Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύει ότι ισχύει και σε όλες τις υπόλοιπες συσκευές.

 

μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

ενδιαφερομαι να παρω ενα ομνια αγορασμενο απο κοσμοτε το οποιο εχει το my view...

κ εκανα μια απλη ερωτηση...αν γινετε να του περασω αγγλικη custom rom(αυτη πχ DXIA5/DZIA5/DXIA2 (Updated by Taril) (27-02-09)...ειναι τοσο δυσκολο να μου απαντησεις εδω αν ξερεις?πιος ο λογος να κανω εγγραφη σε ενα αλλο φορουμ για να μαθω κατι που σιγουρα μπορω κ απο δω??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις όποια ρομ θέλεις χωρίς πρόβλημα. Χάνεις όμως εγγύηση. Γενικά στο omniacs μπορείς να βρεις πολλές απαντήσεις σχετικές
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις όποια ρομ θέλεις χωρίς πρόβλημα. Χάνεις όμως εγγύηση. Γενικά στο omniacs μπορείς να βρεις πολλές απαντήσεις σχετικές

 

σευχαριστω φιλε μου αυτο ηθελα να μαθω...για την εγγυηση το ξερω...στο omniacs οταν παρω με το καλο στα χερια μου το κιν...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για κάποια πράγματα πρέπει να διαβάσεις και να τα διαπιστώσεις μόνος σου. To site που σου έδωσα περιέχει πληροφορία που πρέπει να δεις ούτως ή άλλως, ακόμα και πριν αποφασίσεις να αγοράσεις τη συσκευή. Τώρα εάν δεν έχεις διάθεση, αυτό είναι άλλο θέμα. Επιπρόσθετα... εάν πάρεις τη συγκεκριμένη συσκευή, σίγουρα θα κάνεις registration στο παραπάνω site.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για κάποια πράγματα πρέπει να διαβάσεις και να τα διαπιστώσεις μόνος σου. To site που σου έδωσα περιέχει πληροφορία που πρέπει να δεις ούτως ή άλλως, ακόμα και πριν αποφασίσεις να αγοράσεις τη συσκευή. Τώρα εάν δεν έχεις διάθεση, αυτό είναι άλλο θέμα. Επιπρόσθετα... εάν πάρεις τη συγκεκριμένη συσκευή, σίγουρα θα κάνεις registration στο παραπάνω site.

 

διαθεση υπαρχει χρονος πολύς δεν υπαρχει...οποτε θα ημουν ευγνώμον αν καποιος εχει να μου πει κατι που θα επρεπε να ξερω πριν παρω την συσκευη....αληθεια αυτη την περιοδο(λογο δουλειας) δεν εχω χρονο για πολυ διαβασμα κ ψαξιμο...οποτε καθε βοηθεια καλοδεχουμενη...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

@ cps424

Ναι τοχω διααβσει για την 7ημερη..Επειδη δεν μενοχελι το πιξελ...μονο ως ιδεα....ταφηνω λιγο καιρο..αφου ετσι και αλλιως ισχυουν για 2 χρονια αυτα....να δω μην βγαλει και κανενα αλλο, γιατι σε πολλους εβγαλε μετα απο κανα μηνα, και βλεπω μωρε....Αλλωστε αποτι βλεπω εδω μεσα...οι πιο πολλοι εχουν καμμενο πιξελ..λολ....Ασε τωρα που το μαθαινω να τοχω...γιατι και 7 μερες θα το ξεχασω...λολ!thx παντως για τις πληροφοριες σου!!!!!

@ runner ....δεν επαινε η μπιπ με τιποτα...και βαλαμε τα κινητα μας διπλα διπλα..σε σημειο που ειχαμε στανταρ 3G..και εκανε κληση!!!Αν και με πολυ θορυβο στο αλλο κινητο(σαν σειρηνα) pπου ηταν SE. Αρα απο ρυθμισεις ταχω πετυχει...ισως το αλλο κινητο το SE, αν και ελεγε πως εχει 3g ισως να μην ειχε στην αρχη που το παλευαμε!!!!

Οσο περνανε οι ωρες μαθαινω παντως!!!λολ....τωρα παλευω να συνδεσω το ομνια με το wifi μου!!!!ε που θα μου παει..καποια στιγμη θα το πετυχω...Γιατι προς το παρον μου βγαζει λαθος wep key αφου αρχιζει τη συνδεση, ενω το βαζω σωστα.....Θελει το καιρο του το Omnia η αληθεια ειναι....Εχω παρει μια Α4, διαβαζω ολα τα ποστς εδω και σημειωνω οτι με ενδιαφερει!!!!χαχα...Σαν μαθητουδι εχω γινει για αυτο το κινητο!!!!!!Ελπιζω να το αξιζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Για κάποια πράγματα πρέπει να διαβάσεις και να τα διαπιστώσεις μόνος σου. To site που σου έδωσα περιέχει πληροφορία που πρέπει να δεις ούτως ή άλλως, ακόμα και πριν αποφασίσεις να αγοράσεις τη συσκευή. Τώρα εάν δεν έχεις διάθεση, αυτό είναι άλλο θέμα. Επιπρόσθετα... εάν πάρεις τη συγκεκριμένη συσκευή, σίγουρα θα κάνεις registration στο παραπάνω site.

 

Μην αγχωνεσαι αδελφε.. εχει κανει registration στο συγκεκριμενο site απο τις 15 του μηνα. Απλα μαλλον καποιοι τα θελουν ολα μασημενα μεχρι εκει που δεν παιρνει.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι αδελφε.. εχει κανει registration στο συγκεκριμενο site απο τις 15 του μηνα. Απλα μαλλον καποιοι τα θελουν ολα μασημενα μεχρι εκει που δεν παιρνει.

 

διαβασε λιγο καλυτερα λιγο τι εγραψα παρακατω.....οτι δεν εχω χρονο για διαβασμα κτλ.....οσο για το omniacs μαλλον δεν το διατυπωσα εγω σωστα...κ δεν εχω λογο να πω ψεματα οταν χρησιμοποιω το ιδιο user κ ξερω οτι οι περισσοτεροι απο εδω ειναι κ στο ομνιακς οπως ο tna πχ κ ανετα θα μπορουσα να γινω ρομπα λεγοντας οτι δεν εχω κανει register...αυτα για να σκέφτεσαι πριν μιλήσεις...κ νομιζω πως ειναι καλυτερο την επομενη φορα που θα θες να μιλισεις για καποιον να μιλας απευθειας σε αυτον κ σε καποιον αλλον....αυτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ετσι απο περιεργεια, οταν παμε να κανουμε μια κληση, βαγζει πανω πανω <<ορισμενοι συντελεστες υπο όρους>> και ενα σηματακι διπλα..Τι ειναι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους σας...Θα ξεκινήσω με το GPS Test και θα σας ενημερώσω hackers !!! Όντως είναι το πρώτο μου κινητό με navigator και windows και τα έχω ψιλοπαίξει...αν και hi tech animal... Anyway, σας ευχαριστώ και πάλι και θα προσπαθήσω να βρω και χρόνο για να διαβάσω και τις ιστοσελίδες που μου προτείνατε...Σας ευχαριστώ θερμά όλους σας !
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ετσι απο περιεργεια, οταν παμε να κανουμε μια κληση, βαγζει πανω πανω <<ορισμενοι συντελεστες υπο όρους>> και ενα σηματακι διπλα..Τι ειναι αυτο?

το πρωτο αναφερεται στις προωθησεις κτλ που εχεις και το δευτερο ειναι το gps οτι δεν ειναι συνδεδεμενο

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

επειδη είμαι λίγο άσχετος ακομα με τις ρομ, από εδώ πέρα: http://omniacs.net/forumdisplay.php?f=9

ποια ρομ μου προτείνεται να βάλω?

Θέλω μια κατα προτιμηση ελληνική και γρήγορη.

 

δηλαδή και ξένη να είναι, δεν με πειράζει. απλώς να έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....ειμαι καινουριος στην παρεα και στην νοοτροπια windows mobile ,.....μπορειτε να μου πειτε απο που να ξεκινησω διαβασμα?πολλεσ οι 700 σελιδες....
I AM A MAC
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια....ειμαι καινουριος στην παρεα και στην νοοτροπια windows mobile ,.....μπορειτε να μου πειτε απο που να ξεκινησω διαβασμα?πολλεσ οι 700 σελιδες....

 

και εγώ.πρώτη φορά windows mobile...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν εχω χρονο για διαβασμα

 

Ο χρόνος για διάβασμα όμως είναι απαραίτητος εάν θέλεις να ασχοληθείς με τα WM. Διαλέγεις και παίρνεις. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει να εγκαταστήσεις πάρα πολλά προγράμματα στην αποθήκη σου για να μειώσουν το χώρο και στην κύρια μνήμη. Σίγουρα δεν έχεις κάνει κάτι λάθος; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος για διάβασμα όμως είναι απαραίτητος εάν θέλεις να ασχοληθείς με τα WM. Διαλέγεις και παίρνεις. :rolleyes:

 

δεν ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμε με wm....εχουν περασει αρκετα απο τα χερια μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχει γεμισει η μνημη απο τη συσκευη τι μπορω να κανω ενω τα αποθηκευω στην αποθ μου γεμιζει και η συσκευη γιατι;;;

 

μηπως στελνεις αρχεια μεσω bt στο ομνια και στα βαζει στην μνημη και τη γεμιζει?

Link to comment
Share on other sites

cbb1987 και savvvas επειδη και εγω πρώτη φορά wm, να σας πω το "κολπο"?Α4 χαρτι..αρχιζεις απτην αρχη..και σημειωνεις οτι δεν ξερεις απο αυτα που διαβαζεις!!!Επισης σημειωνεις που εμεινες την τελευταια φορα για να μην χανεσαι σε 714 σελιδες...lol!!!!

Α και ψακτειτε με το κινητο..βαζετε στην αναζητηση του θεματος τις αποριες..και αν δεν υπαρχουν απαντημενες ή δεν τις βγαζει η αναζητηση, ρωτατε..δεν ειναι ντροπη!!!Εγω παντως δε ντρεπομαι καθολου!!λολ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.. μια πρωτη επαφη που ειχα σημερα με το ομνια μιας φιλης μου με ξενερωσε η οθονη του... επρεπε να βαζω το δακτυλο μου με δυναμη... ειναι οντως ετσι ή η φιλη μου κατεστρεψε την οθόνη?

 

Λοιπόν απλά ενημερωτικά,σε σύγκριση 5 Omnia:

Τα 2 παρουσίασαν ακριβώς αυτό που αναφέρεις με όλες τις ενδεδειγμένες ρυθμίσεις και αλλαγή rom (δεν έγινε απόπειρα να αλλαχθεί παράμετρος/oι στη registry,όπου έχει αναφερθεί σχετική ρύθμιση http://www.omniacs.net).

Τα 3 είχαν και έχουν υποδειγματική συμπεριφορά αφής-χάδι (και με μαμά rom και με cooked μετέπειτα).

Σημ: Όλα με Ελληνική ρομ και αγορασμένα από Ελλάδα και η συμπεριφορά καλή,ή κακή έγινε αντιληπτή κατά την πρώτη χρήση,χωρίς καμία άλλη μεταβολή μετά.

Άποψη μου: κάποια παρτίδα digitizer βγήκε μάλλον "λίγο" πιο αναίσθητη από ότι πρέπει... Συνεπώς επιλέγει η φίλη σου smartek,ή omnitech...

 

Καλησπέρα σε όλους

και συγνωμη για την ενόχληση αλλά πραγματικά επειδή τα νεύρα μου χορεύουν καν - καν θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως την βοήθεια σας.

Το Σάββατο 14 Μαρτίου πήγα στο e-shop και αγόρασα το πολυπόθητο τηλέφωνο. Πήγα στην Vodafone, μου πέρασαν τις ρυθμίσεις για το internet, mms κλπ καθώς και το garmin mobile xt. Μου είπαν να πάω σε ανοικτή περιοχή και να ενεργοποιήσω το garmin κάνοντας υπομονή να βρει δορυφόρο...ακόμη τον ψάχνει...απογοητευμένη κάλεσα την samsung και μου είπαν να κάνω τις εξής ρυθμίσεις : Σύστημα, εξωτερικό gps, θύρα com 3, Υλικό, com 9 & ταχύτητα 4800 και όλα θα ήταν οκ. Τίποτα και πάλι.

Χτες το πήγα στο e-shop που το αγόρασα και τους είπα να το ρυθμίσουν αλλά αυτοι δεν νιώθουν καθόλου. Το πήρα και αυριο ετοιμάζομαι να πάω στην Garmin στον Άλιμο... Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί έχω απελπιστεί... και ένα παραπάνω που εσεις τα έχετε καταφέρει τέλεια...

Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΌΝΟ ΣΑΣ

 

Μια μικρή βοήθεια και από εμένα... Στην ταχύτητα (συσκευής) επιλέγεις 115200 άφοβα και ας μην υποστηρίζει το Garmin. Αν όμως βάλεις Destinator7 υποστηρίζει (νομίζω είναι το μόνο) 115200 και άρα θα κλειδώνεις πάρα πολύ γρηγορότερα σε κάθε αρχική χρήση.Μετά,εφόσον θες, κλείνεις το Dest7 και τρέχεις άνετα οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα θες (πχ.Garmin).

Κρατάμε κάθετα (portrait) τη συσκευή,καθαρός ουρανός (χωρίς εμπόδια και 1 ως 5 σε συννεφιά λεπτά υπομονή)...

Α! Και προσοχή αν είναι νύχτα και εκεί που δοκιμάζεις υπάρχουν της ΔΕΗ ηλεκτροφόρα καλώδια...σήμα GPS ζορίζει...

Αυτά τουλάχιστον για τη δοκιμή σου και εδώ είμαστε!!!

 

@ cps424

Ναι τοχω διααβσει για την 7ημερη..Επειδη δεν μενοχελι το πιξελ...μονο ως ιδεα....ταφηνω λιγο καιρο..αφου ετσι και αλλιως ισχυουν για 2 χρονια αυτα....να δω μην βγαλει και κανενα αλλο, γιατι σε πολλους εβγαλε μετα απο κανα μηνα, και βλεπω μωρε....Αλλωστε αποτι βλεπω εδω μεσα...οι πιο πολλοι εχουν καμμενο πιξελ..λολ....Ασε τωρα που το μαθαινω να τοχω...γιατι και 7 μερες θα το ξεχασω...λολ!thx παντως για τις πληροφοριες σου!!!!!

 

Αν αυτό σε παρηγορεί, η δικιά μου (από αντικατάσταση της πρώτης-δες σχετ.κείμενο) είχε αρχικά 3 που μια καλή μέρα έγιναν 4. Πάραυτα καθότι η λειτουργία της κατά τα λοιπά είναι ΑΚΡΩΣ υποδειγματική ΔΕΝ την πάω για επισκευή/αντικατάσταση ξανά... εκτός και αν χειροτερέψουν τα πράγματα!

:D:lol:

 

Ο χρόνος για διάβασμα όμως είναι απαραίτητος εάν θέλεις να ασχοληθείς με τα WM. Διαλέγεις και παίρνεις. :rolleyes:

 

+1 Αλλιώς πάρε κάτι άλλο πριν το πετάξεις στον τοίχο... και άντε βρες μάστορα μετά...

 

εχει γεμισει η μνημη απο τη συσκευη τι μπορω να κανω ενω τα αποθηκευω στην αποθ μου γεμιζει και η συσκευη γιατι;;;

 

Δες μερικές σελίδες πιο πίσω ίδιο ερώτημα... ->απάντηση memaid DLL optimizer... οδηγίες-> δες τα σχετικά αμέσως προηγούμενα post μου...

;)

 

cbb1987 και savvvas επειδη και εγω πρώτη φορά wm, να σας πω το "κολπο"?Α4 χαρτι..αρχιζεις απτην αρχη..και σημειωνεις οτι δεν ξερεις απο αυτα που διαβαζεις!!!Επισης σημειωνεις που εμεινες την τελευταια φορα για να μην χανεσαι σε 714 σελιδες...lol!!!!

Α και ψακτειτε με το κινητο..βαζετε στην αναζητηση του θεματος τις αποριες..και αν δεν υπαρχουν απαντημενες ή δεν τις βγαζει η αναζητηση, ρωτατε..δεν ειναι ντροπη!!!Εγω παντως δε ντρεπομαι καθολου!!λολ

 

Εσύ άρχισες όντως να μαθαίνεις πολύ γρήγορα... :lol:

 

 

Συνεχομενα μηνυματα.Χρησιμοποιησε την ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ

http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα...τι να κανω..με τα wm που εμπλεξα!!!!

Στο μεταξύ, αυτος ο κερσορας δαχτύλου, τωρα που τον έχω στη ρυθμιση 4 κατευθυνσεις, είναι σε όλους σας τόσο εκνευριστικός ή μονο σε μένα?Σπάνια πετυχαίνω να το κινήσω με την πρώτη...γενικά μου τη σπάει..εκτος και πρέπει να περάσεις το δαχτυλό σου με κάποιο κολπο απο πανω για να δουλέψει σωστά!!!τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...