Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποση ωρα κανει κανονικα πρωτη φορα για να κλειδωσει?περιπου φυσικα.

 

Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα απο το μπαλκόνι μου δεν μπορούσα (ούτε μπορώ) να συνδεθώ με Gps (και έχω και το GpsGate) Βγες σε ανοιχτό ουρανό και θα συνδέεις σε χρόνο dt :p

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως πρεπει να κανω update?:confused:

 

ναι έχεις παλιά ρομ!!!!

πήγαινε 2-3 σελίδες πίσω και θα δεις έναν οδηγό που έκανα,σχετικά με update,destinator ktlp.

Link to comment
Share on other sites

Για την κυκλοφορία απο Voda δεν έχω να πω κάτι παραπάνω, ισχύει για Παρασκευή στα 599€. Η Voda έχει την i900v version, δηλαδή μόνο 16GB και καθόλου 8, προρυθμισμένα MMS/WAP για voda, 2-3 εικονίδια για Voda υπηρεσίες (Live, Mail κλπ). Η συσκεύη δεν είναι κλειδωμένη. Την έχω ήδη στα χέρια μου, δουλευεί με Wind και Cosmote άψογα. Η ROM είναι η H1, πλήρως εξεληνισμένα τα WM 6.1 και το μενού της Samsung.[/QU

 

 

ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙΡΕΣ ΕΣΥ?ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ Η΄ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ LIVE ΟΠΩΣ ΤΟ IPHONE??ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ .ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΤΙΜΗ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ GPS??

Link to comment
Share on other sites

να βγάλεις το Igo,έχουμε πει ότι δεν μπορούν να συνυπάρχουν igo και destinator μαζί στο ομνια,εκτός αν κάθε φορά κάνεις ένα soft reset,βεβαια δεν εγγυάται ότι θα σου δουλέψει το destinator μετά.

οps sorry νόμιζα ότι έγραψε ο septic.

για πες μου που εχει βρει το destinator το gps ?

να το βάλεις στο gate 3 και 4800 επίσης να κάνεις update με το system>enhanced gps>Xtran enable>xtra dlownload

 

:shock:τι με λες τωρα ρε φιλαρακι..:shock:

 

βγηκα εξω στο κρυο .. τον δάγκωσα.. αλλα μπορω να πω με σιγουρια οτι :

:up:dest7 και ΙGO8 παιζουνε μια χαρα στο ιδιο κινητο..:up:

ανοιξα το GPSGate εκανε 15 δευτ/πτα να κλειδωσει και μετα ανοιξα igo8 επελεξα την διευθυνση της δουλειας μου και την υπολογισε μεσα σε 3 δευτ/πτα.

το κλεινω και στο καπακι dest7 και δηλωνω το ιδιο destination και κανει 8 δευ/πτα να βρει την διαδρομη.. και οταν την βρηκε επειδη ηταν κουλη ξανα εκανε υπολογισμο 3 δευ/πτα και μου εβγαλε την σωστη και πιο γρηγορη...

 

οποτε MYTH BUSTED mate... μαλλον πρεπει να εμπιστευεστε να μαμισια ρομ..

 

σε εχω ακουσει να λες softreset...η μονη φορα που εκανα softreset ηταν στο τελευταιο omnia theme του ιταλου για να καταλαβουνε οι μπαρες το στατους απο το gps/wifi/gsm...

 

συνηθως τα application παιζουνε με την μια..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

μηπως πρεπει να κανω update?:confused:

 

Ρε τη ίδια ακριβώς ρομ έχουμε σου λέω βαλε το GpsGate, και βγες κάπου που να βλέπεις καθαρό ουρανό και τότε θα δουλέψει ρολόι!!!

Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

:shock:τι με λες τωρα ρε φιλαρακι..:shock:

 

βγηκα εξω στο κρυο .. τον δάγκωσα.. αλλα μπορω να πω με σιγουρια οτι :

:up:dest7 και ΙGO8 παιζουνε μια χαρα στο ιδιο κινητο..:up:

ανοιξα το GPSGate εκανε 15 δευτ/πτα να κλειδωσει και μετα ανοιξα igo8 επελεξα την διευθυνση της δουλειας μου και την υπολογισε μεσα σε 3 δευτ/πτα.

το κλεινω και στο καπακι dest7 και δηλωνω το ιδιο destination και κανει 8 δευ/πτα να βρει την διαδρομη.. και οταν την βρηκε επειδη ηταν κουλη ξανα εκανε υπολογισμο 3 δευ/πτα και μου εβγαλε την σωστη και πιο γρηγορη...

 

οποτε MYTH BUSTED mate... μαλλον πρεπει να εμπιστευεστε να μαμισια ρομ..

 

σε εχω ακουσει να λες softreset...η μονη φορα που εκανα softreset ηταν στο τελευταιο omnia theme του ιταλου για να καταλαβουνε οι μπαρες το στατους απο το gps/wifi/gsm...

 

συνηθως τα application παιζουνε με την μια..

 

αρχικά να σου πω ότι έχω μαμισια ρομ,τώρα τι να πω είσαι από τους τυχερούς που μετά από χρήση του igo μετά κλειδώνει το destinator πάλι δορυφόρους,φυσικά όλα αυτά δεν τα λέω μόνο εγώ καθώς δεν είμαι ο μόνος παθόν

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Για την κυκλοφορία απο Voda δεν έχω να πω κάτι παραπάνω, ισχύει για Παρασκευή στα 599€. Η Voda έχει την i900v version, δηλαδή μόνο 16GB και καθόλου 8, προρυθμισμένα MMS/WAP για voda, 2-3 εικονίδια για Voda υπηρεσίες (Live, Mail κλπ). Η συσκεύη δεν είναι κλειδωμένη. Την έχω ήδη στα χέρια μου, δουλευεί με Wind και Cosmote άψογα. Η ROM είναι η H1, πλήρως εξεληνισμένα τα WM 6.1 και το μενού της Samsung.[/QU

 

 

ΑΠΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙΡΕΣ ΕΣΥ?ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ Η΄ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ LIVE ΟΠΩΣ ΤΟ IPHONE??ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ .ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗ ΤΙΜΗ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ GPS??

Μέσω Samsung, η αντιπροσωπεία θα την διανείμει κανονικά, είνα φαντάζομαι θέμα καταστημάτων πόσο θα στοκάρουν. Η voda εχει και πρόγραμμα πλοήγησης απ'οσο ξέρω και όπως είπα, η συσκεύη είναι πλήρως εξεληνισμένη (και το keyboard μαζί με το Τ9)

Link to comment
Share on other sites

Ρε τη ίδια ακριβώς ρομ έχουμε σου λέω βαλε το GpsGate, και βγες κάπου που να βλέπεις καθαρό ουρανό και τότε θα δουλέψει ρολόι!!!

 

που μπορω να βρω το gps gate φιλε μου?:confused:

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ειχα κανει και μου ελεγε οτι δεν ειναι συμβατη η rom..

 

ποια εχεις... και προσεχε τη πας να κανεις...

περιμενε ετοιμαζω τρελο videaki..

prodigy

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Μέσω Samsung, η αντιπροσωπεία θα την διανείμει κανονικά, είνα φαντάζομαι θέμα καταστημάτων πόσο θα στοκάρουν. Η voda εχει και πρόγραμμα πλοήγησης απ'οσο ξέρω και όπως είπα, η συσκεύη είναι πλήρως εξεληνισμένη (και το keyboard μαζί με το Τ9)

 

ΠΗΓΕΣ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ SAMSUNG??ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ??

Link to comment
Share on other sites

 

ΠΗΓΕΣ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ SAMSUNG??ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ??

Οχι, η αντιπροσωπεία δεν πουλάει. Τεσπα, μεθαύριο στα καταστήματα, οποιός θέλει να ρωτήσει κάτι για την ελληνική version, στην διάθεσή σας.

Link to comment
Share on other sites

πάρτε και ένα βίντεο που δείχνει πως έκανα το δικό μου με το iFonz

 

 

πέρα από το αν σας αρέσει η όχι,προσέξτε για τι ταχύτητα μιλάμε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πέρα από το αν σας αρέσει η όχι,προσέξτε για τι ταχύτητα μιλάμε!!!!!!

 

αν κανετε ιπομονη πηρα 500 μβ video spb skin και τρεχω gpsgate + igo ανοιγω wifi και καπακι fring και μετα κλεινω igo και πεταω dest. το εργαλειο απλος πεταει..

 

απλος πρεπει να κανεις close το s2u2 γιατι κλειδωνει το dest :lol:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

i900XXHG5/MSHG1

i900XXHG5

 

φιλε εχω το ιδιο ακριβως... μην το πειραξεις ... ειναι μια χαρα.. απλα καποιο τοολακι μαλλον δεν μπηκε καλα και σου κολαει.. το firmware ειναι αρκετα καλο..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

εγω τι να κανω που στη vodafone που εξυπηρετουμε χρονια δεν εχουν ιδεα???? τουσ λεω για παρασκευη...τιποτα αυτοι ''δεν εχουμε ενημερωση...''
Link to comment
Share on other sites

Οχι, η αντιπροσωπεία δεν πουλάει. Τεσπα, μεθαύριο στα καταστήματα, οποιός θέλει να ρωτήσει κάτι για την ελληνική version, στην διάθεσή σας.

pera apo tin vodafone poia alla katastimata tha to exoun?tha einai amesa diathesimo i tha perimenoume 5-6 meres?

Link to comment
Share on other sites

Pros olous osous rwtane peri dia8esimotitas tou omnia...

 

1. epilegmena katastimata vodafone apo 26/9 - 16gb

2. sto plaisio tin prwti evdomada tou oktwbri (1 - 10 tou mina) 8gb & 16gb

3. sta katastimata germanos agnwsto to pote 8a to exoun

 

auta me ta ellinika magazia...

 

opoios to 8elei amesa yparxoun ta on-line shops se aggliki version , pou ti 8ewrw poly kalyteri (tin aggliki) apo tin elliniki pou olo kai kana problima mporei na emfanisei

Link to comment
Share on other sites

...............οποιός θέλει να ρωτήσει κάτι για την ελληνική version, στην διάθεσή σας...........

 

 

Ω, μα φυσικα και θελουμε :D. Νομιζω, οτι ολους εμας που το περιμενουμε,

μας ενδιαφερουν οι απαντησεις σου......

1) Εχει πληρη και σωστα εξελληνισμενο qwerty πληκτρολογιο και σε portret και σε landscape mode;

2) Εχει δονηση και ηχο, σε καθε tap και ολα ειναι παραμετροποιησημα;

3) Το T9 του ειναι εμπλουτισμενο με σωστα ελληνικα, κανει δουλεια δηλ, η σπαει νευρα;

4) Τα μαμισια keyboards που εχει, γραφουν ελληνικα sms με 160 χαρακτηρες;

5) Στελνει ως ενα sms ενα μεγαλο μηνυμα; εμφανιζει και σε ποιο μηνυμα εισαι κατα τη συνταξη;

6) Ειναι εξελληνισμενο και το αλφαβητο της αναζητησης επαφων; Ειναι αποτελεσματικο γενικα;

 

Και σαν επιλογο.......:rolleyes:.........η εφαρμογη των sms γενικοτερα στα ελληνικα, πιστευεις πως δουλευει σωστα, η θα μας ειναι απαραιτητη η εγκατασταση τριτων εφαρμογων;

 

Για λεγε........φιλε raspal.

Link to comment
Share on other sites

πέρα από το αν σας αρέσει η όχι,προσέξτε για τι ταχύτητα μιλάμε!!!!!!

 

the beauty and the speed !!! => http://3286.servehttp.com/omnia/#v6 :cool:

 

α..οσο για το gps..κλειδωνει απο το περβαζι του παραθυρου :respect:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...