Jump to content

[Επίσημο] Samsung Omnia (I900)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο και την άμεση ανταπόκριση σου,αλλά συνεχίζω

να μην τα καταφέρνω...

 

1.Αμ το πατάω και περισσότερο,αλλά δεν κλειδώνει... απλά φλασάρει για 1" η οθόνη και τα πλήκτρα δεν κλειδώνουν...

2.Ωχ...!!! Είμαι ήδη στην τέταρτη πλήρη φορτιση,άσε τις ώρες που φορτίζει από usb! :worry:

3. Σαν στραβοστερεομένη...

4. "battery status" για μετρητές χρόνου κλήσεων;;; :(:(

5.Μπα το έκανε και πριν το destinator, αλλιώς τι???

6.Μα το πρόβλημα είναι ότι το μη αυτόματο το τσεκάρει τυχαία μόνο του χωρίς εγώ να το θέλω!!! :wacko:

7.Θα το παιδέψω λίγο αν και δεν το πολυκαταλαβαίνω...

8.Ομοίως με 7... Κάπου το διάβασα στα σημερινά... :lol:

9.Ομοίως με 7 και 8...αν και αυτό που διάβασα αφορούσε μόνο αναπάντητες κλήσεις και sms.

10,11 ????? κανένας που γνωρίζει κάτι σχετικό???

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι για την υπομονή σας και ευελπιστώ στην αμέριστη βοήθεια σας... Είπαμε προσφέρω και αμοιβή!!!

1. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα και είδα ότι όταν βγάζω το αυτόματο κλείδωμα με κωδικό τότε λειτουργεί το κλείδωμα με το κουμπί σταματήματος κλήσης...Αυτό βέβαια γίνεται στο δικό μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια παιζει κανα προγραματακι για να μας δειχνει συνοψη κλησεων???Κορυφη κινητο αλλα πρεπει να ωλεπουμε και ποσο μιλαμε!!!Εχω διαβασει τισ 150 σελιδες μεχρι τωρα και δεν ειδα κατι!!Αααα και συγνωμη αν ζαλισα μερικους με τα pm μου!!!Παντως με βοηθησανε ολοι!!!

 

battery status

εχει παρα πολλα και ημερησιο και συνολικο χρονο κλησεων

 

http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_def_im_cs.htm

 

απο το site

"It can show you incoming and outgoing calltimes for daily and monthly usage as well as incoming and outgoing summed up. Btw. the reading shows D:… for daily calltimes and M:… for monthly calltimes.

 

 

Furthermore it can count incoming and outgoing sms for monthly usage and show the actual cpuspeed.

 

HomeScreen PlusPlus can also log (write into a file) the date, time, duration and callnumber of incoming and outgoing calls and sms to an xml-file."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει λύσει το πρόβλημα αποθήκευσης εισερχόμενων αρχείων μέσω bluetooth να αλλάξει τον τόπο αποθήκευσης τους... (Να μην πηγαίνουν στο My Device/My Documents αλλά στη My storage) ?????
Eram quod es, eris quod sum..
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει το destinator (με βοηθεια παντα) και πιανει δορυφορους πολυ γρηγορα χωρις καποιο extra προγραμμα για το gps!Υπαρχει λογος να το βαλω??Ααα και μου εχει μεσα στο πλοηγο τις ρυθμισεις την ταχυτητα στο 115200,ΝΜΕΑ.Ειναι οκ??

 

τρο 115200 μου το δειχνει και μενα

εκει κλειδωνει το destinator στο συγκεκριμενο κινητο

(σε αλλα το βαζαμε χαμηλα για να μην μπουκωνει )

δεν πειραζεις τιποτα -δεν βαζεις κατι αλλο

(εκτος αν θες να βαλεις και καποιο αλλο προγραμμα πλοηγησης

Link to comment
Share on other sites

ερχεται σε κανα μηνα.

 

Μπα!! Η sonyericsson τωρα λεει το πρωτο 3μηνο του 2009 και βλεπουμε. Οι ιδιες βλακειες που εκανε παντα.Μεχρι να ερθει ειναι ηδη ξεπερασμενο.

(Αυτο περιμενα και εγω αλλα...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

den ftanei pou exo provlima me tin bataria(6-12 ores)...........:mad:

troei kai kati kolimata pou mono me reset epanerxete........(tou exo kanei kai ena hard reset idi apo ti deftera)

 

 

ola se mena etixan

tha to dokimaso ligo akoma mipos kai strosei ,kai an den......ti deftera pou tha klisei 7 meres i siskevi tha to pao sto plaisio mipos kai mou to antikatastisoun......:cry:

 

για τη μπαταρια δε μπορω να σου πω τιποτα για το κολλημα

κανε ενα hard reset(μην το φοβασαι

μην βαλεις κανενα προγραμμα

τεσταρησε το για 1-2 μερες

(μπορει να το κολλαει καποιο προγραμμα που βαζεις)

Link to comment
Share on other sites

:ninja:

FILARAKIA THELW POLU BOITHEIA.

EIMAI AMERIKH KAI AURIO FEUGW,AN PARW OMNIA APO EDW THA KLEIDWSEI STHN ELLADA OPWS TO IPHONE H OXI!!!

SAS PARAKALW POLU APANTHSTE KAI EDW KAI ME MAIL STO: MiRo11285@hotmail.com

THANX!!!!!!!!!!

 

το ξεκλειδωμα αν χρειαζεται γινεται (με προγραμμα ή με μια καρτα ξεκλειδωματος)

το θεμα ειναι οτι απο εγγυηση τι θα εχεις?

 

(για καλο και για κακο τσεκαρε αν υπαρχει ζωνη 900/1800 που ειναι για ευρωπη)

γνωμη μου μην το παρεις

Link to comment
Share on other sites

 

αυτη η ρομ ειναι σιγκαπουρης αγγλικα και με τα σημερινα δεδομενα(εχω τηλεφωνησει στη samsung) χανεις την εγγυηση

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα θα μπορουσε καποιος να ριξει τα φωτα του με το θεμα της αναβαθμισης?:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια Χριστιανοι !

Παρελαβα το screen protection απο brando σημερα και εκανα μια μαλ..κια το εβγαλα να το ξαναβαλω και γεμισε σκονες δαχτυλιες κλπ, οι οποιες ειναι αδυνατο να φυγουν ακομα και με πλυσιμο..

Τεσπα, επειδη ξηλωσα και τη ζελατινα που ειχε το κινητο απο τη συσκευασια του, αυτη τη στιγμη εχω μεινει με την οθονη απροσπατευτη.

Εχει βρει κανεις screen protector σε ελληνικο μαγαζι ? Καιγομαι να το παρω αμεσα

 

εγω αγορασα 10 απο το πλαισιο mall 10 ευρω και τωρα ειδα οτι τα εχουνε 20ευρω.. απατεωνες... ειναι για ΜΙΟ 3.4'' και τις κοβω με προσοχη μονο στα πλαινα και τα κολαω με ΜΕΓΑΛΗ προσοχη

εχει και το MediaMarkt αλλα ειναι πιο μεγαλες και παλυ θελουνε κοψιμο και προσοχη.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι ,προσπαθισα για λιγο να μπω στο wed μεσω wifi αλλα εμπενε συνεχωσ μεσω gprs εψαξα στισ σελιδεσ αλλα σε βρικα κατι ισωσ και λογο κουρασεισ..γεννηθηκε ο διαδοχοσ πριν λιγεσ μερεσ...

 

βαζεις το nodata και κανεις toggle στις συνδεσεις που εχεις

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια Χριστιανοι !

Παρελαβα το screen protection απο brando σημερα και εκανα μια μαλ..κια το εβγαλα να το ξαναβαλω και γεμισε σκονες δαχτυλιες κλπ, οι οποιες ειναι αδυνατο να φυγουν ακομα και με πλυσιμο..

Τεσπα, επειδη ξηλωσα και τη ζελατινα που ειχε το κινητο απο τη συσκευασια του, αυτη τη στιγμη εχω μεινει με την οθονη απροσπατευτη.

Εχει βρει κανεις screen protector σε ελληνικο μαγαζι ? Καιγομαι να το παρω αμεσα

 

Με το ζηλοτειπ βγαινουν τα χνουδια απο τις ζελατινες.Τυλιξε ενα κομματι αναποδα στο δαχτυλο σου και ακουμπα το απαλα στην ζελατινα οπου εχει χνουδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia na rwtisw?

pws mporoume na balou,e dikamas tragoudia ws ixo kliseis.

mp3 kata protimish?

 

thanks

 

βαζεις το mp3 που θελεις στο εναρξη/προγραμμματα/file explorer/mydocuments/κουδουνισματα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τρείς ερωτήσεις......Όταν έχω κλειστό το κινητό και με παίρνουν τηλέφωνο, όταν μετά το ανοίγω μου εμφανίζει μήνυμα με τον αριθμό που με κάλεσε..Μήπως υπάρχει πρόγραμμα που να δείχνει ποιά επαφή απο αυτές που έχω στο κινητό μου με κάλεσε αντί για τον αριθμό.....

Και κάτι άλλο: μπορεί κάποιος να με πει πως εγκαθιστώ το menu του iphone και του diamond...εχω ελληνική rom.....μπορω να τα εγκαταστήσω...που μπορώ να τα βρω..? σε ποια σελίδα του forum υπάρχουν οδηγίες..?

τελικά μπορεί κάποιος να δει ταινία με υπότιτλους σε ξεχωριστό αρχείο η πρέπει να τους ενσωματώσει στην ταινία....??

 

μπορεί να έχουν χιλιοειπωθεί αλλά εγώ όπως και φίλοι μου που έχουν το κινητό αυτό δεν έχουν καταλάβει αυτά που ρωτάω...!!

αν μπορεί κάποιος και έχει την διάθεση ας βοηθήσει......:)

 

diamond δεν μπορεσα να βαλω (ελληνικη ρομ)

ifonz υπαρχει στο omniaallyouneed στην υπογραφη του saxovts

-ταιναι με υποτιτλους ξεχωριστα βλεπω μια χαρα (διαβασε προγουμενο ποστ μου)

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια Χριστιανοι !

Παρελαβα το screen protection απο brando σημερα και εκανα μια μαλ..κια το εβγαλα να το ξαναβαλω και γεμισε σκονες δαχτυλιες κλπ, οι οποιες ειναι αδυνατο να φυγουν ακομα και με πλυσιμο..

Τεσπα, επειδη ξηλωσα και τη ζελατινα που ειχε το κινητο απο τη συσκευασια του, αυτη τη στιγμη εχω μεινει με την οθονη απροσπατευτη.

Εχει βρει κανεις screen protector σε ελληνικο μαγαζι ? Καιγομαι να το παρω αμεσα

 

καποιος πριν μερες ειπε οτι αγορασε απο saturn universal

αγορασε και κοψτους στα μετρα του ομνια(ετσι εκανα και γω μεχρι να ερθουν τα δικα μου)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο και την άμεση ανταπόκριση σου,αλλά συνεχίζω

να μην τα καταφέρνω...

 

1.Αμ το πατάω και περισσότερο,αλλά δεν κλειδώνει... απλά φλασάρει για 1" η οθόνη και τα πλήκτρα δεν κλειδώνουν...

4. "battery status" για μετρητές χρόνου κλήσεων;;; :(:(

QUOTE]

1.τα πληκτρα αναβουν την οθονη αλλα δεν δουλευουν (ο κερσορας δουλευει)

αν γραφει ξεκλειδωμα κατω αριστερα ειναι μια χαρα

4.ναι το battery status το κανει και αυτο;)

http://www.chi-tai.info/cs_batterystatus_xda_neo_wm5_def_im_cs.htm

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το σύμβολο του συγχρονισμού των δεδομένων, αυτό δίπλα στον δείκτη σήματος, δείχνει μόνο 3G και αν δεν υπάρχει σύνδεση 3G τότε δείχνει το Χ με τις δύο γραμμούλες από πάνω. Αυτά συμβαίνουν όταν δεν ανταλλάσουμε δεδομένα με το δίκτυο. Όταν λοιπόν ανταλλάσουμε δεδομένα π.χ. στέλνουμε ένα MMS ή είμαστε στο internet, για όση ώρα γίνεται η ανταλλαγή αυτή, ο δείκτης δείχνει ανάλογα με το δίκτυο G για GPRS 3G για 3G και 3G+ για High speed αντί για το Η. Έχω Ελληνική ROM και σύνδεση COSMOTE.

Θα απαντήσει κάποιος. Για αυτό υπάρχουν τα forum...

 

με ελληνικη ρομ σε ολους μας συμβαινει (τηλεφωνησα και στη samsung και μου ειπαν οτι ειναι κανονικο)

Link to comment
Share on other sites

Με το ζηλοτειπ βγαινουν τα χνουδια απο τις ζελατινες.Τυλιξε ενα κομματι αναποδα στο δαχτυλο σου και ακουμπα το απαλα στην ζελατινα οπου εχει χνουδια.

 

:respect::respect::respect:

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα θα μπορουσε καποιος να ριξει τα φωτα του με το θεμα της αναβαθμισης?:rolleyes:

 

εχω πληροφοριες οτι κατι μαγειρευει ο saxovts:lol:

για να κανεις dump τη ρομ που εχεις στο κινητο σου ειναι πολυ δυσκολο

(για ελληνικη ρομ ειναι δυσκολο ,μαλιστα σε τηλεφωνο στη samsung μου ειπαν οτι δεν θα βγαλουν αλλη απλα θα βγαινουν updates )

Link to comment
Share on other sites

Ενώ το ΟΜΝΙΑ είναι ένα από τα καλύτερα τηλέφωνα - smartphones της αγοράς και ίσως το καλύτερο σε value - for money, από προσωπική πήρα συμβουλεύω κάθε μελλοντικό αγοραστή του τηλεφώνου να το σκεφτεί ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλά καθώς :

1ον Υπάρχουν στην αγορά (ΠΛΑΙΣΙΟ, ΓΕΡΜΑΝΟΣ κτλ) συσκευές οι οποίες έχουν πρόβλημα αυτονομίας, το οποίο δεν το αναγνωρίζει κανένα κατάστημα

2ον Το after sales service είναι απλά απαράδεκτο με αποτέλεσμα να χρειάζεσαι τουλάχιστον 10-15 εργάσιμες για να βγάλεις άκρη με ένα πρόβλημα του κινητού σου.

 

Προσωπικά το αγόρασα στις 8/10 , παρατήρησα πρόβλημα αυτονομίας , 13/10 το πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ .... 16/10 το πήρα χωρίς να αναγνωρίζουν πρόβλημα αυτονομίας και σήμερα το πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ στην Στουρνάρη όπου και εκεί μου είπαν τα ίδια ... οπότε ακολούθησε OMNITECH (μια από τις 2 επίσημες εταιρείες service της Samsung) η οποία μου είπα 10-15 εργάσιμες.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

οχι septlc δεν δοκίμασα garmin,αν το βάλεις πες.

 

μολις καταφερω να βαλω τους τελευταιους ελλινικους χαρτες και κανα poi θα χωσω utube.

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

τα βιντεο απο u tube τα κατεβαζουμε και τα παιζοθμε με το u tube play???εχω καποια στον υπολογιστη μου σε μορφη flash αυτα πωσ παιζουν στο κινητο μου??ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

τα βιντεο απο u tube τα κατεβαζουμε και τα παιζοθμε με το u tube play???

κανει search απευειας στο website και τα παιζει live...

τελευταια βγαζει ενα προβλημα ο utube σε ολους.. και επειδη δεν προλαβαινω να δω τι ειναι .. τα παιζω με τον coreplayer που κανει το ιδιο πραγμα..

http://galaxyss.blogspot.com/ - all about galaxy s
Link to comment
Share on other sites

κανει search απευειας στο website και τα παιζει live...

τελευταια βγαζει ενα προβλημα ο utube σε ολους.. και επειδη δεν προλαβαινω να δω τι ειναι .. τα παιζω με τον coreplayer που κανει το ιδιο πραγμα..

 

αυτο δεν ειναι free το προγραμμα ετσι?το αγοραζουμε??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...