Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα.Η κάμερα του omnia μπορεί να βγάλει φωτογραφίες με συντεταγμένες;

 

εχει απο μονο του αν και υπαρχει αυτο το (free) προγραμματακι που κανει την ιδια δουλεια (για pda+gps+photo)

http://www.locr.com/clients/locrGpsPhotoWindowsMobile.php

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι με διάφορα προγράμματα όπως αυτό http://rapidshare.com/files/245348147/psc.rar

 

Ευχαριστω πολυ, αλλα μηπως υπαρχει αλλο γιατι αυτο δεν κανει για αυτο που θελω. Συγκεκριμενα θελω να τραβηξω καποιες κλησεις. Εχω κατεβασει την οθονη και φαινονται οι παλαιοτερες κλησεις, την ωρα που δινω εντολη για το screenshot αλλαζει την οθονη και βγαζει τις πρωτες:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ, αλλα μηπως υπαρχει αλλο γιατι αυτο δεν κανει για αυτο που θελω. Συγκεκριμενα θελω να τραβηξω καποιες κλησεις. Εχω κατεβασει την οθονη και φαινονται οι παλαιοτερες κλησεις, την ωρα που δινω εντολη για το screenshot αλλαζει την οθονη και βγαζει τις πρωτες:cry:

 

με αυτο το προγραμμα κανεις τα παντα

-βλεπεις και χειριζεσαι το κινητο απο το pc σου και τραβας φωτο οτι θελεις

το ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/245665787/MyMobile12_01252008.exe.html

Link to comment
Share on other sites

με αυτο το προγραμμα κανεις τα παντα

-βλεπεις και χειριζεσαι το κινητο απο το pc σου και τραβας φωτο οτι θελεις

το ανεβασα εδω

http://rapidshare.com/files/245665787/MyMobile12_01252008.exe.html

 

Ευχαριστω πολυ. Το κατεβαζω και το δοκιμαζω :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μη βγαίνει το παράθυρο ανίχνευσης αυτόματων ρυθμίσεων δικτύου κάθε φορά που αλλάζω sim; Πως απενεργοποιείται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειμαι καινουριος χρηστης,και εχω το εξης προβλημα:επειδη η συσκευη ειναι cosmote,δεν μπορω να περασω τις ρυθμισεις vodafone για internet

Μια βοηθεια γιατι εχω τρελαθει!

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειμαι καινουριος χρηστης,και εχω το εξης προβλημα:επειδη η συσκευη ειναι cosmote,δεν μπορω να περασω τις ρυθμισεις vodafone για internet

Μια βοηθεια γιατι εχω τρελαθει!

 

πας

εναρξη/ρυθμισεις/συδεσεις(κατω)/συνδεσεις/διαχειρηση υφ..../επεξεργασια και γραφεις

στο πανω vodafone web

κατω gprs/3g

μετα επομενο

access point

internet.vodafone.gr

μετα επομενο

ονομα user

κωδικος pass

και πατας τελος

αυτες ειναι οι ρυθμισεις για vodafone

Link to comment
Share on other sites

πας

εναρξη/ρυθμισεις/συδεσεις(κατω)/συνδεσεις/διαχειρηση υφ..../επεξεργασια και γραφεις

στο πανω vodafone web

κατω gprs/3g

μετα επομενο

access point

internet.vodafone.gr

μετα επομενο

ονομα user

κωδικος pass

και πατας τελος

αυτες ειναι οι ρυθμισεις για vodafone

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση...

Τις ρυθμισεις τις εχω περασει πολλες φορες, αλλα οτι και να κανω μου κραταει τικαρισμενη την επιλογη "το δικτυο χρησιμοποιει διακομιστη μεσολαβησης....κλπ" στην καρτελα "Ρυθμισεις διακομιστη μεσολαβησης"...

Ακοκμα και ενα IP που ειχε μαμα, δεν μπορω να το αλλαξω....σαν να ειναι κλειδωμενο...

 

Να δοκιμασω να βαλω αλλη Rom? Θα χαθει η εγγυηση απο cosmote?

Ειμαι λιγο ασχετος με τη συγκεκριμενη συσκευη...

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση...

Τις ρυθμισεις τις εχω περασει πολλες φορες, αλλα οτι και να κανω μου κραταει τικαρισμενη την επιλογη "το δικτυο χρησιμοποιει διακομιστη μεσολαβησης....κλπ" στην καρτελα "Ρυθμισεις διακομιστη μεσολαβησης"...

Ακοκμα και ενα IP που ειχε μαμα, δεν μπορω να το αλλαξω....σαν να ειναι κλειδωμενο...

 

Να δοκιμασω να βαλω αλλη Rom? Θα χαθει η εγγυηση απο cosmote?

Ειμαι λιγο ασχετος με τη συγκεκριμενη συσκευη...

 

 

οι ρυθμισεις αυτες δουλευουν σε ολα τα ppc με wm

τωρα γιατι δε δουλευει σε σενα ,τι να πω

-η εγγυηση χανεται οταν βαλεις αλλη ρομ

αν δεν εχεις αλλο προβλημα με το κινητο (διαρκεια μπαταριας,σημα gps ..) μην αλλαξεις ρομ ,για μενα καλυτερα πηγαινε αγορασε μια καρτα vodafone ή δανεισου απο καποιον που εχει vodafone βαλτη μεσα να παρει τις ρυθμισεις ,τσεκαρε αν δουλευει σωστα και μετα βαλε τη δικη σου αλλα οταν σε ρωτησει να αλλαξει τις ρυθμισεις πες οχι (γραψε βεβαια καπου ολες τις ρυθμισεις να τις εχεις)

(να σου πω δεν τη βρισκω τη ρυθμιση που λες)

Link to comment
Share on other sites

(να σου πω δεν τη βρισκω τη ρυθμιση που λες)

Πήγαινε settings-->connections-->connections-->manage existing connections-->proxy settings και δες τη δεύτερη επιλογή.Αυτή πρέπει να εννοεί ο φίλος

@scorpion8283

Δε μπορείς να διαγράψεις αυτή την σύνδεση και να φτιάξεις αυτή που λέει ο hellas200?Eγώ έχω wind και πατώντας στη σύνδεση που μου έφτιαξε με το που έβαλα την κάρτα μου δίνει την δυνατότητα για διαγραφή και σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε settings-->connections-->connections-->manage existing connections-->proxy settings και δες τη δεύτερη επιλογή.Αυτή πρέπει να εννοεί ο φίλος

@scorpion8283

Δε μπορείς να διαγράψεις αυτή την σύνδεση και να φτιάξεις αυτή που λέει ο hellas200?Eγώ έχω wind και πατώντας στη σύνδεση που μου έφτιαξε με το που έβαλα την κάρτα μου δίνει την δυνατότητα για διαγραφή και σύνδεση

 

επειδη εχω vodafone δεν εβλεπα τις ρυθμισεις (ειναι κενο σε μενα)

μαλλον η καλυτερη λυση ειναι να βαλει μια vodafone καρτα μεσα για να παρει τις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

re paidia mporeite na me voithisete eimai neos xrhsths exw fortisei to kinhto 3 fores. thn prwti fora 10 wres, th defteri 5 k thn trith 8. meta apo tis treis aftes fortiseis omws h mpataria mou den diarkei oute kan gia ena 24wro. mporeite na mou peite: a)an afto einai fysiologiko gia tis mexri twra fortiseis, b)an oxi, ti mporei na ftaiei kai pws mporei na ly8ei to provlhma mou.

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish». Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά στρώνει μετά από λίγο διάστημα. Φόρτιση στον υπολογιστή κάνεις ή στο ρεύμα? Έχεις κλειστά 3g, wifi, bt, etc? Τέλος δοκίμασε να περάσεις κάποιο update.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στρώνει μετά από λίγο διάστημα. Φόρτιση στον υπολογιστή κάνεις ή στο ρεύμα? Έχεις κλειστά 3g, wifi, bt, etc? Τέλος δοκίμασε να περάσεις κάποιο update.

οχι στο ρευμα κανω φορτιση αλλα μεχρι να φορτισει τελειως και περιμενω και αρκετη ωρα. ολα ειναι κλειστα γιαυτο μου εκανε εντυπωση. μονο λιγη μουσικη που ακουω, κανα 20λεπτο οχι κατι ιδιαιτερο, αλλα και να μην κανω καθολου χρηση του κινητου, η μπαταρια τελειωνει απο μονη της. ευχαριστω παντως για τις συμβουλες.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το service.

 

Δοκιμασα να σβησω το hsdpa, ηταν ανοιχτο. Αλλα συνεχιζει να εμφανιζεται το σημειο 3g στο πανω μερος της οθονης. Οταν παω ρυθμισεις μου εμφανιζει το hsdpa απενεργοποιημενο. Θα το δοκιμασω και ετσι και αν παλι εχω το ιδιο προβλημα, 8α το παω για service. Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες μπορει να μου πει καποιος πως ειναι η photo του omnia se χαμηλες συνθηκες φωτισμου?Χειροτερο απο του Ν95 πχ?

 

Φιλε μολις το δοκιμασα μονο με το φως του pc μου και το φλας του και ειναι πολυ καλη η φωτογραφια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, παίδες... ΕΠΑΝΗΛΘΑ!

Το 'χω στα χέρια μου! Και ****!

 

Για πείτε μου τώρα... ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ φόρτιση τις πρώτες 2-3 φορές; Λέω να πάω στο πατρικό μου το μεσημέρι, οπότε το βάζω να φορτίζει και μετά ΑΠΟ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ το βγάζω και... παίζω μαζί του;;;

 

Αναμένω απάντηση. Thxs εκ τω προταίρων...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, παίδες... ΕΠΑΝΗΛΘΑ!

Το 'χω στα χέρια μου! Και ****!

 

Για πείτε μου τώρα... ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ φόρτιση τις πρώτες 2-3 φορές; Λέω να πάω στο πατρικό μου το μεσημέρι, οπότε το βάζω να φορτίζει και μετά ΑΠΟ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ το βγάζω και... παίζω μαζί του;;;

 

Αναμένω απάντηση. Thxs εκ τω προταίρων...

 

Το βάζεις όταν σου ζητάει φόρτιση, στο 20% δηλαδή και το αφήνεις μέχρι να γίνει πράσινο το λαμπάκι του power!!! Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν το 'χω ανοίξει ακόμα το κουτί, το κοιτώ με... δέος!

Όταν λες, φίλε "EchiDNA", ότι "το βάζεις όταν σου ζητάει φόρτιση, στο 20% δηλαδή..." εννοείς ότι ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ η μπαταρία;;; Περίεργο μου ακούγεται...

Δηλαδή, να το φορτίσω με το που το βγάλω απ' τη ζελατίνα ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το 'χω ανοίξει ακόμα το κουτί, το κοιτώ με... δέος!

Όταν λες, φίλε "EchiDNA", ότι "το βάζεις όταν σου ζητάει φόρτιση, στο 20% δηλαδή..." εννοείς ότι ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ η μπαταρία;;; Περίεργο μου ακούγεται...

Δηλαδή, να το φορτίσω με το που το βγάλω απ' τη ζελατίνα ή όχι;

 

Δεν χρειάζεται να το φορτίσεις μόλις το βγάλεις απ' το κουτί!!!!

Άνοιξέ το, πείραξέ το.... και όταν σου ζητήσει φόρτιση θα το φορτίσεις!!!

Μην ακούς ιστορίες για φορτίσεις όλη νύχτα κλπ. Θέματα σχετικά με την φόρτιση των μπαταριών λιθίου υπάρχουν πολλά μέσα στο myphone και το συμπέρασμα στο γράφω πιο πάνω!!!

 

;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...