnia και προσπαθούν να το πουλήσουν. Μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε το γιατί, επειδή σκοπεύω να το αγοράσω άμεσα...???

Υπάρχουν κάτοχοί του εδώ μέσα, που να χουν μείνει ευχαριστημένοι?

 

τον εναν τον 3ερω :X

 

το θεμα ειναι οτι πρεπει να δεχτεις το γεγονος οτι ειναι windows το οποιο σημαινει

- 1 μηνα στην καλυτερη να το σεταρεις

- εχει bugs. πρεπει να ζησεις με αυτα.

- δεν ειναι τηλεφωνο.. ειναι πολυμηχανημα και δεν σου προσφερει την σταθεροτητα ενος απλου κινητου.

απο εκει και περα σου προσφερει μια μεγαλη γκαμα προγραμματων που μπορεις να δοκιμασεις ενα ενα με ρισκο να τα παιξει το εργαλειο..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η πλειοψηφία των ατόμων που δεν έχουν μείνει ευχαριστημένοι είναι όσοι έχουν πρόβλημα με την μπαταρία (δεν βγάζει ούτε μέρα) και αυτό γιατί μάλλον είναι ελλατωματική παρτίδα ... Εγώ αφού το είχα 4 μέρες στο πλαίσιο και οι άχρηστοι και απατεώνες του πλαισίου δεν κάνανε τίποτα αύριο θα το πάω στην Smartec στην πανεπιστημίου.

 

Στο πλαίσιο, γιατί??για αντικατάσταση??επισκευή??

Μήπως κάνετε μεγάλη χρήση?

Και εγώ στην αρχή με το Ν95 κάθε μέρα το φόρτιζα...τώρα όχι τόσο συχνά βέβαια...

Άρα δεν μπορώ να το ελένξω κατά πόσο μπορεί να πέσω σε ελατωματική παρτίδα ή όχι...Μήπως τα από δω και πέρα τα έχουνε προσέξει αφού έχει επισημανθεί αυτό το πρόβλημα??(και γι αυτό μου λένε συνήθως γνωστοί πωλητές, μην είσαι από τους πρώτους που θα το αγοράσουν...μπορεί να βγουν ελαττωματικά...άσε να περάσουν μερικές μέρες....??)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το κανει αμα σβησεις καποιο απο τα μενου μεσα στο μεσαιο μενυ που ειναι για τα προγραμματα.

πας

προγραμματα => settings => customize settings => ensure all groups of tools are sellected.

αμα κανεις πχ το games remove θα σου κατεβασει το wifi/bluetooth/gsm κουμπι κατω και μετα κολανε ολλα τα μενυ σε ολλα τα screens...

βαλε και το 3.0 παιζει μια χαρα..

 

customize menu? Ολά είναι επιλεγμένα.. και πάλι μου το βγάζει κατω.. το 3 εβαλα αλλα δεν... :cry:

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι πρεπει να δεχτεις το γεγονος οτι ειναι windows το οποιο σημαινει

- 1 μηνα στην καλυτερη να το σεταρεις

- εχει bugs. πρεπει να ζησεις με αυτα.

- δεν ειναι τηλεφωνο.. ειναι πολυμηχανημα και δεν σου προσφερει την σταθεροτητα ενος απλου κινητου.

απο εκει και περα σου προσφερει μια μεγαλη γκαμα προγραμματων που μπορεις να δοκιμασεις ενα ενα με ρισκο να τα παιξει το εργαλειο..

 

Η αλήθεια είναι ότι πρώτη φορά θα πάρω windows mobile....Θέλω να δω πως είναι...κατά συνέπεια είμαι άσχετη με αυτήν την κατηγορία...θα με ζορίσει πολύ???

 

Να το σετάρω-->> εννοείς??

bugs-->>????

δεν ειναι τηλεφωνο.. ειναι πολυμηχανημα --> Αυτό ακριβώς πληρώνουμε!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη, αλλά διάβασα μερικές σελίδες και είδα ότι κάποια άτομα δεν έχουνε μείνει ευχαριστημένα από την αγορά του omnia και προσπαθούν να το πουλήσουν. Μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε το γιατί, επειδή σκοπεύω να το αγοράσω άμεσα...???

Υπάρχουν κάτοχοί του εδώ μέσα, που να χουν μείνει ευχαριστημένοι?

 

KAI EGW EXW MINI EFXARISTIMENOS!!

TO EXW MOLIS ENA 48 WRO. DEN TO EXW TALEPORISEI POLI KAI EIMAI AKOMA ME TIN FORTISH TIS ETERIAS DEN TO EXW BALI AKOMA STO FORTISI... (OUTE USB)

EXW DIBASEI POLI GIA NA XEKINISW TO SETARISMA TOU.

EIXA N95 8G PRIN TO OMNIA KAI TA WIN 6.1 DEN EXOUN KAMIA SXESH ME TA SYMBIAN EINAI POLI POIO DISKOLA TA (WIN)

 

ENIMERONO OTI EXW ROM BDHI2 ELLINIKI KAI DEN EXW PROBLIMA ME MPATARIA... TO EXW PAREI APO E-SHOP

 

DEN THA EPERNA IPHONE OUTE ME SFERES... KAI OSO ANAFORA TO HTC HD DEN EXEI TIPOTA PARAPANO APO TO OMNIA EKTOS APO MEGALITERI O8ONI

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

KAI EGW EXW MINI EFXARISTIMENOS!!

TO EXW MOLIS ENA 48 WRO. DEN TO EXW TALEPORISEI POLI KAI EIMAI AKOMA ME TIN FORTISH TIS ETERIAS DEN TO EXW BALI AKOMA STO FORTISI... (OUTE USB)

EXW DIBASEI POLI GIA NA XEKINISW TO SETARISMA TOU.

EIXA N95 8G PRIN TO OMNIA KAI TA WIN 6.1 DEN EXOUN KAMIA SXESH ME TA SYMBIAN EINAI POLI POIO DISKOLA TA (WIN)

 

ENIMERONO OTI EXW ROM BDHI2 ELLINIKI KAI DEN EXW PROBLIMA ME MPATARIA... TO EXW PAREI APO E-SHOP

 

Δεν είναι σαν τα windows των pc??? Έτσι τουλάχιστον μου είπε ένας πωλητής σήμερα σε ένα κατάστημα που πήγα...

τί εννοείς με τον όρο setarisma??

 

Σχετικά με την τελευταία φράση σου, εκτός από τα ελληνικά και τα αγγλικά που κυκλοφορούνε, παίζουνε διαφορετικοί τύποι rom??Εκεί που λες...ROM BDHI2....

 

 

 

 

DEN THA EPERNA IPHONE OUTE ME SFERES... KAI OSO ANAFORA TO HTC HD DEN EXEI TIPOTA PARAPANO APO TO OMNIA EKTOS APO MEGALITERI O8ONI

 

Γιατί είσαι τόσο αρνητικός με το iphone??

Το HTC HD, έχει κυκλοφορήσει ή αναμένετε??

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σαν τα windows των pc??? Έτσι τουλάχιστον μου είπε ένας πωλητής σήμερα σε ένα κατάστημα που πήγα...

τί εννοείς με τον όρο setarisma??

 

Σχετικά με την τελευταία φράση σου, εκτός από τα ελληνικά και τα αγγλικά που κυκλοφορούνε, παίζουνε διαφορετικοί τύποι rom??Εκεί που λες...ROM BDHI2....

 

EXOUN BGEI KAPOIES ROM MOU EINAI PROBLIMATIKES EGW ME AYTI DEN EXW PROBLIMA

 

ME TO ORO SETARISMA: TA MOBILE EXOUN KAPOIA STANTAR PROGRAMATA ALLA EXW BREI POLLA KALA POU THELOUN PSAXIMO PRIN TA BALEIS GIA NA MIN EGATASTISEIS SKOUPIDIA...

 

ENTAXEI DEN EINAI KAI SAN TA XP ALLA TA PLISIAZOUN STON TROPO LITOURGIAS TOUS.

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είσαι τόσο αρνητικός με το iphone??

Το HTC HD, έχει κυκλοφορήσει ή αναμένετε??

 

TO IPHONE APLA DEN MOU ARESI EXEI GINEI MEGALI PROPAGANDA OTAN UPARXOUN KAI ALLA AXIOLOGA KINITA...

DEN LEW OTI DEN EINAI KALO ALLA DEN TO PROTIMO GIA POLOUS KAI DIAFOROUS LOGOUS....

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...θελω λιγακι τα φωτα σας με τις ρυθμισεις της καμερας και της φωτογραφικης...

 

Καπου ειχε πει ο SAXO για καποιες καλες ρυθμισεις αλλα σπαω το κεφαλι μου να βρω το ποστ κ δεν το βρισκω...

 

Βοηθηστε λιγο αν μππορειτε...Thanks.

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...θελω λιγακι τα φωτα σας με τις ρυθμισεις της καμερας και της φωτογραφικης...

 

Καπου ειχε πει ο SAXO για καποιες καλες ρυθμισεις αλλα σπαω το κεφαλι μου να βρω το ποστ κ δεν το βρισκω...

 

Βοηθηστε λιγο αν μππορειτε...Thanks.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2507693#post2507693

My SmartPhones history

Nokia: Nokia 6600 / Nokia N70 / Nokia N73 / Nokia N95 / Nokia N95 Black / Nokia N97

Win Mobile: HTC P3300 / HTC P3350 / Omnia / Omnia II

Apple: iPhone 3G / iPhone 3GS / iPhone 4G / iPhone 4S / iPhone 5 16GB / iPhone 5s 16GB / iPhone 6 64GB

Link to comment
Share on other sites

προκειται να παιρω και εγω το ομνια, το οποιο το θελω για χρηση τηλεφωνου, καμμια φωτο και αν χρειαστει και πλοηγο. θα τα καταφερω με αυτο? η ειναι τοσο δυσκολο και πολυπλοκο? κατι ξερω και απο pc. σκεφτομαι καλυτερα να παρω την ελληνικη εκδοση παρα την αγγλικη. τι λετε? η να περιμενω το xperia?
Link to comment
Share on other sites

τοσο χαλια ειναι η μπαταρια?

 

αστα να πανε... το φόρτισα προχτες το βραδυ και σημερα ειμαστε στην 2 μερα χωρις να κλεισει κα8ολου και ειναι 90%...

1-2 τηλεφωνα, λιγο wifi και emails.. και κανα 2-3 προγραμματακια install.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

προκειται να παιρω και εγω το ομνια, το οποιο το θελω για χρηση τηλεφωνου, καμμια φωτο και αν χρειαστει και πλοηγο. θα τα καταφερω με αυτο? η ειναι τοσο δυσκολο και πολυπλοκο? κατι ξερω και απο pc. σκεφτομαι καλυτερα να παρω την ελληνικη εκδοση παρα την αγγλικη. τι λετε? η να περιμενω το xperia?

 

μονο απο αυτα που ειπες.. θα σου ελεγα.. παρε κινητο.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε φιλαρακι με δουλευεις ? εδω μιλαμε για το on board gps.. μας εχει παει 3 σελιδες με αυτο το θεμα για το εξωτερικο bluetooth ?

:chair:

 

σε παρακαλω διαβασε με μεγαλυτερη προσοχη

 

τοχω αγοασει απο γερμανο

εκτος απο το δικο του gps τοχω συνδεσει και με ενα holux gps μεσω bluetooth

και οχι μονο δουλεψε αλλα καρφωσε τους δορυφορους σε 30 sec

παμε παλι στις θυρες

αν πας (υπαρχει μη φοβασαι)

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα(στο κατω μερος)/εξωτερικο gps θα δεις

θυρα προγραμματος gps

οπως λεει και απο πανω εδω βαζεις τη θυρα που θα βλεπει το ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΛΟΗΓΗΣΗΣ (βαλε com2,3,4)

πηγαινε τωρα υλικο(στο κατω μερος) γραφει

θυρα υλικου gps

εδω πρεπει να ειναι com9 kai baud 4800

οπως λεει και πανω εδω παει η θυρα του υλικου(του gps δηλαδη) που ειναι η com9

μετα στο οποιο προγραμμα βαλεις(tomtom,destinator,κ.α) πρεπει να δηλωνει οτι το gps ειναι στην com2,3,4 (οποια εχεις δηλωσει πιο πανω)

 

αυτα

δοκιμασε το και θα δεις

-----------------------------------------

γραφω οτι το εχω συνδεσει ΚΑΙ με εξωτερικο για να σου δειξω οτι οι ρυθμισεις ειναι με την ιδια φιλοσοφια(και οτι δεν χρειαζομαι το gpsgate)

οι ρυθμισεις ειναι για το εσωτερικο gps (το δικο του)

πιστευω να εχω γινει κατανοητος (πιο αναλυτικα δεν μπορω)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...